zvýšení předstihu na LPG

se sporákem místo motoru :D
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

zvýšení předstihu na LPG

Příspěvek od Rob »

zdar, zakládám nové vlákno, protože toto téma jsem na tomto fóru nikde nenašel. laboroval někdo z vás se zvýšením předstihu při provozu na LPG? dle dostupných pramenů by bylo dobré zvětšit díky vyššímu okt.číslu předstih cca o 6° aby se zlepšila účinnost motoru a lépe se využilo vyšší oktanové číslo LPG. nabízí se například jakýsi variátor přestihu např. zde: http://autodily.lkauto.cz/LPG-komponent ... vku-tap-01
ovšem přijde mi to jako hříšné vyhození peněz, zvláště když například u fazolu toto jde vyřešit velmi jednoduše pootočením rozdělovače. tak si říkám, zda by to nešlo podobně jednoduše například úpravou parametrů v benzínové ŘJ bez zbytečné montáže dalšího drahého zařízení a zásahu do elektroinstalace. máte s tím, případně s onou (nebo podobnou) kouzelnou krabičkou nějaké zkušenosti? budu rád, když se zde podělíte
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení předstihu na LPG

Příspěvek od LPG.habartice »

Výhoda variátoru je v tom že si ho nastavíš jen pro provoz na lpg, na benzín bude mimo provoz takže nebude docházet třeba k detonačnímu hoření a tím pádem k rachtání ventilů atd. Nevýhoda je cena a je to zase další elektonickej krám navíc. Taky ho občas dávám a prodávám o chlup lepší cenu než lkauto
http://aukro.cz/lpg-variator-predstihu- ... 55301.html
Samo třeba u favorita nebo žigula je jednosušší pootočit rozdělovačem a zdar, stejně s tim nikdo na benzín jezdit skoro nebude.
Ladění předstihu přes řj motoru se mi nikdy úspěšně nepovedlo aby to dobře fungovalo.
Třeba u sierry 2.0 dohc ( ta má předstih 0° základní ) se nastavením na 10° tapem podařilo snížit spotřebu lpg a pocitově zvýšit výkon, ale tam jiná možnost nebyla, tam nejde hejbat ničím aby se dal předstih poladit.
Do felicií si myslím nemá cenu zasahovat a nechat to jak to je a šmitec.
jo, to poladění předstihu bych když už řešil jen u podtlaku ;)
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení předstihu na LPG

Příspěvek od Rob »

Díky za odpověď. Ještě bych ti rád poděkoval za tu radu ohledně nastavení volnoběhu na LPG, momentálně je to téměř bez problémů, jediná výjimka je když dojíždím třeba z kopce se studeným motorem na křižovatku na neutrál, tam zastavím a chci se rozjet.Tak to má tendenci se trochu dusit, když malinko ochudím, má to už snahu chcípat. ale to je off topic :ot:
Ta krabička není u tebe za špatný peníze, blbý je, že zde nemám nikoho kdo by mi ji nainstaloval. Popřemýšlím o ní, pokud bys to zvládnul namontovat, třeba bych si na jaře udělal výlet na Liberecko ;-). Ještě by mě zajímalo, jakou můžu očekávat zhruba úsporu LPG, pokud s tím máš nějakou zkušenost. Moje současná spotřeba je cca 7,5 l/100 km, tak bych si rád spočítal návratnost investice. Mám samosebou podtlak, STAG 100, reduktor tomasetto AT07.Díky
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení předstihu na LPG

Příspěvek od LPG.habartice »

Asi nebudeš mít úplně dobře poladěnou jednotku a ten krokáč bude mít blbě vyladěný meze, takže to seřízením na reduktoru už nedohoníš. Kup si kabel na stag a můžeš to ladit do allelujá ;)
Tap u felicií nemám odzkoušenej, ale popravdě bych nějakou úsporu nečekal, možná to o něco líp pojede ale taky to asi nebude nějak znatelný. Osobně bych se nato vyprdl.
P.S. jinak Tapy mimo aukro prodávám za 1550,- kč :oops:
kolikrát mě zaráží za jaký pálky to kdo prodává :baseball:
Edit: tady je odkaz na ofiko stránky výrobce stagů, jsou tam všechny možný programy co stag kdy vyrobil, třeba se to někomu hodí. U novějších plynů jdou i programy nastavit na češtinu ;)
http://www.ac.com.pl/pl/doc/346/program ... je-obslugi
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení předstihu na LPG

Příspěvek od Rob »

dobrá, na předstih se vykašlu... možná bude účelnější koupit ten diag. kabel na stag a poladit ještě v ŘJ ten volnoběh. kolik bys za něj chtěl, nemusí bejt novej,stačí když bude funkční.. ;)
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení předstihu na LPG

Příspěvek od LPG.habartice »

starý mám jen pro sebe, nejlevnější origo stag ale do portu COM se dá sehnat za 400 kč.
Usb je o dost dražší
Odpovědět