mlhovky

jawar

mlhovky

Příspěvek od jawar »

zdravim jen by mě zajímalo jestli vám při přepnutí z tlumených na dálkový zhasínají přední mlhovky? jde my o to že když to udělám já tak my zhasnou zadní mlhovky :lol: .Takže my jde o to jestli je to blbě zapojený nebo májí svítit pořád.díky
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: mlhovky

Příspěvek od Atnarfus »

U zadních to tak bývalo nařízené. V dobách výroby Felicie to muselo být, že zadní svítí jenom s potkávacíma světlama.
Přední mlhovky svítí furt, stačí zapnout obrysová světla.
smazany clen - FK

Re: mlhovky

Příspěvek od smazany clen - FK »

A přední mlhovky ti nezhasnou, nebo je nemáš? Když dáš dálkový, měly by zhasnout přední přes relé, ale se zadníma teda teď nevím proč by měly zhasínat.
jawar

Re: mlhovky

Příspěvek od jawar »

no normálně zapnu obrysovky a tlumeny, pak zapnu přední a zadní mlhovky a když přepnu na dálkový zhasnou pouze zadní mlhovky (žárovka na přístrojovce taky). Takže je to správně???
vanplus - FK

Re: mlhovky

Příspěvek od vanplus - FK »

já to měl tak že přední pouze s potkavačkama a zadní nesvítěj dodnes vůbec...ale kontrolka nezhasíná při přepínání...
smazany clen - FK

Re: mlhovky

Příspěvek od smazany clen - FK »

Při těch dálkových mají zhasnou přední mlhovky a ne zadní.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: mlhovky

Příspěvek od mikka »

Svícení zadních mlhovek se různilo podle zemí, do kterých se feldy exportovaly.
Pod kastlíkem před spolujezdcem je pro ten účel třípinová svorkovnice, která má na jedné straně dva modré dráty a jeden žlutý, prostřední. Na druhé straně je krátká propojka.

Když jsou propojeny piny 1 a 2, svítí zadní mlhovka jen při zapnutých tlumených světlech, při přepnutí na dálková světla zadní mlhovky zahsnou.
Když jsou propojeny piny 2 a 3, svítí zadní mlhovka při zapnutých tlumených i dálkových světlech.

V obou případech svítí zadní mlhovky také tehdy, jsou li zapnuté přední mlhovky.
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: mlhovky

Příspěvek od Zdenda19895 »

Zbysek píše:Při těch dálkových mají zhasnou přední mlhovky a ne zadní.

To bylo kdysi. :) Už to neplatí Přední mlhovky můžou svítit při parkovačkách, potkávačkách i dálkových. Zadní jen při potkávacích, i když jsem nikdy nepochopil smysl toho proč jsou zadní mlhovky závislé na tom jaký mi svítí předek. :? Kdo jede za mnou tomu je přeci jedno co mi svítí vpředu. Jinak já zadní mlhovky používám jen tehdy když už je pořádná mlha, tedy u nás tak jednou, dvakrát za rok. Nesnáším pitomce kteří je zapnou jak začne trochu mrholit. To je radost za takovým jet pokud nemáš možnost předjet a on nereaguje na blikání. 8-)
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: mlhovky

Příspěvek od felicia1 »

Já mám u mé feldy 1.3 50kw bmm r.v. 96 taky tak že zadní mlhovky jsou jen při potkávačkách, na dálkový zhasnou.
pokud rozsvítím přední (který jdou při parkovačkách, potkávacích, i dálkových) tak jdou s nima pořád i zadní a najednou jim je jedno zda jdou vepředu jen parkovačky nebo i dálky.


u druhé feldy 1.3 40kw mpi r.v. 2000 mi svítěj zadní mlhovky i s dálkovýma (při parkovačkách jsem je nezkoušel)
přední mlhovky nemám.

takže koukám že nejsem sám, kdo to tak má.

jinak ještě bych měl prosím prosbičku, něco jsem na foru našel ale nejsem z toho moudrý, když přidáváte přední mlhovky do NF jaký teda dráty si mám půjčit pro spínač předních mlhovek?
vím že je to podsvícení a kostra ale který to na tom zadním spínači a předním jsou?
děkuji.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: mlhovky

Příspěvek od ferdamravenec »

a z toho podsvícení uděláš odbočku na kontakt spínače , a ze spínače povede do pojistkovky ,
nezapomeň na drát z pojistkovky do budíků - kontrolka
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: mlhovky

Příspěvek od felicia1 »

pokud to tedy chápu správně ty spínače spínají kostru relátka.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: mlhovky

Příspěvek od ferdamravenec »

ano spíná to kostrou ,
ale i u plusovýho je propojka - na žárovku spínače - aby při sepnutí svítila jasněji
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: mlhovky

Příspěvek od felicia1 »

mikka píše:Svícení zadních mlhovek se různilo podle zemí, do kterých se feldy exportovaly.
Pod kastlíkem před spolujezdcem je pro ten účel třípinová svorkovnice, která má na jedné straně dva modré dráty a jeden žlutý, prostřední. Na druhé straně je krátká propojka.

Když jsou propojeny piny 1 a 2, svítí zadní mlhovka jen při zapnutých tlumených světlech, při přepnutí na dálková světla zadní mlhovky zahsnou.
Když jsou propojeny piny 2 a 3, svítí zadní mlhovka při zapnutých tlumených i dálkových světlech.

V obou případech svítí zadní mlhovky také tehdy, jsou li zapnuté přední mlhovky.
potvrzuji dnes jsem u té staré feldy zkoumal kde to pod kaslíkem je a dráty přehodil.
a ha už jdou zadní i při dálkových.
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: mlhovky

Příspěvek od felicia1 »

jak tam tedy funguje ta otočená polarita? ta má za následek to pískání signalizace nezhasnutých světel při seplém spínači mlhovky?
co s čím tedy ten spínač potom spojuje?
děkuji
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: mlhovky

Příspěvek od ferdamravenec »

obrácená polarita je na žárovce , řešit se to musí jen při změně z žárovek na LEDky

dva přepínače/kontakty na spínání relátka
dva přepínače/kontakty na žárovku
jeden na pípák

u "NF" je navíc drát stálé + a drát k pípáku ,
je to proto , aby následná jízda nebyla se zapnutou mlhovkou

není problém to předělat , jen je podmínka použít budíky s pípákem
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: mlhovky

Příspěvek od felicia1 »

a u všech modelů je ta polarita na spínači zadní mlhovky stejná?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: mlhovky

Příspěvek od ferdamravenec »

ano stále spíná kostrou
Odpovědět