Alu a vše okolo

Odpovědět
keenworth - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od keenworth - FK »

vonyt píše:Eště na něco sem si vzpoměl :D jak je to s rezervou? Vejde se tam vůbec? Teoreticky by mělo ne

Rezervu snad nemusím mít 15tku ne? Na to dojetí někam snad nevadí, že na jednom kolem bude disk 15 a na druhým 13...stejně maj skoro stejný obvody. :?
mikaZXR

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od mikaZXR »

mám disky 6"/14/ET 38, dal jsem na to 185/60/14 a na předek se to nevejde, škrtá to o pružinu, nevíté někdo, jakou tam dát podložku, jestli to teda vůbec pomůže. Díky za každou odpověď
DXR - FK

Alu a vše okolo

Příspěvek od DXR - FK »

čus :-) .. přesedlal jsem na felinu a potřeboval bych poradit jaké kola tam mám hodit. jedny zimáky mam z předešlého auta (205tky) 175/60 R14.. takže pokud pasnou, jakože asi jo zimáky mám zřejmě vyřešené..

Ale co letní? Podotýkám, že (zatím) nemám stavitelný podvozek ani vytáhlé lemy.. nejraději bych tam fiknul nějaké kola, které by se daly i zapsat do techničáku. Uvažoval jsem o nějakých 15" .. Tak poraďte, jaký rozměr R15 nebude dřít i s plným autem a zároveň budou "legální" .. Díky ;) ;)
Martinho - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Martinho - FK »

Tak za prve 15" budou legalni,pokud je koupis nove a dostanes k nim typovy list! a idealni rozmer,aby to nikde nedrelo je 6,5 R15 ET 38 s pneu 195/45
nebo legalni klasika 14x 5,5 a pneu 175/60
Woody1 - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Woody1 - FK »

Jaky je poztih nebo jaka je pokuta za nehomologovane kola ?? díky
Martinho - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Martinho - FK »

tak nejak co jsem slysel,tak davaj 2500,- ale muze se to menit...
DXR - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od DXR - FK »

Takže, pokdu prolezu netnajdu přesně ty co jsi napsal úplně nové , řeknu jim na jaké auto tak mi k tomu poslou i ten tipový list, který mi stačí, nebo to pak musím jet ještě zvlášť zapsat ?

a co když pořídím staré kola také podle rozměru co jsi napsal,co pak?

řeším to tak moc, protože za jízdu co se každý den vracím domů potkám cestou někdy třeba i 3 benga.. takže 3x2500 denně leze do peněz xD
Meverick - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Meverick - FK »

podle mě to je jedno co máš za kola protože kola se píšou do velkýho techničáku .. a voziš sebou jen malej ne a oni vědi prd co tam maš napsanyho ve velkym ... jinak já mám R14 175/65 .. a je to ok ...
dinkin - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od dinkin - FK »

no to by mě právě zajímalo, mohou oni si nějak ověřit, že ty to máš skutečně zapsané ve velkém techničáku?
Meverick - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Meverick - FK »

no bud že by dojeli na uřad a nebo že by stebou jeli domu ale jinak myslim že ne ... že oni žadnou takovou databazi nemaj ..ale to si jen myslim .. horši to bude u technicky .. ale podle mě stači když voziš malej techničak a tam takovy udaje nejsou takže bezproblemu tam mužeš mit skoro co chceš .. :)
DXR - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od DXR - FK »

co tyhle ? .. R15x6.5 4x100 ET35 nebo R14x6 4x100 ET35 .. a gumy na ně? ..prostě bych je chtěl nahodit bez úprav a nedřít :-)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od 103457 »

Meverick píše:no bud že by dojeli na uřad a nebo že by stebou jeli domu ale jinak myslim že ne ... že oni žadnou takovou databazi nemaj ..ale to si jen myslim .. horši to bude u technicky .. ale podle mě stači když voziš malej techničak a tam takovy udaje nejsou takže bezproblemu tam mužeš mit skoro co chceš .. :)


Policie má přímo z vozu přístup do databáze evidence motorových vozidel, kde mají tvůj velkej TP ofocenej. Takže pokud trefíš na prevíta utře tě na silnici jako nic. ;)
Meverick - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Meverick - FK »

V tom případě doufám že potkám jen rozumný policajty :)
dinkin - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od dinkin - FK »

takže když tam budu mít zapsaný 15ky, tak si to může ověřit jo? to jsem chtěl vědět ;) díky
Martinho - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Martinho - FK »

DXR píše:co tyhle ? .. R15x6.5 4x100 ET35 nebo R14x6 4x100 ET35 .. a gumy na ně? ..prostě bych je chtěl nahodit bez úprav a nedřít :-)


oboje se ti tam vejdou,ale ty 14" jsou uz zase neschvaleny,protoze jsou siroky 6" ale kdyz na ne das povoleny gumy 175/60 ,tak to resit nebudou...
jinak je to presne jak pise 103457, muzou si to overit primo z auta,takze vymyslet si, ze je maste zapsany se moc nevyplaci :D
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od vonyt »

Potřebuju jestli mi někdo pomůže :D chci si koupit kola od RSW ale jaksi k tomu nedávaj typový list a já bych chtěl nechat zapsat do TP ten rozměr 15". Nemáte někdo nějaký na pučení z okolí mého působiště?:D
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Hanuš »

vonyt - a proc tak slozite. Kdyz si kupujes nove kola, tak si kup rovnou nejake s typakem. Snad neni takovy znatelny financni rozdil mezi "jinymi" a RSW? Nebo te jen uchvatil design RSW?
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od vonyt »

No cenovej rozdíl neni tak strašnej ale mě de o ten design pač se mi strašně líbí. :D
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
Dexter - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Dexter - FK »

a kola RSW nemaj typoví list? kde si to zjistil nebo sháněl?
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od vonyt »

Chci tyto a dnes mi od taď volal, že k tomu neni. Ptal jsem se i tady http://www.rsw-wheels.cz/ a tam jsem se dozvěděl to samý, že se prý k RSW nedodávaj.
http://www.aluapneu.cz/?20,alu-kola-rsw-racing-331
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
Dexter - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Dexter - FK »

no vypadá to že opravdu k těmto ho nedodávaj, takže ho ani nikde neseženeš
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od vonyt »

No, a právě proto potřebuju nějaký jiný co ho maj jen na to zapsání do TP.
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
Dexter - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Dexter - FK »

ale na typ. listu se píše přesný název kola ne jen značka, takže ti TL na jiný kola od RSW bude asi k ničemu
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od vonyt »

Mě jde jen o to, mít v tom TP zapsaný ten rozměr 15" takže když mi někdo pučí kola i s tim typovim lystem, já si skočim na STK a pak na ten úřad, nechám si to zapsat do TP a pak bych tam hodil ty RSW a to by mi už bylo celkem jedno jestli ho mám nebo ne.. teoreticky by to šlo že.. na tu STK bych ani nemusel vlastně chodit kdyby v tom TL už bylo to razítko
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
Dexter - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Dexter - FK »

no šlo by to,nevim jestli technik píše i datum aby se nedivili že by si měl kontrolu třeba rok starou :) .... jen někoho najít, mě to sice asi napotřetí zapsali ale TL si nechali :(
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od vonyt »

Aha. Tak to je menší komplikace. To jsem netušil takže to je v pytli docela :( v tom případě mám 2 možnosti.. koupit kola co maj TL a pak je prodat bez něj za stejnou nebo podobnou cenu, a nebo koupit rovnou ty RSW a doufat, že za to nedostanu papírek s hezkym 4 místnym číslem.
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
Dexter - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Dexter - FK »

no někdo mi zas ale říkal že jemu TL vrátili tak třeba někoho seženeš, asi v tom maj úředníci dost bordel
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od vonyt »

Aby to ale pak neskončilo tak, že by mi vzaly ten pučenej.. to by mě asi nasralo:D no.. nějak to pořešim eště
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
DXR - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od DXR - FK »

řeším podobné problémy jako ty

RSW opravdu nedodává typáky do ČR

zhruba podobný design za zhruba podobnou cenu mají tyto 3 kola.. ke kterým už tipák dostaneš :
MAM W2 Black 6,5x15 ET37
Lantisi Nobile Black 6,5x15 ET37
Design Challenger 6,5x15 ET35

osobně jsem to chtěl zfouknout nějak kolem 1Otis. ale jak to tak sleduju tak s pěknými pneu 195/45, koly R15, šrouby , obutím, vyvážením, tipákem a zápisem všeho řádně do TP, budu rád, když se vejdu do 15 000,- CZK :hlava:
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od vonyt »

S tima 15 000 jsem počítal. Díky za ty typy ;) nejvíc mě zaujaly ty Lantisi Nobile Black takže asi pudu do nich.
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
Pilgrim - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Pilgrim - FK »

Asi blbý dotaz, ale TP na koncernové kola težko seženu, což?
mildak - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od mildak - FK »

cest tak jsem si konecne taky poridil ALU disky a nerad bych o ne hned prisel, takze resim jaky si poridit bezpecnostni srouby. Kdyz jsem koukal na netu tak v pozadovanem rozmeru M12x1,50x26mm s kulovym sedlem maji vetsinou vsude stejny sortiment napr. i v kelly http://www.autokelly.cz/#PATH=4678377;3 ... T=0|LNG=0| a tak si rikam ze takovyto bezpecnostni orech bude mit kazdy druhy = nizky stupen bezpeci :( Nasel jsem tedy i jine typy ale tam me zase odradila cena okolo 1000,- Muzete mi tedy prosim nejake doporucit? Nasel jsem taky nejake zamky na origo srouby cca za 500,- ale nejak nechapu jak to funguje :( preci kdyz to tam jenom nasadim tak pak muze kdokoliv prijit a napr. kombinackami to za tu stredovou tycinku sundat, to by muselo byt ve vnitr nejake sklicidlo a tim oriskem by se to dotahlo ke sroubu... No nevim tak jsem se chtel zeptat jestli s tim nemate nekdo nejake zkusenosti? a jeste me napadlo jestli nasazeni zamku na jeden sroub kola nemuze mit vliv na vyvazenost kola? http://auto77.cz/Bezpecnostni-srouby-ko ... zi=SRPW017 Prosim poradte ;)
mildak - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od mildak - FK »

No nic jak tak koukam tak s timto produkem http://auto77.cz/Bezpecnostni-srouby-ko ... zi=SRPW017 nema asi nikdo zadnou zkusenost, tak mi asi nezbyde nez tam sjet a zeptat se jak to tam vlaste drzi. Ale chtel jsem se Vas zeptat jestli kdyz to nasadim na ten sroub tak jestli to nebude mit spatny vliv na vyvazenost kola? Vychazim z toho ze jeden sroub bude tezsi, je to sice pomerne blizko osy otaceni ale stejne bych nerad aby mi potom pri vyssi rychlosti hazel volant... Diky moc za vase nazory
Uživatelský avatar
Ronny
Příspěvky: 75
Registrován: pát 16. kvě 2008 11:47:30
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

175/65r14

Příspěvek od Ronny »

zdravim mel nekdo nekdy na feline tyto gumy?byl nejaky problem nebo ne?myslim ze sou povelene jen 60ky ze?diky
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne sob 02. dub 2011 14:22:12, celkem upraveno 1 x.
Důvod: porušení pravidla č. 3, příspěvky sloučeny
Meverick - FK

Re: 175/65r14

Příspěvek od Meverick - FK »

Zdravim .. já je tam momentálně mám .. a je to uplně v pohodě .. díky tomu že je to 65 a ne 60 mi ted ukazuje tachometr přesně na 13" o 5 km/h přidaval jinak povolený nejsou .. ale daj se nechat zapsat ... na Hasičský feldě mame plecháče z golfa 175/65 R14 a je to normálně napsané v papírech ..
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne sob 02. dub 2011 17:11:07, celkem upraveno 1 x.
Důvod: citace odstraněna, viz pravidlo č. 4
Uživatelský avatar
bBIKEr
Příspěvky: 650
Registrován: pon 27. črc 2009 18:48:16
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od bBIKEr »

prosim vas,ja si chci koupit kola 14x6 et35 a gumy 175/60/r14

bude mi o nekde drhnout nebo ne? jeste mam plastovy podbehy vsechny 4
SERTE METAL V KOSTKÁCH !!!
zwan - FK

Délka šroubu ALU vs. plech??

Příspěvek od zwan - FK »

Zdravím všechny znalé problematiky,
brouzdáním po webu jsem našel šrouby pro litá kola.Údajně jsou delší než obyč. Auto jsem koupil s plechovými disky.Tento rok jsem dostal ALU kola . V pneuservisu proti délce šroubů nic neměli jen pojistný šroub se jim zdál delší ale podle výrobce je pro felicii určen a předchozí majitel tato kola a pojistné šrouby na felcii používal min předchozích 5 let a při přezutí na zimní plecháče šrouby neměnil. Mám tedy radši koupit ty delší šrouby pro alu kola a pro zimní plecháče použít šrouby kratší? Nebo to můžu nechat tak.
Uživatelský avatar
bBIKEr
Příspěvky: 650
Registrován: pon 27. črc 2009 18:48:16
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od bBIKEr »

je jedno jaky tam das srouby,hlavne by ti to treba v zadnim bubnu nedrhlo....
SERTE METAL V KOSTKÁCH !!!
petrjisa - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od petrjisa - FK »

dle FAQ jsem si k originálním litým kolům 14" z modelu atlanta šrouby M12x1,5x29 mm. Bohužel v bubnu drhnou tak nevim kde je problem. Ale kdyz jsem to zjistil tak jsem hodne proklinal toho kdo to tam napsal :evil: . dal jsem tam zpatky šrouby co mam k plechacum M12x1,5x23 mm a je klid. Kdyby byl zajem vali se mi doma 12 kusu tech delsich.
Uživatelský avatar
bBIKEr
Příspěvky: 650
Registrován: pon 27. črc 2009 18:48:16
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od bBIKEr »

myslim ze je staci zkratit treba rozbrusem :-D nebo obyc pilkou na zelezo :-D nechapu v cem je problem :-D
SERTE METAL V KOSTKÁCH !!!
petrjisa - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od petrjisa - FK »

proc bych to delal? nicil je tim a delal z nich v podstate ty co uz jedny mam kdyz stacej ty kratky? ;)
Uživatelský avatar
bBIKEr
Příspěvky: 650
Registrován: pon 27. črc 2009 18:48:16
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od bBIKEr »

tak potom nevim proc sis je kupoval...
SERTE METAL V KOSTKÁCH !!!
petrjisa - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od petrjisa - FK »

protoze to je napsane v sekci FAQ kde jsem ocekaval ze sou overene informace! jak se zda bud nejsou nebo je problem v mych kolech nebo bubnech fakt nevim.
Uživatelský avatar
bBIKEr
Příspěvky: 650
Registrován: pon 27. črc 2009 18:48:16
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od bBIKEr »

jo taaaaaak :-D sory ja to nepochopil :-D
SERTE METAL V KOSTKÁCH !!!
mildak - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od mildak - FK »

zdravim mam takovy problem a bohuzel jsem to tu nikde nenasel. Mam ALU kola Borbet 6J ET 40 s pneu 185/55 R14 a vyvazovaci zavazicka na vnejsi strane kola mi drhnou o cep rizeni. Chtel jsem se tedy zeptat jak by se to dalo vyresit? Napadlo me pouzit 5mm podlozky + delsi srouby ale bojim se aby kola neskrtaly o lemy blatniku napr. pri propruzeni nebo zatizeni. Ale nic jineho mi asi nezbude nebo znate nekdo lepsi reseni ? Chtel jsem se tedy jeste zeptat jestli mohu pripadne pouzit ty 5mm podlozky pouze na predni naprave, zda to na neco nebude mit vliv napr. na stabilitu... ? Predem dekuji za vsechny vase nazory a rady
hurvajsp - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od hurvajsp - FK »

ahoj mám prosbu na Vás, budu mít nějaké technické problémy když na svoji felinu se seriovým podvozkem nasadím kola 185-55-14 s et 43? myslím tím pružiny tlumičů? lemy a podobné??? díky za odpověď :salut:
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od Hanuš »

tak si to vezmu na starost a zkusim zodpovedet dotazy, kdyz se k tomu nidko jiny nema :D

petrjisa - ty jsi koupil origo srouby ve skodovce - M12x1,5x29 mm? Hlavne jestli mas opravdu tech 29mm delku sroubu. Ono taky zalezi jak je ten sroub zapusten. Nikdy jsem nemel origo Alu z Feldy, to jsou me neznalosti. Osobne mam otestovano ze 25mm srouby o bubny nedrou.

bBIKEr - pokud mas seriovy podvozek, tak ty kola jsou vporadku. Nikde nic drhnout by nemelo. Vsak plastove podbehy jsou vykrojene v podbezich. Takze i pri zatizenem zadku nema co drit s tvymi rozmery.

mildak - dobre premyslis, do predku dej 5mm podlozku a problem je vyresen. Ani delsi srouby davat nemusis. Origo srouby maji 23mm. Bezpecne se da jezdit na cca 15-16mm.

hurvajsp - u tebe zalezi na sirce disku. vsak nektere origo alu 14 z feldy maji rozmer 5,5x14 ET42 s pneu 175/60/14 a davaly se od vyroby.
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
petrjisa - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od petrjisa - FK »

origo ve škodovce ne ale v jednom kramku kam chodim nakupovat tady u nas. meril to prodejce v krame, kdyz jsem zjistil ze drhnou premeril jsem je a maj 29mm.
mildak - FK

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od mildak - FK »

Hanuš diky za radu, ale jeste jsem o tom premyslel a napadlo me ty nalepovaci vnitrni zavazicka co mi drhly o cep rizeni sundat a dat misto nich z boku naklepavaci zavazi jako na plechovy disky a problem se zda byt vyresen i bez pouziti rozsirovacich podlozek ;) Nyni uz mi zavazi neskrtaji o cep rizeni ale je tam vule cca 2mm a nwm tedy jestli je to dostatecne? Zkousel jsem pootacet kolem, davat pravy a levy rejd a vule se mi zda porad stejna ale nwm jestli by to neskrtalo napr. pri naklonu auta v zatacce...? Dekuji za Vase nazory
Uživatelský avatar
bBIKEr
Příspěvky: 650
Registrován: pon 27. črc 2009 18:48:16
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu a vše okolo

Příspěvek od bBIKEr »

ja sem na to stejne...a podle me to skrtat nebude...ale ta podlozka 0,5 cm by te nezabila si myslim ;) a mas jistotu na milion procent ze to bude ok
SERTE METAL V KOSTKÁCH !!!
Odpovědět