Nejde natankovať benzín

:)
Martin558

Nejde natankovať benzín

Příspěvek od Martin558 »

Mám problém. Jazdím na LPG a benzín tankujem iba raz za pol roka. No a minule som ho išiel natankovať a nedalo sa. Tá tankovacia pištol sa stále vypínala (ako keby bola plná nádrž) a benzín stekal do nádrže len veľmi pomaly. Za 200Sk som tankoval skoro 5 minút! Musel som kúpiť bandasku a doma som ju tam pomaly asi počas hodiny (popri inom) dolial. Skúšal som do nádrže strčiť hadicu a mám pocit, že som sa dostal až do nej. Neviete mi poradiť?
Kuladmin

Re: Nejde natankovať benzín

Příspěvek od Kuladmin »

Je mozny ze mas zacpany hadicky pro pretlak / podtlak takze se vlastne snazis nadrz nafouknout pomoci benzinu. :lol:
smazany clen - FK

Re: Nejde natankovať benzín

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak tohle se mi stalo taky,bylo to na SHEllce v Hradci Králové.Pořád vypínala pistole,tak jsem ji musel povytáhnout co nejvíce to šlo a pomalu natankovat.Bylo mi to divné a pořád jsem na to myslel co s tím je.Pri dalších tankováních na jiných čerpačkách to nikdy neudělalo,takže chybu bych přisoudil tomu tankovacímu stojanu.
Diablo - FK

Re: Nejde natankovať benzín

Příspěvek od Diablo - FK »

cvakala ta pistole furt zejo? to byl ucpany odtah par ;) jinak se to da lecit i skrtnutim :twisted:
smazany clen - FK

Re: Nejde natankovať benzín

Příspěvek od smazany clen - FK »

Sirka je taky řešení ale asi by z toho benzináři neměli moc velkou radost, ono je to asi problém spíš benzinek, já si toho taky všímám a tayk to dělá, ale stačí zahrkat pistolí v hrdle a ono to přestane.
smazany clen - FK

Re: Nejde natankovať benzín

Příspěvek od smazany clen - FK »

Martin558 píše:Mám problém. Jazdím na LPG a benzín tankujem iba raz za pol roka. No a minule som ho išiel natankovať a nedalo sa. Tá tankovacia pištol sa stále vypínala (ako keby bola plná nádrž) a benzín stekal do nádrže len veľmi pomaly. Za 200Sk som tankoval skoro 5 minút! Musel som kúpiť bandasku a doma som ju tam pomaly asi počas hodiny (popri inom) dolial. Skúšal som do nádrže strčiť hadicu a mám pocit, že som sa dostal až do nej. Neviete mi poradiť?



Presne toto dela tatovo kombajn taky na lpg. dela ta snad na vsech pumpach. jedina moznost jak to tam dostat normalne je vzit kanystr a nalejt to tam :-(
smazany clen - FK

Re: Nejde natankovať benzín

Příspěvek od smazany clen - FK »

ahoj,s tim přetlakem má možná kolega pravdu.jestli tam neni pevná překážka tak to tim může bejt :) ještě když tam tankuješ takhle zřídka.tak at se to povede :D
smazany clen - FK

Re: Nejde natankovať benzín

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ono taky stačí nervat tu tankovací pistoly nadoraz do hrdla,nachat tam malou mezeru pro odsávání.Nevím jestli to mají již všechny stojany,ale asi ano.
beerman - FK

Re: Nejde natankovať benzín

Příspěvek od beerman - FK »

Martin558 píše:Mám problém. Jazdím na LPG a benzín tankujem iba raz za pol roka. No a minule som ho išiel natankovať a nedalo sa. Tá tankovacia pištol sa stále vypínala (ako keby bola plná nádrž) a benzín stekal do nádrže len veľmi pomaly. Za 200Sk som tankoval skoro 5 minút! Musel som kúpiť bandasku a doma som ju tam pomaly asi počas hodiny (popri inom) dolial. Skúšal som do nádrže strčiť hadicu a mám pocit, že som sa dostal až do nej. Neviete mi poradiť?

Máš zarostlou zpětnou klapku v tankovacím potrubí, která je umístěna těsně před nádrží, aby benzín při jízdě nešplouchal zpět do potrubí nebo při havárii netekl z nádrže. Je to způsobeno málo častým tankováním a vlhkostí v nádrži. Jediná možnost (bez demontáže) je snad protáhnout elektrikářským perem nebo nějakým drátem. Ale pak už by se nevrátila a zůstala pořád otevřená. U toho pera si nejsem jist, jestli by pak šlo vytáhnout. Aby se tam ta kulička nezachytila.
RobbeF1 - FK

Re: Nejde natankovať benzín

Příspěvek od RobbeF1 - FK »

Taky mám tenhle problém ale jak tak koukám tak řešení jsem zatím nenašel.
Nejspíš jedině demntáž nádrže a vyčištění a nebo na benzince tankovat pul hodiny jednu plnou nádrž.
Neřešili jste to už někdo?
Rimmer - FK

Re: Nejde natankovať benzín

Příspěvek od Rimmer - FK »

Mám uplně stejný problém, take tankuji za 200kc snad 5 minut, jedine co je na tom dobre je jak si vzdycky pumpari mysli jaky budou mit ksefty a ja prijdu s 200kc :-D takze rikate ze to mam rozebrat nebo to dat nekomu na rozebrani? premyslel jsem taky o protahnuti to necim ale nechci si nic znicit a kdyz nevim jak to tam vypada tak s tim tezko budu neco delat kazdopadne tankovani pres kanystr me zacina docela otravovat.
ruso - FK

Re: Nejde natankovať benzín

Příspěvek od ruso - FK »

Ja som pred dvoma dnami kupil 1.9D a robi mi to presne to iste, akoby nafta nestacila tiect do nadrze a pistol sa neustale vypina. Musim tankovat strasne pomalicky, tak ze jemne drzim pistol a pustam slaby prietok nafty, ale je to dost problem a takisto si niesom isty kedy mam nadrz plnu, takze ju naplnim az po okraj a potom sa z nej vylieva...

Viete niekto poradit ako to odstranit, lebo je to dost otravne :-(

Dakujem
papa.smurf - FK

Re: Nejde natankovať benzín

Příspěvek od papa.smurf - FK »

Včera na nejsmenované pumpě s mušlí mi chtěl ochotný personál natakovat. Bohužel se mu to nepodařilo, protože pistole furt vypínala. Já jsem si na ten problém už zvykl, ale včera jsem se rozhodl to nějako vyřešit. Už se to někomu podařilo ? Pokud ano, tak bych poprosil o návod jak na to. Bokud možno snadno a bezbolestně. Pustil bych se do toho sám, ale znáte to, pro objevovat dávno objevené a vyzkoušené. Díky všem za rady.
Uživatelský avatar
Wakis
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 18. čer 2015 9:01:20
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Nejde natankovať benzín

Příspěvek od Wakis »

Tak už někdo vyřešil tento problém? :-D mám feldu pickup 1.9 r.v. 1996 a chci jí mít v TOP stavu :-D a je to celkem těžký oříšek. jediný co se mi na týhle závadě líbí, je fakt, že když to zarůstá kvůli málo častému tankování, tak by mohl být reálnej nájezd 185 000km ;-) a při tom prošťouchnutí nějakou hadičkou, se ta klapka už nevrátí proč? to se tím tolik poškodí? ... viděl bych to totiž jako nejlepší řešení, ale kdyby to šlo udělat pořádně, a bezbolestně pro auto, tak by to bylo lepší ;-)
Pickup 1,9d 47kW (pracant), BMW E46 325i 141kW (Daily) ... oboje mám rád stejně ;-)
Odpovědět