Jaké LPG???

se sporákem místo motoru :D
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Rob »

To je těžký... když si koupíš nádrž novou v PL, tak vyjde kolem 1500 Kč, viz:
https://allegro.pl/listing?string=zbior ... i-1-2-0614

v ČR se dá koupit na aukru nová kolem 2500 Kč. Ale jde o to umět si ji vyměnit. Nic složitého to není, ale úplná hračka taky ne. Kdo to dělá poprvé, může na něj čekat spousta zapeklitostí a problémů. Může to být i práce na celý den. Pak jde taky o to sehnat někoho na revizi a zapsání nové nádrže do typového listu. Nejsem si úplně jist, zda lze namontovat typově jinou nádrž, pokud je pro systém schválená válcová, tak dát místo ní toroidní. Chtělo by to se informovat u nějakého plynaře. S nějakým se budeš muset domluvit každopádně kvůli razítku o revizi a zapsání nové nádrže do typového listu. Normálně si plynaři berou okolo 6000 Kč za novou nádrž i s prací, záleží taky na tom, zda lze použít starý multiventil nebo ne. Někdo je odmítá přehazovat a rovnou montuje nový, což samozřejmě celou akci zase prodraží...
Dalmatyn
Příspěvky: 6
Registrován: sob 17. čer 2017 14:02:14
Bydliště: Frýdek -Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Dalmatyn »

Tak jsem se na cenu nakonec zeptal jedné firmy http://www.auta-lpg.cz . Tady je email na který mi odpověděli. Ve zkratce za přestavbu z válcové na toroidní nádrž by si řekli 6500Kč.

Dobrý den, záměna nádrží by vyšla na 6500kč, a k té dizkuzi, není to pravda, pěkně jsem se tomu nesmyslu zasmál. Nevěřte odborníkům na netu, veřte jen firmám s historií, mějte se pěkně, s pozdravem Ondrášik, technik
---------- Původní e-mail ----------
Od: David Šigut <@seznam.cz>
Komu: profi.lpg@seznam.cz
Datum: 19. 6. 2017 7:56:48
Předmět: Výměna nádrže felicia

Dobrý den,

Zvažuji koupi Felicie combi 1.6 mpi lpg Lovato přestavba v r. 2012 válcová nádrž r.v. auta 2000.
Chci se zeptat kdybych chtěl místo válcové nádrže toroidní nádrž kolik by u vás cca stála přestavba?
A ještě jeden dotaz v nějaké diskuzi jsem četl že tyto motory již nebudou moct jezdit na lpg v důsledku změny legislativy. Údajně kvůli tomu že v horní části motoru mají plastový díl kterému při zpětném zážehu hrozí roztržení. Víte něco o tom?

s pozdravem
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké LPG???

Příspěvek od Rob »

no nebyl jsem daleko od pravdy, jak na to koukám... ale, herdek, to bych se rozmejšlel, jestli za tohle dát 6500 Kč... zvlášť jestli ta nádrž není propadlá. skoro bych ji raději koupil v tom Polsku a třeba dal někomu litr za montáž. Koukám že to máš do Polska kousek, myslím, že by se tam toho místní odborníci ujali daleko levněji než zde v ČR. Pak už by jen stačilo udělat revizi za cca 300-400 Kč.No ale jsou to tvoje peníze a tvoje rozhodování.

Jinak to s tím plastem na sání je nějakej hoax, o tom jsem v životě neslyšel. že ten plast plast může při zpětném šlehnutí prasknout nebo se roztrhnout, to je pravda, většinou to teda spíš odnese filtrbox. Ale jakmile je jednou přestavba homologovaná a schválená, těžko ji tu homologaci odebrat. To snad možná v případě, že by pravidelně a často docházelo k nějakým fatálním nehodám nebo zraněním v tom důsledku; a o tom jsem nikdy neslyšel.

Já to mám u své feldy vyřešeno tak, že jsem sdělal jednu tu širokou sponu z té vrapované silné hadice co vede z filtrboxu do plastu nad klapkou a předpokládám, že pokud by k něčemu došlo (zpětnému šlehnutí) , tak ta hadice vyletí a buď se poškodí ona anebo se jenom tlakem uvolní a nic víc se nestane :thumright:
Odpovědět