světla - přestavba bixenon

Uživatelský avatar
Mouseley
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 12. čer 2008 20:02:23
Bydliště: Ledvice

Re: světla..

Příspěvek od Mouseley »

Peterecek: Tak jsem spočítal na kolik mě vyšla ta světla a dostal jsem se na nějakých 7.500,- se vším všudy. Je to sice dost, ale zase mě těší o to víc, že jsem je dělal sám a nikdo nebude mít stejný :D .
Felicia LX 1.3 MPi Laurin & Klement
Peterecek - FK

Re: světla..

Příspěvek od Peterecek - FK »

tak to je jasný :) tady ti ty světla bude závidět plno lidí včetně mě :D ... tak někdy vyfoť jak vypadají na autě rozsvícené pěkně zboku a nějaký pěkný fotky :)
Návštěvník

Re: světla..

Příspěvek od Návštěvník »

kluci ja mam na fele předni světla s wv polo 6n angels ays svetla jsou s homologaci a nejsou otypovany na dany auto takže s policii nemam problemi ani na technicky nebyl problem
Uživatelský avatar
hromyblesky
Příspěvky: 4227
Registrován: úte 10. úno 2009 8:40:01
Bydliště: Region razovitý ,tam někdo primo uprostřed mesta Ostravy,bo je to tu fajne cyp.
Kontaktovat uživatele:

Re: světla..

Příspěvek od hromyblesky »

tak ju tady ukaz...
synku lampy tu pálí,,,, neony blikaj na cestu...
FAKJU BIČ
VAUXHALL píše:Me by zajimalo kde bys to chtel jeste snizovat,kdyz motor je 12cm nad zemi
za vsim hledej pravidlo 7 a 15
Duket - FK

Re: světla..

Příspěvek od Duket - FK »

Mouseley: Prosim tě všude shánim tu plexi tyčku 10mm, jak máš kolem tý čočky, a nikde ji nemůžu sehnat, kdepa ji kupuješ? Díky za odpověd 8-)
DJxXx
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 25. čer 2009 18:08:38
Bydliště: Tísek
Kontaktovat uživatele:

Re: světla..

Příspěvek od DJxXx »

kdy budou obrazky?
ASI - FK

Re: světla..

Příspěvek od ASI - FK »

Duket píše:Mouseley: Prosim tě všude shánim tu plexi tyčku 10mm, jak máš kolem tý čočky, a nikde ji nemůžu sehnat, kdepa ji kupuješ? Díky za odpověd 8-)


Já jsem jí ted´viděl v globusu 2x tak 70-100cm za nějaký kilo je to tyčka na žaluzie plná pruhledná 10mm pruůměr...
Duket - FK

Re: světla..

Příspěvek od Duket - FK »

Sice sháním tu origo tyku ze které se to vyrábí, ale prý z té tyče na žaluzie to jde také, ale prolezl jsem celé obi a bamarkt a nic, tak zkusim ještě ten globus, díky za tip :mrgreen:
DJxXx
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 25. čer 2009 18:08:38
Bydliště: Tísek
Kontaktovat uživatele:

Re: světla..

Příspěvek od DJxXx »

chtel jsem se zeptat zarovky s optikou na 12V by vysly nakolik a jakou spotrebu ve Wattech by to melo?
pokavad se chapeme
Uživatelský avatar
Mouseley
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 12. čer 2008 20:02:23
Bydliště: Ledvice

Re: světla..

Příspěvek od Mouseley »

Tak jsem udělal nějaké fotky...
Obrázek
Obrázek
Felicia LX 1.3 MPi Laurin & Klement
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: světla..

Příspěvek od RAIMMI »

Skury píše:Raimmi: A? Taky si to můžeš udělat sám, seženeš si součástky a zbastlíš nějak doma. Tady to bude kvalitně a pevně a hlavně to bude svítit kam má na 100%.


s tím souhlasím ;)
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: světla..

Příspěvek od Kovi »

Mouseley píše:Tak jsem udělal nějaké fotky...


Jsem zvědav, kdy tě donutí dopravka to sundat ;) Na mě to zkoušel 3/4 roku přímo jejich náčelník. Ani několikero oznámenek na uřad a blokových pokut za zhruba 12 000 kč mě nedonutily :lol: :lol: :lol: Porstě vášeň je vášeň . Jinak pěkná práce :)

# Upravena citace (odstranění obrázků) - viz. bod 4 Pravidel pro vkládání příspěvků.
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Uživatelský avatar
Michelin1
Příspěvky: 2975
Registrován: pát 09. led 2009 21:06:41
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: světla..

Příspěvek od Michelin1 »

Me ty svetla prijdou takovy divne zasedly. Ale mozna to dela fotka. A z boku to teda moc nesviti :lol:
Fela 1.3 race car, TDi power
http://picasaweb.google.com/info.michelin
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: světla..

Příspěvek od Kovi »

Tak hlavne ze svitej dopredu ne? :)
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Znojmik - FK

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od Znojmik - FK »

No, když sem si tak četl celé vlákno, zaujala mě myšlenka legálnosti.
Pokud by se použila vyleštěná skla, ty na sobě nějaké E mají, teda schváleny jsou. Takže Laika policistu by to trknout nemuselo, bohužel felda je tak profláklé auto
že by to asi neprošlo v 9 z 10 ti případu. Ale napadá mě ještě jedna varianta, a to moduly Hella, mám doma jejich katalog a ty schválení mají, nedělají se ale jako Bixenony, ale jen jako dálkové a potkávací. Pokud bychom teď neřešili finanční stránku ale jen tu legislativní, tak by Policisté měli byt spokojeni s technickým listem od těch modulu. To že sou vestavěny za čirým sklem je pak jedno.
Finánčně to nemá smysl, jeden pár stojí tuším 10tis, takže do předních světel dát 20tis,je nereálné. Nedej bože s nimi ještě jezdit v noci a srazit srnku a pod.
Uživatelský avatar
bBIKEr
Příspěvky: 650
Registrován: pon 27. črc 2009 18:48:16
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od bBIKEr »

myslis ze prechcijes policajty kdyz ty feldy meli jako sluzebni a jezdi jich tady po cechach pul milionu :-D
SERTE METAL V KOSTKÁCH !!!
Znojmik - FK

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od Znojmik - FK »

sem optimista, jednoho z deseti si myslím že určitě :-) v dnešní době se prodávají přece mraky rúných světlometu, různé schválené tuningovky, přece policajti nemůžou vědět co vše se dá a co je po domácku kvalitně dělane
Uživatelský avatar
bBIKEr
Příspěvky: 650
Registrován: pon 27. črc 2009 18:48:16
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od bBIKEr »

tady jeden typek z fora ted bixenony prodava :) 2x za tejden ho s nima chytli :-D
SERTE METAL V KOSTKÁCH !!!
Uživatelský avatar
vonyt
Příspěvky: 397
Registrován: sob 01. kvě 2010 12:22:16
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od vonyt »

Ten týpek budu asi já :D jinak jestli by je někdo chtěl, tak ať mi písne.. jsou to 6000k
Moje zlato - Felicia 1.3 MPi
Hlava, ŘJ, vačka Motor Excel
Odlehčený setrvačník a řemenice
kW - to kdybych věděl :D
Uživatelský avatar
bBIKEr
Příspěvky: 650
Registrován: pon 27. črc 2009 18:48:16
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od bBIKEr »

jojo ten typek si ty :-P
SERTE METAL V KOSTKÁCH !!!
FeliciaMan - FK

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od FeliciaMan - FK »

Nemohl by jste na netu někdo někde upnout fotky ze stavby těch světel kdo je eventuálně máte uložené v kompu???
Uživatelský avatar
Mouseley
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 12. čer 2008 20:02:23
Bydliště: Ledvice

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od Mouseley »

Napiš mi email a já Ti nějaký fotky pošlu. Jinak mě s nima stavěli 2x a ani jednou to nebylo kvůli světlům. Je to divné, ale je to tak. Možná je to tím, že tam jsou výbojky 4300K, tak to nebudí tak velkou pozornost. Jinak je mám momentálně na ponku, měnil jsme diody v parkovačkách a už jsme je nedal dohromady. Vůbec nemám čas :( . Tak teď jezdím s origo lampama.
Felicia LX 1.3 MPi Laurin & Klement
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od smrcek »

Přemýšlím o bixenonech a jedinou variantou pro mě jsou 4300 K. Všechno ostatní je nápadné ;) Ale pokuty se mi taky platit nechce.
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
pet16

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od pet16 »

Co se týká legálnosti, tak s xenonama si nemá cenu zahrávat. Záleží na koho při kontrole narazíte. Tady v Praze už pár lidí přišlo o řidičák. Pokud totiž narvete xenon do světla, který není homologovaný pro xenony, je to závažná závada. Za to se dá vyfasovat 1/2 - 1 rok zákaz. Navíc další podmínkou je ostřikovač a naklápění. To už je ale klasickej tech. stav do 2 hadrů na fleku. Podle mě je jediná přijatelná cesta. Dát tam homologovaný světla (mám dojem, že z Pola tam jdou bez větších úprav), dodělat ostřikovače a doufat, že nikdo nebude zkoumat automat. naklápění.
Uživatelský avatar
McShort
Příspěvky: 400
Registrován: pon 29. led 2007 15:51:09
Bydliště: Nová Paka
Kontaktovat uživatele:

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od McShort »

no určitě je fakt že destivého počasí, nebo v zimním marastu xenon vždycky vyhraje osvitem před H4 NB nebo pod. Ale co se týká příslusníků, no je fakt že někdyří jsou jak trošku zamzlí v čase, takže snim poklábosit není problém, ale pak jsou tací kteří mají vyhlášky a technický stav vozil dosti namáknutý. kupříkladu tady u nás, udělali před asi 4lety takový malý zátah, žádná extra "buzerace", ale od tej doby 3/4 aut co jsem si pamatoval, nemají křídla (žádná škoda), laminátové blbinky, xenony, přídavná světla... (proto mám taky všechno přes vypínače i když nemám nic extra závadného, jen přídavné, a v zadu zdvojenou koncovou a brzdovou)
myslím že proto aby se člověk nemusel strachovat pokuty (popravdě raději půjdu na dobrou večeři a do kina nebo tak, než v nejlepším tisíc vrazit příslušníkovi, nebo pak nějáká popotahovaná po stk a tak) asi ideální kombinace osram NB (seřízená světla, vyčištěné paraboly), spds a pak pořípadě nějáká přídavné (55W, nebo H3 hid sadu - to je pak vůbec chuťovka). ale to je jen můj osobní subjektivní názor.
DJxXx
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 25. čer 2009 18:08:38
Bydliště: Tísek
Kontaktovat uživatele:

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od DJxXx »

Prosím vás co tu máte ty fotky, mohli by jste to upnout jinde, abych se na ně mohl podívat?
Uživatelský avatar
Mouseley
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 12. čer 2008 20:02:23
Bydliště: Ledvice

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od Mouseley »

Chlapi, moc se vám omlouvám, že jsem ještě neposlal a nenahrál fotky. Jsem strašně zaneprázdněnej a už ani nevím, co slovo internet znamená ;). Hned jak budu mít chvilku a dostanu se k fotkám a netu na trochu delší dobu, nahraju je. Dík všem za trpělivost.
Felicia LX 1.3 MPi Laurin & Klement
DJxXx
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 25. čer 2009 18:08:38
Bydliště: Tísek
Kontaktovat uživatele:

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od DJxXx »

Dobrý den, "Adaptivní přední světlomety (AFS)" jsou to bixenony, ci co to je? A da se to taky zkutit pro felicii?
Dmitry

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od Dmitry »

Dobry den.
Chtel bych jsem zaptat : jake budu mit problemy(s policii) gdiž udelam prestavbu na bixenon na Felde ?
Dekuju.
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od Kovi »

DJ XXX- tak vo tom si chlapče nech leda zdát. Páč, už jenom vykuchat obyč bixa z A8 a nedorbat je a elektroniku k tomu a pak to všecko spasovat a zprovoznit na fele je heroickej výkon. Takže asi tak nějak...
Dmitry: Problémy s policajtama budeš mít úměrně velikosti tvojí prkenice :) Mohl bych ti o problémech s policií vyprávět hodiny a hodiny. Někteří staří pardi, co mě znají, by ti mohli vyprávět. A nevíc, pokud nemáš felu k světu, ale nějakou polovraždu, kterých začínám v rukou mladejch tuzerů vídat čím dál častěji, tak se na problémy opravdu připrav. Paněmáješ???
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
DJxXx
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 25. čer 2009 18:08:38
Bydliště: Tísek
Kontaktovat uživatele:

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od DJxXx »

Kovi:
na mě se nedívej :D muj komentar tu bude 2. rokem :D
ja jsem si mezi tim stihl zjistit co to je :D
a i udelat uspesne obor Automechanik :D
Xenon, bixenon, skvele by to bylo ma aute nebyt problemu mno :D
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od Foglik »

sice to sem nepatri... ale snad vadit nebude, protoze na feldu to jde udelat taky... na mym druhym aute sem udelal komplet prestavbu na Bi-xenon postupne sem vsechno kontroloval na stene podle origo halogenu a skladal dohromady, nakonec sem je seridil podle steny a puvodnich svetel doma a vyrazil do servisu v Plzni na profi serizeni. Akorat se mi nejak nezda jak to seridil viz prilozeny obrazek. najde se nekdo kdo by mi to vysvetlil proc je to tak serizene? zda se mi ted ze levy svetlo jde hodne do zeme, ale vic poznam az v noci za jizdy.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od Kovi »

Tipnul bych si, že to udělal kvuli lomu světla, ale ruku do ohně za to nedám. Origo halogen se vzrůstajíci vzdáleností ztrácí na intenzitě a homogenosti, co se světelného kužele týče. Zato xenon v čočce tímto tak výrazně netrpí. Kužel světla je kompaktní na velkou vzdálenost a intenzita je též se vzrůstajíci vzdáleností výborná. Takže dle mého soudu ti to snížil z vlastní vůle, abys případně neoslňoval, protože i tak bude dostvit víc než dostatečný. Ale ber to pouze jako můj názor a ne precendes. Ostatně, taky jsem bixa nějakej pátek měl a za sebe můžu říct, že ikdyž jsem je měl nastavený standartně podle H4 a nikdo neblikal, tak jsem také raději o kousek ubral a pustli kužel trochu níž a na "světlené pohodě" za volantem mi to nijak neubralo. Ovšem zase záleží na tom, co je to za čočky a od koho. já měl čočky z A8, tuším že výrobce je Hella, či BOSH???
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od Foglik »

cocky sou nejaky univerzalni co sem sehnal... na Twingu neni tak velka moznost hrat si s uchycenim cocky jako ve Felde tak sem volil nejsnazsi cestu... jinak jak sem to nastavoval podle puvodnich halogenu, tak sem s tim najel o vikendu 200km pres noc a nikdo neblikal ani nevybrzdoval, tak bych rekl ze to bylo v poho. zkusim schvalne zajet jeste nekam jinam na serizeni a uvidim. jinak cocky vykreslujou krasne a oproti halogenum se to srovnavat neda a i s tim jak to je stazeny dolu bylo na ceste videt krasne
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od Kovi »

Jo, přesně kvuli tomu sem taky podstoupil to dvouleté martirium se sháněním, pak z oživováním a nakonec dopasováním a vůbec s tím vším okolo. Jednak radost z toho, že sem taky něco dokázal sám a světe div se, ono to funguje a nevypadá to jak Cikno-tesco-tuning. A druhak to, že to vypadá nejen efektně a neotřele, ale zvedá to bezpečnost za jízdy v noci či mlze a podobně. Jenže, vysvětluj tohle orgánům.... :)
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: světla - přestavba bixenon

Příspěvek od Foglik »

tak vono by na tom aute bylo na vysvetlovani asi vic... treba rafek 9x15 et15 a na nem guma 185/55 ... blatniky taky nejsou uplne origo... ale proste se to nesmi resit... mam v planu sehnat nejaky ostriky na svetla... uvidim jak tam co pujde, mozna ze z Octavie 1 a pak bych i zainvestoval na samonastavovani svetel bez kolecka. i kdyz je to na tomhle aute uplne k nicemu jelikoz at je nalozeny nebo prazdny, tak je porad stejne vysoko (nizko) a ani se nehne :lol:
Odpovědět