Přídavná dálková světla a vše okolo

Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Zdenda19895 »

Nač dáváš přídavné světla když ti tak svítí značka? :lol: :lol: U všech předešlých aut jsem měl přídavné světla přes relátka. :) Bez relátka bych to nedával, kvůli opalování kontaktů přepínače. Zapojení si už nepamatuji. Naposledy jsem to dělal asi před dvaceti lety ale určitě se ještě někdo ozve, že Raceman. ;) Do světla bych určitě nevrtal. Já jsem to míval zapojené od pojistek ale myslím že by to šlo i nacvaknout na kabel ke světlu. Můžeš dát detailní fotku upevnění, prosím? 8-) Kabel dej od oka přibližně stejně silný jako ty co jdou ke světlům. Když bude silnější, nic nezkazíš. ;)
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Martin420 »

Značka - to víš, nový cilit bang :lol: :lol: :lol: Kabel "od oka" je celkom dobrý tip, snáď sa trafím ak mi to tu nikto iný lepšie neupresní :D No a čakám na oficiálne vyjadrenie Racemana k celej tejto problematike (Race - ak sa nedočkám toho oficiálneho, príde bombardovačka cez SZ :D ) Inak Zdeny to upevnenie nie je nič extra výnimočné, je to spravené doslova a do písmena "na kolene" za asistencie hrubej sily a hromady sprostých slov :lol: Foto zde:
http://picasaweb.google.sk/101925062232471735697/Svetla#
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Zdenda19895 »

Tak to je super. Já jsem se vždy díval na to jak to upevnit dole. :o Nahoře mně to nenapadlo. :) Jo, a kabel od oka dávám už čtyřicet let a ještě mně nic neshořelo. :lol: :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
wert69 - FK

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od wert69 - FK »

Možná by tam šly i denní světla,rozměrově to dá na výšku i na šířku.
Marty_pv - FK

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Od dálek/potkávaček to určitě netahej, jestli ty přídavný mají taky těch 55W tak je to podobná zátěž na přepínač světel jako ty nesmyslný 100/90W žárovky - natáhl bych extra pořádný vedení od baterky, samostatný relátko a pojistku
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Martin420 »

Človeče Zdeny, a ako to všetko stíhaš? Práve som dočítal topic o lakovaní kde píšeš že už 40 rokov robíš s technickým benzínom, spávaš aj niekedy pri tom všetkom? :lol: No a upevnenie - hore je to v pohode, to som si najprv zložil ten jeden dialkáč a len tak som s ním chodil navoľno v tom priestore a zameraval som kde by to asi tak chcelo uchytiť. No a ten vrch mi prišiel ako ideálna voľba - neriskuješ prevrtanie chladiča (diery som na oba dialkače musel navrtať) lebo je to už nad jeho úrovňou, no a zároveň to bude aj pevne držať (tuhá karoséria ala pravá ruská oceľ :D ) Dalo by sa špekulovať aj s držiačikmi kadejakými, zozvarať nejakú pakáreň ktorú by potom trebalo ešte 100x upraviť lebo v tom priestore za maskou sa fakt pracuje s milimetrami (čo som sa unadával keď som piaty krat zavrel kapotu a piaty krat som šľahol ňou po tom dialkači...fuuuj :lol: ) Ale stálo to za to, je to už uchytené, už len k tomu zapojeniu pár rád by som potreboval a vec bude hotová 8-)

PS: Kamaratova Octa, odporúčam realizovať len pracovníkom chirurgického oddelenia z akejkoľvek nemocnice (pretože len oni vedia ako zachádzať s takýmto "rontgenom" :lol: )
Obrázek
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Martin420 »

Marty: Mohol by si mi to prosím ťa detailnejšie popísať? Aké relatko by bolo na to vhodné? Zatiaľ som s nimi ešte nič doteraz neriešil, rád sa nechám poučiť od kohokoľvek skúsenejšieho ;) Ale ak to správne chápem, tak ty mi vlastne navrhuješ až to natiahnem celé samostatne, čo by znamenalo že to nebudem môcť naraz spínať s dialkačmi páčkou, alebo sa mýlim? A sú to klasické 55W, 100 je už mooc...(a tiež to moc nevydrží...)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Marty_pv - FK

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Já jsem jenom psal že když napojíš na stávající vedení k dálkovýmu vláknu od světla ještě tu přídavnou dálku, tak je to jak kdybys dal do světla tu 100/90
Já bych natáhl samostatně od baterky +12 V, relátko použil úplně obyčejný jako od světel, k němu patici a držák standartní autopojistky - zapojil bych to tak aby při zapnutých dálkách šel k relátku jenom signál (přivést tam +12 od spínače dálek) a relátko silovou částí sepne napájení od baterky - nezvýšíš zatížení relé světel ani přepínače (protože přídavný dálky bude obstarávat to další relé, od normálních světel půjde jenom napětí k sepnutí přídavnýho relátka)
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Martin420 »

Aha jo, už som konečne pochopil funkciu relatka ako takého, díky Marty :thumright: Takže zasa ďalší dôvod naviac, prečo si založiť "externú" poistkovú skrinku. Už sa mi tých nových elektrožrútov čakajúcich na nahodenie do auta hromadí doma čoraz viac :) Len ešte by som mal dotaz - kde je nejak prerušený kábel idúci od páčky na ovládanie dialkačov? Ak je niekde nejaké prepojenie cez konektory alebo iné prerušenie, tak by som sa tam napichol a naviedol z nejakého takéhoto spoja kábel do toho relátka na prídavné dialkače, až nemusím ten kábel niekde len tak rezať (samozrejme ak to inak nepôjde, tak ho prerežem a poriešim to cez konektory...)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Zdenda19895 »

Martin420 píše:Človeče Zdeny, a ako to všetko stíhaš? Práve som dočítal topic o lakovaní kde píšeš že už 40 rokov robíš s technickým benzínom, spávaš aj niekedy pri tom všetkom? :lol:

Martin, prezradím ti tajomstvo. ;) Nerobím to dvadsaťštyry hodín denne. :lol: :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Zdenda19895 »

wert69 píše:Možná by tam šly i denní světla,rozměrově to dá na výšku i na šířku.
Nedodržíš vzdálenost světel 60 cm od sebe a asi ani 40 cm od obrysu vozidla. 8-)
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Martin420 »

Myslím že tu celkovo o nejakej "legálnosti" z výroby asi nemôže byť reč :D
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Zdenda19895 »

Čo je "legálnosť z výroby" pri montáži prídavných svetiel? :o
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od mikka »

Martin420: signál pro relátko je nejlíp zapojit na konektor u levého lukase, na bílý, celkem silný drát. Vypíchnout pin, použít nový a strčit do něj původní drát i ten nový a slisovat. Nebo oholit kus původního drátu těsně u pinu a nový drát k němu připájet a spoj pak zaisolovat.
Jinak to lze zapojit taky na pojistkovku, a sice na svorkovnici BB (šestá zprava) na pin č. 8 nebo pin č. 2, nebo na svorkovnici BC (pátá sprava) pin č. 10 - všude jsou bílé dráty.
Přidaný drát vést na vypínač přídavných dálkových světel. Druhý pól vypínače vést na cívku relátka, druhý pól cívky relátka ukostřit na nejbližším kostřicím bodě, podle toho, kde to relátko bude. Tady všude stačí dráty průřezu 0,5 mm2.
Pro zapojení silové části použij dráty 1,5 mm2 (tolik mají průřez i origo dráty k hlavním světlům). Zapojil bych to přímo na + svorku akumulátoru, nebo na šroub v pravém horním rohu pojistkovky. Přes přidanou pojistku až po relátko a od relátka až ke světlům bych dal bílé dráy a pro ukostření světel hnědé dráty, ať je to co nejvíc blízké originálnímu zapojení dálkových světel.
Ukostření světel bych zapojil na kostřicí bod u pravého tlumiče před akumulátorem.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Martin420 »

Zdeny: Veď práve, že ono to "NIE je" :lol: (keď sa na to pozrieš z "papierového" hľadiska, tak tie svetlá tam nemajú takto čo robiť...)
mikka: Ďakujem veľmi pekne za perfektné, no hlavne podrobné informácie. Presné čísla, detailný postup, tak som si to predstavoval :thumleft: (Zdeny neber to v zlom, ale ja káble "od oka" nerobím 40 rokov každý deň, takže na to by som si ako amatér asi len tak netrúfol :lol: ) Akurát by som chcel ešte taký detail - chcem si založiť externú poistkovku kde navediem +12V z baterky (lebo v pláne mám dať do auta časom ešte ďalšie elektrospotrebiče ktoré by som zasa musel osobitne napichovať na baterku a takto by tam o chvíľu bola z toho jedna veľká neprehľadná pavučina :) ) Chcem sa teda opýtať kde sa dá zohnať (ideálne Ostrava :) alebo proste internet...) taký ten malý box, myslím že to kdesi po nete volalú aj "prídavná" alebo "externá poistkovka". Minule som to kdesi na nete našiel ale už za otca si neviem spomenúť kde :( A ideálne by bolo kebyže tam môžem schovať aj tie relatka nejak, až je to pokope aby som to nemusel potom hľadať každé kdesi inde v motore zahrabané...
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Martin_Happy - FK

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Martin_Happy - FK »

já myslel, že dodatečná montáž přídavných dálkových světlometů je povolená. Nebo máte na mysli že tam nebyly z výroby?
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Martin420 »

Samotná montáž nie je zakázaná, no je to zhruba tak ako napr. s kolami - dodatočnú úpravu je treba zapísať do TP, kdesi tu na fóre som čítal výstrižok zo zákona (myslím že to bolo v niektorej téme zameranej na SPDS), kde sa to rieši, že sú povolené 2 páry svetiel navyše okrem tých ktoré má auto z výroby...Akurát viem, že SPDS nepodliehajú zápisu do TP, ale to je na základe nejakej medzinárodnej dohody v rámci EÚ. Ak vie niekto upresniť, nech napíše.
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
URNA
Příspěvky: 1669
Registrován: sob 09. úno 2008 15:34:45
Bydliště: Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od URNA »

tady jenom pro upřesnění ;)
§ 5
Povinnosti řidiče

(1) Řidič je kromě povinností uvedených v § 4 dále povinen
a) užít vozidlo, které splňuje technické podmínky stanovené zvláštním právním předpisem

:arrow: viz zvláštní právní předpis
361
ZÁKON
ze dne 14. září 2000
o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů

§ 18
Světelná zařízení vozidel
(K § 2 odst. 5, 6 a 7 zákona)

(1) Na vozidlech kategorie M, N, O, L, T, OT nebo S se mohou užívat jen takové světelné zdroje a zařízení (i co do počtu), která jsou pro daný druh a kategorii vozidla předepsána nebo povolena. Světelná zařízení lze použít na vozidlech, splňují-li podmínky stanovené technickými předpisy uvedenými pro automobily a jejich přípojná vozidla v příloze č. 1, pro dvoukolová a tříkolová vozidla a jejich přípojná vozidla v příloze č. 2, pro traktory a jejich přípojná vozidla v příloze č. 3, pojízdné pracovní stroje v příloze č. 4, další zvláštní vozidla v příloze č. 5. Světelná zařízení musí být homologována.

(2) Jiná světelná zařízení, než jsou předepsána nebo povolena v souladu s odstavcem 1 nebo která jsou povolena podle odstavců 3 až 5, nesmí být na vozidle použita.

(3) Na vozidla je možno dodatečně montovat světelná zařízení k označení vozidel taxislužby, autoškoly, vozidel hromadné veřejné dopravy (prosvětlené směrové a číselné tabule), sanitních vozidel a vozidel policie. U sanitních vozidel se připouští užití označení světelným nápisem "ambulance" svítícím dopředu nepřerušovaným bílým světlem nebo červeným světlem, které je v činnosti výhradně při použití zvláštních výstražných světel modré barvy. U vozidel policie se připouští dopředu a dozadu svítící nápis "STOP" nebo "POLICIE STOP". Tyto nápisy svítící dopředu mohou být provedeny i zrcadlově. Montáž je možná pouze za předpokladu, že nebudou vyzařovat v úhlu 15o směrem ven od obrysu vozidla dopředu červené světlo a dozadu bílé světlo, (s výjimkou nápisu "ambulance" společně s použitím zvláštních výstražných světel modré barvy nebo nápisů "STOP" a nebo "POLICIE STOP"). Tato zařízení musí být na vozidle umístěna tak, aby nebyl narušen výhled z místa řidiče ani stanovená geometrická viditelnost ostatních světelných zařízení, která vyzařují nepřerušované světlo neproměnné barvy a jejich montáž je schválena. Za montáž světelného zařízení podléhajícího schválení se považuje i dodatečná montáž odrazek, odrazných fólií, obrysového značení vozidel apod. Montáž těchto zařízení musí plnit požadavky technických předpisů. Desky zadního značení těžkých a dlouhých vozidel musí být homologovány podle předpisu EHK č. 70 a desky zadního značení pomalých vozidel musí být homologovány podle předpisu EHK č. 69 a materiály obrysového značení s vratným odrazem musí být homologovány podle předpisu EHK č. 104.

(4) Ustanovení odstavce 3 neplatí pro světelná zařízení vyzařující světlo bílé barvy určená
a) k osvětlení ložné plochy vozidla,
b) k osvětlení spojovacího zařízení pro přípojná vozidla,
c) na zádi tahačů návěsů k osvětlení návěsů při zapojování vozidel do souprav,
d) k osvětlení přívěsného nářadí pro práce výlučně mimo pozemní komunikace,
e) hledací světlomet,
f) pracovní světlomety,

tato zařízení není přípustné užívat za obvyklého silničního provozu. Jejich činnost musí být signalizována v zorném poli řidiče nepřerušovaně svítícím sdělovačem žluté barvy.

(5) Vozidla, která nejsou vybavena vlastním vnějším světelným zařízením (pracovní stroje apod.), musí být pro provoz na pozemních komunikacích vybavena soupravou přenosných světelných zařízení (obrysová, brzdová a směrová světla), která splňují požadavky pro příslušnou kategorii vozidla. U tažených vozidel musí být souprava světelných zařízení opatřena propojovacím kabelem, odpovídající délky, se zástrčkou umožňující propojení s tažným vozidlem. Držáky této soupravy musí být umístěny tak, aby po nasazení soupravy byly splněny požadavky na umístění světelných zařízení na vozidle.
Felda 1.3 a hlavně jí dej napííít!!!! 1náááááááááá 2náááááááááááááá 3 náááááááááááááááááááááááááá
.........
Abdul - FK

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Abdul - FK »

Martin420 píše:- dodatočnú úpravu je treba zapísať do TP,

Nie je to pravda.
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Zdenda19895 »

:o :o :o U všech aut kromě Feldy jsem měl přídavná dálková světla bez zapsání do TP :oops: a nikomu to nevadilo. :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Martin420 »

Ja osobne tiež nepoletím ku organistom s TP v ruke a buxou plnou peňazí len aby mi tam ktosi hodil niekde jeden podpis do TP....Ale čo poviete hoši na toto:

"Zvláštna výbava vozidla – ide o doplnkové informácie vozidla, ktoré sa v osvedčení o evidencii (OE) alebo v technickom osvedčení vozidla (TOV)
uvádzajú v treťom až ôsmom riadku ďalších úradných záznamov explicitne vymenované a zapisujú sa iba v prípade, ak je zvláštna výbava súčasťou
vozidla. Ako zvláštna výbava vozidla sa uvádza text z číselníka zvláštna výbava vozidla, ktorý Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej
republiky zverejňuje na svojej webovej stránke. Maximálne sa zapisuje dvanásť druhov zvláštnej výbavy vozidla; ostatné sa zapisujú v ďalších úradných
záznamoch.

Čelný ochranný rám
Zapisuje sa, ak je vozidlo vybavené čelným ochranným rámom. Každý
čelný ochranný rám musí byť schválený. U vozidiel kategórie M1 do
3,5 t a u vozidiel kategórie N1 musí byť homologizovaný podľa
smernice 2005/66/ES. Dodatočný zápis čelného ochranného rámu
vykonáva výlučne obvodný úrad dopravy (OUD)

Prídavné svetlomety
Schválené prídavné svetlomety zapisujú sa pri morových vozidlách
kategórie M a N, ak je vozidlo vybavené nad rámec jedného páru
svetlometov; maximálny počet svetlometov upravuje predpis EHK č.
48. Poznámka: Maximálny počet diaľkových svetlometov je dva alebo
štyri. Pre vozidlá kategórie N3 môžu sa namontovať dva ďalšie
diaľkové svetlomety. Ak je vozidlo vybavené štyrmi zakrývateľnými
svetlometmi, je montáž dvoch prídavných svetlometov prípustná len na
účely svetelnej signalizácie cez deň, ktorá sa vyznačuje ich
prechodným rozsvecovaním v krátkych intervaloch.


Naviják
Naviják. Myslí sa napríklad predný naviják na terénnych vozidlách
alebo naviják na vozidlách odťahových služieb. Nemyslí sa naviják u
traktorov na približovanie dreva; v tomto prípade musí byť
približovacia súprava schválená a musí mať vydané TOV alebo je
súčasťou lesného traktora.

Iné umiestnenie TEČ
Iné umiestnenie TEČ musí povoliť schvaľovací orgán a orgán
Policajného zboru o tom urobí zápis do OE. Umiestnenie TEČ je pre
vozidla kategórie L v smernici 93/94/ES, pre vozidlá kategórie M, N
a O v smernici 70/222/EHS, pre vozidlá kategórie T a C v smernici
74/151/EHS príloha II."


Našiel som to v jednej diskusii s dátumom pridania 15.2.2010, tak neviem :scratch:
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Zdenda19895 »

Já jsem to pochopil tak, že se zapisují pokud pridáš víc než jeden pár světel. Tedy máš na autě víc než 4 světla. Denní svícení a mlhovky se nepočítají. Navíc; platí to co jsi sem dal i pro ČR?
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Martin420 »

Neviem či máte v ČR k tomu ešte nejaký dodatok, ale keď sa v tomto "slovenskom" vyjadrení zaháňajú všade EHK normou čo je norma pre celú EÚ, tak si myslím že to budeme mať asi rovnaké....Ak má niekto presnejšie info z ČR, nech sem pridá.

No a ja teraz neviem ako si mám vysvetliť túto vetu:
"ak je vozidlo vybavené nad rámec jedného páru svetlometov"
Čo sa myslí pod tým pojmom jeden pár svetlometov? To už tam riešia prídavné svetlá typu hmlovky, dialkače, SPDS a pod. alebo sa tým myslia práve hlavné 2 svetlomety?
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Vrba - FK

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Vrba - FK »

Pokud jsou přídavná světla homologovaná, tak si jich můžeš na auto dát kolik chceš (aspoň v ČR) - jak jinak by mohli mít kamioňáci rampu s osmi dálkovými světly? Jenom musíš splnit podmínky správného umístění, funkce & seřízení a nesmíš překročit maximální výkon který můžeš před auto poslat (součet watáže všech světel)
Abdul - FK

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Abdul - FK »

To, že kamioňáci majú 8 svetiel neznamená, že je to schválené. Podmienky správneho umiestnenia 8 svetiel asi nespĺňa. A rampa na streche je tiež diskutabilná. neviem o tom, že by watáž svetiel bola niekde stanovená. Skôr svetelný tok, či ako sa volá tá fyzikálna veličina v cd ( kandely).
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Martin420 »

No pozor, u kamionistov je to divočina. Taťka je kamionista, na ťahači mal len pod ŠPZ 3 blbé oranžové svetielka ktoré boli normálne homologované, nesvietili ani ako dialkáč, proste bola to len ozdoba, no a pri prvom strete s orgánmi ich musel pred poldom odpojiť, inak by to mal "za 500"...A keď sa ho vtedy pýtal že ako je to so všetkými tými svetlami na kamiónoch, tak dostal odpoveď že žiadne ďalšie prídavné ozdobné svetlá nie sú povolené. Otázka teraz znie, či aj tieto rampy so 4-8 svetlami sú považované za ozdobné...A 8 prídavných svetiel určite povolených nie je pre bežnú premávku, nech robia tie svetlá čokoľvek.
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od miroussm »

Já jsem takhle dělal světla zrovna ted o víkendu. A nakonec bylo pro mě lepší zapojení než připevnění. Mám je dál od sebe než ty a níž. Fotku sem ještě neudělal. Zajímavý ale je, že na straně řidiče mě svítí dobře, ale na pravé straně je asi moc předsazené páč když zavřu kapotu tak mě ho mřížka srazí dolů a svítí k zemi..a nevím co s tím..napadlo mě pokusit se sehnat jiný ty držáky s kterýma je světlo přiděláno k vozu. Nějaký kratší, ale nemám ponětí jestli to seženu.
Elektriku sem dělal s tátou, mám tam relátko i pojistku, napojený extra na baterku..akorát by to možná chtělo lepší žárovky..

Ale když se dívám na ty tvoje fotky, vypadá to, že to máš přišroubovaný už na plastu..já sem musel do toho černýho plastu udělat díry a tak mě ten držák leží přímo na plechu, a stejně mě to drhne o masku, tak to vážne nechápu :-(
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Martin420 »

Neviem teraz presne aký plast máš na mysli, ale ak ten kryt chladiča, tak ten som prevrtal aj spolu s karosériou. Ten plast samotný by to neudržal, svetlá by sa stále za jazdy trepali. A presne toto je to o čom som hovoril - to uchytenie vyzerá tak na 5 minút robota, ale keď sa to poriadne nevymerá, tak to potom sklápa tie svetlá do zeme pri zatvorení kapoty. Ja som sa s tým bavil asi 3 hodiny len kým som to správne zameral a upevnil :roll: Ale mám to teraz tak, že po zatvorení kapoty mám ešte medzi svetlom a maskou cca 3-5 mm miesta, takže svetlá držia pekne samostatne a s kapotou môžem trepať koľko len chcem - nezasiahnem ich :)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od miroussm »

Ano, myslim ten černý plast co je před tebou když otevřeš kapotu..no já sem po víkendu dodám foto takhle to těžko vysvětlim..prostě nevim už jak to upravit aby to vyšlo..
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Martin420 »

Skúsim ti to ešte lepšie nafotiť keď budem pri aute ;)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Martin420 »

Tak tu je sľúbené detailnejšie foto:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Viac fotiek v albume:
http://picasaweb.google.sk/101925062232471735697/Svetla#

Spravil som aj video, ale google mi ho nechce zobrať, tak neviem kam ho dať aby sa dalo kuknúť cez net :(
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
mrazik

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od mrazik »

Tak jsem je tam dneska namontoval podle tvejch obrázků a sedí to tam jak pr.. na hajzlu prostě paráda ;) ;) teď už jen natáhnout elektriku ale to asi dneska už nestihnu 8-) 8-)
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Martin420 »

Som rád že foto pomohlo ;) Potom dodaj aj ty nejaké foto zo svojej feldy :)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od miroussm »

Tak jsem to nakonec vymyslel, zkrátil jsem ty originální úchyty a padne to parádně, akorát jsem já dement přitáhl moc šroubek co drží to sklo světla a sklo prasklo...takže čekám kdy se rozlomí :-D a nevim teda kde seženu náhradí..za to bych se zabil..

Obrázek Uploaded with ImageShack.us Obrázek Uploaded with ImageShack.us Obrázek Uploaded with ImageShack.us
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Zdenda19895 »

Ty brďo, to naseje. :( Jsem zvědavý jestli seženeš to sklo. Jinak dobrá práce. :) Zase "chrobák v hlave." ;)
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od miroussm »

To mě povídej, sem myslel že si ten šroubovák vrazim do oka abych to neviděl :-D Budu muset někde něco sehnat, zkusim vrakoviště no a nebo budu muset jednou koupit nový :-(
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Martin420 »

Parada, pekne ti tam sadli :thumleft: Toho prasknutého je škoda, ale to zoženieš - vrakáč, alebo aj nové, zas až tak drastická položka to nie je ;) Inak prečo si ich dal tak do krajov? Keď si to zrovnávam, ja ich mám viac v strede. Nevyzerá to ale zle, proste sa len tak pýtam čo bolo motívom :)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od miroussm »

Já ani nevim, prostě sem si řek, že to dám do krajů, ale nějaký záměr za tim nebyl a díry sem měl vyvrtaný o pár dnů dřív než jsem viděl tvoje fotky :-D kdybych dva dny počkal, nemusel jsem to předělávat :-D
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Zdenda19895 »

Jestli se rozhodnu kladně, :) asi je dám taky blíž k sobě. :scratch:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od miroussm »

Tak já myslim, že na funkci to nemá vliv..jde o to, jak se to komu líbí.
Já sem si je vypodložil tak, že levý mě svítí stejným směrem jako hlavní světlomety a pravý víc do krajnice, abych viděl lidi a zvířata :-D
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Zdenda19895 »

Tak vzdálenost světel od sebe stoprocentně nemá vliv na funkci. :lol: Navíc když se jedná jen o pár centimetrů. :)
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
miroussm
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 12. úno 2009 21:53:47
Bydliště: Říčany, Roztoky u Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od miroussm »

Myslim, že i vzdálenost světel upravuje i zákon, ale nevim jestli se to vztahuje i na přídavný nebo jen hlavní..a vůbec jak je to s stk? podle zákona jsou jedny dálkový povolený, ale neměly by být zapsány v tp popř mít papír homologace?
Škoda Felicia GLX 1,3 Mpi, 50 kw, 1998, servo, ABS, 2x airbag, elektrická zrcátka, výškově nastavitelné sedačky...
Ford Mondeo Kombi 2,2 TDCi, 115 kw, 2005
Uživatelský avatar
00Inferno00
Příspěvky: 1728
Registrován: úte 02. zář 2008 9:51:55
Bydliště: Dolní BenešoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od 00Inferno00 »

Hosi vy uz to moc resite. Vzdalenost pridavnych svetel upravuje smernice EU, nase zakony musi byt ve shode s timto predpisem (na pozadani poslu). Pokud dodrzite rozmery, svetla budou mit homologaci, tak s tim na stk neni problem. Zapisu do TP, pokud vim, prid. dalkove svetla nepodlehaji ;)
Vici píše:...ARL je král mezi TDI na platformě G4...
VW Golf IV 1.9TDI PD ARL 192PS 401Nm powered by TDIfun, EGR-off, TT puky, Strongflex dogbone
VW Passat Variant B8 2.0TDI Dynaudio
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Martin420 »

00Inferno00 - ja sa v zákonoch teda nejak nehrabem keď už čosi riešim na aute a pravdupovediac ani neviem či na toto zákon je alebo nie je, ale ak by si vedel dohodiť nejaký výstrižok kde sa hovorí o umiestnení tých svetiel, tak ho tu daj prosím ťa len tak "pre pobavenie publika" - rád by som si pozrel čo na to hovoria kravatlaci z únie :)
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Vasek »

pěkní prácička, taky přemejšlim o přídavných dálkových. Myslíte že by se za masku vešli čtyři? nemám teď u sebe feldu a metr...
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
Martin420
Příspěvky: 1221
Registrován: čtv 07. led 2010 1:22:44
Bydliště: Čadca / Ostrava - Hrabůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Martin420 »

Priestorovo sa tam vlezú, len je otázka či by bolo vhodné narobiť ďalšie diery naviac do kastle. Kamarát to má takto spravené v octe (fotku som tu myslím aj dával) a má to spravené už na držiaku ktorý si zozváral. Lenže je to hodne prplavá robota, priam milimetrovačka. Osobne si ale myslím, že 4 svetlá sú už moc. Je síce pravda, že svetla nikdy nie je dosť, ale už to hodne oslňuje, pokiaľ to chceš len na cestu tak 2 sú tak akurát na prídavné diaľkové. Ak uvažuješ už niekam do lesa alebo niekde ku chate, tak je to už na zváženie.
Moja Feliz:
"No tuning, only decent" ;)

Moje fotoalbumy:
Obrázek
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Zdenda19895 »

Jak píše Martin. Čtyři přídavná světla je už moc. :) Při přepnutí na potkávačky je rozdíl v osvětlení tak velký, že pár vteřin než si oči zvyknou, nevidíš nic. Vím o čem mluvím. Kdysi v pravěku jsem to měl na své Š 110 LS. :salut:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Vasek »

ok, to s rychlou změnou množství světla mě nenapadlo, to by nebylo asi moc dobrý. Je taky pravda že většinu času jedu ve tmě s tlumenejma a to bych asi pak nadával, že nic oproti dálkovejm nevidim. Půjdu tedy jenom do dvou.
Na tý oktávce se mi to právě líbí.
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
Vasek
Příspěvky: 1196
Registrován: úte 19. srp 2008 14:12:32
Bydliště: Mladá boleslav/ Žatec

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Vasek »

Tak už také patřím do klubu NF felicií s dálkama za maskou:
Obrázek
škoda 791.136M 4/99
každý auto jede rychle, jenom záleží kolik mu dáte napapat ;-)
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná světla za masku

Příspěvek od Zdenda19895 »

Zatím odolávám. 8-) Ale asi to nevydržíííííím :lol:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Odpovědět