Co to leze z výfuku??

SobiM - FK

Co to leze z výfuku??

Příspěvek od SobiM - FK »

Zdar škodováci...Co to leze z výfuku??Je to jako vata,ale pevnější a černá..Je to z výfuku nebo z katalizátoru?A proč to leze ven?Mohu s tím jezdit?
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Co to leze z výfuku??

Příspěvek od mause »

jo to bude jorkšír :-) vyhnil ti poslední díl výfuku normálně to vyškubni a neřeš...
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
mmazalek - FK

Re: Co to leze z výfuku??

Příspěvek od mmazalek - FK »

řekl bych že je to tlumící výplň posledního článku ve výfuku. ale ať mi to potvrdí jiní odborníci... já sem to vytahal co šlo a pak jezdil bez toho:-D ale za čas se tam zase objevila tak sem tahal... a pak koupil poslední díl vejfuku ptž mi zevnitř úplně vyrezl...
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Co to leze z výfuku??

Příspěvek od ferdamravenec »

je to tak , je to tlumící výplň , je taky možný že se z ní v tlumiči udělá chuchvalec a ucpe rouru a špatně ti to pojede
SobiM - FK

Re: Co to leze z výfuku??

Příspěvek od SobiM - FK »

A když to vytáhnu,tak to nebude mít vliv třeba na spotřebu či tak?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Co to leze z výfuku??

Příspěvek od 103457 »

Vliv to mít nebude, jen se uvolní další a další kusy, takže se stane, že to nakonec výfuk zacpe. Jediné jisté řešení je koupit nový výfuk.
keenworth - FK

Re: Co to leze z výfuku??

Příspěvek od keenworth - FK »

Když jsem jel jednou dálkovou s naloženým autem, tak mi nějak špatně jelo, vůbec se tomu nechtělo do otáček a hřálo se. Najednou rána jak z děla, z výfuku vypadlo cosik co vypadalo jako chuchvalec trávy a hle, najednou auto zase jelo normálně a nehřálo se, od tý doby už nemám asi ve výfuku žádnou vatu a dokud neprorezne, tak asi ještě fungovat bude.
emge

Re: Co to leze z výfuku??

Příspěvek od emge »

Vo výfuku najskôr skoroduje vnútro a potom z neho môže vychádzať tlmiaci materiál. V originálnych výfukoch ale žiaden tlmiaci materiál nebol, boli tam len prepážky. Tlmiaci materiál sa nachádza v menej kvalitných výfukoch pre Feliciu. Aká výfuk máš?
Ak je výfuk vo vnútri "rozsypaný", je najvyšší čas ho vymeniť, lebo znižuje výkon a zvyšuje spotrebu a hlučnosť. A ako tu už písali, môže Ti to aj upchať výfuk, čo môže byť počas cesty dosť nepríjemné. Následkom môže byť aj roztrhnutie výfuku.

Ja sa chystám na výmenu výfuku za MTS, ktorý teraz distribuuje Elit:
http://www.elit.cz/cz/sortiment-a-sluzb ... stemy.aspx
oginál, t.j. bez tlmiaceho materiálu.
Máte niekto skúsenosť?
keenworth - FK

Re: Co to leze z výfuku??

Příspěvek od keenworth - FK »

právě naopak, kvalitní výfuk má vnější plášt, pak tlumící vatu, vnitří plášt a pak jsou přepážky - záleží na typu tlumiče... když tam žádnou vatu mít nebudeš, tak to nebude moc dobře tlumit a bude to mít právě ten kovový zvuk... bosal, walker... to jsou největší sra*ky co můžou být... Tyll je alespon nějaká kvalita zatím a něco vydrží
Návštěvník

Re: Co to leze z výfuku??

Příspěvek od Návštěvník »

Áno, pôvodný výfuk mal tlmiaci medzi stenami dvojitého plášťa. Ale tu sa jedná s najväčšou pravdepodobnosťou o tlmiaci materiál použitý v komore tlmiča výfuku. Originálny výfuk využíval len systém komôr. Rozdiel vidieť na obrázku v odkaze v mojom predchádzajúcom príspevku.

Tyll bol prvý výfuk (koncový diel), ktorý som použil po opotrebovanom originálnom výfuku. A bol som z neho veľmi sklamaný. Opísal som to aj tu:
viewtopic.php?f=52&t=3495
Tyll bol od počiatku hlučný a negatívne ovplyvňoval aj výkon auta vo vyšších otáčkach. Trápil som sa s ním cca 1,5 roka a keď som ho menil, vo vnútri už bol rozpadnutý (hrkal). Možno si Tyll dá záležať pri výfukoch na iné (drahšie) typy Škodoviek, ale výfuk Tyll na Feliciu hodnotím z vlastnej skúsenosti ako šmejd. Druhýkrát ho už nekúpim.

Po ňom som použil Bosal (stredný aj zadný diel) a auto po výmene stíchlo a ožilo. Ale vydržalo mu to cca 1 rok, potom začala narastať hlučnosť. Teraz po 2 rokoch sa ho chystám už vymeniť, ale na rozdiel od Tylla neznižuje (zatiaľ) výkon.

Teraz sa chystám na MTS, dúfam, že sa priblíži kvalite pôvodného výfuku.
emge

Re: Co to leze z výfuku??

Příspěvek od emge »

Zabudol som sa podpísať k poslednej odpovedi.
jarda.vysocina - FK

Re: Co to leze z výfuku??

Příspěvek od jarda.vysocina - FK »

Přesně, měl jse značkový REMUS a vydržel na Feldě 9 let , když jsem ho kuchal ,tak proto, že začínal být ucpaný . Tlumící material ucpával průchod a jedna přepážka byla pryč . Jinak z venku byl stále jako nový .
Jarda
Honza_t
Příspěvky: 2125
Registrován: čtv 20. kvě 2010 10:08:08
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co to leze z výfuku??

Příspěvek od Honza_t »

pokud se jedná o koncový díl, tak ten v prvovýrobě má vatu i uvnitř - kuchal jsem ho (vydržel neuvěřitelných 12 let). Vata je mezi plášti, ale taky okolo vstupní a výstupní trubky, které jsou perforované a přes vatu mají ještě další plechovej plášť.

Obrázek

-je to v těch místech kde je jakoby vstupní a výstupní trubka širší (ale to je druhý plášť skrývající vatu)
Nonamed - FK

Re: Co to leze z výfuku??

Příspěvek od Nonamed - FK »

já tomu říkám jorkšír :) jednou mu koukal ocásek a tak jsem mu drátem pomohl ven, no byla ho třetina popelnice, kluka ušatýho... A tahkle jsem si doma vyrobil svůj první laďák :D
SobiM - FK

Re: Co to leze z výfuku??

Příspěvek od SobiM - FK »

Tak zvuk to má zatím normální...Už jsem vytáhl tak 5 metrů,možná i víc a ted už nic ven neleze..
Basco
Příspěvky: 60
Registrován: pon 20. črc 2009 19:31:43
Bydliště: okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Co to leze z výfuku??

Příspěvek od Basco »

Mam na aute ladák už cca 5 roku,přesne tento http://www.sportovniautodoplnky.cz/spor ... 1/.Vytahal sem už všechnu vatu pač se rozpadla přepážka.Bude to mit velky vliv na spotřebu? Podle palubáku jezdím normalne za cca 6,5l a dálku okolo 5,5.
Odpovědět