Stropní světlo

Johny_PP - FK

Stropní světlo

Příspěvek od Johny_PP - FK »

Ahojte ludia,

chcel by som sa vas opytat.Da sa urobit stropne svetlo tak, ze ked odomknem na dialkove ovladanie auto tak sa mi spomynane svetlo rosvieti a ked zamknem auto tak to svetlo shasne?
Skuste mi s tym poradit. Dlhsiu dobu si to tak chcem urobit ale neviem ako. Za kazdu radu vam dakujem.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od 103457 »

Počkej, ty chceš, aby se po odemknutí DO rozsvítilo světlo a potom pořád svítilo až dokud nezamkneš? Nebo chceš, aby se jen rozsvítilo po odemknutí na chvilku? To jde udělat mínus impulsem co ovládá servo a za to dát zpožďovač osvětlení. Světlo pak bude svítit cca 20 vteřin po odemknutí.
Johny_PP - FK

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od Johny_PP - FK »

no no chcem aby to svietilo len chvilku, ale zase po zamknuti aby aj zhaslo. Da sa to vobec? Oneskorovac mam v aute uz seriovo a nedavno som si dorabal aj alarm.
Uživatelský avatar
AleScout
Příspěvky: 728
Registrován: ned 21. srp 2005 15:15:44
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od AleScout »

Ahoj, presne tuhle synchronizaci centralniho zamykani/odemykani s osvetlenim interieru mam.

Kdyz odemknu (dalkove nebo klickem, to je jedno), tak se osvetleni v interieru rozsviti.
Kdyz zamknu (dalkove nebo klickem), tak se osvetleni v interieru i pres spozdovac okamzite zhasne. Pokud mam otevrene predni okna, tak se automaticky uzavrou :D

Zapojeni osvetleni se spozdovacem mam tak, jak rika 103457, ale jeste malinko sloziteji :)
Ahmed - FK

stropní světlo & diody

Příspěvek od Ahmed - FK »

Ahoj, včera večer jsem měl chvilku čas na kutilství tak jsem si vyrobil stropní světlo s diodama. Není to tak přesné spíš jsem si pomocí diod upravil klasické světlo... Uřezal jsem si kuprexit (materiál na plošné spoje) podle rozměrů na obrázku...
Obrázek

rozmlátil jsem jednu žárovičku a použil její kovové kontakty...
Obrázek

kovové konce žárovičky jsem připájel na výstupky v plošném spoji, do něj jsem "vydrápal" cestu abych tím přerušil měděnou vodivou vrstvu. Jeden krajní proužek je třeba plus a druhý krajní bude třeba mínus. Na tom teď nesejde, důležité je ten prostřední rozdělit na tolik malých čtverečků kolik chceme použít diod...
Obrázek

Našel jsem doma pouze oboustranný kuprexit tedy s měděnou vrstvou na obou stranách proto jsem zadní stranu přerušil abych se vyhnul zkratu...
Obrázek

Celé je to velice jednoduché takže to tuším nemusím moc rozepisovat, použil jsem 4 LED diody se svítivostí 10 000mcd, jedna mě stála 8,2kč při nákupu nad 20ks jinak je tuším po desetikoruně... Předřadný odpor má hodnotu tuším 560 ohmů ale malá odchylka nevadí. Pokud použijete větší odpor bude to méně svítit. Pokud použijete menší odpor diody to nemusí vydržet... :-) Na polaritách těchto součástek v tomto zapojení vůbec nezáleží jediné na co si musíte dát pozor - aby byly diody zapojeny všechny stejně. Když si ji prohlídnete zblízka zjistíte že uvnitř vypadá jeden kontakt jinak než druhý. Pokud je budete mít všechny stejně zapojené úspěch je zaručen a bude pak stačit zapojit tento výrobek buď jedním směrem nebo druhým směrem... prostě ho vložíte do původního místa kde byla žárovka a pokud nebude svítit otočíte ho...
Obrázek


No a takhle to vypadá ve stropní svítilně. Diody mi nechaly dost prostoru pro experimentaci s jejich natočením takže si večer v autě budu hrát...
Obrázek

Je to opravdu velice jednoduché a z obrázku je dobře vidět co jak je zapojeno... Cena za diody je cca 32kč a jeden odpor stál 0,50 takže 2kč, cenu kuprexitu neznám ale takový kousek nebude dražší než 10kč... Pokud to budete taky zkoušet přeju hodně štěstí...
Bernto - FK

Re: stropní světlo & diody

Příspěvek od Bernto - FK »

kdysi jsem delal take neco podobného... tak pro inspiraci jak sem to měl řešené já....taky nějaká fotka http://bernto.rajce.idnes.cz/Desktop/
Ahmed - FK

Re: stropní světlo & diody

Příspěvek od Ahmed - FK »

udělám nějakou fotku ale až zítra večer a pak to sem nahodím... osobně se mi to líbí ale ještě si přidím dvě diody tedy celkem 6 kousků... světlo je to příjemné a když jsem rozbrousil hlavičky smirkovým papírem č.220 svítí rovnoměrně...
Ahmed - FK

Re: stropní světlo & diody

Příspěvek od Ahmed - FK »

tady jsou fotky, je tu jen vzhled rozsvíceného světla protože na to abych vyfotil osvětlení interiéru bych potřeboval absolutní tmu tedy bez městských pouličních lamp... :D

Obrázek Obrázek
smazany clen - FK

Re: stropní světlo & diody

Příspěvek od smazany clen - FK »

Mám dotaz :-) Prosvítí modre diody ten zatmavený plast, tak že to osvítí i interier? A druhý dotaz jestli jdou zapojit do serie 4 diody bez použití odporu a jestli to nebude nějak vadit, popřípadě zapojení 8 diod do dvou řad po 4. Díky za odpovědi
Hazi - FK

Re: stropní světlo & diody

Příspěvek od Hazi - FK »

Modre diody plast prosvítí, mam slulfidku se 4ma modrýma led a v pohodě. Zapojit 4diody do serie mužeš bez jakehekoli problému.
Uživatelský avatar
Jeronimo
Příspěvky: 224
Registrován: pát 19. zář 2008 22:37:55
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: stropní světlo & diody

Příspěvek od Jeronimo »

tak sem tam ješte napojil kondenzátor 2200 mikro faradů a když zavřu dveře tak mi to krásně pomalu zhasíná ;)
Uživatelský avatar
Jeronimo
Příspěvky: 224
Registrován: pát 19. zář 2008 22:37:55
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od Jeronimo »

zatim jsem udělal jen stmívámí pomocí kondenzátoru....ale nějaký schémátko jak to udělat na ten centrál by bylo supr :) Aleši, zeptej se taťky. třeba to nakreslí a bude mít dobrej pocit, že pomohl celému feliciaklubu. Jinak tvůj scoutík se stává vzorem pro mýho laurina ve všech možnejch vychytávkách :D
Ty prahy co tam máš jsou mi stejně záhadou. vůbec nevim kde se to dá koupit.
Uživatelský avatar
AleScout
Příspěvky: 728
Registrován: ned 21. srp 2005 15:15:44
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od AleScout »

Zpozdovac se nezapoji na kostru (na minus), ale na kontakt centralniho zamykani, kde je pri odemknuti kostra.

Kdyz se odemkne, tak se svetlo v interieru rozsviti. Pokud neotevres dveres, tak za nakych 20 sekund svetlo uvnitr zhasne.

Kdyz otevres dvere, tak svetlo zhasne asi za 20 sekund po zavreni dveri, nebo po zamknuti hned.

Obrázek

Jeronimo: v mem tematku hned v prvnim prispevku mam i vyrobce prahu: http://www.autostyl-janko.cz/auto_tunin ... rny_desen*
Naposledy upravil(a) AleScout dne pát 18. pro 2009 1:01:42, celkem upraveno 1 x.
Jarda01

Stropní světlo

Příspěvek od Jarda01 »

Mám problém se stropním světlem když přepnu do polohy rozsvícení když jsou otevřené dveře tak světlo vůbec nesvítí a když přepnu do polohy svícení tak normálně svítí tak kde je chyba nejaký spínač ????
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropní světlo

Příspěvek od 103457 »

Pokud to dělaj oboje dveře, tak bude závada ve světle nebo přívodním drátu.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropní světlo

Příspěvek od emilio52 »

A začlo to dšlat z ničeho nic nebo po nějakým zásahu? (pokus o opravu nebo montáž? ).
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Sulu
Příspěvky: 59
Registrován: stř 03. pro 2008 18:19:33
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropní světlo

Příspěvek od Sulu »

Tipuju špatný dotek jednoho plíšku ve světle. Zkus světlo rozebrat a trošku onen kontakt napružit.
Jelinek

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od Jelinek »

Hosi chtel bych zapojit to same, jako ma Ales, ale mam problem - to schematko je pro me nepouzitelny :D
Mam jednu z prvnich Felicii, central je tam na klicek origo Brano, ale do tych motorku vede jenom po dvou dratech, jak u Fava. Co s tim? Jak poznam ten kostrici kontakt?
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od Jura_Favorit »

Tohle jsem řešil taky a popravdě, zatím bezvýsledně :D
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
sisin - FK

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od sisin - FK »

Doufám,že se Johny nebude zlobit když svůj dotaz dám sem,ale nechci zakládat nové vlákno na jednu otázku.
Potřeboval bych vědět co potřebuju k tomu,aby stropní světlo zhaslo po několika sekundách po zavření dveří.Vím,že je to nějaký spožďovač nebo něco takového a mělo by se to dát koupit běžně v prodejně,ale kolik to stojí a jak to pak zapojit? Díky za odpovědi
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od Raceman »

dá se to běžně koupit za necelou stovku a jen se to vsune mezi světlo a konektor do světla
Obrázek
Uživatelský avatar
Jeronimo
Příspěvky: 224
Registrován: pát 19. zář 2008 22:37:55
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od Jeronimo »

jestli se můžu zeptat kam jsi přesně narval ten kondenzátor a o jaké kapacitě? Asi to tam dám taky ...[/quote]


ahoj,,,,,, dal jsem tam dva elektrolitycký kondíky na 16V o kapacitě 2200uF čili 4400uF ...mam tam šest vysoce svitivejch diod a zhasnou se cca za 5 vteřin. kondíky jsem jednoduše připájel na tišták s diodama tak aby se to všehno vlezlo do stropní svítilny.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od Jura_Favorit »

Přitom se to dá vyrobit doma za 20 korun :lol:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
hydrant
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 26. bře 2009 17:59:58
Bydliště: Hradec Králové

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od hydrant »

Za 20,- Kč??, to asi těžko. Uvnitř je časovač s 555 a z druhé strany stabilizátor. (Ty fotky jsou bohužel dost rozmatlané)
Obrázek
Obrázek
Při použití kondenzátoru bude mít tohle řešení nevýhodu, že žárovka bude postupně pohasínat, nezhasne najednou po určité době. Bylo by vhodnější použít LEDky.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od Jura_Favorit »

hydrant píše: Za 20,- Kč??, to asi těžko.

A kdo říká stavět přesnou kopii originálu? :roll: Nehledě na to, že stropní světlo se stmívačem mi příjde praktičtější...
Obrázek
Použité součástky: dva rezistroy, jedna dioda, dva tranzistory a kondenzátor. Jedná se o originální prodlužovač osvitu na Favorita - pochopitelně není problém to implantovat na jakékoliv jiné auto. Podle mě to službu splní - jak to svítí se můžete kouknout zde: http://www.youtube.com/watch?v=oT4PegtvyVY
Naposledy upravil(a) Jura_Favorit dne pát 18. zář 2009 12:39:25, celkem upraveno 2 x.
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
hydrant
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 26. bře 2009 17:59:58
Bydliště: Hradec Králové

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od hydrant »

to Jura_Favorit:
pěkné, pěkné ... Za 20,- Kč to poskládá někdo, kdo má pár součástek v šuplíku a zbytek nakoupí. Za ty prachy se dá udělat akorát nákup. Kdo se tomu trochu věnuje, má jistě zbytky cuprextitu i něco na leptání plošáků doma. Kdybych to musel kupovat ...
Návodů na podobné regulátory (spíše časovače - timery) je na webu hafo.
Ale ten kondík bych vůbec nezatracoval. Pokud by se použily sufitky s LEDkama, tak hodnota konďousu by stačila menší. LEDka navíc při poklesu napětí zhasne (nežhnula by jak vlákno od žárovky). Ale to by se muselo vyzkoušet pro každou žárovku zvlášť.
Viděl jsem na webu 2-ledkové, 4-ledkové, 9-ti ledkové a čert ví jaké další.
Nonamed - FK

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od Nonamed - FK »

hele raci, a má ten tvůj udělátor i tu funkci, že když už sedíš v autě a světlo ještě svítí, tak po otočení klíčku zhasne ? ;)
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od Raceman »

jasně že jí má ;)
po zavření dveří svítí ještě cca 20 sec a při otočení klíčku plynule zhasne okamžitě
Jonage - FK

Stropní světlo z Octavie

Příspěvek od Jonage - FK »

Nemáte někdo zkušenost s montáží stropního světla z Octavie - konkrétně tohoto tvaru, ale s dvěma lampičkami po stranách? Co myslíte, pásne tam?
Obrázek
Dodo - FK

Re: Stropní světlo z Octavie

Příspěvek od Dodo - FK »

myslim ze budes musiet trosku upravit okolie svetla ale bude tam pasovat. aj ja zhanam nieco podobne.
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropní světlo z Octavie

Příspěvek od Skury »

Po úpravě stropního tapece a elektriky tam pásne všechno... Tohle světlo je o něco delší, ale hlavně o dost širší než z feldy. Na štekr taky nesedí. Takže řízneš tapec, nějakým způsobej připevníš k němu lampičku (zvětšením otvoru přijdeš o plechový lem a ztužení kolem origo světla) a přivedeš elektriku. Jednoduché. :)
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Peterecek - FK

Stropní světlo

Příspěvek od Peterecek - FK »

procházel jsem Octaviaclub a borci tam řešili jak narvali do OII stropní světlo ze Superbu ... myslíte že by šlo i do Phelicie?

http://s405.photobucket.com/albums/pp13 ... 000525.jpg
RE5PECT - FK

Re: Stropní světlo ze Superbu

Příspěvek od RE5PECT - FK »

určitě šlo ale proč to dělat? já tam mám nacpaný světýlko z mondea třetí generace ;) já to dělal jen z důvodu praktického držáku na brýle jinak bych to nedělal
Peterecek - FK

Re: Stropní světlo ze Superbu

Příspěvek od Peterecek - FK »

tak já bych využítí našel v designu ... to světýlko co tam je je taková bludička, navíc tohle má podsvícené tlačítka, uršitě má i to plynule zhasínání a takové věci které já jsem tam stejně chtěl, navíc když se podívaš na tuhle fotku

http://s405.photobucket.com/albums/pp13 ... G_6658.jpg

je ten prostor u řadící páky tak decentně červeně nasvícen (něco ve stylu 5 a 7 Series BMW a to vypdá dobře) .. takže by to svůj význam našlo jak v praktičnosti tak v designu ... stejně tak se mi líbí i podsvíení klik vnitřních u dveří na Superbu třeba
RE5PECT - FK

Re: Stropní světlo ze Superbu

Příspěvek od RE5PECT - FK »

záleží jak je to vysoký aby se ti to vešlo mezi stropnici a plech, pokud si pohraješ s el, máš vyhráno napasovat to bude malina já jen vyřízl vetší otvor a použil plech na zacvaknutí co byl použit v mondeu práce na pul hodinky i s vysátím =) ;)
RE5PECT - FK

Re: Stropní světlo ze Superbu

Příspěvek od RE5PECT - FK »

třeba vrakáč ale bude to těžký splašit to! chtělo by to sehnat určo aji s konektorem kterej se do teho zacvakává at máš jednodužší zapojení a pak jen sehnat nebo někde stáhnout el scém i s popisem co jakej kábl má za funkci a je! myslím že to není tak těžký to předělat ale já bych se na to vyprdl
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropní světlo z Octavie

Příspěvek od Ivarek »

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Stropní světlo z Octavie

Příspěvek od Alf »

Taky mám světlo z Octavie se čtecími lampičkami.
Já jsem ho i přišrouboval - dva truty do plechu. Pod střechou je ještě výztuha, ke které se to dá přišroubobat, akorát se nesmíš provrtat durch. Světlo potom krásně lícuje s tapecem.
Akorát jsem ho namontoval tak jak je montované originálně v oktávkách a fabiích - sklem svítidla dopředu - k čelnímu sklu.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
MartinB
Příspěvky: 661
Registrován: pon 15. zář 2008 17:31:55
Bydliště: Opava/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropní světlo z Octavie

Příspěvek od MartinB »

čus hoši chci se zeptat, jak mám zapojit tohle světlo. Je ze seata cordoby a nějaký měsíc se mi válí v pokoji v rohu.
Mám jeden problém. Z toho seatu vedou 3 dráty a z feldy 4.
Nevíte,jak to tda půjde zapojit?

světlo ze seata Obrázek Obrázek

4 dráty z feldy Obrázek
MartinB ;-) a jeho Felí 50 kiloWattová kráska v kombajnu
Můžeš se mrknout ;-)
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... 16&t=15025
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropní světlo z Octavie

Příspěvek od Kova »

u feldy nezapojuj ten černej je na zhasnutí dosvitu při zapnutí zapalování ,ostatní 3 nějak skusit .ty barvy mužou sedět
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Stropní světlo ze Superbu

Příspěvek od Raceman »

u světel z O1, O2 i Supa a dalších zapomeňte že to má v sobě modul stmívání ;)
stmívání je ovládaný přes komfortní jednotku (O1, S1) a ŘJ centrální palubní sítě (O2, F1, F2 atd.)
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropní světlo ze Superbu

Příspěvek od izzyx »

tim stmivaním myslíš jako že když otevřu dveře tak se mi to rozsviti pak je zavřu tak se mi to zhasen? Tak to by potom šlo přece vytáhnout z puvodniho světla z feldy a namontovoat to do toho.
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Stropní světlo ze Superbu

Příspěvek od Raceman »

musel by se do systému zapojit origo stmívač z feldy
prostě to světlo je jen holá lampa s vypínačema
Uživatelský avatar
izzyx
Příspěvky: 426
Registrován: ned 01. bře 2009 13:04:21
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropní světlo ze Superbu

Příspěvek od izzyx »

To by mě až tak netrápilo, stejně to stmivaní mám vypnuty. aty vypinače jsou stejně k těm dvou krajnim světlum ne takže po otevřeni dveří svítí jen ten prostředek teda aspon si to myslim.
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Stropní světlo ze Superbu

Příspěvek od Ivarek »

Nene..pokud otevřeš dveře tak se to světýlko rozsvítí komplet.Nebo alespoň to moje to takhle dělá.Nekoukal jsem na číslo dílu takže ani nevím z jakýho typu je.
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Stropní světlo ze Superbu

Příspěvek od Raceman »

při otevření ńebo přepnutí na trvalý svit to svítí komplet a ty krajní spínače ovládají jen krajní čtecí lampy
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od Raceman »

sisin píše:kdybys tam jel,vzal bys mi taky? Kdyby to pasovalo i do Fábie tak dva,kdyby to nepasovalo tak jeden.Peníze(+ pošta) ti převedu na účet

do fábky to nejde má jinej konektor a stejně ve fábce stmívání dělá BSG jednotka pokud tedy auto má centrál a není to nějaká socka ;)
Keke - FK

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od Keke - FK »

Ahoj,chci se zeptat, dá se nějak nastavit spožďovač ten origo? jako dobu svitu?
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od Raceman »

jednoduchou cestou nedá
Peterecek - FK

Re: Stropne svetlo

Příspěvek od Peterecek - FK »

kámoš co mi dělal postupné stmívání by to pořešil hned :D ...

stačí tam napájet jiný kondenzátor do toho zpožďovače ..

vyšší kapacita pro delší dobu svitu a naopak
Odpovědět