Přídavná dálková světla a vše okolo

Uživatelský avatar
DJ.Mara
Příspěvky: 634
Registrován: pon 12. pro 2005 22:29:47
Bydliště: Velké Svato?ovice TU
Kontaktovat uživatele:

Přídavná dálková světla a vše okolo

Příspěvek od DJ.Mara »

Ahoj, máte někdo nějaký nápad jak a kam nacpat přídavná dálková světla na novej xicht? Za masku je dávat nechci to se mi nelíbí a do masky už vůbec ne.
Octavia I combi 1.9 TDi zatím 66Kw ;-)
majkl - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od majkl - FK »

Já mám kulaté světla a chci je nacpat za masku před chladič. Jiná místa, co mě napadla jsem zavrhnul.
Venku na nárazník nebo rám - to mi je první blbec ukopne nebo ukradne, nebo na parkovišti sejme autem
Do masky - jsou schovaný s obrysem auta, taky možnost, ale práce s předěláváním masky
Za masku na nárazník - jsou schovaný před nenechavci a mech. poškozením
Uživatelský avatar
DJ.Mara
Příspěvky: 634
Registrován: pon 12. pro 2005 22:29:47
Bydliště: Velké Svato?ovice TU
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od DJ.Mara »

No jenže s maskou mám jiný plány a tohle by tam překáželo. Spíš jsem myslel někam do nárazníku třeba vedle značky, že bych vyříznul obdelníky a ty světla tam dal, ale vejdou se tam? a nebude to moc nízko?
Octavia I combi 1.9 TDi zatím 66Kw ;-)
Jofinko - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od Jofinko - FK »

Urcite by sa to dalo do narazniku dat.Ale neviem ci by to bolo pekne.No neviem,nevidel som ich este tam.Mne sa paci ich dat za masku.Ale keby tu niekto bol ktory ich ma v narazniku nech da foto.Nizko to asi nebude.
Diablo - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od Diablo - FK »

Ja jsem je dal nahoru na hagusy jako trucker :D
jenomze to se zeptej cikorek :D clovek to necha dva ny na ulici a slo to i s hagusama malem kurvy cerny. Me to ani tak nesra** pac nebyli zapojeny jeste a bez zarovek, navic ty svetla mi kamos nekde stipnul takze vydaje 0 kc :D ale znamej to jednou dobou mel na hagusech zahradku a mel tam dve H3 (prodavaji se v tescu za 399kc v sade 2) taky ty tam mel a bylo to docela good, ale na STK to muselo dolu. Premejslim ze je dam misto mlhovek, na nakladakach v praci mame na strese 4x 70W a to jsou rengeny :D
Uživatelský avatar
DJ.Mara
Příspěvky: 634
Registrován: pon 12. pro 2005 22:29:47
Bydliště: Velké Svato?ovice TU
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od DJ.Mara »

Objevil jsem tohle http://tuning.autodoplnky.cz/pridavne-s ... ks-s279852 pokud nekecaj s těma rozměrama tak by se to mělo vejít do nárazníku vedle značky.
Octavia I combi 1.9 TDi zatím 66Kw ;-)
majkl - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od majkl - FK »

Takže teda řezat do nárazníku ne e. Tak to budou muset u mě denním světlum ustoupit mlhovky :(
Uživatelský avatar
DJ.Mara
Příspěvky: 634
Registrován: pon 12. pro 2005 22:29:47
Bydliště: Velké Svato?ovice TU
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od DJ.Mara »

Já bych se mlhovek rozhodně nezbavoval, ted jsem jezdil chvilku bez nich a je to strašný. Já asi budu řezat. Jen ještě zjistím co na to STK.
Octavia I combi 1.9 TDi zatím 66Kw ;-)
majkl - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od majkl - FK »

Tak dej pak vědět. taky se poptám at jsou názory od více stk
Uživatelský avatar
DJ.Mara
Příspěvky: 634
Registrován: pon 12. pro 2005 22:29:47
Bydliště: Velké Svato?ovice TU
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od DJ.Mara »

Jasný 10.2. tam jedu tak se na to zeptám. ;)
Octavia I combi 1.9 TDi zatím 66Kw ;-)
majkl - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od majkl - FK »

Odpovědi na otvory v nárazníku pro přídavná světla.

STK č.1: Jednoznačnou odpověď nemám, neměla by být narušena pevnost nárazníku a deformační zóny.

STK č.2: Přeji pěkný den,
na to Vám nedám jednoznačnou odpověď.Skutečnost je taková, že porušíte integritu-česky řečeno pevnost (jednolitost) nárazníku ? Pouze z výroby jdou nárazníky z vylisovanými otvory na mlhovky aj.
S pozdravem .....

Takže v mém případě pujdou zítra mlhovky ven.... :(
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od Fidlla »

Nic proti,ale přídavná dálková světla by něměla být níže než potkavací světla -je to snad i ve vyhlašce ? Nebo se pletu ?
majkl - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od majkl - FK »

Je to možný co týče přídavných dálkových. Já ted řeším otvory pro přídavná světla pro denní svícení. Otvor jako otvor...
Nakonec mlhovky nejdou ven, zkusim je dát do lišty pod hlavní světla.
Uživatelský avatar
DJ.Mara
Příspěvky: 634
Registrován: pon 12. pro 2005 22:29:47
Bydliště: Velké Svato?ovice TU
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od DJ.Mara »

Jasný řešíme tu otvory. Vzhledem ktomu, že jdu na technickou s prasklým předním nárazníkem a tudíž je určitě porušena pevnost a bylo mi řečeno, že to nemusím narychlo řešit před technickou a že to projde. Tak se na to zeptám a stejně tam ty otvory udělám. O tom, že nemají být dálkový níž než potkávací nic nevím.
Octavia I combi 1.9 TDi zatím 66Kw ;-)
Abdul - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od Abdul - FK »

fidllas píše:Nic proti,ale přídavná dálková světla by něměla být níže než potkavací světla -je to snad i ve vyhlašce ? Nebo se pletu ?


Asi áno.Je stanovená maximálna a minimálna výška umiestnenia svetiel.Nie čo je vyššie a čo nižšie.Len pre zaujímavosť stejný predpis platí aj pre nákladné MV a tie majú dokonca v jednom telese hmlovku aj diaľkové.
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od Fidlla »

Výškama máš pravdu,ale auta -jakákoliv z výbavou s výroby která byla schválena přes zkušebnu motorovích vozidel mají vyhodu. Měřily jste někdo vzdálenost mlhovky u felicie od země po spodní okraj mlhovky ? Neměla by být níž než 25cm.
majkl - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od majkl - FK »

ano, před chvilkou. Novej xicht cca 29-30cm.
A co se bere jako boční okraj vozidla? I zrcátka nebo "jen" boční profil dveří? Pokud i zrcátka, jak je to potom tedy při tažení karavanu a budu mít takový ty přídavný zrcátka. To by mi pak nevyhovovali umístěním ani hlavní světla. ;)
Abdul - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od Abdul - FK »

Tuším, ak sú zrkadlá sklopné,tak sa nepočítajú.Ale s istotou to neviem.
Diablo - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od Diablo - FK »

my kdyz jedeme s kamionem na STK a mame nahore 4x 70W tak nam poradili at to vzdy zakrejeme lampu papirem a pres to dame tu mrziku nebo at to dame do pytlu ty svetla a tim " to nebude jakoby videt resp funkcni pri STK a tudiz to technikovi nevadi" jak nam byli receno, nevim jak by jsi resil tady zda izolepou papirovkou atd nevim , ja mlhovky nemam a nijak me nechybej, ba naopak ta felda se mi bez nich libi vic, mam ten novej xichtik, je to takovej rozdil v mlze snima?
smazany clen - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od smazany clen - FK »

S mlhovkama jeto super.
majkl - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od majkl - FK »

Diablo píše:my kdyz jedeme s kamionem na STK a mame nahore 4x 70W tak nam poradili at to vzdy zakrejeme lampu papirem a pres to dame tu mrziku nebo at to dame do pytlu ty svetla a tim " to nebude jakoby videt resp funkcni pri STK a tudiz to technikovi nevadi" jak nam byli receno, nevim jak by jsi resil tady zda izolepou papirovkou atd nevim , ja mlhovky nemam a nijak me nechybej, ba naopak ta felda se mi bez nich libi vic, mam ten novej xichtik, je to takovej rozdil v mlze snima?

Je fakt, že pár metrů do přidá... a ty se můžou občas hodit. Ale co, tak mlze pojedu pomaleji.
MiMi - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od MiMi - FK »

když už tady řešíte ty dálky přídavný.... nevíte o nějakejch origo hella na rally????no ty velký lampy a jak je to s nima tech???? půstí je???
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od Alf »

svítivost dálkových světel se kontroluje podle číselných kódů a maximální svítivost všech dálkových světlometů nesmí překročit součet 75 /225 000 cd/ na dálkových světlometech jsou vyznačeny svítivosti poblíž homologační značky.
Je nutné aby světlomety byly homologovány podle směrnice EHK a dálkový světlomet byl označen dle EHK.

Jinak světla od helly jsou dost drahé, ale mají i s nižší svítivostí, ale vypadají velké. Muselo by se to vidět. Jinak je tam mít můžeš, ale není to legální.
Wesem je podstaně levnější.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... &start=150
MiMi - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od MiMi - FK »

nn hella a rally typ...Prostě ty veliký světla..:) jiný se mi nelíbí..:)
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od Alf »

wesem dělá taky veliké světla, stojí cca 700 za obě.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... &start=150
MiMi - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od MiMi - FK »

a co ty helly?? mě jen tak nepřesvědčíš..:D:D
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od Alf »

Od Helly tak přes 3500 za pár.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... &start=150
MiMi - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od MiMi - FK »

mno jasný já počítal tak 4000Kč za pár... hele hledal jsem na netu ale našel jsem je ty helly hoť mi sem PLS nějakej odkaz na ty wesem.
našel jsem jedny krásný helly ale za 16000kč kus a ty fakt že ne ale sou boží... :D :D :D
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od Alf »

http://sklep.wesem.pl/go/_info/?idc=%22 ... be9efc180a

Nejlepší je vidět na vlastní oči. Stránky s obrázky a informaceni v PDF jsou jenom u výrobce. Žádného velkého prodejce u nás jsem nenašel, ale v kdejakém tuningovém obchodě ti je seženou. Nevím , kde parkuješ, ale určitě bych nikdy nedal 4 000 za světla.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... &start=150
Rex - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od Rex - FK »

tyhle wesemy mám na autě a svítí naprosto úžasně. kupoval jsem je hooodně dávno 500 za oba :D
na helly bych se vykašlal. jsou zbytečně předražené. ty wesemy bohatě stačí a svoji práci za tu cenu odvedou spolehlivě
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne sob 02. úno 2008 17:20:15, celkem upraveno 1 x.
MiMi - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od MiMi - FK »

tak pánové klobouk dolů... hella je hella ale ty wesem maj hodně co dosebe... ale májí tam malí jen 183mm půměr.. :( já sem si představoval tak 220mm průměr.. ale maj je hezký...
majkl - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od majkl - FK »

Asi blbost... může být na autě pouze jedno přídavné dálkové světlo nebo musí být v páru?
Rex - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od Rex - FK »

musí být v páru. zadní mlhovka může být jenom jedna a to ta bližší ke středu silnice
martin

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od martin »

ja je mam pred maskou a dotetka jse nikdo jeste nedok a to jezdim sude
Barvas - FK

Re: Přídavná dálková světla

Příspěvek od Barvas - FK »

Jasně, rozumím....
Naposledy upravil(a) Maty dne pát 28. lis 2008 7:43:27, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Přídavná světla za masku

Příspěvek od miroussm »

Zdravím,

mám dotázek. Mám doma žlutý mlhovky jaký se u nás těžce shánej, jsou původně originálky z Nissana a je mi jich líto že se jen tak válej. Na auto je ale dávat nechci, kazily by vzhled, mám novej xicht a menit kulatý hlmovky za hranatý se me nechce. Potkávám ale často Octavie s mlhovkama za mřížkou masky, nedávno sem tak zahlídl i Feldu. Nevim jak by to vypadalo a jakej by to vlastne mělo efekt..má to nekdo tak?
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Zdenda19895 »

Největší efekt u mlhovek je když jsou umístěné co nejníž aby svítily pod mlhu a světlo se nodráželo od mlhy do očí. :) Ale žluté mlhovky zase mlhu prosvítí líp než bílé. ;)
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od miroussm »

no ješte me napadlo dát za tu masku přídavná dálková
Návštěvník

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Návštěvník »

Jak píše Zdenda, mlhovky jedině dolů, přídavný má na Octě spolupracovník a taky schovaný za maskou a má to výhodu - je to blbuvzdorný a nikomu to nevadí . A má tam dost velký talíře a je vidět jak ve dne .
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od miroussm »

a jak je to tam přidelaný? na nárazníku?
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Zdenda19895 »

mirous píše:no ješte me napadlo dát za tu masku přídavná dálková
O tom jsem už taky uvažoval. :) Jen vymyslet nějaké jednoduché upevnění, které bych mohl vyrobit na koleně. :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Honza9007 - FK

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Honza9007 - FK »

Octa a Fabie to mají přidělané na předním příčném nosníku před motorem. Teoreticky by to na Feldě s NF mělo jít pořešit stejně, ne?
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Alf »

na feldě je mnohem míň místa mezi maskou a chladičem.
Já jsem měl hranaté přídavné dálkové wesem, nevlezly celé- musely být kousek níž. Aby vešly celé musela by se zevnitř upravit maska. Se 100W žárovkama to svítilo solidně. Možná by se tam vešly kulaté.
Držák jsem měl upevěný k šroubům co drží nárazník. Potom jsem namontoval klimu a dálkový se ž nevešly vůbec.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... &start=150
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od miroussm »

Když sem prohlížel fotky ze srazu, je tam vyfocen nějaký účastník s červenou feldou, pravděpodobně při soutěži ve výměně žárovky má otevřenou kapotu a je videt že tam světla má..vypadá to že jsou přidělaný na nějaký tyčce..včera sem zkoumal jak by to šlo přidělat ale nějak me nic nenapadlo.

Když ste mě psali že mlhovky nahoře nemají smysl, že jsou od toho aby mlhu podsvítili, tak souhlasim, logicky to odpovídá, ale třeba octavie maj z výroby mlhovky zabudované v reflektorech..
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Zdenda19895 »

miroussm, já jsem zkoumal už několikrát a došel jsem ke stejnému výsledku. :)
To že některá auta mají mlhovky výš, nic nemění na tom že je lepší když jsou níž. :lol: :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od miroussm »

Podle těch fotek co jsem videl je tam navařená či jinak přidelaná nějaká tyč, na který pak jsou světla..nejlépe by bylo kdyby se dotyčný majitel pochlubil jak to má..

me totiž nenapadá k čemu to přidelat..

když se tam dají světla neomezí to nějak výrazně přívod vzduchu?
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Zdenda19895 »

Myslím že by to nemělo mít velký vliv. Na sraze jsem viděl MODovu Feldu. Má tam přídavná světla veliká jako lavóry. :lol: Já bych si tam dal o něco menší. :) Ale taky mně nenapadlo se podívat jak je tam má přidělané. :cry:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Návštěvník

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Návštěvník »

Tak jsem se díval, jak jsou přidělaná přídavná světla: na Oktávii I . pásovina 20x4 mm navařená na výztuhu nárazníku a z boku ještě vyztužená aby se při jídzě nechvěla , světlomet široký přes 7 mřížek v masce a je ve spodní části asi 2 cm zacloněn . Stejným způsobem se dají přídavná dálková zabudovat do Felicie - nová tvář, jen jsou vhodnější obdélníkové, které jsou nižší - je tam mnohem méně místa na výšku . U Fabie- staré- je chladič mnohem výš a tak tam světla nejdou a u nové Fabie je maska mnohem vyšší a je tam opět prostoru dost pro montáž přídavných světel .
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od miroussm »

Tak sem potkal další feldu ze světlama za maskou, bylo to večer a vypadalo to moc dobře, svítil potkávačkama a za maskou měl hranatý nejspíš dálkáče ale svítily jako parkovačky...
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Martin420 »

Zdar hoši, už som chcel založiť nové téma ale nakoniec sa mi podarilo nájsť toto :) Potreboval by som poradiť. Dialkače sú už na felde, viď:
Obrázek
Obrázek
(Viac obrázkov a info v mojej téme, strana 3 :) )

Akurát by som potreboval poradiť ako so zapojením. Plánujem to spraviť následovne:
- napichnúť prídavné dialkače z pravého svetla (z pohľadu "do motora")
- natiahnúť dlhší kábel na kostru, ktorý budem ťahať cez priechodku do kabíny a na palubke si spravím spínač pre komfortné a hlavne okamžité odpojenie svetiel v prípade núdze

No a teraz otázky :)
Otázka č. 1: Aký kábel použiť aby mi to nezhorelo, prípadne - mám použiť relátko? (Ak áno - aké, a kde je ho najlepšie zapojiť?)
Otázka č. 2: Idem to napichnúť ako som už spomínal na svetlo, bude lepšie napojiť to na kabeláž ešte pred svetlom alebo mám surovo navrtať zozadu svetlo a natiahnúť káble až priamo z konektorov? (zdá sa mi to byť trocha nevhodné riešenie - bojím sa aby sa mi nezačalo svetlo rosiť...)

Vopred ďakujem za odpovede a vaše návrhy ;)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Odpovědět