Felicia lpg cetit plyn

se sporákem místo motoru :D
Radomil - FK

Felicia lpg cetit plyn

Příspěvek od Radomil - FK »

Zdravím,potřeboval bych poradit,když vypnu motor,tak cítím v motorovém prostoru plyn,a to docela dost.Když přiložím ucho k Elektroventil LPG k,myslím že jsou označeny + a - je modrej z vrchu je napsaný BRC tak slyším syčení.Je to normální?Ale tak po chvíli to přestane.prosím poradte mi co s tím mám dělat. díky
Je to tohle http://www.fedorauto.cz/index.php?tabpa ... oid=475468
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 218
Registrován: pon 09. úno 2009 18:27:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia lpg cetit plyn

Příspěvek od denis15 »

Normální to není-fič nechat opravit. Ventil se musí uzavřít ihned.
LukiSK - FK

Re: Felicia lpg cetit plyn

Příspěvek od LukiSK - FK »

Ahoj mám feldu 1,3mpi + Lpg BRC to staršie čo sa prepína ručne konkrétne BRC Elegant 52. Chcem sa spýtať či pri tomto staršom splynovači môže byť po jazde z motorového priestoru trocha cítiť plyn? Plyn je aj troška cítiť z vetrákov pri prepatí na lpg. Ale to len hneď po prepatí potom za jazdy už vôbec. Niekedy sa mi aj stane že mi auto na benzín nenaštartuje na prvý krát ale musím troška zošliapnuť pedál plynu. Lpg malo generálku minulí rok.
Uživatelský avatar
Almond
Příspěvky: 317
Registrován: pon 14. zář 2009 18:39:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia lpg cetit plyn

Příspěvek od Almond »

Plyn nesmi byt citit nikdy, snad krom tankovani. To je jako kdyby jste se ptali, jestli je normalni, ze vam z motorovyho prostoru odkapava benzin a je citit - jediny rozdil je, ze plyn v malym mnozstvi nekape, tak neni videt.

Jo a jeste jedna vec - auto s LPG musi kazdy rok na revizi, kde by meli prave detektorem odhalovat pripadny unik plynu, neni to bezduvodna buzerace.
LukiSK - FK

Re: Felicia lpg cetit plyn

Příspěvek od LukiSK - FK »

U nás sa tá ročná kontrola zrušila stačí každé dva roky spraviť STk + EK kde robia zároveň aj kontrolu splynovača ešte som zabudol dodať že koncom 2013 bola robená Go regulátoru. Zbehnem tento týždeň do servisu nech sa na to mrknú a pozrú sa kde môže by problém. Ešte jedna vec na plyn mi auto ide max okolo 120-130 viac nechce ťahať keď prepnem na benzín ide citeľne živšie a má aj lepšiu maximálku 150-160 je to pri plyne normálne že má menší výkon?
Uživatelský avatar
Almond
Příspěvky: 317
Registrován: pon 14. zář 2009 18:39:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia lpg cetit plyn

Příspěvek od Almond »

Max po rovině na LPG dle GPS 168km/h, na benzin 171km/h. Ten Tvuj rozdíl je moc velkej, bude tam něco špatně.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia lpg cetit plyn

Příspěvek od Jozefj »

Podle mně jde moc plynu do směšovače a tím je možné ,že je cítit a zároveň se nestačí spálit. Já osobně bych zajel za plynaři a nechal to dobře seřídit podle emisí. Jak na volnoběh při prohřátém motoru,tak i pří 3 000.
osobne
Příspěvky: 647
Registrován: ned 09. led 2011 20:19:57
Bydliště: Nepolisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia lpg cetit plyn

Příspěvek od osobne »

Almond píše:Jo a jeste jedna vec - auto s LPG musi kazdy rok na revizi, kde by meli prave detektorem odhalovat pripadny unik plynu, neni to bezduvodna buzerace.

Che che, detektorem. :mrgreen: Akorát potřou spoje mýdlovou vodou a sledují případné bublinky.
Jozefj
Příspěvky: 782
Registrován: pon 20. srp 2007 5:23:58
Bydliště: Kaznějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia lpg cetit plyn

Příspěvek od Jozefj »

Ano,při revizi to berou detektorem a zároveň měří i nastavení podle spalin výfuku.
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicia lpg cetit plyn

Příspěvek od Mr.Wankel »

Mě to "očuchali" důkladně detektorem a nic nezjistili.
Přesto to trochu smrdí. Což je divné. Uvidíme jak to bude vypadat po záběhu.
Odpovědět