spínáč zpátečky

lolman

spínáč zpátečky

Příspěvek od lolman »

Zdrawim potřebuju vyměnit spínač zpátečkových světel, urval se mi tam ten čuramentík co na něm drží kabel chystám se ho vyměnit, můžu ho bez problému vyšroubovat nevyteče olej nebo tak něco
předem díky za rady .....

tady je ten konkretní spínač je to na felu r.v. 95
http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/spinac-zpatecky:3fc1a9362d57a330
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: spínáč zpátečky

Příspěvek od Atnarfus »

Olej teče, musíš být rychlý.
Jsou dva druhy. Jeden má závit M12 a jeden M14. Ten s M14kou má konektory na klasické fastony (to je ten na fotce) a ten s M12kou má už plastový konektor s drátěnou pojistkou.
Mrkni jaký tam máš konektor a podle toho to kup.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvítí zpátečka

Příspěvek od 103457 »

konektory spínače na převodovce, jsou z čela převodovky.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvítí zpátečka

Příspěvek od Atnarfus »

Změř jestli je tam napětí, jestli je tam kostra. Jestli je tam obojí, tak musí být chyba v žárovkách (vadná žárovka, špatný kontakt)
Jestli tam napětí není, tak je pravděpodobně chyba ve spínači na převodovce, nebo jeho kontaktu. Může to být i pojistka...

Je prostě potřeba vzít voltmetr, nebo zkoušečku a projít to.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvítí zpátečka

Příspěvek od Atnarfus »

Někdy se sejdou věci, že zůstává rozum stát. Už jsem to tu psal, je to zrovna o couvačkách.
Asi před půl rokem jsem couval do garáže a otec mi říká, že nesvítí jedna couvačka. Kouknul jsem na žárovku a ona spálená. Dal jsem novou a šel jsem to zkusit. Ona už nesvítila ani jedna. Tak jsem vyndal i tu druhou, zkontroloval jsem je a obě funkční. Tak jsem začal měřit a zjistil jsem, že je v háji spínač na převodovce.
Tak mi řekni, jak je možný, že ještě předtím, než jsem vyměnil žárovku, tak jedna couvačka svítila. Po výměně už to ani nebliklo. Musel jsem vyměnit spínač zpátečky.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvítí zpátečka

Příspěvek od Atnarfus »

Než budeš měnit spínač, tak sundej konektor a propoj to kouskem drátu. Jestli to vzadu začne svítit (při zapnutém klíčku), tak je chyba ve spínači. Jestli to po propojení svítit nebude, hledej jinde.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvítí zpátečka

Příspěvek od Kuladmin »

Je to zepredu zespodu na prevodovce kdyz se podivas zepredu pod auto je tam kryci plech hned za naraznikem a tam kde je prevodovka je ten plech prodlouzeny a primo za nim je ten spinac. Ale spis mrkni pak zeshora pod starterem vedou do nej dva draty. Bacha okousek vic v levo (kdyz stojis pred autem) je jeste jedna vec - ale to uz je na motoru a je to cidlo tlaku oleje ale tam vede jen 1 drat - tak nesplect.
DavidZanda

Nejdou světla při couvání

Příspěvek od DavidZanda »

Zdravím poradí mi někdo,vyměnil sem žárovky obě dvě a stejnak to nesvítí,muže to byt pojistkou
Hazi - FK

Re: Nejdou světla při couvání

Příspěvek od Hazi - FK »

A nebo taky čidlem.
DavidZanda

Re: Nejdou světla při couvání

Příspěvek od DavidZanda »

Prosím kde je to cidlo
Hazi - FK

Re: Nejdou světla při couvání

Příspěvek od Hazi - FK »

Na převodovce jakoby zespodu.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou světla při couvání

Příspěvek od Kuladmin »

Zepredu zespodu jsou na nem dva draty a bacha jsou 2 typy novejsi a starsi a lisi se konektory a i velikosti zavitu !! Je to spinac zpatecky. Pokud ho budes sroubovat ven tak jedine ze uz budes mit novej jinak by ti vytekl olej nebo bys to musel prozatimne ucpat aspon hadrem apod.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou světla při couvání

Příspěvek od Atnarfus »

Vytáhni konektor z čidla zpátečky na převodovce. Ty dva piny v konektoru propoj kouskem drátu - tím nasimuluješ, že je spínač sepnutý. Zapni zapalování a dojdi se dozadu kouknout jestli to svítí nebo ne. Jestli to i tak svítit nebude, tak to spínačem není a bez měření to těžko budeš hledat.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Nejdou světla při couvání

Příspěvek od mikka »

Pojistka je to č.21 a je společná i pro směrovky, takže jestli směrovky jdou, je pojistka ok.
gassik

Problém se zpátečkou

Příspěvek od gassik »

Hej lidi, mám problém se světlem od zpátečky. Po zařazení zpátečky, a následné změny rychlosti, neustále svítí. Nevíte, čím to může být???
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zpátečkou

Příspěvek od Ivarek »

Vadnej spínač zespodu na převodovce.
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zpátečkou

Příspěvek od Kuladmin »

jj visi ;) bacha jen existuji min 2 typy!! tak nez pujdes koupit omrkni ktery tam mas.
gassik

Re: Problém se zpátečkou

Příspěvek od gassik »

mám ještě jeden dotaz...kde je přesně umístěný???.....byl bych strašně vděčný za odkaz na koupi toho přepínače...předem díky
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zpátečkou

Příspěvek od Ivarek »

Tak v první řadě se budeš muset vepředu ohnout pod auto na řidičový straně a hledat váleček do kterýho jde kablík.Zcela určitě ho nepřehlídneš,je tam totiž jenom jeden.
No a musíš se mrknout jaký typ tam máš a podle toho koupit jiný,je více typů jak ti psal někdo níže...

http://www.autodilykrc.cz/eshop/skoda/felicia?eshophledej=sp%EDna%E8+zp%E1te%E8ky
Uživatelský avatar
lukasfa
Příspěvky: 441
Registrován: pát 13. čer 2008 17:37:55
Bydliště: hradec kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zpátečkou

Příspěvek od lukasfa »

to me delalo take :D a je to ten vadnej spinac zespodu na ppevodovce
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se zpátečkou

Příspěvek od Kuladmin »

Je pod starterem videt je spis zespodu. Vedou do nej dva draty.
kimmi

Výmena spínača spiatočky.

Příspěvek od kimmi »

Poradí niekto presne ako vymeniť spínač spiatočky,časovú a zručnú náročnosť a čoi sa to dá urobiť po otverení kapoty zhora,samozrejme je v prevodovke olej.Ďakujem.
Uživatelský avatar
URNA
Příspěvky: 1669
Registrován: sob 09. úno 2008 15:34:45
Bydliště: Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena spínača spiatočky.

Příspěvek od URNA »

už jsem ti to psal že to jde!:-) Normálně vezmeš 22 a povolíš vyndáš a dáš noový čidlo a dáš ho tam :)
Felda 1.3 a hlavně jí dej napííít!!!! 1náááááááááá 2náááááááááááááá 3 náááááááááááááááááááááááááá
.........
Uživatelský avatar
URNA
Příspěvky: 1669
Registrován: sob 09. úno 2008 15:34:45
Bydliště: Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena spínača spiatočky.

Příspěvek od URNA »

Jo eště asi to je jistý ale tam se nedává silikon je tam taková podložka.Musíš to na krev utáhnout.
Felda 1.3 a hlavně jí dej napííít!!!! 1náááááááááá 2náááááááááááááá 3 náááááááááááááááááááááááááá
.........
NIKITA - FK

Nesvítí zpátečka

Příspěvek od NIKITA - FK »

Nazdar chlapi :salut: :salut: :salut:
Nemáte někdo nějakou radu,proč nesvítí zpáteční světla?Zkoušel jsem pojistku,ale ta je dobrá.Myslim jestli to neni tím spínačem na spodku převodové skříně,ale jak to vyzkoušet?Proto se na Vás obracím,protože víc hlav víc ví.Blíží se mi technická a tam by to byl asi problém. ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí zpátečka

Příspěvek od emilio52 »

ze spodu na převodovce je našroubovaný čidlo, někdy se stane že se urvou kontakty tak si to zkontroluj
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
NIKITA - FK

Re: Nesvítí zpátečka

Příspěvek od NIKITA - FK »

Emilio díky,ale na to jsem dnes koukal.Kontakty tam jsou oba sice trochu zoxidovaný,ale i po očištění to stejně nesvítí.Poradíš mi ještě něco? :thumleft: :thumleft: :thumleft:
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí zpátečka

Příspěvek od Atnarfus »

Jestli není konektor na pohled nějak poškozený, nebo v něm není pokročila oxidace, tak odpoj konektor ze spínače a propoj jeho kontakty kouskem drátu (kontakty na kabelu, ne na spínači). Pak ti při zapnutém klíčku musí světla vzadu svítit. Když budou, tak je vadný spínač co je našroubovaný v převodovce. Je to poměrně běžná závada. Spínač samotný se dá samozřejmě i změřit. Je to běžný mechanický spínací kontakt. Když je zařazená zpátečka, tak musíš mezi kontakty naměřit nulový odpor.

Pozor, spínače jsou dva různé. Mají jiný závit a konektor.
NIKITA - FK

Re: Nesvítí zpátečka

Příspěvek od NIKITA - FK »

Takže pro Ty hloupější.Vytahnu tedy kabely od spínače a propojim drátkem pak se mi musí rozsvítit zpátečka jo?Tak jsi to myslel? ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí zpátečka

Příspěvek od Atnarfus »

Přesně tak. Tím drátem vlastně nahradíš asi nefunkční spínač.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí zpátečka

Příspěvek od Atnarfus »

Docela to odchází.
Je to asi dva roky. Couval jsem s manželky Feldou z garáže a táta mi říká, nesvítí ti jedna žárovka na zpátečku. Vyndal jsem žárovku, byla černá. Dal jsem novou. Zapnu zapalování a zařadím zpátečku. Koukám, vzadu nesvítí nic. Si říkám, jsem pitomej a vyměnil jsem tu druhou? Vyzkoušel jsem několik žárovek a ani to nemrklo. Nic jsem tam ani nenaměřil, tak jsem šel dopředu na spínač - byl v háji.

Jsem si říkal, to mne teda poser, ještě před pěti minutama to fungovalo a sotva jsem vyměnil žárovku, tak to zdechne :D
Tequilla-888 - FK

Re: Výmena spínača spiatočky.

Příspěvek od Tequilla-888 - FK »

Zdravím, mám asi rovnaký problém. / Vždy pri naštartovanom motore keď zaradím a následne vyradím spiatočku zostanú svietiť obidve zadné spiatočkové svetlá. Vymeni som v poistkovej skrini poistku pre spiatočkové svetlá, vymenil som spiatočkové žiarovky, no nepomáha. Mám pocit, že problém bude v spiatočkovom spínači. Pozeral som dielenskú príručku o proevodovke (viz. foto). No neviem ako spoznám vizuálne, či je poškodený spomínaný snímač.
http://img8.imageshack.us/i/spinaccouvacichsvetlome.jpg
Vopred Ďakujem
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Výmena spínača spiatočky.

Příspěvek od mikka »

Zařaď a vyřaď zpátečku (se zapnutým klíčkem), a když zůstanou couvačky svítit, odpoj dráty ze spínače na převodovce. Pokud tím couvačky zhasnou, je spínač na převodovce špatný.
lukina - FK

Couvací světlo problém

Příspěvek od lukina - FK »

Ahoj mohl bych se optat na couvaci světlo na felde zkontroloval jsem žárovky koupil jsem dnes nové couvací čidlo staré bylo kaput ale po namontovaní nové čidla zpátečka svíti i v neutrálu a na 5 ku zhasíná nevíté čim by to mohlo být ? neni možné že jsem čidlo moc přetáh?
p.s.
Příspěvky: 261
Registrován: sob 14. lis 2009 15:02:51
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Re: spínáč zpátečky

Příspěvek od p.s. »

čidlo vyndat a dát podložku takové síly aby funkce světel spátečky chodila jak má :scratch:
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: spínáč zpátečky

Příspěvek od Kuladmin »

Presne chybi ti tam tesnici krouzek ;)
Tommi - FK

Stržený závit na převodovce

Příspěvek od Tommi - FK »

Ahoj prosím o radu, strhnul jsem závit, když jsem měnil spínač zpátečky na převodovce. Poraďte co s tím prosím
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 21. zář 2011 17:23:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: porušení pravidla č. 3, příspěvky sloučeny
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Stržený závit na převodovce

Příspěvek od 103457 »

Existujou závitový vložky do hliníku. Na motorových pilách se tím vložkujou stržený závity pro svíčky, rovněž jsem to takto měl u warťasa upravené. Otázka je, zda je v té převodovce dostatek masa, aby se to dalo přetočit. Tohle bude přesně vědět URNA, ten se zabývá repasí převodovek.
Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 1236
Registrován: sob 06. led 2007 20:04:27
Bydliště: Trpík
Kontaktovat uživatele:

Re: Stržený závit na převodovce

Příspěvek od Fidlla »

Něco podobného máme i v práci,používáme to do všeho,vyfukové,sací potrubí ,prostě co koliv. Má to specialní vrtáky a klíče na zašroubování nového zavitu,je li zašroubovaní na doraz-ulomí se packa a mužeš zašroubovat šroub-drží to jak svina... ;)


http://www.klasikauto.cz/bezne-zavity.html
keenworth - FK

Re: spínáč zpátečky

Příspěvek od keenworth - FK »

Viděl jsem i takový speciální lepidlo na tenhle problém. Nebo řekni nějakýmu soustružníkovi, aby ti do toho udělal vložku. Takhle jsem to udělal s křovinořezem, kde byl stržený závit na svíčce a zatím stále drží.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: spínáč zpátečky

Příspěvek od emilio52 »

Jen malá technická začala mě blbnout zpáteční světla a zjistil sem že tan plast na tom čidle se protáčí ,má to tak být nebo ne ?
http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... e06a8f2165
Natočil jsem ho do správné pozice a zatím to funguje já jen jestli mám shánět nový nebo ne .
Díky
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: spínáč zpátečky

Příspěvek od 103457 »

emilku ten plast by se neměl protáčet, měl by být napevno. čidla na zpátečku jsou dva druhy, dlouhý a krátký, asi by to chtělo vyndat, aby jsi koupil ten správný.
Obrázek
panlada
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 15. bře 2012 0:58:16
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

nesvítí zpátečka

Příspěvek od panlada »

zdravim,nesvítí mi zpětné světla,na žárovky jsem koukal
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvítí zpátečka

Příspěvek od 103457 »

Carny - FK

Re: spínáč zpátečky

Příspěvek od Carny - FK »

Zdravim. Mam ten isty problem ako kazdy ze mi nesvietia cuvacie svetla. Avsak cidlo ziarovky v poriadku, cidlo nove, len ked spojim tie drotiky pri cidle meracim pristrojom tak mi to nepiska a ani nesvietia svetla. Kde moze byt chyb? Pripadne kde pod poalubovku ide kable od spiatocky? Vdaka
robin1 - FK

Re: spínáč zpátečky

Příspěvek od robin1 - FK »

Carny:
Skontroluj najprv poistku č.21 (v poistkovej skrinke druhá zprava). Ak je v poriadku, potom sprav nasledovné:
Do spínača spiatočky idú dva káble. Čierny a žltý. Na ten žltý kábel priveď +12V z kladného pólu baterky. Ak sa cúvacie svetlá rozsvietia, bude problém v prerušenom kábli, ktorý ide z poistky č.21 do konektora spínača spiatočky.
Ak sa nerozsvietia, bude problém v kábli, ktorý ide od konektora spínača spiatočky k cúvacím svetlám.
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: spínáč zpátečky

Příspěvek od felicia1 »

chlapi pomooooc
přendal jsem si čidlo zpátečky z feldy (kde fungovalo perfektně) do favorita.
a teď mi na něm pořád svítěj zpátečky kromě zařazené pětky.
poraďte prosím co dál.
mám tu čidlo ze škody 120, bude mi tam pasovat?
nebo mám hledat chybu v převodovce?
čidlo jsem tam dal i s podložkou.
díky moc
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: spínáč zpátečky

Příspěvek od 103457 »

Je několik druhů čidel, musíš dát to správné čidlo pro tvojí převodovku.
straca
Příspěvky: 983
Registrován: sob 07. úno 2009 14:28:17
Kontaktovat uživatele:

Re: spínáč zpátečky

Příspěvek od straca »

převodovkou to není,felda asi od rv.96 má jiné spínače tím pádem je i něco jinak v převodovce,protože má stejný spímač s fabii 1.4,a octávií 1.4,tak zkus ten ze škodovky,ale ta má taky jinou převodovku
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: spínáč zpátečky

Příspěvek od felicia1 »

to čidlo jsem tam dal z feldy roku 95
ale ze začátku vypadalo že funguje dobře, jen během dne se to zhoršovalo a po 50km už to kromě pětky dvítí furt.
na neutrál zhasne a jak dám páku doleva tak se vteřinovym spožděním už zase svítí.
co kdybych zkusil dát větší podložku?
díky moc
Odpovědět