Vymena LPG bomby

se sporákem místo motoru :D
Ryan10594
Příspěvky: 7
Registrován: sob 06. říj 2012 11:45:36

Vymena LPG bomby

Příspěvek od Ryan10594 »

Zdravím, prošla mě stará bomba, tak chci vyměnit starou za novou. Chtěl jsem se zeptat, zda to někdo už dělal a jak se přehazuje, nerad bych u toho strávil hodiny než bych na to přišel.
A taky bych nerad dal v servisu 1500,- za výměnu když to dokážu sám. ( snad ) :D
Dík moc za odpověď. ;)
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od emilio52 »

Sám možná a co revize ta nemusí být ? Nikdo se pod to nepodepíše ,můj názor .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Ryan10594
Příspěvky: 7
Registrován: sob 06. říj 2012 11:45:36

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od Ryan10594 »

Když si to přehodiš doma sám, tak zajedeš k mechanikum LPG a oni udělaj revizi a daj razítko.
lord_sef - FK

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od lord_sef - FK »

a dalsi vec je ta, ze sice servisu das 1500 za praci, ale za jakou cenu dokazes sehnat novou plynovou bombu ty a za jakou ji ma servis? dle meho ve vysledku to vyjde plus minus nastejno
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od osobne »

No hlavně se musí ta nová plynová nádrž zapsat do přílohy TP a zapisuje ji tam odborný pracovník, který má oprávnění k její montáži a má k tomu razítko, a do deseti dnů to musíš nechat na registru vozidel potvrdit.
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od Vlada320 »

taky mě to teď čeká.už mám připravenejch 7tisíc na výměnu v servisu ale nějak se mi do toho zatím nechce jako by mi bylo líto těch peněz ikdyž není :oops:
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od osobne »

Já to budu řešit až za tři roky, ale vzhledem k tomu, jak vítězí koroze nad karoserií, tak pochybuji, že bych do toho 6000 Kč na novou LPG nádrž ještě investoval. Raději koupím Fabii, ty nereznou.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od Jura_Favorit »

Jo ty nereznou, ahá... :lol:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od osobne »

Ne, mají pozinkovanou karoserii. Ještě jsem rezatou Fabii neviděl, zato rezatejch Felicií už spoustu.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od Jura_Favorit »

Pak jsi asi slepej a nebo se koukáš vždycky jen na jednu z dvaceti :D
Už hnijí taky, zejména I. generace před FL. Klasika spodky předních blatníků, podběhy a konce prahů (že to pod plastovými podběhy nikdo nečistí tomu samozřejmě jen přispěje), sem tam už i 5. dveře nebo zadní lemy.. On ani ten pozink není všespásný. Ale to by přece všestranně nadaný odborník Tvého ražení měl dávno vědět.
Naposledy upravil(a) Jura_Favorit dne ned 11. lis 2012 11:41:34, celkem upraveno 1 x.
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od osobne »

Dej foto, nevěřím.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od Jura_Favorit »

Tvůj problém. Stačí otevřít oči a projít se po větším parkovišti :salut:

Obrázek

Tohle je už je dojité trošičku do extrému, rozhodně ale koroze skrz v těchto místech není vůbec nic ojedinělého.
Jestli chceš další a nechce se Ti chodit ven (což by ovšem bohatě postačovalo), tak i na škoda homo je o tom několik témat (jedno má kolem 20 stránek) včetně fotek, stačí hledat a hlavně chtít najít :cyclops:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od osobne »

Nojo, tak bude pár Fabií po bouračce, co nebyly pořádně opraveny a proto teď reznou, jenže Felicie reznou všechny. Ten rozdíl mezi Felicií a Fabií musí vidět i ten, kdo to vidět nechce. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od Jura_Favorit »

Když si to myslíš, Tvůj boj... Hlavně ty pětky, kde se kolikrát pod sklem objevila koroze už pár let po prodeji u nebouraných aut u 1. majitelů :D Kolik se na to řešilo v Schadewerku reklamací :roll: Hnije všechno, něco dříve, něco později. Jen je potřeba si to připustit... Bouračky do toho nemá smysl tahat, to je kapitola sama o sobě. A že by Fab hnily stejně jako Fel jsem nikde nepsal, stejně jako ani omylem nejsem z těch, co by museli Feldu nějak obhajovat.
Nicméně mně je to u Obrázek, co si myslíš, vím své a narozdíl od Tebe podložené zkušenostmi. Tím bych to za sebe uzavřel, více na ty Tvé tradiční hovadiny, kterými častuješ celý net, reagovat nehodlám - ono to stejně nemá smysl, jak se zatím vždycky potvrdilo :)
Tu Fabii si ale každopádně kup, ať si Tebe a těch Tvých keců užijí zase o klub dál :cheers: :lol:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od emilio52 »

A já myslal že se tu řeší výměna LPG bomby a ne rez . :o
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od osobne »

Však to spolu ale přímo souvisí, tlaková nádrž na LPG stojí kolem 6000 Kč a je to na 10 let, a v souvislosti s korozí je třeba popřemýšlet, jestli to auto budu ještě deset let vůbec mít. Už teď se mi kolegové v zaměstnání smějou, že mi krásně kvete auto, já se jim sice také směji, když tankují benzin za cenu přes 30 Kč a já LPG za cenu jen kolem 17 Kč, ale LPG si můžu nechat zamontovat i do lepšího nekvetoucího auta. Možná k tomu rozhodnutí je nejlepší příležitost právě při ukončení platnosti tlakové zkoušky na tlakové nádrži. Všechno totiž souvisí se vším.
Ryan10594
Příspěvky: 7
Registrován: sob 06. říj 2012 11:45:36

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od Ryan10594 »

lord_sef píše:a dalsi vec je ta, ze sice servisu das 1500 za praci, ale za jakou cenu dokazes sehnat novou plynovou bombu ty a za jakou ji ma servis? dle meho ve vysledku to vyjde plus minus nastejno

Plynovou bombu a vse mam ... 1 500 ,- je poze za instalaci, a kamos rikal ze je to prace na hodinu max na dve.
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od Sadra17 »

to sice je jenže do toho systému může zasáhnout jen pověřenej pracovník ;)
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Ryan10594
Příspěvky: 7
Registrován: sob 06. říj 2012 11:45:36

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od Ryan10594 »

ano, ale plynovou bombu muzes vymenit sam, ale potom musis na prohlidku k odbornemu pracovnikovi, ktery to zkontroluje a schvali. Z cehoz vyplyva, ze z 1500 ,- bude nejakych 300 ,- +- ... Ptal jsem se uz u LPG mechaniku a rekli me to tak.
Kouluss
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 16. kvě 2013 9:40:30
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od Kouluss »

Jo jo taky mi toto bylo potvrzeno. Koupit bombu můžeš sám, vyměnit si ji můžeš sám a například prodávající ti poté vozidlo zkontroluje zda je montáž provedena správně a dá ti razítko. Sečteno podtrženo Výměna nádrže za cca 3000,- což je proti 7000,- celkem rozdíl.
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od LPG.habartice »

Taky sem to tu psal několikrát, ale lidi jsou jak paka, řvou že nemají peníze a serou peníze dílnám jak praštěný
novi
Příspěvky: 10
Registrován: sob 25. říj 2014 20:31:00
Bydliště: okres Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od novi »

dotaz na LPG.habartice
Musí se šrouby, co drží multiventil k nádrži, utáhnout stejným momentem - jakým
nebo stačí jenom od ruky co to jde?
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od Rob »

řekl bych, že to plynaři multiventil žádným momentovým klíčem neutahují, že to mají tak nějak "v paži". spíše bych dbal na to, aby bylo vyměněné těsnění pod MV, případně ho ještě něčím namazal (nějakým tukem na těsnění) aby dobře přilehlo a plyn neutíkal. taky mě čeká výměna nádrže, ale až za pár let a jsem rozhodnut si to též vyměnit sám. Nic na tom není a raději zaplatím za nádrž celkem 2500 Kč + 300 za revizi než bych s výměnou platil 6000-7000 Kč.
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od LPG.habartice »

jasný, těsnění se musí vyměnit. dotáhnout na cit, někdo to dorve a to těsnění je pak rozpraskaný, ale ještě jsem se nesetkal s tím aby to někdy utíkalo okolo multiventilu. O těch cenách se nemá cenu ani bavit, to k zblití
novi
Příspěvky: 10
Registrován: sob 25. říj 2014 20:31:00
Bydliště: okres Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od novi »

LPG nádrž se dá bez cesty koupit kolem 230-260 zl, od výrobce odhaduju musí být ještě o něco nižší možná za litr
Kdo to má kousek do polska tak ví
http://www.autogaz-market.pl/382-wewnetrzne
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... 4&state=12
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena LPG bomby

Příspěvek od LPG.habartice »

No tohle mám nejradši. Beru nádrže od staka, neberu jich stovky ani desítky najednou. Cenu dostanu cca 240 PLN za kus.
+ kurýrní služba do čech něco stojí, minule jsem platil 600 kč. K tomu si připočítej manipulaci, přebalení, provizi aukru + dph a jsi na šilený částce. Do toho si to necháš namontovat odbornou firmou která tě natáhne na montáži protože nevydělá na nádrži.
Odpovědět