Které pneu volit na zimu?

Odpovědět
Hans - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Hans - FK »

Perfekt! Ty jsou asi letní, co? Jinak jak se auto chová?
Wenca - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Wenca - FK »

nene, byly to zimní protektory;) celkem sjetý a starý, takze jak se auto chová ti moc nereknu :-D
Hans - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Hans - FK »

Aha, no tak to muselo být dobrý kluziště :D
Ale jinak, bylo to měkčí oproti klasice? ..ono vlastně protektory nejsou na komfort nic moc. To je jedno, já se už rozhodl pro tento rozměr, musím to trošku přizvednout, protože se u nás některé části neošetřují, jen to jeden soukromý zemědělec jednou za čas prohrne UNCčkem nebo traktorem.
Uživatelský avatar
RockSolid
Příspěvky: 753
Registrován: pát 05. pro 2008 16:45:08
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od RockSolid »

Hans píše:K objednávce jsem se ještě nedostal, mám toho moc. Máte někdo fotku auta s kolama 175/70 R13?


Mrkni ke mě na fotky v prvním příspěvku,na bývalých kolech jsem měl tenhle rozměr..Snad ti to napoví ;)
viewtopic.php?f=16&t=19074
80% mozku tvoří kapalina. U některých bohužel brzdová

Moje bývalá felda
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od lukydm »

Ja som jazdil na 175/70 R13 na 4,5 palcovych diskoch,bolo to strasneeee, Oproti 185/60R14 6J :D Urcite by to chcelo 5,5palcove disky z pickupa ;)
Tuto zimu ma to caka zase, ale uz na FUNke a tam to dam na 5,5 palcove disky
Obrázek
Obrázek
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
Hans - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Hans - FK »

Mám tu jedny 5,5disky, ale chtěl jsem je dát na klasický 4,5. No uvidíme, dyštak to přehodím. Pak dám foto obutých gum, případně i na autě ;)
Uživatelský avatar
PetrMPI
Příspěvky: 565
Registrován: stř 02. led 2008 22:45:42
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od PetrMPI »

Koukal jsem že se už dělají GoodYeer Ultragrip 8. Jen jsem nikde nenašel info o technologii. Ani ofic. stránky výrobce tenhle typ nevedou.
Invisible1988 - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Invisible1988 - FK »

Chci se zeptat zda-li nemá někdo z Vás zkušenosti se zimní pneumatikou Semperit Master Grip? http://www.popgom.cz/nakup-pneumatik/se ... 0-r13-79-t podle tohohle serveru je její hodnocení hodně vysoký a přijde mi,že je v dobré relaci cena/výkon...co na ni říkáte?
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Pawlick »

Letos objednávám Fulda Kristall Montero 3, dle testů by mohly být dobré (tedy rozhodně lepší než 10+ let staré Matadory). Po zimě dám vědět ;)
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Hans - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Hans - FK »

Tento týden jsem už přezul. Původně jsem chtěl Continental, ale nakonec jsem sehnal mírně jeté ( pouze pár kamínků ve vzorku, jinak nová guma ) Falken EuroWinter. Při ochlazení a dešti, kdy bylo 5°C moje sjetý letňáky už nestíhali brzdit. Po přezutí obrovský rozdíl, ikdyž bylo sucho a teplo. Gumy jsou krásně tiché a zatáčet jde velmi lehce ( mám servo ). Jsem zvědavý na spotřebu na těchto gumách a chování na sněhu.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Honza_t »

Tady už se přezouvá na zimu :?: :o Mazec v prostředku září :)
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od RAIMMI »

navíc má být ještě pěkně do půky října zbytečně si je sjedete...
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Pawlick »

No teď je opravdu ještě brzy, osobně nahodím až tak za měsíc, podle počasí...
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Hans - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Hans - FK »

Já většinou přezovám někdy na začátku října, ale nahodil jsem je už teď. Stejně už letní kupovat nebudu, při mém nájezdu na letních se to nevyplatí, jezdím hlavně od podzimu do jara, přes léto jen couračky.
Hans - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Hans - FK »

Takže po prvních 500km na nových gumách můžu říct, že na 4,5discích je to peklo, plave to jak žigul. Musím to přehodit na moje 5,5 elektrony, to doporučuju každému kdo chce takové gumy dávat na tak malé disky.
Uživatelský avatar
Drahoš
Příspěvky: 2123
Registrován: pon 27. lis 2006 15:31:42
Bydliště: Sušice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Drahoš »

Poraďte, kde sehnat co nejlevnější zimáky ve feldím rozměru 165/70 R13. Je mi nějak jedno co to bude zač, podmínka je aby byly nové a aby je měli. Už 3x jsem objednával a pokaždý mi zavolali, že je nemají a neví kdy budou. Chtěl jsem obyč. Matadorky :roll:
Bylo: Škoda Felicia 1.6 MPi http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... =16&t=2523
Je: Seat Leon cupra R 1.8T
Collin - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Collin - FK »

Drahos: Když si vzpomenu tak zjistím cenu u nás v práci.. A když si vzpomenu tak písnu.. ;-)
Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 301
Registrován: ned 27. úno 2005 14:42:18

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Aleš »

Drahoš píše:Poraďte, kde sehnat co nejlevnější zimáky ve feldím rozměru 165/70 R13. Je mi nějak jedno co to bude zač, podmínka je aby byly nové a aby je měli. Už 3x jsem objednával a pokaždý mi zavolali, že je nemají a neví kdy budou. Chtěl jsem obyč. Matadorky :roll:


http://www.pneunet.cz/pneumatiky/165-70-13-zimni-oso
Bezproblémový obchod,doprava zdarma a jinak pneumatiky obecně zase opět dost podražily
Učit se ...učit se.... učit se...., říkal jeden pán si myslím, že mu říkali Lenin :-)
Uživatelský avatar
Drahoš
Příspěvky: 2123
Registrován: pon 27. lis 2006 15:31:42
Bydliště: Sušice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Drahoš »

Collin: Když si vzpomeneš tak napiš.
Teď jsem našel tohle: http://www.kupuj-pneu.cz/matador-zimni- ... 10680.html
Zítra tam cinknu, jestli je mají. Sice doprava vyjde na cca 300,-, ale stejně je to za pěknej peníz. Mně je to nějak jedno, stačí klidně protektory, jde o cenu.
Bylo: Škoda Felicia 1.6 MPi http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... =16&t=2523
Je: Seat Leon cupra R 1.8T
jarda.vysocina - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od jarda.vysocina - FK »

Já jsem nemohl sehnat tyto, protože má jen dvě a tak ve čtvrtek jsem si napsal a včera přišly . PPL na dobírku .

http://www.pneuheli.cz
Děkujeme Vám za Vaší objednávku.

Rekapitulace:
Kód Název zboží Cena/ks Množství Velikost Cena celkem
509383 Sava Eskimo S3 (165 / 70R13 79T) 811,- Kč 2 1622,- Kč
Poštovné 139,- Kč

Cena celkem s DPH včetně poštovného: 1761,- Kč

Jarda
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od ka-spel »

Eskyma taky jezdím. Max spokojenost.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Invisible1988 - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Invisible1988 - FK »

Tak jsem na tuhle zimu koupil taky Eskymo S3 ale verzi S3+...jsou uplně nový vyrobený 37.týden 2011...za měsíc je nasadím a uvidíme jaký budou...ale za tu cenu si myslím,že jsem udělal skvělej kup.4 ks pneu za 3280 kč...čili kus za 820 kč doprava zdarma :)
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Fidlla »

Taky je jezdím -sava eskimo s3 a dnes objednal na další auto-cena ovšem jiná-865kč/ks.........
Hans - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Hans - FK »

Po asi 1500km jízdy na nových pneu je čas na první zkušenosti. Na silnici za deště úplně supr, krásně drží, brzdění bez smyků, gumy tiché. Dnes jsem vyvážel hnůj, takže sem podstoupil i pár "terénních" jízd na pole. Absolutně bez problému, s plným vozíkem jsem jezdil přes širokou mez, schválně jsem to zkoušel bez rozjetí, gumy hrabou až na hlínu a v pohodě vytáhnou i plný přívěs, v řídkém bahně a na mokré polní cestě taky špica. Je to také tím, že mají uplně nový vzorek, ale nový vzorek jsem měl i na Polaris 2 a toto nezvládly.

Tady už bez přívesu
Obrázek

Detail
Obrázek
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Honza_t »

To je jaká šířka? 175? Já chtěl Continental ContiWinterContact TS800, ale pálky šílený ve 165/70 r13. Co by bylo za rozumnou cenu je 155/70, ale to nevím. Máte někdo zkušenosti s tak tenkou gumou? Počítám že na suchu to bude příšernost. Chci je na 5,5 ALU disky, to bude asi vypadat pěkně blbě :scratch:
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od bobas »

ja to jezdim na puntu,na zavodeni to neni,ale da se na tom jet uplne vklidu,jde o to,co na tom bude delam o metr delsi a 200kg tezsi kombik...
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Honza_t »

Já právě začínám přemýšlet, že budu mít dost velkej problém s tím přechodem na zimní režim :scratch: :) takže gumy to chce dobrý.

V těch testech je to dost blbě. Tyhle gumy jsou o dost lepší ve všem než ostatní a pak už jsou jen buď dobrý na sucho/mokro nebo dobrý na sníh/led a špatný v tom druhým... těžko se vybírá. Na druhou stranu, doteď jsem jezdil x let starý Firestone Winterhawk 165/70 r13 na 4,5 plecháči, tak lepší bude asi všechno od desátýho místa tabulky nahoru :)
Uživatelský avatar
bobas
Příspěvky: 1438
Registrován: stř 30. led 2008 13:05:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od bobas »

jako jezdil jsem leto 165 a zima 155 a moc jine mi to neprislo :D ono oboji drzi na houby docela ,ale markantni rozdil to neni...
Uživatelský avatar
radek.var
Příspěvky: 52
Registrován: pon 13. zář 2010 14:32:59
Bydliště: Ivancice
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od radek.var »

Já si minulý týden pořídil pneu Dayton: http://www.good-pneu.cz/Pneu/1540-dayton-dw510-165-70-r13-79t-3849.html
Našel jsem si na to pár recenzí a uživatelských zkušeností a uvidím, jak moc lidi lhali, když tvrdili, že to jsou super gumy :)
V zimě to důkladně vyzkouším, protože s Feldou jezdím na chalupu a tam to v zimě bývá jen sníh, sníh a zase sníh... :santa:
Never say never...
Hans - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Hans - FK »

Honza_t píše:To je jaká šířka? 175? Já chtěl Continental ContiWinterContact TS800, ale pálky šílený ve 165/70 r13. Co by bylo za rozumnou cenu je 155/70, ale to nevím. Máte někdo zkušenosti s tak tenkou gumou? Počítám že na suchu to bude příšernost. Chci je na 5,5 ALU disky, to bude asi vypadat pěkně blbě :scratch:


Je to rozměr 175/70. Ale po pravdě ta šířka je stejná jako u letních 165. Aspoň tyto gumy. Co jsem měl zimní Barumy, ty byli 165, ale byli užší než klasický letní 165. Je to tím vzorkem.
Ale rozdíl na sněhu mezi 155 a 165 nepoznáš.
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Alf »

Tak taky řeším pneu za zimu.
Využití spíš na protažené silnice 1 třídy a dálnici. Do zimních se mi nechce moc investovat jelikož se brzo sjedou a pod 4mm je budu vyhazovat- v létě je rozhodně dojíždět nebudu.
Tudíž cena hraje roli. barum polaris jsem měl a radši bych zkusil něco jiného. Dobře seděly vredestein-ky , ale mizely před očima. S matadorkama mám špatnou zkušenost.
Napadá mně Kleber, ale tak se mi nelíbí vzorek, tak ubažuji o Fulda Kristall Montero 3, má někdo zkušenost ?
http://www.pneuheli.cz/levne-pneu/osobn ... 70r13.html
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... &start=150
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od osobne »

ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od ka-spel »

Tak jsem tě chtěl napsat co to dáváš za odkaz na předražené pneu a pak hledím o kolik to stouplo proti loňsku. Loni jsem kupoval Savy lehce přes 700.
Naposledy upravil(a) ka-spel dne sob 03. pro 2011 15:43:24, celkem upraveno 1 x.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od osobne »

To víš, loni ještě nebyla uzákoněna povinnost použít zimní pneu v zimě. :mrgreen:
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Honza_t »

a proto já poprvé, za dobu co mám řidičák, ještě nemám v půlce listopadu přezuto :) chtěl jsem nový, ale s těma cenama... tak se to snažim odložit co to jde
Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 301
Registrován: ned 27. úno 2005 14:42:18

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Aleš »

Kdo chce Debicy tak mají -měli v Kauflandu 990,- za tu cenu s poštovným a skladem je problém sehnat přes e-shop.
Jinak předloni jsem ty samé a taky v kauflandu kupoval za 699,- Jinak super gumy, a netvrdnou.
Učit se ...učit se.... učit se...., říkal jeden pán si myslím, že mu říkali Lenin :-)
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od osobne »

V OBI mají teď do 15.11.2011 v akci novou zimní pneu Debica Frigo Dir 165/70 R13 za 899 Kč nebo zimní celoprotektor 165/70 R13 za 679 Kč.

http://www.akcniceny.cz/zbozi/hledej/autodoplnky/pneu/

Obrázek

Ta Debica je fakt dobrá pneu, na sněhu i v břečce bez problémů.
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od RAIMMI »

jj souhlas, když to kupovali naši na auto tak jsem jim říkal že jsou blázni, proč si nekoupí nějaké lepší, no a už je budou mít teď 3. zimu a jsou s nima spokojeni, já jsem s jejich autem jel i v zimě v břečce i uježděným sněhu a fakt v pohodě... celkem jsem čučel...
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od osobne »

Tak oni zrovna tyhle pneu prý dělaji v nějaké licenci od Goodyearu.
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Honza_t »

Tak teď už musím objednat gumy a řeším problém. Chtěl jsem Continental ContiWinterContact ts800, jenže v rozměru 165/70 r13 se asi vůbec nedělaj. Takže jedině 155/70 r13, což se mi na kombíka zdá úzký. Půjde to dát na 5,5 Alu disk? Jestli nemám lepší koupit něco jinýho, co by v 165/70 bylo k dostání, ale rozdíl v hodnocení ostatních je velký :scratch: Docela se bojím, že 155 bude při brždění na suchu hnus.
RedmeX - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od RedmeX - FK »

honza: Continental ContiWinterContact ts800 jazdím teraz (ale 185/60r14) a je to perfektná pneu. Funguje ešte lepšie ako moje letné od Matadoru, akurát nemajú radi teplo, keď bolo 15° tak sa prehrievali, večer v 5 držali výborne. 5,5 disk je na to príliš široký, ale obuť to pôjde. Na druhej strane nebolo by jednoduchšie mať k tomu obyčajné 4,5" plechy? Šírky by som sa až tak nebál, v skutočne zimných podmienkach je to výhoda a získaš nižšiu bočnicu a lepšiu akceleráciu, keďže pneu bude mať menší priemer...
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Honza_t »

plechy dát můžu, ale nelíbí se mi :) Já vím že do zimních podmínek je to lepší, ale zase se bojím sucha. Protože klasickej scénář je, že na víkend vyjedu tady od nás, kde je ještě 40km sucho a na lipně, kde máme chatu, jedu 20km na sněhu a ledu, případně se kus brodím 20cm vysokým čerstvým sněhem :) Asi od toho chci moc, když chci aby to bylo nejlepší ve všem. Jednou se mi stalo, že tu během hodiny vznikla úplná kalamita. A jedu k semaforu, 30km/h (víc to nešlo, hrabaly kola) a když padla oranžová ještě dost daleko před křižovatkou tak už jsem to nestihl dobrzdit a musel jsem to projet na červenou. Ještě štěstí, že ti co měli zelenou měli vůbec problém se rozjet, tak jsem nikoho neohrozil. To už nechci nikdy zažít.
Andrew2 - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Andrew2 - FK »

Chlapi co říkate na ty DAYTONY, nabizel mi je v servise místo SAV, ktere ted nejdou sehnat.
Ted jezdim MICHELIN ALPIN a ty jsou za 1600,- takže to se mi platit nechce, a ty DAYTONY cca 1170,- s praci 1ks :)
Uživatelský avatar
Haasio
Příspěvky: 216
Registrován: úte 15. bře 2011 19:15:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Haasio »

Zdravím, reším zimní gumy a koukám po eshopech ale velky vyber a moc nepoznam kvalitu.

Nasel jsem si tyto - Uniroyal 165/65 R13 77T TL MS*PLUS 6 - podle me dobra cena ale nevim jak je na tom kvalita, mate nekdo zkusenosti ?


http://www.kupuj-pneu.cz/uniroyal-zimni ... 11368.html
popr jeste tyto
http://www.kupuj-pneu.cz/continental-zi ... 00006.html
Obrázek
keenworth - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od keenworth - FK »

spíš než uniroyal bych už volil http://www.kupuj-pneu.cz/barum-zimni-15 ... 10007.html ... já teda nevím, má sice Polaris 2, ale za ty peníze mi příjdou výkonově dobré...
Elvis0910
Příspěvky: 142
Registrován: pát 12. úno 2010 13:50:45
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od Elvis0910 »

zimne matador MP55 prve dve sezony naprosto bez chyby ale teras uz tretie sezona a este ani nieje snech a uz vidim ze so omnoho tvrdsie nez vtedy smika sa kade tade , netesim sa vobec na sneh, uz nech to prejde a na dalsiu sezonu mozem zhanat nieco nove, neviem ako su natom ostatne typi nevie niekto? či ostat pri matador alebo nieco ine
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od osobne »

Nejlepší jsou Debica Frigo Dir.
keenworth - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od keenworth - FK »

Elvis0910 píše:zimne matador MP55 prve dve sezony naprosto bez chyby ale teras uz tretie sezona a este ani nieje snech a uz vidim ze so omnoho tvrdsie nez vtedy smika sa kade tade , netesim sa vobec na sneh, uz nech to prejde a na dalsiu sezonu mozem zhanat nieco nove, neviem ako su natom ostatne typi nevie niekto? či ostat pri matador alebo nieco ine

Mě ty polarisky taky po 3 sezonach :thumright: trochu ztvrdly,ale to udela kazda guma. Nemuzu si na ne ale stezovat.porad jsou o dost mekci nez letni
BlueFox - FK

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od BlueFox - FK »

No ja zas budu jezdit Vraniky. Zatim jsem nevidel lepsi gumy do snehu. Odjezdil jsem na tom celou minulou zimu a naprosty luxus. Kde ostatni hrabali a padali do škarpy, ja v klidu projel. Casto jsem je s tim i tahal. :D

Ale je to guma spis do snehu a breky. Ono i na namraze se chova dobre. Tam asi pomahaji i ty kaminky. Ale do kraju kde nelezi moc snih to asi neni, na asfaltu se bude dost sjizdet, a valivy odpor to nema zrovna nejlepsi. Jsou fest mekky a ma to hodne hluboky a jemny lamely.

Nicmene pro nas, co se potrebujeme dostat zaveji domu, jasna volba. ;-)

Btw, ty Debica co tu postoval nekdo vys taky nejsou spatny. Jezdime je na facku a ma to jen o trochu horsi vysledky. Ale je to opet guma vic do snehu. Hlavne uz ne polarisy nebo matadory...
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Které pneu volit na zimu?

Příspěvek od ka-spel »

Haasio píše:Zdravím, reším zimní gumy a koukám po eshopech ale velky vyber a moc nepoznam kvalitu.
Nasel jsem si tyto - Uniroyal 165/65 R13 77T TL MS*PLUS 6 - podle me dobra cena ale nevim jak je na tom kvalita, mate nekdo zkusenosti ?

Proč tam cpát rozměr co tam nemá co dělat? :roll:

http://pneu-servis.cz/index.php?PneuID= ... 5/70%20R13
http://pneu-servis.cz/index.php?PneuID= ... 5/70%20R13

osobne píše:Tak oni zrovna tyhle pneu prý dělaji v nějaké licenci od Goodyearu.

Debica patří Good Year.
http://oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=3 ... 7628055d26
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Odpovědět