Jak míváte teplý kola?

Jurka - FK

Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od Jurka - FK »

Ahojte....blbý téma, ale mě by to zajímalo... Já totiž jezdím po Brně vždy asi 13km tam a odpoledne zpátky no a dycky po jízdě mám zvyk si šáhnout na liťáky (z modelu atlanta) jak sou teplé.... No a poslední dobou mě to trošku překvapuje, protože sou fakt vřelé... Já teda jim dávám zabrat to jo... ale že by to mělo být až tak horké? Dlouho na tom disku člověk ruku neudrží přitom si myslím, že právě ty liťáky by měli větrat dobře to kolo a že by se to mělo dobře chladit... Jinak mám půl roku nazpátek nové držáky třmenu těsnění prachovku pístek brzdovku destičky HBV kotouče, tak si říkám, že je blbost, aby desky nějak permanentně třely a pak se to tak zahřívalo... říkám, že jezdím trocha brzda plyn no ale že by až tak? Kdyžtak zkuste lidičky třeba po takové jízdě šáhnout na liťáky jak sou teplé, abych mohl srovnat...díky moc mě to pomůže
smazany clen - FK

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ať jezdím jakkoliv tak na disku (liťák) ruku vždycky udržím bez popálenin
Jurka - FK

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od Jurka - FK »

Jakože tak, že by mě to vyloženě pálilo zase ne jen po 5sekundách už to člověk tu ruku sundá, že je to moc teplý, ale ne že by bych na to položil ruku a měl ju černou...
smazany clen - FK

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od smazany clen - FK »

to mi připomělo jak jsem já blbec po takové jízdě šáhnul holou rukou na kotouč brr nic moc
MagicanBlack - FK

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od MagicanBlack - FK »

Kaliban123 píše:to mi připomělo jak jsem já blbec po takové jízdě šáhnul holou rukou na kotouč brr nic moc


Tak to me dostalo :D :lol: :D :D :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Drahoš
Příspěvky: 2123
Registrován: pon 27. lis 2006 15:31:42
Bydliště: Sušice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od Drahoš »

Kaliban123 píše:to mi připomělo jak jsem já blbec po takové jízdě šáhnul holou rukou na kotouč brr nic moc

Ty woe, tak neni dobrej nápad, ale myslim, že příště už si dáš bacha :D
Bylo: Škoda Felicia 1.6 MPi viewtopic.php?f=16&t=2523
Je: Seat Leon cupra R 1.8T
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od DuDe »

Parkrát jsem takhle šahal na litáky po dlouhé jízdě a teplota v poho . Ruka se dala na nich v pohodě udržet . . . Řekl bych že by to tak teplý být nemělo . . . Co třeba ložiska ? Jak jsou na tom ? . . . Mě se jedno zadní kolo zahřívalo a bylo to ložiskem , to bylo uplne hotovy . . .
smazany clen - FK

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jo jo od té doby si na to dávám bacha a na kotouč sahám až po delší době holt za blbost se platí a chybama se člověk učí :)
Sigy - FK

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od Sigy - FK »

Jednou když jsme byli na dovolené v chorvatsku, to jsme měli ještě fáčko. Byli jsme tam na hoře SV. Jura, jedna z nejvyšších hor v okoli nebo tak něco, už si to přesně nepamatuju. Ale cesta byla samá "vracečka o 180 stupňů" a taťka jel dolů plyn, brzda, plyn, brzda,... a když jsme sjeli dolů k nějaké restauraci, tak čučím na kola a poklice které byly na nich, tak se roztekly :D :lol:
Jurka - FK

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od Jurka - FK »

To je docela hustý...to už ten disk musel být stejně teplej jako disk.... co pneumatiky?
Uživatelský avatar
madmaik
_________________
_________________
Příspěvky: 1499
Registrován: stř 06. úno 2008 21:33:15
Bydliště: Praha 4/ Mochov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od madmaik »

kola mivam v pohode,vcera zrovna po 50km jizde sem je hned umyl a v pohode byli,ale caknul sem vodu na kotouc a toho uz bych se nechtel dotkout :)
Škoda Felicia SportLine 1,6mpi rv. 6/2000 a Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995 no.2
bylo Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995
este bych si pral nejakyho peknyho pickupa
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... =16&t=8259
http://madmaik.rajce.idnes.cz/
smazany clen - FK

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od smazany clen - FK »

To já když dám padesát km tak mam litáky roztaveny a musim koupit nové.
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 1433
Registrován: ned 28. kvě 2006 19:32:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od Tweety »

Kaliban123 píše:to mi připomělo jak jsem já blbec po takové jízdě šáhnul holou rukou na kotouč brr nic moc

Tak já se taky prásknu, že jsem byl, takhle strašně šíkovný. Jednou jsem přijel a od kol hezky lupalo, tak jsemsi na ně šel šáhnout a jedno bylo vícehorké než to druhé a docela o dost. No a mě chytráka nenapadlo nic jiného než to zkusit porovnat, teď přesně nevím jestli to byl brzdič nebo kotouč,ale pálilo to jak sviňa.
Jurka: zkus to rozrbrat a vyčistit, třeba jsi tam někde nabral pěkný bordela on se tam připekl a přibržďuje ti to. Nebo to ložisko jak už pal Dude.
Já na svých liťákách v poho ruku udržím i když jedu svižně.
Moje bejvalá skorozávodnička http://www.feliciaklub.cz/Tweety http://tweety5004.rajce.idnes.cz/felda/
Momentálně Pašík 1.9TDi chro chro a Clio II 2.0 16V Sport ;-) - už taky vše pryč :-(
viewtopic.php?f=16&t=25423
Jurka - FK

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od Jurka - FK »

No já bych si třeba myslel, že je něco špatně v brzdách nebo ty ložiska, ale obě kola sou vždy stejně teplá a to by byla haluz kdyby se něco posralo na obou.... Jonak když zvednete kolo, tak jak moc Vám šilchají fesky o kotouč? (Bez brzdy samozřejmě)
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od ka-spel »

A nemáš kouslý prasátko. To jsem mě na přechozím autě. Disk po krátké jízdě horký a pěkně to smrdělo.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Jurka - FK

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od Jurka - FK »

Mluvím o předních kolech.... zadní sou studený...jen bubny teplý...
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od Atnarfus »

Zvedni to na hever, zatoč kolem a hned víš jestli jsou to brzdy nebo ne. Trochu to šolíchat musí, ale nesmí to dřít tak, že když kolo roztočíš, tak zarazí za půl otočky.
Kotouč ten je horký za první zabrždění. Liťáky dobře vedou teplo, tak se zahřívají dřív než plecháč. Jestli za těch pár minut desetkrát zabrzdíš, tak se nediv, že na tom neudržíš ruku. Zkus to na delší štreku, kde nemusíš moc brzdit.


Jo Sv. Jure nad Makarskou to je nářez. Taky jsem tam brzdy připálil. Převýšení 1700m to už se musí na brzdy opatrně :D
smazany clen - FK

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Kaliban123 píše:Jo jo od té doby si na to dávám bacha a na kotouč sahám až po delší době holt za blbost se platí a chybama se člověk učí :)


Tak koukám že nás je víc. :-) Já jsem u jednoho auta měnil kotouče a po zkušební jízdě jsem si chtěl sáhnout jestli je vše v pořádku. :-))) Auuuuu.
Sigy - FK

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od Sigy - FK »

Atnarfus píše:Jo Sv. Jure nad Makarskou to je nářez. Taky jsem tam brzdy připálil. Převýšení 1700m to už se musí na brzdy opatrně :D


jojo to je přesně ta hora :)
paasana - FK

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od paasana - FK »

Čaute, poslední dobu se mi zahřívají přední disky, když na ně šáhnu,tak jsou někdy teplý víc a někdy míň ( ale oba dva stejně). Ložiska nehučí ani neklepou, a že by to někde drhlo taky nemyslím (pístky očištěný+namazaný). Můžou být teplý od brzd,nebo nevím??????????? :roll:
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od Raceman »

zkus popřemýšlet co v běžným provozu v okolí kola vydává nějaký teplo a možná na to přijdeš proč jsou nejen disky ale i pneumatiky teplý ;)
paasana - FK

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od paasana - FK »

Napadá mě jedině kotouč a možná desky, ale že by to tak hřálo a přenášelo se to na disky, to se mi nezdá.
Abdul - FK

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od Abdul - FK »

Bingo!
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od 103457 »

Hodně
martinezi
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17. lis 2015 11:59:34

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od martinezi »

ahoj mám stejný problém dříve jsem to neřešil ale nedávno jsem měníl převodovku a od té doby jedno kolo neustále vařicí ale....nechápu jak to je možné ale od té doby špatně volant ,nedržení stopy přitom s řízením jsem nic nedělal a tak si říkám jestli to kolo zahřátě nemá co dělat s geometrii
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak míváte teplý kola?

Příspěvek od Andy486 »

nebude to skôr preto, že ti jedno koleso pribrzďuje furt ? :roll:
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
Odpovědět