SOIETA

Odpovědět
CdRw007

Re: SOIETA

Příspěvek od CdRw007 »

Po dalnici nejezdim ... Takze rezonator, mluvil sem se znamym, co ma udelanou Felicii a ten me rekl, ze bych mel i vyndat katik, ze kdyz ho tam necham a dam jen rezonator, tak ze prej me muze odejit lambda a ze by me to na 1,6ce delalo bordel. Nabidnul me vykuchanej katik a uz upravenej vyfuk s rezonatorem na Feldu. Nevi nekdo neco vic o jeho tvrzeni? Poradte nekdoo ....
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: SOIETA

Příspěvek od mause »

to nevím ale máš to fuk jelikoš ti stejně dříve vyhnije zevnitř ...

coš se dá vyřešit vykucháním vnitřku..
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
Uživatelský avatar
Mexikan
Příspěvky: 784
Registrován: úte 12. úno 2008 2:10:20
Bydliště: Branka u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Re: SOIETA

Příspěvek od Mexikan »

Nevěřil jsem tomu, ale fakt se ten zvuk po cca 1000km změnil a teď je to IMBA!
nejdřív jsem měl i JP trubku, ale to na mě bylo moc hlučné. Teď jak se to vypálilo + mírně upravený origo střed je to naprosto ideální.
Zepředu nejde moc slyšet, ale když se blížím k zadku, tak se ten zvuk umocňuje.
Prostě značka IDEÁL 8-)
A3 + Pick-up 1.9D, ex 1.3MPi

Moje garáž
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SOIETA

Příspěvek od Jyrgen »

samotná soieta ve 130 neřve až tolik, ale s trubkou místo středu už to není takovej tichošlápek ;)
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
Uživatelský avatar
HeavySmoker
Příspěvky: 165
Registrován: sob 10. led 2009 23:19:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SOIETA

Příspěvek od HeavySmoker »

Klucí, povedlo se někomu napasovat soietu 2x85x70 na krátkou feldu s tažným? Případně nějaký fotky jak to vypadá? Pročetl sem toto téma snad celé a nikdo tu nenapsal že to vyloženě nejde nebo jde... Radši bych totiž dvě koncovky :)
díky
Návštěvník

Re: SOIETA

Příspěvek od Návštěvník »

Čau chlapi. Mám dotaz. Chtěl bych koupit Soietu od zdejšího člena madmaika a potřeboval bych vědět když on to ma na 1.6 MPI jestli mě to půjde na 1.3 MPI, myslím si že by neměl být problém ale radši se nejdřív poradím. Díky moc.
Martinho - FK

Re: SOIETA

Příspěvek od Martinho - FK »

Je to naprosto bez problemu! ;) muzes to pouzit....
I na jejich strankach jsou typy vyfuku stejne pro 1.3 i 1.6 http://www.soieta-tech.cz/skoda1.php
marin - FK

Re: SOIETA

Příspěvek od marin - FK »

Tož jsem pročetl celé téma o Soietách, a musím říct, že su silně nahlodanej do toho jít. Momentálně mám výfuk od Laytingu, ale nemá homologaci, posledně na STK mě málem poslali pryč, ještě že se narazil na pohodovýho technika 8-)

Pokud by se našel ještě někdo kdo by chtěl Soietu kupovat, mohli bysme se domluvit a testnout třeba nějakou tu hromadnou slevu :)
PJDefort - FK

Re: SOIETA

Příspěvek od PJDefort - FK »

plánuju Soietu + průchozí střed od JP jako tu má spousta lidí...ale první chci koupit ten střed od JP, hlavně protože je znatelně levnější...jak se bude projevovat, že tam budu mít sériovej vejfuk, jen střed od JP ? nějaká změna zvuku se bude konat?...čekat až našetřim i na zadek nechci...tak mě zajímá ten projev samotnýho středu..
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: SOIETA

Příspěvek od smrcek »

Když si to tady pročtěš, tak se dozvíš že když dáš střed průchozí tak se skoro nic nezmění (alespoň podle JP) ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Hanuš
Příspěvky: 1120
Registrován: úte 10. led 2006 18:42:28
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: SOIETA

Příspěvek od Hanuš »

PJDefort - presne takhle jezdim ja, misto stredu JP trubka, jinak vsude normal seriovy vyfuk.. a zadnou zmenu zvuku jsem nepoznal ;)
Dobre auto nepoznas po ctvrt mili, ale po dvaceti letech!!!
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: SOIETA

Příspěvek od Dejwis »

téměř nic, ale pomůžeš trochu motoru, přidá to to 0,5kW :twisted: - lepší než origo tlumič :thumright:
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
CdCko

Re: SOIETA

Příspěvek od CdCko »

Cau, chci se zeptat, jak mam udelat aby me vyfuk nefoukal? Mam origo stred a Soietu konec a podfukuje me to, at utahnu jak chci, co se tam dava,aby se to utesnilo? A jeste radu, jak docilit lepsiho zvuku, takhle to je skoro jako original. Dik za rady :)
Dexter - FK

Re: SOIETA

Příspěvek od Dexter - FK »

jestli chceš lepší zvuk se soietou tak vyhoď ten střední tlumič a kup jen trubku. Buď od firmy JP nebo Laityng
Martinho - FK

Re: SOIETA

Příspěvek od Martinho - FK »

jestli vyfuk fouka,pouzij tmel na vyfuky a poradne to dotahni... ;)
CdCko

Re: SOIETA

Příspěvek od CdCko »

Dik za rady. A jakej ten tmel je nejlepsi, nebo je to jedno :?: Jeste k tomu zvuku, chci jen decentni, zadnej rachot. Kdyz koupim stred trubku, nebude to mit stejnej efekt, jako kdybych vyriznul z originalu tlumic :?:
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: SOIETA

Příspěvek od mause »

ja mam takovej dojem že se tu to kdesi řešilo... že to chce flexkou naříznout ještě o 90 stupnů... :cat:
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
Martinho - FK

Re: SOIETA

Příspěvek od Martinho - FK »

CdCko píše:Dik za rady. A jakej ten tmel je nejlepsi, nebo je to jedno :?: Jeste k tomu zvuku, chci jen decentni, zadnej rachot. Kdyz koupim stred trubku, nebude to mit stejnej efekt, jako kdybych vyriznul z originalu tlumic :?:

Ja mam taky jen vyriznutej tlumic z origo stredaku... a je to uplne stejny jako JP! ;) ale priprav se na to,ze na dalnici pri 120 to neni uplne prijemny....
CdCko

Re: SOIETA

Příspěvek od CdCko »

po dalnici nejezdim, a kdybych nahodou jednou jel, tak to vydrzim :). Jina moznost, nez vyriznout tlumic neni?
Martinho - FK

Re: SOIETA

Příspěvek od Martinho - FK »

Pak je to v pohode ;) nevim,jestli je jeste nejaky jiny reseni,ale tohle je urcite nejjednodussi...
Cartman - FK

Re: SOIETA

Příspěvek od Cartman - FK »

K tomu, tak já používám tmel od Bosalu a není si naco stěžovat. Kup si trubku od JP není drahá a budeš mít funglovej střeďák.
CdCko

Re: SOIETA

Příspěvek od CdCko »

Dik za info, koupil uz sem pastu u nas v servisu, tak sem zvedavej. maximalne si to v lete zopakuju a udelam znova.Stredak chci koupit na pristi STK novej, tak sem myslel, ze tenhle necham na pokusy. Jo a jak tady nekdo psal, ze staci nariznout o 90 stupnu,co nariznout :?: A mate pravdu, uz semto sem jednou psal, ale nikdo me moc neporadil. konkretne 9.12.09 v 18.10.
mause
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 19. led 2008 22:08:41
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: SOIETA

Příspěvek od mause »

naříznout trubku soiety aby se lepe stáhla trubka tou sponou ;) :cat:
bylo: felinka lechce poladěná...Myška
je: octule v kombajnu 1,9 tdi ALH zatím 66kw/90 hp + SPRINT 769...Chrochtadlo
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cIemgwmRgxk
Jawinka 350/638 -> 639
hranatá felicie - červený drak
CdCko

Re: SOIETA

Příspěvek od CdCko »

Dik vsem za rady. Zvuk zatim resit nebudu, potrebuju si udelat komplet cepy... :)
brumla

Re: SOIETA

Příspěvek od brumla »

haloha,takovy maly dotazek-ma cenu si kupovat soietu?tady na foru jsem se docetl ze kdyz vymenis jen zadni dil tak skoro nic nejde poznat ale kdyz pridas stred od jp (trubku) tak pak to cenu ma ale problem co stk?nekdo pise ze pohoda ale jak je to doopravdy? tak se ptam jestli nestaci jenom kocovka od soiety?nechci co druhy rok menit stredni dil vyfuku diky za odpo.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: SOIETA

Příspěvek od smrcek »

Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
zdick - FK

Re: SOIETA

Příspěvek od zdick - FK »

Taky jsem na ní koukal, jen mít ty 2k a být blíž k prodejci :)
Nebude smrčkovi vadit že ta Soietka je z 1.6ky?
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: SOIETA

Příspěvek od smrcek »

Kdyby nesedel prumer tak bych si nechal udelat novej stred v JP ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Krutor9000 - FK

Re: SOIETA

Příspěvek od Krutor9000 - FK »

tož mám stejnou koncovku na krátký feldě a je to super!! jinak , nechtěl bych kecat, ale koncovka je shodná pro 1.3 i 1.6 myslím. ;)
tgfh - FK

Re: SOIETA

Příspěvek od tgfh - FK »

brumla píše:haloha,takovy maly dotazek-ma cenu si kupovat soietu?tady na foru jsem se docetl ze kdyz vymenis jen zadni dil tak skoro nic nejde poznat ale kdyz pridas stred od jp (trubku) tak pak to cenu ma ale problem co stk?nekdo pise ze pohoda ale jak je to doopravdy? tak se ptam jestli nestaci jenom kocovka od soiety?nechci co druhy rok menit stredni dil vyfuku diky za odpo.

Koupil jsem už zajetou Soietu, takže jsem ten skok poznal naplno, poznat to jde, každý ti řekně něco jiného, já jsem s ní maximálně spokojen, jsem strašně rád, že jsem do ní šel, je to skvělý doplněk, když je léto a máš stažené okénka tak krásně duní i do kabiny, je to příjemný zvuk, na takové popojížděčky po městě, když ale nahodíš 140km/h zavřeš okénka tak máš v autě podobný zvuk jak v sérii, prostě řečeno Soieta tě nebude nikdy rušit, nikdy ti nebude vadit, bude jen přínos to se u JP nedá úplně říct, tam se může stávat, že budeš muset zesilovat rádio aby tě při cestě po dálnici nezačala bolet hlava. Krom toho Soieta (mi) šetří 4 deci na 100km takže se už po 30 000 km zaplatila a začala vydělávat :) JP se sice taky zaplatí, jako záleží na tobě, jestli o ni uvažuješ tak neuvažuj, je to jednoznačně perfektní věc, která se znatelně (při polechtání motoru aspoň chipem) umocní.
Badd
Příspěvky: 58
Registrován: sob 05. zář 2009 14:46:25

Re: SOIETA

Příspěvek od Badd »

.....
Naposledy upravil(a) Badd dne stř 17. bře 2021 19:29:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: SOIETA

Příspěvek od smrcek »

Já mám taky SOIETKU :thumleft: (konečně)

Jak máte soietu pojištěnou v tý závěsný gumě? Normální zacvákávací pojistkou jako na obyč výfuku? A ještě jeden malej dotaz - zdá se mi malinko nakřivo a tgfh tady psal že je lepší udělat čtyři zářezy místo dvou - to jako do tý trubky co se spojuje se středem?
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: SOIETA

Příspěvek od kejzi1 »

Taky mám dotaz :-)

Jelikož budu předělávat výfuk a vím že když jsem minule sundával soietu,tak ten vymezovací kroužek co má soieta v trubce,tak se mi malinko rozpáral a já ho tam vrátil jen kousek,protože bez něj to nedrželo.Chci se zeptat jestli mám zkusit sehnat jinej a nebo jestli když udělám čtyři zářezy do trubky tak to bude držet o bez toho plechu
Hanz - FK

Re: SOIETA

Příspěvek od Hanz - FK »

4 zářezy a trocha tmelu na výfuky a dvojtrubka se mi na autě ani nehne, i když jsem se hodně snažil, vymezovací dílek tam nemam. vyhodil jsem ho hned jak jsem soietu koupil pááč jsem nevěděl k čemu to jako je :D
tgfh - FK

Re: SOIETA

Příspěvek od tgfh - FK »

smrcek píše:Já mám taky SOIETKU :thumleft: (konečně)

Jak máte soietu pojištěnou v tý závěsný gumě? Normální zacvákávací pojistkou jako na obyč výfuku? A ještě jeden malej dotaz - zdá se mi malinko nakřivo a tgfh tady psal že je lepší udělat čtyři zářezy místo dvou - to jako do tý trubky co se spojuje se středem?

Normálně na konec trubky u Soiety udělej další 2 zářezy.
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: SOIETA

Příspěvek od kejzi1 »

Hanz:A jde pak sundat když je tam ten tmel?
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: SOIETA

Příspěvek od smrcek »

Někdo mi doporučoval místo tmelu na výfuky nějakej silikon na krby, komíny atd...to bude asi to samé ne? A co ta pojistka? normál jako na origu?
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: SOIETA

Příspěvek od kejzi1 »

Já tam mám tu pojistku z pásoviny,ta je lepší než z tý tyče
Hanz - FK

Re: SOIETA

Příspěvek od Hanz - FK »

já tam mám taky pojistku z pasoviny a sundat mi to šlo dobře. stačí zvenku rejglovat chvilku s výfukem :thumright: :salut:
Hanz - FK

Re: SOIETA

Příspěvek od Hanz - FK »

smrcek píše:Někdo mi doporučoval místo tmelu na výfuky nějakej silikon na krby, komíny atd...to bude asi to samé ne? A co ta pojistka? normál jako na origu?

taky jsem o tom slyšel a možná by to mohlo fungovat. osobní zkušenosti s tím ale nemám.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: SOIETA

Příspěvek od smrcek »

Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Hanz - FK

Re: SOIETA

Příspěvek od Hanz - FK »

já měl na mysli Sponu :D
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: SOIETA

Příspěvek od smrcek »

Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
tgfh - FK

Re: SOIETA

Příspěvek od tgfh - FK »

Jinak spojenou Soietu se středem mám úplně obyčejnou sponkou za 25Kč a s těma zářezama se to ani nehlo za 2 roky.
Hanz - FK

Re: SOIETA

Příspěvek od Hanz - FK »

smrcek píše:Počkej ty myslíš tohle?

http://autokelly.cz/#PATH=3761801;13140 ... SD=0|ST=0|


jj přesně tuhle mam na mysli. Tu tam nemam. mam tam sponu s pásoviny. podle mě je to lepší ;)
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: SOIETA

Příspěvek od kejzi1 »

jj ta z tý pásoviny to líp stáhne a hlavně ti neudělá na trubce prolis jako tahle.

Jinak u mě jde Soieta sundat dost blbě,takže se na to vůbec netěším,naposled jsem ji sundával 2 hodiny :(
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: SOIETA

Příspěvek od smrcek »

Tak dozvím se něco té pojistce :lol: myslím tuhle co drží soietu v gumě...jde tam nebo ne? Zaboha ji tam nemůžu dostat :x jde tam? tou mezerou nahoru nebo dolů?

http://autokelly.cz/#PATH=3761801;13140 ... SD=0|ST=0|
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Hanz - FK

Re: SOIETA

Příspěvek od Hanz - FK »

dva roky mam soietku a tuhle pojistku tam nemam. protože jsem koupil nový gumy na uchyceni a už ty tam šli fakt blbě a pak sem neměl nervy na to rvat tam ještě tu pojistku :D
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: SOIETA

Příspěvek od smrcek »

Hodně mě překvapil zvuk soietky. Mám JP střed a zadek oválnou koncovku a nezdá se mi že to řve - nemám seštelovaný ventily takže teďka slyším převážně motor, ale čekal sem to mnohem hlasitější. Ani jízdy po dálnici s ní už se nebojím :)

Motor šlape klidněji a jde mnohem lépe za plynem :)

Výborný výfuk za skvělé peníze :thumleft:
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Almond
Příspěvky: 317
Registrován: pon 14. zář 2009 18:39:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SOIETA

Příspěvek od Almond »

smrcek: Už se těším, až si ji poslechnu při předávání čistidla... Tohle je pro mě teď taky docela aktuální téma ;) Jinak možná to tolik neřve díky tomu, že máš combi -> delší potrubí, nebo ne..?
Odpovědět