Jak na výměnu filtru lpg

se sporákem místo motoru :D
pnd23 - FK

Jak na výměnu filtru lpg

Příspěvek od pnd23 - FK »

Ahoj, mám ve felicii 1.3mpi lpg systém lovato http://www.hlpropan.cz/montinstruction.htm , chci se zeptat co všechno mám udělat při výměně filtru, konkrétně než povolím tu nádobku na tom ventilu s filtrem, jestli musím někde zastavit plyn ručně nebo je to automaticky odstaveno po vypnutí klíčku? Dík
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výměnu filtru lpg

Příspěvek od Ivarek »

Zastavit by se měl automaticky po vypnutí zapalování ale pro jistotu bych ještě zavřel ventilek na multifunkčním ventilu na nádrži.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výměnu filtru lpg

Příspěvek od Jozefj »

Nebylo by jistější to nechat plynařům,co když to pak neutěsníš a bude průser na obzoru,navíc i když zavřeš plyn tak se musí vyject ten v potrubí ,protože potrubí je pod tlakem a hrozí popálení při povolení filtru.
pnd23 - FK

Re: Jak na výměnu filtru lpg

Příspěvek od pnd23 - FK »

Jozefj píše:Nebylo by jistější to nechat plynařům,co když to pak neutěsníš a bude průser na obzoru,navíc i když zavřeš plyn tak se musí vyject ten v potrubí ,protože potrubí je pod tlakem a hrozí popálení při povolení filtru.


Když to budu pomalu povolovat, tak to pomalu uteče ven ten zbytek plynu v trubkách. Jezdím na revize a jediné co mi tam udělají je že zkontrolují těsnost. Nechtěl jsem jim do toho kecat, zdálo se mi divné že na filtr serou. Teď je to jakoby přidušené. Filtr stojí 50Kč a oni si za revizi berou 300 a s filtrem budou chtít tak 500kč, znám lepší způsob jak zahodit 450kč, když to nepomůže tak k nim zajdu. Rád si na autě dělám všechno sám a ten plyn není žádná věda.
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 218
Registrován: pon 09. úno 2009 18:27:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výměnu filtru lpg

Příspěvek od denis15 »

Stačí vypnout zapalování, plyn se uzavře. Pak povolíš matici pod filtrem, začne ven fičet plyn-dělat nejlépe venku (fičí dloooouho,kape a pekelně smrdí při této koncentraci). Jakmile je plyn venku, oddělíš spodní část s filtrem a trubkou od horní přišroubované části s ventilem. Vytáhneš filtr, vypucuješ ten spodní díl a dáš nový filtr. Opačným postupem složíš. Má to potenciálně 2 úskalí (oboje jsem zaregistroval):
1. vadný O kroužek, těsnící část s filtrem nebo ten malý O kroužek u šroubku
2. po manipulaci se může objevit v některém ohybu trubky trhlina
Obojí se průser, který s největší pravděpodobností doma nespravíš-nebudeš mít ty gumičky a trubku.
Kontrola těsnosti je jasná-nejlépe mýdlová voda při zapnutém zapalování a přepnutí na LPG. ;)
Jinak LPG není sice žádná věda, ale v případě průseru jsi za něj odpovědný ty (revize).
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výměnu filtru lpg

Příspěvek od Jozefj »

Souhlasím s denisem a navíc jsi v silničním provozu kde je to o to vážnější. A zatím veřejnost si na to nezvykla,že je plyn bezpečnější než benz.,samozřejmě za dodržení daných pravidel,např.neodborného zásahu,říkáš 450Kč,to ušetříš na jednom plnění u stojanu.LPG cca 16Kč, ben.32Kč. 32x16=512Kč/ benz.32x32=1024 1024-450=574Kč takže máš za 1 nádrž benz.opravu i plnou nádrží LPG. A budeš šetřit dál.
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výměnu filtru lpg

Příspěvek od Vlada320 »

já už si měnil filtr lpg čtyřikrát a není to žádná věda.na revizi jezdim každej rok jednou a zatím vše vpořádku.jinak ten plyn tak jen povolím šroub a nechám vysyčet.
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
pnd23 - FK

Re: Jak na výměnu filtru lpg

Příspěvek od pnd23 - FK »

Díky za odpovědi, zítra to vyměním. Nechci nikoho nasrat, ale rady typu zajeď si do servisu jsou k ničemu. Jednak protože mi nepomůžou si svépomoci vyměnit součástku a jednak ze zkušenosti kdy jsem si nechával měnit lpg filtr ještě na favoritu v jednom "servise" v Přelouči kde mi ho vyměnili a když jsem ráno přišel k autu tak smrad z plynu byl cítit na 10m a ventil s filtrem byl celý zamrzlý jak to utíkalo. Zajel jsem tam na reklamaci a ten borec vzal klíč a utáhl ten šroub či matku o půl otáčky, změřil přístrojem a řekl že dobré. Následující ráno to samé, tak jsem tomu chlápkovi rovnou řekl ať to těsnění namaže vazelinou, udělal to tak a od té doby klid. Je třeba si trochu věřit. To že mi něco opraví v servise neznamená, že to je lépe opravené, než kdybych si to opravil sám. Navíc se řídím heslem že je lepší si to posrat sám a zadarmo, než aby ti to posral někdo jiný a za prachy.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výměnu filtru lpg

Příspěvek od Jozefj »

A nebyl to člověk tvého typu, ´´ co na tom ,když to poseru,hlavně když jsou prachy doma ´´.nehledě na to,že za to servis ručí. Tak hodně štěstí a ať neletí ještě 2 baráky okolo.
pnd23 - FK

Re: Jak na výměnu filtru lpg

Příspěvek od pnd23 - FK »

Jozefj píše:A nebyl to člověk tvého typu, ´´ co na tom ,když to poseru,hlavně když jsou prachy doma ´´.nehledě na to,že za to servis ručí. Tak hodně štěstí a ať neletí ještě 2 baráky okolo.


Člověk mojeho typu to nebyl, já totiž svoje auto opravuju s láskou.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výměnu filtru lpg

Příspěvek od Jozefj »

No vida a já s nářadím :lol: .
pnd23 - FK

Re: Jak na výměnu filtru lpg

Příspěvek od pnd23 - FK »

Jozefj píše:No vida a já s nářadím :lol: .

Ty nářadí nepotřebuješ, když vozíš auto do servisu.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výměnu filtru lpg

Příspěvek od Jozefj »

Co se týká LPG tak ano.Ostatní, včetně diagn.si dělám sám.
Lopezot

Re: Jak na výměnu filtru lpg

Příspěvek od Lopezot »

Chlapi, potřeboval bych poradit. Mám Feldu 1,3 a žere cca 10-12 litrů. po seštelování žere cca těch 10 litrů. Dřív to bylo 12.
Chci vyměnit filtry. Kde jsou u systému BRC? Mohu poslat fotku motoru pro lepší orientaci. Pištem prosím na lopezo@centrum.cz
Odpovědět