světla - přestavba bixenon

Kulec

úprava př. světel

Příspěvek od Kulec »

Chtěl bych nějak upravit přední vzhled, tak mě napadla výměna světlometů a pak nějaké to dapasování.
Napadly mě 3. možnosti.
1. Světla z Octavie 1 a masku od miloteku

2. Světla z Peugeot 406, zamračení kapoty a masku s tahokovu dom. výroby.

3. Světla z peugeotu 106 a ty smé úpravy jako s tma z 406.

Co si o tom myslíte a jakou variantu bys te si vybrali, po této úpravě proju STK nebo ne?
Díky moc za vaše názory.
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: úprava př. světel

Příspěvek od Dejwis »

Na STK neprojdeš legální cestou....
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
Michal71717 - FK

Re: úprava př. světel

Příspěvek od Michal71717 - FK »

pokud dáš xenony tak už vůbec
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava př. světel

Příspěvek od Skury »

Světla z kokty + maska - kokta má větší předek, to se ti tam nevejde...
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Floppy - FK

Re: úprava př. světel

Příspěvek od Floppy - FK »

Ale zase zajímavý je, že sem čet, že světla který mají zvlášť homologaci pro provoz v ČR tak můžete mít...tak nevim...
Collin - FK

Re: úprava př. světel

Příspěvek od Collin - FK »

Jako Dejwis,Skury.. a STK jasně neprojdeš..!
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: úprava př. světel

Příspěvek od Raceman »

Floppy píše:Ale zase zajímavý je, že sem čet, že světla který mají zvlášť homologaci pro provoz v ČR tak můžete mít...tak nevim...

musí mít homologaci pro čr na daný typ vozidla a nebo musí být označený jako univerzální s homologací
Floppy - FK

Re: úprava př. světel

Příspěvek od Floppy - FK »

no a pak v tom případě neni žádnej problém tam napasovat něco z toho Pola, když budou mít homologaci...
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: úprava př. světel

Příspěvek od Raceman »

jenže světlo z pola má homologaci pro vozidlo VW Polo takže když s tím přijdeš na stk tak tě vyrazí
Floppy - FK

Re: úprava př. světel

Příspěvek od Floppy - FK »

já sem psal, že ty světla musí mít homologaci samostatně, nezávisle na autě...teda tak sem to pochopil z toho co sem čet
Uživatelský avatar
MartinB
Příspěvky: 661
Registrován: pon 15. zář 2008 17:31:55
Bydliště: Opava/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava př. světel

Příspěvek od MartinB »

Raceman píše:)Ale zase zajímavý je, že sem čet, že světla který mají zvlášť homologaci pro provoz v ČR tak můžete mít...tak nevim...

musí mít homologaci pro čr na daný typ vozidla a nebo musí být označený jako univerzální s homologací


Myslím, že něco bylo napsané v časopisu Autosport a tunnig a dokonce to tu někde kdosi psal.
Možná, že by to mohli zjistit někteří členové co dělají policajty a bysme nešpekulovali pořád dokola

(sorry za ty citace ale dal jsem to do jedné)
MartinB ;-) a jeho Felí 50 kiloWattová kráska v kombajnu
Můžeš se mrknout ;-)
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... 16&t=15025
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: úprava př. světel

Příspěvek od Raceman »

jo ale pokud ty světla jsou homologovaný a nejsou univerzální tak je smíš dát legálně jen na to auto pro který jsou určený
prostě světla z oktávky nemůžeš dát na feldu atd
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: úprava př. světel

Příspěvek od Raceman »

MartinB píše:Myslím, že něco bylo napsané v časopisu Autosport a tunnig a dokonce to tu někde kdosi psal.
Možná, že by to mohli zjistit někteří členové co dělají policajty a bysme nešpekulovali pořád dokola

(sorry za ty citace ale dal jsem to do jedné)

já mám tyhle informace starý cca týden přímo z STK a dopravního inspektorátu z oboru schvalování technický způsobilosti

jestliže chceš mít cokoliv z jinýho auta na jiným legálně musíš požádat o přestavbu vozidla případně nahlášení individuální stavby vozidla, dodat dokumentaci ke stavbě/přestavbě a pak s tím dojet na STK kde to možná schválí
Uživatelský avatar
MartinB
Příspěvky: 661
Registrován: pon 15. zář 2008 17:31:55
Bydliště: Opava/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava př. světel

Příspěvek od MartinB »

Tak to se z tebou určitě nebudu hádat... ale stejně by mě zajímalo názory některých policistů
MartinB ;-) a jeho Felí 50 kiloWattová kráska v kombajnu
Můžeš se mrknout ;-)
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... 16&t=15025
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava př. světel

Příspěvek od emilio52 »

A co se zajít zeptat na STK.? Za optání člověk nic nedá. ;)
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: úprava př. světel

Příspěvek od Raceman »

já se právě kvůli stavbě mýho projektu ptal kde se jen dalo zeptat
Uživatelský avatar
MartinB
Příspěvky: 661
Registrován: pon 15. zář 2008 17:31:55
Bydliště: Opava/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava př. světel

Příspěvek od MartinB »

emilio52 píše:A co se zajít zeptat na STK.? Za optání člověk nic nedá. ;)


každý člověk si to může vyložit po svém... Nemá něco napsané Adio jak byl s žabákem na stk?
MartinB ;-) a jeho Felí 50 kiloWattová kráska v kombajnu
Můžeš se mrknout ;-)
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... 16&t=15025
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava př. světel

Příspěvek od Skury »

Je to o lidech, záleží na koho narazíš. Někomu stačí, aby to správně svítilo a víc neřeší, jinej tě vyhodí za špinavý okno... Jak lidi na STK, tak na policii. Jestli nechcete řešit starosti, tak neupravujte. Pokud chcete mít upravené auto, tak holt musíte počítat s možnými problémy. Já taky neřešim 1.8T, 16ky kola, velký brzdy, jiný přední a zadní světla... Musíš hlavně při jízdě myslet hlavou, když pojedeš. STK je zařízený. Dál bych to neřešil.

Tuhle diskuzi už bych klidně zavřel, protože už se tu jen slovíčkaří a řeší zbytečnosti...
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Uživatelský avatar
MartinB
Příspěvky: 661
Registrován: pon 15. zář 2008 17:31:55
Bydliště: Opava/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava př. světel

Příspěvek od MartinB »

Mám takový dotaz. Sice se to přímo netýká předních světel ale jde o světla.

Chtěl bych osvětlení spz vyndat (mě se ty 2 bílé blinkry fakt nelíbí) a místo nich bych po menších upravách dal světla na denní svícení. Nevíte někdo měl bych s tím nějaké problémy třeba s policajtama nebo na stk? Je to sice taková kokotina... ale chcu si to pořádně promyslet, jestli to má cenu vůbec začínat.

tady je odkaz na pár obr pro představu v jakém stavu mám ty vrata

http://www.feliciaklub.cz/?id=klub_auta&user=MartinB#

mám nový lak a zavařovat znova je nechcu (zamračení)
MartinB ;-) a jeho Felí 50 kiloWattová kráska v kombajnu
Můžeš se mrknout ;-)
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... 16&t=15025
Jonage - FK

Re: úprava př. světel

Příspěvek od Jonage - FK »

To chceš jako na spzku svítit světlama pro denní svícení??? :-D Promiň, ale zdá se mi to blbost hned ze dvou důvodů: Zaprvý osvětlení spzky za 2tisíce(za kvalitní spds) se mi zdá docela luxus a za druhý naco takovýho světla.

Já bych normálně vyměnil žárovky v tom za bílý ledky, nebo normálně ledkový žárovky, a pokud tam nechceš ty blinry, skusil bych to nějak zapustit do tý tvý lišty.. Ale když světla pro denní svícení, tak dopředu.. ;)
Naposledy upravil(a) emilio52 dne stř 08. črc 2009 7:58:01, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: úprava př. světel

Příspěvek od Raceman »

dej tam tohle a máš klid ;)
romik
Příspěvky: 25
Registrován: ned 20. čer 2004 20:43:28
Bydliště: Nový Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava př. světel

Příspěvek od romik »

Dejwis píše:Na STK neprojdeš legální cestou....

Ne Ne nemáte pravdu.Světla jsou samostatně homologovaný funkční náhradní díl,a jestliže mají homologaci a jsou správně upevněný a seřízený,tak nemůže být problém.
Floppy - FK

Re: úprava př. světel

Příspěvek od Floppy - FK »

a nevztahuje se to na to na jakym autě to je žene? Takle sem to taky čet, prostě když budou mít samostatnou homologaci a na autě budou správně upevněný a seřízený, tak by to mělo být OK
Abdul - FK

Re: úprava př. světel

Příspěvek od Abdul - FK »

"romik":"Ne Ne nemáte pravdu.Světla jsou samostatně homologovaný funkční náhradní díl,a jestliže mají homologaci a jsou správně upevněný a seřízený,tak nemůže být problém."

Nemáš pravdu. :cry: :cry: Pohľadaj príspevok vo vlákne o xenonoch a kontrola polície a tam jest všetko vysvetlené.
Michal71717 - FK

Re: úprava př. světel

Příspěvek od Michal71717 - FK »

dávat světla z jiného auta je individuální přestavba vozu, musíš zajít na úřad tam říct co chceš, doložit to podklady co a jak se bude dělat, pak zajdeš na STK tam jim znova ukážeš všechno, bud ti schválí že můžeš začít přestavovat nebo ne a řeknou ti co máš změnit, po dokončení to tam musíš znova přivést oni to zkontrolujou dají ti razítko a s tím si zajdeš na magistrát a necháš si to zapsat do TP. Připrav si na schvalování a různé testy min. 20 litříku hodně nervu a pak hurááá do toho nebo to neřeš a udělej to nelegálně. Žádný jiný způsob není. Tak jak si tady zmínoval polo světla z pola jsou homologovaná jen na POLO. Zjištoval jsem to u dopraváka, pokud budeš mít v TP Individuální přestavba neudělají ti vůbec nic, dokonce i na STK byli vstřícni a podívali by se na to, ale bavit se s technikama na úřadě? To raději spáchat sebevraždu
Raceman
Příspěvky: 2179
Registrován: čtv 03. čer 2004 23:08:55
Bydliště: Příbram

Re: úprava př. světel

Příspěvek od Raceman »

Michal má pravdu a píše to co jsem tu a jinde několikrát sám psal ;)
co se týká nějakých dalších zkoušek tak to je většinou pouze v oblasti přestavby pohonu a brzd ... emise, max. rychlost, hluk, spotřeba, hmotnosti elektromagnetická kompatibilita atd.
my to máme se Škurym dost nastudovaný tak víme co píšeme ;)
Uživatelský avatar
MartinB
Příspěvky: 661
Registrován: pon 15. zář 2008 17:31:55
Bydliště: Opava/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava př. světel

Příspěvek od MartinB »

Jonage píše:To chceš jako na spzku svítit světlama pro denní svícení??? :-D Promiň, ale zdá se mi to blbost hned ze dvou důvodů: Zaprvý osvětlení spzky za 2tisíce(za kvalitní spds) se mi zdá docela luxus a za druhý naco takovýho světla.

Já bych normálně vyměnil žárovky v tom za bílý ledky, nebo normálně ledkový žárovky, a pokud tam nechceš ty blinry, skusil bych to nějak zapustit do tý tvý lišty.. Ale když světla pro denní svícení, tak dopředu.. ;)



Škoda, že si se nepodíval na ten můj profil.
Tak za prvé, nepsal jsem, že tam dám světlo za 2 litry (stačí za 4 kila, protože mi stačí svítit jen 10 cm ;) obvykle spz není moc široká)
a za druhé ja tam tu černou lištu už rok nemám ;)

Jinak Racemane díky za tip ;) nevíš nebudu mít s tím problém u policajtů anebo na stk?
MartinB ;-) a jeho Felí 50 kiloWattová kráska v kombajnu
Můžeš se mrknout ;-)
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... 16&t=15025
Floppy - FK

Re: úprava př. světel

Příspěvek od Floppy - FK »

ale i 400 za osvícení SPZ je moc ;) dal bych tam nějaký 10mm bílý 10cd LED a byl by klid za 100Kč když to přeženu ;)
Uživatelský avatar
MartinB
Příspěvky: 661
Registrován: pon 15. zář 2008 17:31:55
Bydliště: Opava/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava př. světel

Příspěvek od MartinB »

Kámoš co mi prodává ledky tak za jednu chce 230 kaček maj v sobě 3 řady po 9 ledek a jsou fakt skvělé. Když vemu 2 tak mě to vyjde na nějakých 460 kč. Ale pořad budu mít ty blinkry, které nechcu. Když tam dám to denní svícení za 3 kila, tak ušetřím skoro 2 stovky, zbavím se těch blinkrů a nebudu muset ty dveře nějak zvlašť upravovat (maj rok starý lak). Nebo tam dam ten led pásek a bude to zas o něčem jiném. Mě jde jenom o názory a rady. Pak se rozhodnu co dál....
MartinB ;-) a jeho Felí 50 kiloWattová kráska v kombajnu
Můžeš se mrknout ;-)
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... 16&t=15025
daviidesek - FK

světla - přestavba bixenon

Příspěvek od daviidesek - FK »

Dobrý večer,

Chtěl bych se Vás zeptat jestli někdo nevíte, jak udělat takto světla (viz. obrázek 1)
a aby mi takto svítila (viz.obrázek 2)
a kde by se dalo koupit takové kouřové sklo (viz.obrázek 3)
Popřípadě kde by se to dalo koupit a asi přiližná cena?
A kdyby byl někdo hodný a dal mi třeba na to hnedka link?

Obrázek


Obrázek


Obrázek
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: světla..

Příspěvek od Macman »

todle je cisty home-made...cocky z jakykoliv svetel...kourove sklo to neni jenom zacernena parabola a proto to splyva, svitit ti to bude s bixenonama, dela to typek myslim ze za cca 3000-4000 (ale nejsem si jisty) kontakt ted nenajdu... tohle vi steff
méně znamená někdy více...
Obrázek
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: světla..

Příspěvek od Skury »

Home-made výroba - Bixenonový čočky + čirý plastový překrytí + origo světla...


Překryty nejsou kouřový, to dělá efekt jen toho, že podklad je černej.

Tamto, co svítí, jsou myslim hidky. Cena za kvalitní je myslim 1800. Jen vyměníš žárovky za hid-xenony a napojíš na elektriku.

A cena pochybuju že bude udávaných 3-4t... Jenom plastový překryty stojí přes litr, obyč čočky minimálně další litr, bixenovové čočky jsou bych řekl tak aspoň za 2. + do toho xenony + práce?



Jinak třeba kamarád se tím živí, i když je to takový pololegální... Plastové překryty nepoužívá, nechává brousit origo skla (větší trvanlivost a odolnost, logicky plast vs. sklo)... Celkovou cenu nevim. http://www.bixenony.cz
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
DJxXx
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 25. čer 2009 18:08:38
Bydliště: Tísek
Kontaktovat uživatele:

Re: světla..

Příspěvek od DJxXx »

sorry ale ty bixenony jsou k prodeji nema jeste jinou stranku, ho primo kontaktovat nechci zatim:-D
jo jinak ten terminator vypada drsne:-D
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: světla..

Příspěvek od Skury »

Asi jsem dal špatnou stránku... :( Opravil jsem to i dole.

Správně je http://www.bixenony.com/



Jinak:
Jméno: Daniel
Město: Praha
E-mail: xenony @seznam.cz
ICQ: 220945944
Telefon: 608818171
Web: www-bixenony.com
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: světla..

Příspěvek od RAIMMI »

jj to je on, ale cena od 7tis. za světla, ty mu je pošleš nebo dovezeš a cca do týdne je máš.
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: světla..

Příspěvek od Skury »

Raimmi: A? Taky si to můžeš udělat sám, seženeš si součástky a zbastlíš nějak doma. Tady to bude kvalitně a pevně a hlavně to bude svítit kam má na 100%.
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Uživatelský avatar
Mouseley
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 12. čer 2008 20:02:23
Bydliště: Ledvice

Re: světla..

Příspěvek od Mouseley »

Ahoj,
chtěl bych vše, co se týká tohohle támatu uvést na pravou míru :) .
Tyhle světla mám doma. Koupil jsem je od Jirky (majitel auta na fotkách). Byly ale v dost špatném stavu. Všechen tmel popraskaný. odlouplá barva, elektrika sice funkční, ale jinak katastrofa, a při případný poruše výbojek nemožný opravit na autě. Zadek světel byl totiž kvůli vodě kompletně zasilikonován i se startérama.
Takže jsem je kompletně rozebral, vytloukl tmel, silikon, vystříhal elektriku a začal úplně od začátku.

Jsou použity origo světla z feldy. Do paraboly, která se musela zezadu upravit, jsou přišroubovány a zalepeny čočky s překlápěním dálkových světel z FODRA. V čočkách jsou výbojky Philips D1S 35W. Do paraboly zepředu je vlepená plastová deska a je to celý vykytovaný a stříknutý do barvy. Kolem čočky je svítící kroužek taky domácí výroby. Je to normální čirá tyčinka o prům. 10 mm, která je nařezaná napříč po celém obvodu po 5 mm. Dole je spojená kusem plastový hadice, kam se pak zasunou 2 diody. Na vnější část světla jsou použity 2 kusy světel. Protože je čočka dost hluboká a výbojka má na sobě takový startér, musel jsem odřezat z jednoho světla uzávěr (to v čem drží to zadní víčko) a přilepit ho na stejný místo druhýho světla. Na čočkách jsou ještě elektomagnety pro překlápění dálkových světel, tak jsem musel kus světla odvrtat a udělat takovou kapsu, kam se ten elektomagnet schová. Všechno je lepený dvousložkovým lepidlem.
Vpředu je normánlí čiré plexi od ELLRI ( http://www.ellri.cz/e_fram2.htm ). Lepší by bylo vyboušené origo sklo, ale nesehnal jsem nikoho, kdo by to udělal. Kdyžtak prosím poraďte ;) .
Jinak světla dělám tak, aby byla plně funkční a "vodotěsná". Jak při výměně výbojek, tak jejich naklápění pomocí elektromotorků.

Kdyby někdo chtěl vidět průběch výroby, můžu nafotit a hodit to sem.
Felicia LX 1.3 MPi Laurin & Klement
Uživatelský avatar
p@vel
Příspěvky: 1529
Registrován: sob 30. pro 2006 17:09:54
Bydliště: Vysočina

Re: světla..

Příspěvek od p@vel »

To určitě to sem nahoď myslím, že nejsem sám, kdo se na výrobu rád podívá ;)
Peterecek - FK

Re: světla..

Příspěvek od Peterecek - FK »

tyy v**e to je perfektní a hned bych do toho šel kdybych nechtěl mít neustále problémy s čertama :( nedá se na to nějak dodělat atest?
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: světla..

Příspěvek od kejzi1 »

Klidně sem dej návod,myslím že by to zajímalo více lidí ;)
DJxXx
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 25. čer 2009 18:08:38
Bydliště: Tísek
Kontaktovat uživatele:

Re: světla..

Příspěvek od DJxXx »

podival bych se rad:-)
Uživatelský avatar
Mouseley
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 12. čer 2008 20:02:23
Bydliště: Ledvice

Re: světla..

Příspěvek od Mouseley »

Tak jsem je včera dodělal, světla jsou hotový. Ještě je vyfotím ve finální verzi a vrazím jsem fotky z průběhu celý stavby ;) .
Felicia LX 1.3 MPi Laurin & Klement
Uživatelský avatar
Mouseley
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 12. čer 2008 20:02:23
Bydliště: Ledvice

Re: světla..

Příspěvek od Mouseley »

Tak jsem dávám slíbené fotky ze stavby. Bohužel nemám fotky z úplného začátku, tak jsem dám ty od bývaleho majitele (snad se nebude zlobit).

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Vykytovaná a vybroušená parabola:
Obrázek

Po plniči a finálním broušení smirkem 1000:
Obrázek

Upravený vnější kryt:
Obrázek

Kroužky parkovaček:
Obrázek

Elektromotorky na náklon světel:
Obrázek

Finální podoba:
Obrázek
Obrázek
Felicia LX 1.3 MPi Laurin & Klement
Peterecek - FK

Re: světla..

Příspěvek od Peterecek - FK »

paráááda ... machrovinka jak bláázen :) na kkolik by to u tebe vyšlo takové světla?

bylo by super to ještě vyfotit na autě jak to vypadá rozsvícené někde ve tmě :) a třeba jak to osvítí prostor . dát rozdíl H4 a bixenon :)

sakra že já jsem to četl :D zas mám brouka v hlavě :D to je taková nádhera :D ...

a nedala by se tam třeab ještě udělat úprava na přepínač, že kdyby tě stavili čerti tak bys to přepnul na normální H4 aby nepčiovali? :D
DJxXx
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 25. čer 2009 18:08:38
Bydliště: Tísek
Kontaktovat uživatele:

Re: světla..

Příspěvek od DJxXx »

ukaz jak to sviti:-)
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: světla..

Příspěvek od Skury »

Peterecek píše:a nedala by se tam třeab ještě udělat úprava na přepínač, že kdyby tě stavili čerti tak bys to přepnul na normální H4 aby nepčiovali? :D


To si asi děláš srandu, ne? :roll:
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Peterecek - FK

Re: světla..

Příspěvek od Peterecek - FK »

Skury:

vím vypadalo by to na hovno ale bohužel tohle kdyby viděli policajti tak by to asi byla policejní smrt :( ... proč všechno dobré musí být zakázané
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: světla..

Příspěvek od Skury »

Jasně, akorát hlavní světla nejsou parkovačky... Víš k čemu je ti světla ta parabola a to lámané sklo? A proč je žárovka zrovna vsazená tam, kde je? Asi proto, aby to svítilo. Když zabuduješ čočku s xenony, dáš čirou optiku, tak kam asi tam bys dal jako tu origo H4ku? Je i nelegální tam mít čirou optiku. H4ku si umístěná "někam" do světla + čiré sklo + parabola bez funkce = stejnej výsledek, jako kdybys vozil tu H4ku v kufru...
Pokud chceš něco takovýho, tak musíš počítat s tím, že to je holt nelegální. Nechceš mít problém, jezdi s origo světlama.
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Peterecek - FK

Re: světla..

Příspěvek od Peterecek - FK »

vím jak to funguje, já jsem to myslel jen tak na oko, blbej nápad no :) ... kolik tak za to hrozí flastr když tě s takovýmato světlama chytnou? Myslím že narazit na nějakého vola, tak je schopen nechat tam to auto i stát
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: světla..

Příspěvek od Skury »

Hodně blbej. :-D

V podstatě sis odpověděl sám. Kámoš měl ve fabce hidky a po třetí pokutě je vyndal... 2x500, potřetí za litr...
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Odpovědět