Praskají žárovky a nefunguje automatické rozsvícení světel

Sklipky
Příspěvky: 16
Registrován: ned 15. pro 2013 22:38:45

Praskají žárovky a nefunguje automatické rozsvícení světel

Příspěvek od Sklipky »

Zdravím,
již jsem si pročetl nějaká vlákna o praskání žárovek tady na fóru, ale moje felda má ještě automatické zapínání světel, tak nevím jestli problém způsobilo tohle automatické zapínání a nebo naopak něco jiného způsobilo, že automatické zapínání přestalo fungovat.

Vše fungovalo, ale občas když jsem jel mi problikly světla na zlomek sekundy. Časem se mi přestaly automaticky rozsvěcovat světla při startu vozidla. Neřešil jsem to a rozsvěcoval jsem je ručně. Praskly mi dálkové vlákna v žárovkach a později i jedno tlomené. Vyměnil jsem jednu žárovku s oběma prasklými vlákny a když jsem rozsvítil dálkový, tak dálkové vlákno znovu během jedné sekundy prasklo. Nyní mi opět prasklo i jedno tlumené vlákno.

Jak jsem se dočetl, tak to může to tedy být :
-alternátor
-regulátor napětí na alternátoru ( kovová krabička někde na altíku ? )
- ukostření ( kde bývají ukostřovací body ? )

- a nebo by to mohla být elektronika pro automatické spínání světel ?

Jaký by podle vás měl být postup při řešení této závady ? Mam vyměnit celý alternátor i s regulátorem ? Kde je vlastně umístěné automatické rozsvěcování světel ? Díky za názory.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskají žárovky a nefunguje automatické rozsvícení svět

Příspěvek od pipo444 »

Vyzerá to na vyššie napätie v palubnej sieti.
Správne predpokladáš, alternátor. Najlepšie ak máš voltmeter a zmeriaš koľko voltov je po naštartovaní.
Na alternátore je regulátor, držia ho ddve skrutky a treba odpojiť biely kábel. Samozrejme skontroluj uhlíky.
Ak máš funkčný alternátor po ruke na vyskúšanie kludne skús nahodiť a porovnať.
A kostriaci bod sú na pravej strane, pri vodnej pumpe. ale pozri aj + teda na alternátore a na batérii.
komisar
Příspěvky: 23
Registrován: pát 15. srp 2008 9:53:32
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskají žárovky a nefunguje automatické rozsvícení svět

Příspěvek od komisar »

Změř jaké je napětí na baterce při volnoběhu a máš jasno .
ŠKODA FELICIE 1,3 50 kW combi 1996
Sklipky
Příspěvky: 16
Registrován: ned 15. pro 2013 22:38:45

Re: Praskají žárovky a nefunguje automatické rozsvícení svět

Příspěvek od Sklipky »

JJ přebíjelo to. Vyměnili jsme ten regulátor napětí na altíku, světla svítily a nepraskaly. Bohužel jsem vyjel a rozsvítila se kontrolka dobíjení a auto přestalo dobíjet a intenzita osvětlení klesala. Najednou dobíjení naskočilo a osvětlení zase v pohodě. Po půl minutě zase dobíjení vypadlo a už nenaběhlo. Teď vážně nevím čím to je ... :shock:
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskají žárovky a nefunguje automatické rozsvícení svět

Příspěvek od ferdamravenec »

buˇd je ěpatnej regulátor , nebo altík
on ten regulátor neodejde sám od sebe ,
Odpovědět