Jak s rezervou u toroida?

se sporákem místo motoru :D
Zdenek123

Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od Zdenek123 »

Zdravíčko.
Zajímalo by mě, jak jste vyřešili rezervu, když místo ní mám toroidní plynovou nádrž? Doteď jsem ji nevozil, stačil mi ten sprey na provizorní opravu pneu, ale čeká mě technická, tak nevím, jestli ji mám přikurtovat do kufru, nebo sehnat kolo na dojetí od VW a jak upevnit?
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od Skury »

Až od novýho roku je myslím dovoleno mít místo rezervy sprej. Do té doby jsi musel mít rezervu vždy, pokud nebylo v TP napsáno něco jiného...
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od Vlada320 »

já tam teď na technickou budu mít normální origo rezervu ale hned potom se chystám koupit dojezdovku z VW. ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od Ivarek »

Pokud tam budeš mít rezervu tak jí nezapomeň nějak přidělat k podlaze,mě za to na stk sjeli,jelikož jsem jí tam měl jen tak položenou.
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od Vlada320 »

jestli to bylo na mě tak to už vím.když jsem s tím autem byl na evidenčce po koupi tak mě na to upozornil ať jí mám na stk přidělanou. ;)
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Guru22 - FK

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od Guru22 - FK »

NAšel by se nápad jak rezervu přidělat?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od 103457 »

Co vyndat zezadu sedačky ten děrovanej sololit, místo něj dát nějakou kovovou výztuhu a kolo přišroubovat tam. :?: Ten sololit jde vytáhnout dolů z opěradla sedačky.
Guru22 - FK

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od Guru22 - FK »

Napad ok, ale upevnění sedačky za 2 hačky po stranách není příliš ideální řešení. Při nárazu ti rezerva bude pokračovat i z opěradlem dopředu! Takže jinak. Upevnit ke spodu, k zadní/boční straně? nechci rozdrbat půlku kufru.
MOžno do podlahy udělat 2-3 háčky/oka na upevnění provazu/lana/postroje a tím stáhnout rezervu ke spodu. Eliminuje se pohyd do stran a směrem na horu, ale je tady problem s vanou v kufru, je nová a dělat do ní díry??
Naposledy upravil(a) emilio52 dne pon 26. led 2009 18:44:04, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od 103457 »

Tak to můžeš ukotvit třeba na oka co jsou na podlaze zavazadlovýho prostoru.
Guru22 - FK

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od Guru22 - FK »

Ja tam oka asi nemám, jinak by to šlo. Musím něco vymyslet, v Březnu mě čeká stk!
Naposledy upravil(a) emilio52 dne pon 26. led 2009 18:44:52, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Uživatelský avatar
favo
Příspěvky: 7079
Registrován: ned 01. srp 2004 15:41:36
Bydliště: Blansko

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od favo »

Na STK mi u nás řekli že se nechá dodělat na ukotvení toroidní nádrže šroub na který se rezerva přišroubuje stejně jako je tomu v původním místě a pak bude vše OK. O tomto řešení si ale myslím své , ve chvíli kdy musí rezerva ven kvůli nákladu je tam jen trčící šroub.
Moje felda 1.4 MPi
Golf IV 1.9 TDi 164 PS 393 Nm
Uživatelský avatar
Schimi
Příspěvky: 601
Registrován: stř 07. led 2009 21:22:22
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od Schimi »

Udělej to naopak. Do držáku otvory se závitem a šroub do kola.
Mám to tak na fáčku.
1,6 sportline 1999
Country
Příspěvky: 46
Registrován: pát 21. pro 2007 23:37:03
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od Country »

Hlásim jednu volnou dojížděčku v Mostě.
Guru22 - FK

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od Guru22 - FK »

Možná se nám naskytne nový řešení "sprej na opravu pneu", zbohem rezervo. Uvidíme v dubnu.
Zdenek123

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od Zdenek123 »

Tak jsem se právě vrátil z STK. Rezervu jsem měl kurtem přivázanou ke dně zavazadlového prostoru a ještě mě pochválili, že je to dobrý a doporučovali mi tam dojezdovku, že prej jenom stačí gumicukem přivázat k sedačce a že jim to jako ukotvení stačí. Jinak na sprej se tvářil divně, že zatím to schválený není, a co bude v budoucnu není prej vůbec jistý.
Guru22 - FK

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od Guru22 - FK »

Zdenek123 píše:Tak jsem se právě vrátil z STK. Rezervu jsem měl kurtem přivázanou ke dně zavazadlového prostoru a ještě mě pochválili, že je to dobrý a doporučovali mi tam dojezdovku, že prej jenom stačí gumicukem přivázat k sedačce a že jim to jako ukotvení stačí. Jinak na sprej se tvářil divně, že zatím to schválený není, a co bude v budoucnu není prej vůbec jistý.


Tak tos potěšil, kurtu mám taky v plánu. STKáčko mě čeká příští týden! Akorát musím z kufru vyhodit gumovou vanu, a skurtit rezervu do nehybna :-)
jaros

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od jaros »

A co tu rezervu púřimontovat na páté dveře z vnější strany, jako to mají SUV?
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od Tomas6 »

No další rozumný nápad. :lol: :lol: Jak to bude vypadat? :puker:
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 218
Registrován: pon 09. úno 2009 18:27:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od denis15 »

Já mám na rezervu takovou olačku-je to obal z pevného silonového materiálu s uchem, které udrží bezproblému bez prasknutí. Je to Polský výrobek, tuším za 300kč a zespod to má suché zipy-jak to hodím na ten dekl v kufru, nehne se ani násilím :D .
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od Mr.Wankel »

denis15 píše:Já mám na rezervu takovou olačku-je to obal z pevného silonového materiálu s uchem

Docela spolehlivý způsob jak na STK neprojít.
Respektive to pak je na libovůli a náladě dotyčného technika. Mě dali neukotvenou rezervu do závad B, neboli do měsíce znovu s tím, že to musí být pevně přišroubované v původním místě (??). Žádné doma zbastlené řetězy apod.

Jsem rovněž silně na pochybách, že by schválili dojezdové kolo s gumicukem vzadu na sedačce.
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od Rob »

Zajímavé.... ono asi dost záleží na jednotlivých lidech a bude to v různých místech dost odlišné. Každopádně dost LPG dílen i těch velkých k montážím standardně dávají obal na rezervu se suchým zipem a zřejmě to tak prochází, jinak by to nedávali... já jsem vyřešil takto: http://jmjm.cz/clanky-skoda-felicia-130 ... hp#rezerva
fotogalerie dole pod článkem
zatím jsem absolvoval dvě STK, bez problému. Na jedné STK jsem dokonce neměl rezervu uchycenou vůbec, byla volně položená v kufru a nikdo to ani vidět nechtěl...
nejjednodušší bude zřejmě u někoho si vypůjčit homologovanou sadu na opravu pneu a po úspěšném absolvování STK ji vrátit... to je jistota na 100%
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od ferdamravenec »

tohle se řešilo , min ještě v jednom vlákně ,
s opravnou sadou taky nemusíš projít , jak bylo napsáno záleží na technikovi , feli byla schálená s rezervou , a ... ( nevím kde jsem to četl ) tak i u feli tvoří rezerva bezpečnostní prvek , prý proto že nemá výztuhu pod zadním nárazníkem ,
ovšem pak nechápu že se může toroid montovat , ...

viděl jsem u favkombi kolo pro nouzové dojetí vpravo vzadu pod kufrem
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od Mr.Wankel »

Konkrétně u feldy škoda schválila použití dojezdové opravné sady, což je dle příslušné vyhlášky MD podmínka pro to, aby bylo možno nahradit rezervní kolo. Takže podmínka je splněna. To že to nějaký idiot na STK zcela svévolně a v rozporu se zákonem nepovolí, protože mu včera stará nedala, to už je druhá věc :evil:

Neviděl jsem nikde prodávat homologovanou dojezdovou sadu, takže homologace by neměla být potřeba (opět -pokud technik STK není idiot) Jiná věc je sada, která by tam byla už z výroby, což u feldy jaksi nehrozí.

Znáte někoho, kdo si pořídil LPG toroid a přitom má rezervu přišroubovanou na dně kufru? Já teda ne. Asi je třeba změnit STK za jiné, kde nebuzerují v rozporu se zákonem.

ps: téma bylo rozházené v několika vláknech a v podstatě nedořešené, tak jsem založil nové v sekci Disky a pneumatiky
viewtopic.php?f=51&t=36492
Rob
Příspěvky: 937
Registrován: stř 25. led 2012 8:42:25
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak s rezervou u toroida?

Příspěvek od Rob »

Vypůjčením homologované sady jsem měl na mysli oslovit někoho například s novou fóbií (nebo jiným novým automobilem), které jsou standardně vybaveny opravnou sadou pneumatik již z výroby, zajisté homologovanou. Takovou homologovanou sadu bude jistě možno zakoupit ve všech značkových prodejnách a servisech např. Škoda auto, což ale nepovažuji za ekonomicky zajímavé, proto píšu o vypůjčení a nikoliv o nákupu. Různé pěnové spreje nebo opravné sady s knotem a lepidlem nebývají zhusta na STK akceptovány, proto považuji zapůjčení homologované opravné sady z nového auta za jisté, jakoukoliv STK nezpochybnitelné řešení. Jak bylo již dříve napsáno, Škoda auto schválila u modelu Felicia použití této sady. To že na některé STK je technik kretén je možné, nicméně v takovém neopodstatněném případě bych si nechal zavolat vedoucího nebo si na takový nezákonný postup stěžoval. Ovšem nejméně komplikované řešení je k volům prostě nejezdit, že.

Je dost možné, že bude nejlevnější si podobnou sadu sestavit z jednotlivých dílů pořízených v nějakých hobby prodejnách, ovšem pokud vím, že technik na STK je idiot a už mě jednou vyhodil, nebudu ho něčím podobným dráždit a riskovat, že mě vyhodí podruhé.Raději si vypůjčím originál sadu z nějakého nového auta, o jejímž původu potažmo vzato schválení pro použití na českých komunikacích nebude sporu. Jinak LPG toroid a přišroubovanou rezervu ke dnu kufru sám mám, jak jsem psal v předchozím příspěvku. I když idioti na STK kam jezdím nejsou, považuji toto řešení pro sebe za nejlepší a nejméně komplikované. Ovšem nic z toho co zde píšu nevnucuji, pouze sděluji svůj názor a zkušenost.
Odpovědět