Spotřeba na LPG

se sporákem místo motoru :D
modrafelda - FK

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od modrafelda - FK »

Teďka jsem měl na podtlaku 7,9l/100km a 1,27 kč/km :o Asi 70% mimo město, tankuju vždycky u stejné čerpačky ale je mi jasný že tam nějaká odchylka v naplnění nádrže bude, ale minule jsem měl 8,4l a to jsem jezdil o dost víc město, tak bych tomu i věřil. LPG tankuju za 15,90 v Brně.
Ram512 - FK

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Ram512 - FK »

A zase zlevnily na 15,50kč
Martas085 - FK

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Martas085 - FK »

je to čím dál lepší :D
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od LPG.habartice »

prostitutka drát kde všichni bydlíte, tady teď 17,90 :scratch:
benito
Příspěvky: 25
Registrován: stř 07. bře 2012 15:04:03
Bydliště: Náměšť nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od benito »

Teď mám dlouhodobou 8,2 litru u podtlaku, ale mám pneu 175/60/14, jezdím 70% mimo město 100-110km/h někdy i 120. V Náměšti cena 16,9kč/l.
Naposledy upravil(a) benito dne ned 18. srp 2013 11:03:26, celkem upraveno 1 x.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Rob »

přihodím taky svou trošku do mlýna, poslední dobou při aktuálních teplotách mám 7,3 - 7,5 l /100 km, v zimě spotřeba okolo 8,5 l /100 km. dlouhodobý celoroční průměr tedy necelých 8 l /100 km, přičemž mám podtlak, odpojený krokový motorek (odešly mi celkem 3 lambdy během 10 tkm) a lehkou nohu. jezdím dost po městě, hodně jízd mezi 3-5 km a většinu do 20 km. Vloni při dlouhých štrekách nad 100 km spotřeba i 6,7 l /100 km, letos jsem ještě takovou nejel,takže nevím. celkově jsem s lpg spokojen, roční nájezd mám okolo 20 tkm, takže úspora je významná. před montáží lpg spotřeba na benzín okolo 6 l /100 km, felicia 1,3 MPI, 40 kW
modrafelda - FK

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od modrafelda - FK »

Tak hlásím poslední zatím nejnižší spotřebu - 7,6 litru na podtlaku. cca 70% mimo město, po okreskách ~80 km/h...
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Vlada320 »

já jezdím převážně po praze a pak tak 30% po okreskách a spotřebu mám teď dlouhodobou 8,2litrů je proavda že ale skoro pokaždým natankování občas někde jedu rychleji a to dám i pedál až na podlahu takže by to bylo míň kdybych chtěl. Mám podtlak, odpojený krokový motorek, 1.3mpi kombi rok 1999, jednou už měněná nádrž, na lpg je naježděno cca 195tisíc km a motor má najeto k dnešnímu dni 250804km a je pořád ve velice dobrým stavu, za celou dobu dělaný akorát jednou těsnění pod hlavou a nové rozvody, lpg si seřizuju sám. a tankuju teď 16.40kč a jezdím pořád na stejnou benzínku. takže já jsem s lpg velice spokojenej.
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
modrafelda - FK

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od modrafelda - FK »

Jj, tak jsem měl zase 7,6l, a to jsem jel z Brna do Žďáru po okreskách - tam byly tak šílený kopce, že jsem tak čtvrtinu cesty měl pedál na podlaze :D

Myslím si, že ten motor na LPG vydrží dýl... Mám 220kkm a motor si ševelí a jede jako novej. Je pravda že jsem měnil rozvody...
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od LPG.habartice »

No motor ševelí protože nerachtají rozvody když si je dělal a necvakají benzínový vstřikovače a lpg má víc oktanů
tak motor líp běží. Feldy šly ještě líp vyladit na lpg když se použilo variátor a o něco se zvedlo předstih ....
Radomil - FK

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Radomil - FK »

Já tady unás to mám kousek do Polska a tam maj 13kč lpg
LPG.habartice
Příspěvky: 242
Registrován: pon 25. bře 2013 17:11:43
Bydliště: Habartice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od LPG.habartice »

kde? projel jsem polsko skrz naskrz a všude LPG 2.50 - 2.59 :scratch:
Radomil - FK

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Radomil - FK »

Mezilesí 2.16 zlotý :)
Radomil - FK

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Radomil - FK »

Zdravím,tak já mám spotřebu - 10,6 litru a do cela mě to sere. :( :x :x motor 1.3 MPI 50 kw,Každý den najedu do práce 60 km.Měl jsem to na seřízení tady u nás na šedivci ale nic moc.Auto sice jede líp na lpg ale ta spotřeba :x Když jsem to měl na diagnostice tak tam byla chyba lamba sonda,že je asi špatná.Tak myslíte když to vyměním tak půjde spotřeba dolu?
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Rob »

Zdar... tak lambdy mně během půl roku po montáži odešly celkem tři. vždy mi pak vyskočila spotřeba tak nějak jak píšeš, v zimě při teplotách kolem -15°C jsem měl 14,5 l /100 km. Plus jako bonus mi to studené chcípalo a jelo to vyloženě na ho*vno. Takže jsem nechal krokový motorek vyřadit z provozu, nechal seštelovat bez lambády a mám spotřebu okolo 7,5 l /100 km, podotýkám, že s lehkou nohou. Nicméně při normální jízdě myslím nebude problém dostat se na to, za kolik tady jezdí většina - 8-8,5 l /100 km
Radomil - FK

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Radomil - FK »

Mě tam daly taky tohle,Škrtící šroub přímý LPG.CNG http://www.fedorauto.cz/index.php?tabpa ... id=2017396 Dávaly mě to v servisu kde dělaj lpg ale spotřebu mám furt tak vysokou.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Rob »

hmmm... no, tak to asi bude chtít seštelovat a trochu to uškrtit. Na FK je tomu věnováno několik diskuzí, chce to pročíst a trochu si s tím pohrát. Já sám jsem postupoval tak, že jsem šroub bohatosti směsi utahoval vždy o čtvrt otáčky, dokud jsem nezaznamenal citelný pokles výkonu. Pak jsem zhruba o osminu otáčky vrátil a zhruba bylo vyštelováno. Nebo kdyby ses s tím nechtěl prcat sám, pro plynaře by to měla být práce na 10 min. Jinak mě ještě napadá, že bys mohl mít v háji membrány, jestli ti to začalo zničeho nic takhle žrát. Záleží, kolik máš najeto....
modrafelda - FK

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od modrafelda - FK »

Tak poslední 2 spotřeby - 8,0l (naložené auto, asi 70% mimo město) a 7,15l :D většinou mimo město a kolem 85 km/h... Tak málo jsem ještě na podtlaku neměl.
benito
Příspěvky: 25
Registrován: stř 07. bře 2012 15:04:03
Bydliště: Náměšť nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od benito »

Skusil jsem změnit stanici a zřejmě mají lepší plyn, najednou mám dlouhodobou spotřebu 8,0l. Oproti Náměšti mám ve Stříteži rozdíl 0,3l.
Martas085 - FK

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Martas085 - FK »

já se furt odhodlávám zkusit vzít na Shellce..beru od Hunsgasu za 15,8 ,- ,dlouhodobý průměr za skoro rok 7,8l/100km.Na Shellce je tuším za 16,- nevíte někdo jak je to s kvalitou? Jako řekl bych,že snad beru kvalitu,ale sem tam neuškodí zkusit něco jiného,aspoň pro porovnání. ;)
Romiiken
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 17. lis 2011 22:50:03
Bydliště: Levice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Romiiken »

Ja mam spotrebu v meste taku, ze na tych 31 litrov prejdem cca 380 az 400 km. 400 km je to ked idem napr 3x do mesiaca mimo mesto maximalne 15 km daleko. Jazdim kratke trasy a hlavne po meste. Motor zbytocne nedusim. Ked to prepocitam vychadza mi to od tych max 8.5 po 7.2 l/100 km. Na benzine neviem aku mam spotrebu moc na nom nechodim, len startujem.
333.Anetka - FK

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od 333.Anetka - FK »

tak jsem se včera dal na eko jizdu. Chtel jsem zjistit, s jakou nejnizssi spotrebou to pojede. Natankoval jsem do plne a vyrazil z uh do luhacovic a z5 na stejnou cerpacku. 62km, 3.41l , prumer 5.5lpg na 100km. V obcich 50-60km/h, mimo 70-90km/h. Celkem ma motor 199tkm. A ma podtlak.
Jinak dlouhodoby prumer je tak 8.7l
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Faust »

to mě takhle vychází taky ,ale jak na nádrž startuješ dlouho za studena a nejezdíš dlouhé trasy tak to je víc.
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
modrafelda - FK

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od modrafelda - FK »

Druhý pohled na brzdění motorem a MPI s lambdatronic LPG s řízeným ventilem... Nedávno jsem měl nějakou chybu v jednotce plynu, která způsobovala chcípání motoru na volnoběh nebo vynechání při zařezeném kvaltu, chvíli po teplém startu přímo na LPG. Po odpojení a zapojení baterky závada zmizela. To mě vede k doměnce, neumí se náhodou ten ventil zavřít tak že nepouští skoro žádný plyn? Nakonec se mi zdá, že brzdná síla při brzdění motorem na plyn a na benzin je nerozeznatelná...
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Rob »

ten ventil jak píšeš - krokový motorek - se dá úplně uzavřít. např. u ŘJ STAG 100 je funkce "cut-off", u které se dá nastavit buď částečné nebo úplné uzavření krokového motorku při deceleraci (odlehčeném plynovém pedálu) při otáčkách > než nastavených. V praxi to funguje tak, že z kopce zařadíš kvalt, nešlapeš na akcelerační pedál a pokud otáčky nepadnou pod nastavenou hodnotu, je krokáč uzavřený. Já to mám nastaveno tak, že při otáčkách nad 1500 se mi úplně uzavře krokáč a funguje to vlastně jako MPI na benzín při jízdě z kopce, které odpojí vstřiky. Nastavoval jsem si to tak sám, měl jsem zkraje trochu obavu, aby mi to při následném vyřazení rychlosti a poklesu otáček na volnoběh nechcípalo (typicky při dojezdu na křižovatku na červenou). Takže jsem na první pokus jsem nastavil krokáč aby zůstal trochu otevřený na 10 kroků při otáčkách > 2000 ot/min. Nicméně funkce se ukázala jako zcela neproblematická, takže jsem se postupným zkoušením dostal až na úplné uzavření krokáče při otáčkách > 1500 ot/min. Možná by šlo nastavit i na nižší otáčky, třeba 1200, ale to jsem zatím nezkoušel. takže tak... :thumright:
Jinak mám novou montáž, podtlak s krokovým motorkem ŘJ STAG 100, felda 1,3 MPI 50 kW najeto 120kkm, poslední tři spotřeby 6,5 ; 6,4; 7,1 l /100 km. ty první dvě spotřeby byly na dlouhý štreky, další byla normální provoz + jízdy po městě. Benzín jen na starty, přepínám hned na LPG. Jsem zvědav, jak se to bude chovat v zimě, ale zatím maximální spokojenost...

edit: dnes jsem zkusil připojit diagnostiku a zkontrolovat chování krokového motorku při funkci cut-off... nastaven práh otáček pro cut-off na 1500 ot/min při zcela uzavřeném krokovém motorku (hodnota pro cut-off "0"), motor po vyřazení rychlosti běží zcela pravidelně, nezhasíná... Nicméně, při zkušební jízdě se při otáčkách nad prahem pro cut-off a odlehčeném akceleračním pedálu krokáč dle diagnostiky odmítá zcela uzavřít, zůstává otevřený na minimální hodnotě (Minimální pozice motorku = 60), semtam vyleze i 5-7 kroků výše. Takže buď něco dělám špatně a chce nastavit něco někde jinak anebo je to jak se zatím vyjádřili všichni plynaři a lidé co mají s LPG co do činění, že tato funkce u STAG 100 prostě nefunguje tak jak by měla. Je to škoda, protože její funkčnost by opět mohla snížit spotřebu na zajímavé hodnoty. Ale nedá se nic dělat...
Doga
Příspěvky: 20
Registrován: ned 23. črc 2017 23:44:30

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Doga »

Zdravim, chtěl bych se zeptat na prestavbu LPG na Felicii 1,3 MPI, 40 kW, spotřeba benzinu 7 l, jakou mate spotřebu na LPG? Nekde jsem cetl, ze někdo ma i 12 l LPG, to se nevyplati, asi spatne serizeni, diky za info.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Rob »

7 l benzínu je na feldu relativně dost, pokud budeš jezdit na LPG stejně odhaduji tvoji spotřebu okolo 9 l/100 km. V zimě to klidně může jít přes 10. Je dobré si spočítat zhruba návratnost investice do LPG, pokud jezdíš málo,LPG se ti nevyplatí nebo až za dlouho. Zvlášť někteří montéři LPG své potenciální zákazníky záměrně matou a říkají věty typu: rozdíl ve spotřebě nepoznáte, rozdíl je zanedbatelný atd. Není to v žádném případě pravda, ani když by sis dal sekvenci kterou na feldu nedoporučuji, rozdíl ve spotřebě rozhodně bude. Už máš vybranou firmu kde ti to budou dělat a systém?
Doga
Příspěvky: 20
Registrován: ned 23. črc 2017 23:44:30

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Doga »

Pobliz, co sjem koukal je gera.cz v Hradci kralove a montuji Elpigaz. Pak za Pardubicema je auto-lemi.cz a montuji BRC-Lovtec. Cena všude cca 16 000,-. Primazavani ventilu u Felice pry asi není potřeba. Nejak neverim, ze by uspora byla 50% ani tomu tomu, ze spotřeba stoupne jen o 10-15%. Spise bych videl usporu na 30-40% podle me a u uspory 30% mohu zustat rovnou u benzinu. Byl sjem rozhodnuty pro LPG, ale ted uz si nejsem tak jisty.
Doga
Příspěvky: 20
Registrován: ned 23. črc 2017 23:44:30

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Doga »

Koukal jsme, ze v Zamberku je i Coubal, toho snad chvali, nevim, co montuje za znacku, asi STAG. Chtel bych klasiku, ne sekvenci. Spotrebu mam tak 6-7l benzinu.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Rob »

Ty firmy neznám, ale z vlastní zkušenosti radím nechoď na nejlevnější cenu ale na nejlepší reference. I tak triviální věc jako podtlak na feldě se dá zprasit tak, že z toho budeš nešťastnej a u volů se ničeho nedomůžeš. Hovořím z vlastní zkušenosti. Mně to montovali v Novém Městě na Mor. za 13000 Kč zde: http://www.trojanmotor.com/index/lpg---cenik-montazi
To je moje druhá felda na plyn a jsem celkem spokojen. První mi zprasili v Brně tito: http://www.1-lpg.cz/
takže k nim určitě ne.

Při spotřebách které jsem psal budeš mít úsporu ca 0,80 Kč/km, tzn návratnost při ceně 13000 kč za montáž bude ca 16000 km. Pokud necháš namontovat za 16000 Kč, návratnost bude 20 000 km. Jde o to, kolik ročně najedeš a v jakém je felda stavu, zda se ti vůbec stihne investice vrátit. Počítej s nižším nájezdem na nádrž, pokud budeš mít nádrž místo rezervy tak najedeš ca 400 km, v zimě i méně. Jinak přimazávání ventilů je u feldy nesmysl. úspora proti benzínu bude jak píšeš, mezi 30-40 %, v zimě spíš kolem 30, v létě k těm 40 %. Nezanedbatelný fakt je ten, že LPG je choulostivé např. na zapalování, takže je možné, že tě donutí koupit např. nový zapalovací modul případně lambda sondu a další věci, bez kterých korektně fungovat LPG nebude. Chce to hodně počítat před nákupem a také si ujasnit, jak dlouho chceš feldu ještě držet. Protože pokud se ti investice nevrátí, nikdo ti těch 16000 Kč navíc za LPG při případném prodeji auta nezaplatí.

Já osobně jezdím okolo 20000 km ročně, investici už mám zpátky, ale teď už spíše jezdím méně a nejsem si jistý, zda bych si auto nechal předělávat znovu. Pokud bych měl návratnost delší než 1 rok, zřejmě bych do toho znovu nešel....

Jo a další důležitá věc: Montážníci i při podtlaku rádi nastavují podmínku pro přepnutí LPG teplotu reduktoru +30°C, aby jim zákaznící nejezdili, že jim to v zimě chcípe. Takže při velmi nízkých teplotách třeba - 15°C můžeš v zimě jet i 5-7 km, než se ti systém přepne na LPG. To je pak návratnost zase někde jinde.... (neplést s teplotou motoru, motor už může mít třeba 70°C a reduktor ochlazovaný tekutým LPG stále jen třeba 15°C)
Doga
Příspěvky: 20
Registrován: ned 23. črc 2017 23:44:30

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Doga »

Dekuji za odpověď, mas zkusenosti s LPG a jen nechvalis, jako někdo, ze uspora je nad 50% a takove pohádky. Prepinani na LPG bych chtěl automatiku nad 2 000 otáček apod. Jasne, dulezite je mit auto na benzin OK, pak se da uvazovat o prestavbe. Bojim se, aby to neničilo lambda sondu, to sjem se take docetl, myslim ve spojitosti s krokovym motorkem, chtěl bych spise jen ten sroub na regulaci, pokud jsme spravne cetl a pochopil to. S autem planuje ještě min. 5-8 let jezdit, pokud vydrzi. Rocne najedu 10-15 000 km, na LPG bych jezdil třeba vice :-)
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Rob »

Ono je také velká otázka, co udelaji naši zákonodárci...už se zase podezřele často médiích hovoří o zastaralosti vozového parku a nutnosti zpřísnit príliš benevolentní STK. Také se s novým volebním obdobím může objevit dárek voličům v podobě každoroční ekodaně za vozidla která nesplňují minimálně emisní normu euro xx - račte si doplnit. Taková daň podle ekologické zátěže vozidla se platí např v Holandsku - každoročně. Nepřekvapio by mě, kdyby se naši milí zákonodárci podobně bohulibým nápadem ze zahraničí inspirovali. To pak provoz takového auta může být rázem ekonomická sebevražda. Faktem je,že vozy typu a stáří Felicie leží v žaludku všem stranám napříč politickým spektrem,jak zní oblíbené klišé. Pokud jezdíš 10 kkm ročně, vykašli se na to, jestli 15 je to i tak návratnost rok a půl, když se ti nic v souvislosti s LPG nepodělá,coz není příliš pravděpodobné.

Navíc system jen na škrtící šroub ti dnes už nikdo neudělá, i když teoreticky není problém ho tam dát dodatečně místo krokáče (nicméně pokud krokáč korektně funguje, není důvod ho dávat pryč, auto s ním jede lépe s menší spotřebou). Škrťák stojí pár desetikorun. Jestli ti felda jezdí dobře a bez problémů na benzin a nejezdis 30 kkm ročně, vyprdni se na to. Zaděláš si na problémy a v důsledku usetříš kulový.

On provoz na LPG nikdy nebude jako na benzín, vždy je to úspora za něco. Mně třeba po zařazení rychlosti po delší jízdě na neutrál auto někdy třeba 1-2 vteřiny nereaguje na plynový pedál. Prostě krokáč je na minimální pozici a chvíli mu trvá, než na plynový pedál zareaguje. Žádný plynar mi s tím není schopen nic udělat,ani sám jsem to nevyšteloval. A to mám nový systém rok starý. Takže jezdim z kopce furt s kvaltem. A takovych kompromisů bude dvanáct do tuctu... Je dobré o tom před montáží vědět a počítat s tím,abys pak nebyl zklamán....

EDIT: Pokud se přece pro LPG rozhodneš, je celkem jedno jaký systém zvolíš pokud zvolíš podtlak. Všechny jsou řízené pouze lambdasondou a v podstatě tam není co více vymýšlet. Takže klidně STAG, důležité ale je, aby ten co ti to případně bude montovat nebyl neumětel a svoji práci odvedl dobře. Dobré reference mají v tomto případě cenu zlata..
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od martin.324 »

vím že off topic, ale

1,3BMM krátká 1996 spotřeba 9-10 LPG, jednou když jsem neměl peníze a jel za přítelkou do Františkových lázní asi 100-110km/h tak jsem měl spotřebu 6,5 zpátky o litr víc (tankováno někde tam) 1998-1999
1.3BMM combi 1995 spotřeba 8-10 LPG (nějaký Moškovič z Ostrožské nové vsi tam dal Emulátor a žrata 7,5-9)
1,3BMM kombi 1995 holandský plyn, spotřeba 8-9LPG. (nestřílel do výfuku, pohoda až na to, že to auto jelo jak Škoda 120L)
1,3MPI 1999 krátká modrá, spotřeba 7,5-10LPG
1,3MPI 1999 žlutá (celá žlutá, výplně, sedátka, budík) no prostě ňuňa, spotřeba 7,5-9l, exploze u Kuřimi, shořela, výrobní vada plynu, auto staré 2,5 roku.
1,4MPI 2001 Fabia pičior (13 kola bez serva, černý kliky a nárazníky) tak ta žrala 7-8l.

Žádné z těchto auto jsem nekoupil nové, nikam jsem plyn nemontoval, s každým jsem najel 30.000-100.000 km a pak ji poslal na severní moravu kde LPG je MODLA.
BMM měly 50kW, motory MPI měly 40kW.

Měl jsem ještě jednu byla rok stará v 2010, ale s tím výbuchem jsem po zkušenostech ji hned po pár tisících km prodal, bylo to myslím 1,2HTP, zelená metla.

Jinak pro srovnání s dieselem Felicia 1997 combi mi žrala 4,2 (při cestě s Francie) jinak 5,5-6,5 max. Jezdila 170km/h, ale v kopci ubírala, další Felicia 2000 combi žrala 6,5-8, jela max 155km/h ale kopec ji nevadil, Octa SLX 1,9 TDI 66kW 6,5l

S motory 1,3BMM (Formam / Fela), jsem jezdil za 6,5-7,5Litru, s motorem dnes 1,3 MPI 50kw 8/2000 za 5,8-6,2 když spěchám 6,7-6,9 a 7l když 140 - až max = někdy 170 a z kopce Kývalka jsem z ní dal 185 a teď co začala zima se spotřeba zvedla zatím o 2 deci. Jezdím pouuze na Tesco Ultra 95 nebo z Čepra Optimal 95, jednou jsem v zoufalství v Břestku do ní nalil ONO, fůůůůůůůůj.

V poslední řadě bych napsal, že bych do auta nikdy nenechal plyn montovat, protože benzínu 7,5 a plynu 10, do toho nemazané ventily, střílení do sání plastového, do výfuku, skákání, stále měnit svíčky, kabely, filtry, revize, pičoviny ve směšovači, když natankujete blbej plyn odejde plynový filtr, dražší emise, možná i STK, zničené palivové čerpadla, špinavá rezerva všude zavazející, někdy to žere i benzín (některé systémy přivstřikují benzín, nebo rovnou na benzín přepnou), snížená papírová hmotnost a někdy i počet míst, někdy smrad v autě, podzemní garáže, nádrž jen na 10 let (6000). Jakou to má výhodu jinou, než to koupit již s LPG, OJEZDIT a prodat věřícím na Severní moravě (kteří šetří a jezdí za polovinu) :puker: :puker: :puker:
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Rob »

Diskuze o výhodnosti LPG je diskuze podobná debatě o tom, co bylo dřív - vejce nebo slepice? Co uživatel to jiný názor, jiná zkušenost, jiný roční nájezd, jiný způsob použití, krátké/dlouhé trasy, jiná servisní péče. Proto zobecnit to na LPG se vyplatí/nevyplatí jednoduše nelze. Záleží na způsobu provozu, technickém stavu vozidla, pečlivosti majitele a mnoha dalších věcech, které zdejší fórum z podstaty věci nemůže obsáhnout. Jakou má výhodu nové LPG? Například takovou, že je nové, tudíž by mělo bezchybně fungovat minimálně po dobu záruky tzn 2 roky. Naproti tomu hodně mých známých, co koupili auto již s LPG, řešilo více nebo méně úspěšně problémy s LPG pohonem prakticky od okamžiku koupě. Další důvod proč se rozhodnout pro novou montáž je ten, že vozidla s LPG bývají mnohem více opotřebovaná a mají najeto vyšší porci km než vozy bez něj. Málokdo si dnes namontuje LPG a jezdí např. 10 kkm ročně. Většina lidí si LPG pořídí, protože jezdí hodně, aby ušetřili na provozu. Takové auto provozují do doby, dokud je bez větších problémů provozuschopné a zbaví se ho obvykle v okamžiku nastalé neplánované poruchy, jejíž odstranění vyžaduje vyšší investici. Obecně se dá říci, že LPG systém tvoří vozidlo více komplexním, tudíž potenciálně vyžadujícím více a častěji servisní zásah než vozidlo bez něj. Takže ho určitě nelze doporučit člověku, který chce jen "tankovat a jezdit". Rozhodně je třeba častěji měnit zmiňované svíčky, kabely a zapalovací moduly které jsou na LPG více namáhané, membrány v reduktoru, filtry LPG, u novějších aut plynové vstřikovače. Plus další povinnosti a omezení dané například legislativou. To jsou všechno věci, kterých je majitel vozidla pouze z benzínovým pohonem ušetřen. Takže to chce v každém případě myslet, počítat a plánovat.
martin.324
Příspěvky: 100
Registrován: sob 08. zář 2018 8:41:59
Bydliště: Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od martin.324 »

Rob, je to o VÍŘE v LPG, ne o slepicích.

dále bych napsal myšlenku, že pokud se NEJEDNÁ o originální zástavbu z továrny, vždy je to zásah na který není auto stavěné, takže s propálenými ventily, lamda sondami, a nevím čím vším ještě na co jsem zapoměl, třeba dokupování benzínu kvůli startům a následně SPÁLENÉ čerpadlo díky uzavření okruhu benizínu, prostě častější výměnou všeho, by ten plyn musel Robe stát maximálně 3-Kč.

Furt někde odsypáváš korunky. A NAVÍC, jsi na to auto tou investicí FIXOVÁN, takže normální člověk by auto hodil do šrotu, ale vy pořád spravujete, kupujete, řešíte, čtete.

JSME TU NA FORU ROBE, toto je diskuze Robe, Forum je místo, kde se lidé schází a diskutují a toto je můj příspěvek od člověka, který těch aut neměl 1 ani 3 a najel jsme s nimi ne 5 km, a ve žlůutém autě, které vybuchlo a tím setřelo zisk z aut ostatních byl plyn v záruce. Ano v té o které píšeš.

Je to špica, všichni do doho LPG jděte. :salut: :salut: :salut:
multiflex
Příspěvky: 1
Registrován: stř 21. lis 2018 17:09:15

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od multiflex »

Nazdar. Mám Felu 1,3MPi na LPG. Kúpil som to z bazaru. Ma nejakých 197xxx km. Má taký problém, že to žere na môj vkus príliš veľa plynu. Na plnú 35l nádrž neurobím ani 300km. Krátko po naštartovaní je cítiť okolo surový benzín aj plyn. Topí iba, keď je auto v otáčkach, na voľnobeh začne fúkať studený vzduch. Splynovač sa neskoro zapína, teraz keď je chladno si robí srandu, pretože sa zapína a vypína počas jazdy ako nečasovaná strela. Z ničoho nič zhasne kontrolka na vypínači od splynovača. Maximálku dá 130km/h a to keď som sám v aute a nenaloženom. V splynovacom servise mi povedali, že treba skontrolovať všetky diely agregátu, že možno žere aj toľko veľa benzínu. Že je možno zlá lamda sonda, škrtiaca klapka. Že až keď zistia, že motor je v poriadku, tak potom budú hľadať chybu v splynovači. Nemal z Vás niekto podobnú skúsenosť?
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od Rob »

@multiflex: spotřeba je to rozhodně abnormální, pokud to teda extra nehoníš. Lambda bývá dost častá závada, ale více napoví nahlédnutí vagem do paměti závad. Zkus přepnout a jezdit jen na benzín a vyzkoušej, jakou budeš mít spotřebu. Ohledně toho topení nebo spíš netopení může být zavzdušněný okruh chlazení, což by i částečně vysvětlovalo to samovolné přepínáni na benzín. Horší variantou je špatné těsnění pod hlavou. Neubývá/ nepřibývá voda/olej, případně není voda v oleji nebo naopak?

Vyčištěním, resetem a základním nastavením klapky určitě nic nezkazíš, ale opět je k tomu potřeba vag kabel. Pokud hodláš felicii provozovat delší dobu, určitě si ho kup, bude stát cca 10-15 eur a ušetří ti to mnoho návštěv v servisu. Případně sežeň někoho kdo ho má a zapůjčí ti ho.

Pokud pojedeš k plynaři, doporučuji nechat nastavit přepnutí na LPG pouze v závislosti na otáčkách bez teplotní podmínky. Pokud nastavíš práh přepnutí třeba na 2300-2500 ot/min, dá se se studeným motorem jet chvíli na benzín do stanovených otáček a přepnout na LPG až sám uznáš za vhodné. Přepnutí v závislosti na teplotě většinou spíná zbytečně pozdě, i v silných mrazech většinou stačí ujet 0,5 - 1 km na benzín a už to nezhasíná.

Předpokládám tedy že máš podtlak s krokovým motorkem nebo škrtícím šroubem, u sekvenčního vstřikování výše uvedené nepůjde nastavit...
Uživatelský avatar
jedlis
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 12. úno 2009 8:31:48
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na LPG

Příspěvek od jedlis »

multiflex:

To že ti to topí jen při vyšších otáčkách, tak to bych spíš tipoval na špatný termostat, čili vyměnit pro jistotu. Stojí pár korun - hlavně né čínu. Další věc je dobrý vědět, jestli máš starší verzi LPG neboli podlak (plyn je naveden do sání nad klapku) - dá se manuálně nastavit směs a nebo novější sekvenci - každý válec má svůj přívod plynu. Pokud tedy máš novější tip, čili sekvenci, tak se dá pak dál v jednotce LPG nastavit nejnižší teplota pro přepnutí z benzínu na plyn což je 30°C, což má zásadní vliv na dobu přepnutí. ;) Každopádně v obou případech to není o tom jen sednout a jezdit, ale i měnit LPG filtry a membrány ve směšovači, který časem vytvrdnou a i to má vliv na odezvu motoru při akceleraci a i spotřebu. Měnit svíčky každých cca 30-40 tis- Já osobně mám na ježdění do práce a po okolí 1.3 MPi v sekvenci a nemůžu říct ani slovo, podtlak už bych nechtěl. Šlapeto parádně a výkon srovnatelný s benzínem. Ročně s ní najedu cca 25 tis km a fakt bez problému.
Felicia 1.6 Motor Excel Stage II. 78kW/154Nm .... ===>>> Stage III. 95kW/163Nm loading ....., HP Sporting, Big Brake atd
Odpovědět