Jaký motor do pick-upa?

:)
RadimCep - FK

Jaký motor do pick-upa?

Příspěvek od RadimCep - FK »

Chci koupit Felicii Pick-Up, ale váhám nad výběrem motoru. V podstatě jde jen o 1.3MPI a 1.9D, protože 1.6 se do toho snad ani nedávaly (?).

Zajímá mě, čeho se bát u 1.9D, protože ty auta co jsou na prodej mají naběháno kolem 300 tisíc km, tak na co si dát pozor a co se nejčastěji rozbíjí?

U 1.3 jsem celkem v klidu, tam toho snad ani moc být nemůže, ale zase nevím jestli je ten motor pro to auto vhodný (aby to něco uvezlo).

Díky za rady.
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motor do pick-upa?

Příspěvek od straca »

V postatě je to na tobě,to co uveze 1.9D uveze v pohodě i 1.3MPi ,myslím,že pick-up má kratší převodovku,ale nejsem si jistej,možná 1.9D kuli spotřebě,ale jde o ostatní náklady.
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Jaký motor do pick-upa?

Příspěvek od Vasek »

pick-up má dlouhou převodovku, nejkratší ji má 1.3MPI 50 kW. Ale to je jen detail....
motor bych volil podle preferencí- délka trasy, možnost servisu, voní mi benzín, nafta mi smrdí... Ta 1.3ka má dostatečnej krouťák na to, aby se s tim dalo jezdit i naložený, navíc její snadnej (a velmi málo častej) servis je asi nejsilnější argument.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: Jaký motor do pick-upa?

Příspěvek od H4nIS »

Samozřejmě se dávaly i 1.6, už kdysi dávno sem si s tím dávál závod a jede to ještě líp jak krátká 1.6 :) bral bych asi 1.9 s tím pickupem to celkem i jede a hlavně to žere mín, pokud ti teda nevadí, že ten diesel ve feldě je hlučný jak prase a klepe se celé auto :D
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Sruty22
Příspěvky: 449
Registrován: pát 20. črc 2012 11:05:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motor do pick-upa?

Příspěvek od Sruty22 »

1.3MPi 50kw nezere o moc vic ja diesel, dily stoji pakatel narozdil od vw motoru, prevodovky no to zjistis asi jednine podle cisla na ni, km bych se nebal pokud skodovackemu motoru doprejes tak jak se ma tak s prehledem das milion a porad pojede ;)
https://www.flickr.com/photos/127894722@N07/
  • potkaj se dva..křižovatka dva pruhy....semafor...červená.....start !ruská ruleta, zelená...jede se deset,dvacet,dvojka přes třicet a trojka na čtyřicet.....pade ! ....votáčky dva,skoro tři litry..holky na chodníku mi hážou kalhotky....
Odpovědět