Podsvícení ovládání topení

Návštěvník

Podsvícení ovládání topení

Příspěvek od Návštěvník »

Kluci potřeboval poradit jak změnit podsvětlení ovládání topení na červeno.Jestli stačí jen vyměnit žárovky za led diody nebo něco jiného.Dík
Collin - FK

Re: Podsvětlení ovládání topení

Příspěvek od Collin - FK »

Já jsem tam dal jen diody a svítí to v pohodě.
smazany clen - FK

Re: Podsvětlení ovládání topení

Příspěvek od smazany clen - FK »

Pokud vím, tak se tam z toho musí seškrabat ta zelená barva (povrch), aby to mělo barvu diody....nebo se pletu? :roll:
MOD - FK

Re: Podsvětlení ovládání topení

Příspěvek od MOD - FK »

No kdyz sem to predelaval ja tak sem tam mel 2 folie na pruhlednym plastu spodni zelena a vrchni cerna .. strhnu lse je obe a pak tam nalepil novou jen cernou.
MOD

The_Gladiator píše:Pokud vím, tak se tam z toho musí seškrabat ta zelená barva (povrch), aby to mělo barvu diody....nebo se pletu? :roll:
Guru22 - FK

Re: Podsvětlení ovládání topení

Příspěvek od Guru22 - FK »

Jak se pod ty knoflíky dostanu, ještě sem to nerozdělával a jeden mi nesvíti. Díky
MagicanBlack - FK

Re: Podsvětlení ovládání topení

Příspěvek od MagicanBlack - FK »

Vyndas poelnik jestli ho tam mas. Sundas ten plast okolo tech knofliku. Sundas knofliky. Tam je ten svetlovod ten taky sundas a mas tam ty svetylka. Ja sem to ted nedavno rozdelaval taky a zkur.vil sem jednu diodu. Musim ji vymenit:-(
Guru22 - FK

Re: Podsvětlení ovládání topení

Příspěvek od Guru22 - FK »

MagicanBlack:
To je moc drastický způsob, s moji silou by se to mohlo rozpadnout v nenávratno, zatím na to se.. až to nebude svítit vůbec tak to rozdělám.
Naposledy upravil(a) kejzi1 dne pon 29. zář 2008 13:01:03, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necitujte bezprostředně poslední příspěvek
maniaX - FK

Re: Podsvětlení ovládání topení

Příspěvek od maniaX - FK »

Návštěvník píše:Kluci potřeboval poradit jak změnit podsvětlení ovládání topení na červeno.Jestli stačí jen vyměnit žárovky za led diody nebo něco jiného.Dík

Já použil 14 led diod velikosti 5mm a namířil jsem je přímo proti tomu plastu přes který to svítí...nic jsem neškrábal a nelepil a svítí to v pohodě...akorát jsem tam nedával ten světlovod...už se tam nevešel a zdálo se mi že to světlo to ještě trošku tlumí než aby ho to rozšiřovalo :D výsledek zde http://www.feliciaklub.cz/forum_new/viewtopic.php?f=16&t=124
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvětlení ovládání topení

Příspěvek od Tomas6 »

MOD napsal:No kdyz sem to predelaval ja tak sem tam mel 2 folie na pruhlednym plastu spodni zelena a vrchni cerna .. strhnu lse je obe a pak tam nalepil novou jen cernou.
A kde se dá sehnat ta nová černá folie se symbolama?Taky se chystám na změnu na červeno. :D
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
MOD - FK

Re: Podsvětlení ovládání topení

Příspěvek od MOD - FK »

Tomas6:
Ja ji koupil na srazu ale uz nevim od koho mozna RacemanX ale jistej si nejde bylo to jeste rezane a vypadalo to skoro jako original na dalsich srazech uz pak byli jiny Samolepky a ty se me nelibily ani trochu sem rad za to co mam. Taze sem asi moc nepomohl tak sry ..
MOD
Naposledy upravil(a) kejzi1 dne pon 29. zář 2008 13:01:49, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necitujte bezprostředně poslední příspěvek
MagicanBlack - FK

Re: Podsvětlení ovládání topení

Příspěvek od MagicanBlack - FK »

no ja tam mam i ten svetlovod a sviti to v pohode. Krasne modre.. i kdyz teda ted jeden nesviti:-(
Radek

Re: Podsvětlení ovládání topení

Příspěvek od Radek »

Zdarec,já jsem asi úplně pitomej,ale to jste škrábali tu folii z vrchu?Nechápu,jak to udělat.Mám z "tningsamolepky" červené podsvícení,ale vrch je bílý a to se mi moc nelíbí.Kdyby to z Vás měl někdo i nafocený,byl bych moc moc rád.Díky moc Pampik
pampik@centrum.cz
Josh123456 - FK

Re: Podsvětlení ovládání topení

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Já tam mám měnící se diody do několik barev místo těch žárovek :-D
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvětlení ovládání topení

Příspěvek od 103457 »

Uvažuju, také o změně barvy podsvícení, ale mám i klimu. Je postup rozebrání jiný nebo je to stejný? A jak změnit barvu těch dvou čudlíků klimy? Mate to už někdo udělaný?
Boro

Podsvícení Ovladačů topení

Příspěvek od Boro »

Zdravím, mám problém a chci se zeptat. Z ničeho nic mi přestalo svítit podsvícení ovladačů topení ve Feldě, pojistky jsem kontroloval a jsou všechny v pohodě, tak se chci poradit s váma než do toho polezu hlouběji.
Díky
Tutys

Re: Podsvícení Ovladačů topení

Příspěvek od Tutys »

Zdravím. Pokus se vyměnit žárovky.Protože felicia není děláná na denní svícení a proto tyhle žárovky nic nevydrží.Vyměněné to máš do dvou minut ;)
Boro

Re: Podsvícení Ovladačů topení

Příspěvek od Boro »

Díkes, pokusím se :-)
smazany clen - FK

Re: Podsvícení Ovladačů topení

Příspěvek od smazany clen - FK »

No vidite ani mne nesvieti to podsvietenie ovladacov topenia a minule ked som isiel vecer a chcel som nastavit ofuk tak to bolo odrzku kym som to nasiel takze mam skusit pozriet ziarovky? A keby nie tak ktore su to pistky? Lebo prsitrojovka mi svieti v pohode len tie ovladace topenia nie.
Collin - FK

Re: Podsvícení Ovladačů topení

Příspěvek od Collin - FK »

Stačí demontovat ten plast což néní žádný problém. Pod ním máš 2 žárovky. Já jsem to za měsíc měnil 2x :(
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení Ovladačů topení

Příspěvek od xmorfeuz »

Já sem ty žárovky vyhodil úplně a kryt přestříkal na bílo. V noci to nevadí jestli to znáš nazpaměť ;). Lepší než je pořád měnit.
Boro

Re: Podsvícení Ovladačů topení

Příspěvek od Boro »

Ale mě udivuje že mi prdy obě najednou... :) taky jsem byl z toho paf..asi to dnes vyměním, ale nevím jaké tam jsou ... pozjišťuju..
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení Ovladačů topení

Příspěvek od emilio52 »

mám dojem že tu někdo vyřešil ledkama ale nevím kdo a kde :)
taky se na to pomalu chystám tři až čtyři žárovky za rok je moc.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Collin - FK

Re: Podsvícení Ovladačů topení

Příspěvek od Collin - FK »

Myslím že se tam dávají tyhle http://uni.autodoplnky.cz/led-zarovky-t ... ov-s267410
už si to moc nepamatuju. Měnil jsem před 2lety a zatím to drží.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení Ovladačů topení

Příspěvek od 103457 »

Collin píše:Myslím že se tam dávají tyhle http://uni.autodoplnky.cz/led-zarovky-t ... ov-s267410
už si to moc nepamatuju. Měnil jsem před 2lety a zatím to drží.

To ano, ale svitem se nevyrovnají žárovkám, dvě ledky je prostě málo :( je to stejné, jako když se vymění podsvícení budíků, když se použijí jen čtyři ledky, nedosahují světla žárovek.
Collin - FK

Re: Podsvícení Ovladačů topení

Příspěvek od Collin - FK »

Já tam nechal i tu zelenou folii nebo co to je, a dal tam 2ledky. Extra svítivost to néní, ale nejhorší také ne.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení Ovladačů topení

Příspěvek od emilio52 »

Hledal jsem a nikde nic možná to bylo už minulej rok .
Ten dotyčnej tam dal i fotku a měl tam těch diod asi šest nebo osm .Fakt nevim kde to je. :(
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení Ovladačů topení

Příspěvek od 103457 »

emilio52 píše:Hledal jsem a nikde nic možná to bylo už minulej rok .
Ten dotyčnej tam dal i fotku a měl tam těch diod asi šest nebo osm .Fakt nevim kde to je. :(

Takhle to má Jyrgen, vyndal ty světlovody a místo nich dal plast a do něj zasadil 8 ledek.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení Ovladačů topení

Příspěvek od emilio52 »

Asi by to chtělo pro velkej úspěch sem znova hodit foto.Bodlo by to víc lidem jako inspirace díky.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení Ovladačů topení

Příspěvek od xmorfeuz »

emilio52 píše:Asi by to chtělo pro velkej úspěch sem znova hodit foto.Bodlo by to víc lidem jako inspirace díky.



Obrázek a nebo tak Obrázek ( tvrdý papír a postupně zastřihávat aby sednul :oops:
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení Ovladačů topení

Příspěvek od emilio52 »

Díky možná by bodlo ještě foto z rubu ;) --- a od kud to máš zapojený , z těch žárovek nebo někde z kabelu?
chtěl bych nechat tu původní zelenou zatím , jen vyhodím (a uložím )ten světlovod .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvícení Ovladačů topení

Příspěvek od xmorfeuz »

emilio52 píše:Díky možná by bodlo ještě foto z rubu ;) --- a od kud to máš zapojený , z těch žárovek nebo někde z kabelu?
chtěl bych nechat tu původní zelenou zatím , jen vyhodím (a uložím )ten světlovod .


jj z objímky původní žárovky jsem natáhl dva drátky...
Bernto - FK

Re: Podsvícení Ovladačů topení

Příspěvek od Bernto - FK »

No ja tam dal dve modry 5mm ledky a myslim si že to sviti normalne.. v noci to krasne pomoci toho svetlovodu cely osvetli... :)
Tholis - FK

Re: Podsvětlení ovládání topení

Příspěvek od Tholis - FK »

Tak se o víkendu chystáme změnit podsvícení tlačítek, brzy příjde i polep přístrojovky a když už bude to všechno...Chci se zeptat jestli se dá sehnat ještě ten polep na budíky topení..Chci je mít bíle..Jsem taky trošku nešika co se týká elektra..Je možné s tím přijít za nějakým elektrikářem a říci aby mi to udělal? Nebo jsem odsouzený k věčnému nesvícení (protože topení mi už z půlky nesvítí). Chtěl bych dát do bíla palubák, zapalovač a topení.. Myslíte že mi to nějakej běžnej autoelektrikář udělá když mu dám návod?
Kalfa - FK

Re: Podsvětlení ovládání topení

Příspěvek od Kalfa - FK »

jen dotaz, má svítit i ovládání světel (hydroštely - naklápění...)
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvětlení ovládání topení

Příspěvek od emilio52 »

Původní ne
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Kalfa - FK

Re: Podsvětlení ovládání topení

Příspěvek od Kalfa - FK »

díky :-)
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podsvětlení ovládání topení

Příspěvek od Ponman »

Tholis-da se sehnat zde http://www.tuningsamolepka.cz/new.php3? ... a&pfoto=10 Jinak to zvladnes sam,pokud nejsi opravdu,ale opravdu antitalent. :) ;)
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Tholis - FK

Re: Podsvětlení ovládání topení

Příspěvek od Tholis - FK »

Nemaj tam ale bílej :( Já chci čistě bílej.. Pokud to chápu tak se sundá ten kryt zevnitř se vyndá černej a zelenej filtr dá zpátky a vršek přelepí???
Uživatelský avatar
Dejwis
Příspěvky: 1202
Registrován: pát 12. led 2007 14:02:23
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Podsvětlení ovládání topení

Příspěvek od Dejwis »

také jsem koukal na samolepku která se tam naleéí, jak to tedy funguje? a nevíte kde bych sehnal ty ovladače, jak jsou tři, v tom stříbrném provedení?
!!! Rozprodej dílů z Feldy !!!
IUA - FK

podsvícení středového panelu- topení

Příspěvek od IUA - FK »

Ahoj. Lidi prosím vás, koupila jsem si novou felicii a nesvítí mi středový panel podsvícení topení, regulace foukátek a klapek. Nevím jak se to rozdělává abych si to mohla večer nastavit a nezpůsobit pokudmožno nehodu :) Poradíte mi jak na to, nebo kde alespon mám hledat návod?? děkuji
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvícení středového panelu- topení

Příspěvek od Maty »

Zkontrolovat pojistky :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
sigmen - FK

Re: podsvícení středového panelu- topení

Příspěvek od sigmen - FK »

Zkusit ten panel poklepat,bejvaj uvolněný kontakty.Mě osobně to svítí jak kdy,podle nálady. :lol:
slegrusik - FK

Re: podsvícení středového panelu- topení

Příspěvek od slegrusik - FK »

Zrovna před pár dny mi nesvítila půlka panelu topení- prasklá žárovička! Nová za pět korun, pohoda ;)
Nejprve musíš vycvaknout knoflíky regulace a panel se symboly nebo naopak je to jedno. Ten přední panel malým šroubováčkem vypáčit navrchu, aby se Ti nestalo jako mně, že se jedna packa co ten panel drží, ulomí. Pak už jen vyndáš, opatrně, ten čirý plast, který rozvádí světlo od žárovek. Žárovičky jsem musel vytáhnout kombinačkami, páč to v prstech klouže. V mototechně ukážeš starou žárovku a koupíš náhradní. Složíš zpět a je to :D
Bolthorn - FK

Re: podsvícení středového panelu- topení

Příspěvek od Bolthorn - FK »

jj taky se teď na to chystám.. taky mi nesvítí jedna polovina.. nedávno se mi to samo spravilo po půl roce, ale bohužel jen na 2hod. a pak to zase záhadně zhaslo.. nějaký blbý kontakt.. jen doufám, že nepoškodím ty pacičky, ale prý se nic neděje a drží to tam i tak.. zrovna teď jsem se o tom bavil s Ponmanem na srazu, tak jsem byl už náležitě poučen jak na to.
slegrusik - FK

Re: podsvícení středového panelu- topení

Příspěvek od slegrusik - FK »

Ja, ja i bez jedné packy to v pohodě drží!
kejzi1
Příspěvky: 8486
Registrován: úte 02. kvě 2006 23:05:53
Bydliště: Jihlava,Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvícení středového panelu- topení

Příspěvek od kejzi1 »

bolthorn:Já z toho měl strach a ona je to práce tak na 3 minuty
Bolthorn - FK

Re: podsvícení středového panelu- topení

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Hotovo, vyměnil jsem žárovku a svítí.. Opravdu práce na chvilku.. Jinak jsem si všiml, že mi nesvítí el. zásuvka.. Takže jsem jí kuchnul doma, a nevím co s tím je.. Žárovka byla naprosto v pořádku, tak jsem trochu přihnul kontakty, no a ráno to vrrátím zpět, tak uvidím..
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvícení středového panelu- topení

Příspěvek od emilio52 »

Se zapalovačem si hlavu nelámu taky mě nesvítí a tak jsem ho jen zaslepil neboť ač kuřák v autě nekouřím . :lol:
Obrázek
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Bolthorn - FK

Re: podsvícení středového panelu- topení

Příspěvek od Bolthorn - FK »

Emilio: tak já ti to opravím, na nějakém srazu ;)
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvícení středového panelu- topení

Příspěvek od emilio52 »

ne ne jsem rád že nesvítí. Ale díky.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Odpovědět