Starší LPG

se sporákem místo motoru :D
Filda - FK

Starší LPG

Příspěvek od Filda - FK »

Zdravím mám dotaz mam Felicii 1.3 Mpi a chtěl bych do ní dat LPG koukal jsem na bazoši po jetém LPG a pán mi řekl, že má 1.3Mpi combi a že mi ho za 1000kč nechá problém je v tom že prý si ho musím vymontovat a že pro montáž a přihlášení do mého auta musím mít protokol o demontáži, co teda vše se musí udělat a jaké papíry mít když chci koupit jeté LPG a nechat namontovat a legálně zapsat díky za rady Filda
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Starší LPG

Příspěvek od ferdamravenec »

nechat ho demontovat odbornou firmou a zase ho firmou nechat namontovat k sobě ,
zjisti si přesně typ , a kontaktuj zdejšího člena LPG.habartice , ten ti poradí jestli to má smysl ............................
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Starší LPG

Příspěvek od LPG.habartice »

Pokusím se to nějak vysvětlit.
1. zařízení musí být demontovaný z auta a v TP toho auta musí být proveden úřední zápis z odboru dopravy že plynové zařízení bylo zrušeno. K tomu potřebuješ potvrzení o odborný demontáži.
2. Až to bude z původního tp zrušený, tak si ten tp nejlíp ofoť abys měl něco v ruce že je to tak. Není to nutnost mít kopii ale je to lepší.
3. Měl bys mít od toho lpg přílohu k technickýmu průkazu, když nebude dost se to komplikuje protože když nějakej díl z tý lpg přestavby nebude shodný s tím co je v příloze, nemusí ti to dílna zapsat do novýho tp. ( do tvýho auta )
4. Všechny komponenty musí mít homologace a nádrž musí být platná.
5. Musíš najít nějakou lpg dílnu která má licenci od tý firmy která vystavila tu přílohu. Takže když budeš mít třeba stag od agc, musíš najít dílnu která má licenci od agc. V HL propanu ti agc nepřihlásí a naopak.
6. Pak zaplatíš hromadu peněz v lpg dílně protože ti nakecají co všechno je v řiti a co se msusí vyměnit atd.
Hodně zdaru.
Filda - FK

Re: Starší LPG

Příspěvek od Filda - FK »

a ty LPG montujes?
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Starší LPG

Příspěvek od LPG.habartice »

áno, licenci mám jestli se ptáš na tohle, ale dělám to už jen jako vedlejšák o víkendech a vybírám si co a komu budu
dělat ;)
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: Starší LPG

Příspěvek od kwik »

nejsem sice profík nebo expert přes plyn, ale pokud si necháš namontovat nový systém, najedeš nějakých 20tis km a máš investici zpátky.... máš záruku atd.... asi bych do staršího nešel.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Starší LPG

Příspěvek od Rob »

... no to je otázka. dnes nový podtlak pod 13 kkč těžko někdo namontuje a pokud má někdo možnost koupit komplet díly za 1000 Kč a za namontování dá dejme tomu 6000,-, je to slovo do pranice myslím. 45% úspora bych řekl, že stojí za trochu toho rizika, zvláště u podtlaku, kde je málo věcí náchylných na poruchu. ona ani nová montáž není zárukou bezproblémovosti, kolikrát dílny hrají hru kdo z koho a bohužel tahají za delší konec provazu. mám s tím osobní smutné zkušenosti...
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: Starší LPG

Příspěvek od kwik »

já mám zkušenosti jako ty stejné... no je to na každém :)
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Starší LPG

Příspěvek od LPG.habartice »

Tak může mít štěstí a koupit dobrou sadu, Ale u starý sady jsou většinou měděný trubky už jsou nepoužitelný, naohejbaný, přelomený, zkroucený...
Filtr kapalný fáze to skoro nikdo nemění, to bude hegeš, membrány vytahaný a reduktor plnej kondenzátu, řízení krokáčem
nefunkční nebo totálně rozesraný ....
Nádrž neplatná nebo platná na krátkou dobu ..
Všechno se dá opravit a vyměnit, ale jsou to zase peníze navíc. Prostě si najdi nějakýho garážovýho montážníka a dohodni se s nim co máš a nemáš, hlavně abys to pořešil po papírový stránce, zbytek se dá vždycky nějak spáchat.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Starší LPG

Příspěvek od Rob »

... pokud není to auto, ze kterého se bude lpg vyndávat ještě odhlášené udělal bych to tak, že bych koupil i papíry (velký + malý TP), uřezal štítek s VINem a převařil bych číslo na kastli. za předpokladu, že máš také feldu kombi. vyhnul by ses tím zbytečné administrativě, odhlašování + přihlašování LPG systému, doprošování se o razítko do TP atd. takto by stačilo akorát navštívit garážníka, jak píše lpg.habartice a překopat systém z jednoho auta do druhého + převařit číslo na kastli. minimum administrativy - maximální efekt. počítej s tím, že min. membrány + filtr lpg budeš muset vyměnit (to bych udělal preventivně,když už reduktor bude venku,je to daleko lepší než to nechat namontovat a pak to zase vytahovat ven,protože to nefunguje). ovšem to bude otázka 6-700 Kč pokud si to uděláš sám. jestli tam máš krokáč a bude v pytli, je zde na fóru návod, jak to seřídit bez něj a funguje to také s +- stejnou spotřebou. a pohlídat si expiraci nádrže, případně zda tam není ještě starý multiventil bez elektrouzávěru, ten by se případně musel měnit také...
Odpovědět