světla pro dennní svícení LED

Odpovědět
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od ferdamravenec »

soráč , neím na co jsem myslel , a přitom jsem koukal že se to ovládá minusem , njn i mistr tesař ... ,

takhle je to zapojený jak to má být tj tj nejsou zapnutá světla svítí denní svícení , rozvítíš světla zhasne denní svícení

nevím jestli ti denní svíícení pomůže místo mlhovek

jestli chceš použít spínač mlhovek aby jsi mohl denní sv zapínaz kdykoli tak , nemůžeš použít zbytek instalace mhovek (relé , kabely ,)
od deního sv , natáhneš + někam na 15(+po zapnutí klíčku) a minus k černýmu na spínači mlhovek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

Jde to zapojit, že si budeš moc přisvicovat i v noci SPDS světlama, ale je to k ničemu, ty světla fakt nic moc nesvítěj.
Stačí jen přepínač, třeba páčkovej. Vývod z přepínače půjde na BB konektor do pojiskovky co je přiveden drát od vypínače předních mlhovek a na přívody přepínače půjde na jeden pol pozice 15 od spínačky a na druhej pol kostra od vypínače mlhovek
Pokud přepínač bude zapnutej směrem na pozici 15 na spínačce, tak se SPDS budou chovat, jako SPDS, čili rozsvítěj se po zapnutí zapalování - nastartování a vypnou se při zapnutí obrysovek.
Pokud přepínač bude zapnutej směrem na kostru, tak se SPDS budou chovat, jako mlhovky, takže se rozsvítěj jen se zapnutejma obrysovejma světlama.
Takže pokud by jsi chtěl jet v noci se zapnutejma SPDS, přepneš přepínač na kostru, pokud by jsi chtěl v noci jet s vypnutejma SPDS (tak, jak to má správně být) přepínač budeš mít přeplej do polohy pozice 15.
Obrázek
Peca - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Peca - FK »

a kdybych to chtěl udělat tak že přívod od spínačky nechám a zbytek odpojím a připojim jenom kostru tak by to šlo ještě jednodušší ne? A tim pádem by to nebylo na ničem jiném závislé akorát by to nešlo přes relé akorát bych chtěl aby mi svítila kontrolka na palubní desce.Akorát na kterej tu kostru bych napojil :(
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

hele končím, už nevím, co chceš, vždycky něco napíšeš, někdo ti odpoví a ty kontruješ jiným výmyslem a tak pořád dokola, už mě to nebaví. Přečti si, čím si začínal a co jsi všechno vyplodil za šílenosti, tobě nejde poradit. :hlava:
Peca píše:zdravím chtěl bych si napojit svoje denní světla na extra vypínač na mlhovky ale nevím jak to mám udělat aby po zapnutí světel (budu to mít přes vypínač a přes spínačku) se vypínač kromě toho že je osvětlený aby svítil víc jak je to u origo nevíte jak je to udělaný a z kama popř natáhnout napětí na osvětlení když všechny mají ty kostky kde se nemužu k tomu dostat? :(
Peca - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Peca - FK »

to ano ale nenapadlo mě že to vypne po zapnutí parkovaček já sem myslsl že si je pak samovolně zase vypnu tak jak sem zapl a zapnu obyč světla ne aby to přepínalo samo tak se nezlob :(
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

nenapadlo tě to :?: :?: to je zákon to tě nemusí napadat, ale měl by ses tím řídit. :P
http://www.feliciaklub.cz/knihovna.html?detail=45


PS. možná nebude od věci si zjistit potřebné informace o tuningu-tuzingu než začneš něco nového kutit :idea:
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od ferdamravenec »

ono s tím zákonem , ....... předevčírem jsem jel večer domů , za mnou dvě auta (novější , jeden xenony druhý obyč žárovky , s led svícením v reflektoru) no a při zapnutých svěltlech svítilo i denní svícení ,
a brách a to má na čtyřkolce zrovna tak , (denní svícení vypnout nejde takže svítí i při hl světlech) , čtařkolka byla určená pro německo , tj má další pikačoviny , jako zadní mlhovku , kontrolku připojení přívěsu

takže proběhla nějaká změna ? nebo si výrobci vyjednali výjimku ?
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Foglik »

Mas jeste dva druhy denních svícení. Jedny při rozsvícení parkovacek zhasnou a druhy máme doma na Renaultu a ty nahrazujou parkovacky ale musis vyndat ty žárovky ze světel. Otočíš klíč ledky se rozsvítí, a při rozsvícení parkovacek pohasnou o nějakých 50%
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

Tak nějak, jak píše ptáček, jsou SPDS se značkou RL a pak SPDS + obrys a ty mají značku DRL. Dokonce jsem viděl SPDS, které při zapnutí blinkru i oranžově blikaly. Světel je mraky s různým zapojením a značku E ti na světlo udělá, kdejakej šikovnej pan rákosník.
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Foglik »

presne tak... na aukru uz od 200Kc koupis jaky koliv denni sviceni a vsechny maji Ecko v krouzku... to ze nesviti tak jak maji je vec druha
Peca - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Peca - FK »

Nevite co prerusi proud v dennim sviceni ve vypinaci mlhovek kdyz sem hnedy napojil na spinacku? Kdyz zapnu obrysky tak mi automaticky shasnou a chci na to dojit co to dela kterej kontak?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od ferdamravenec »

a jestli to v tom vlákn ě nemůžeš najít

tak je to proto že relé v pojistkovce dostává v tomto zapojení + od spínačky přes spínač mlhovek , a - dostává přes vlákna obrysovek

pokud zapneš světla tak relé dostává + a + , tj ani do jednoho kontaktu nejde - a proto se nesepne
Uživatelský avatar
Drobot
Příspěvky: 14
Registrován: ned 25. říj 2009 18:20:00

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Drobot »

Ahoj, mám menší problém. Namontoval jsem si denní svícení a pokud je zapnuté, tak mi to ruší signál na rádio. Vím že je na to odrušovací člen ke světlům, ale stojí přes 500,-Kč, tak zjišťuji jestli není nějaká levnější alternativa. Nevím jestli se to tady již někde neřešilo, ale nikde jsem nic nenašel. Díky za rady, Venca.
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Arkis »

Nic z toho co zde napíšu není z vlastní zkušenosti, ale co jsem našel na netu.
  • Doporučil bych ti vyndat rádio, vypucovat konektor od antény... Todle mě přesně dělaly xenony- dal sem to do cajku a je klid

    Pokud je ve světlech nějaká elektronika, jak říkáš , spínaný zdroj pro stabilizaci, zkus na vstup do světel připojit nějaký kondenzátor, třeba 100uF na 16V a k němu paralelně 100nF keramický kond.

    jak už tu někdo vzpoměl tak to rušení může natolik vyzařovat a do rádia se dostávat příjmací anténou co máš na střeše nebo kde ju máš..a to je potom problém prostě je to jako vysilač rušivého signálu. a to pak neni jednoduché jedině ty led světla odstínit tzn dovnitř udělat oplechování a spojit s -pólem...ale příčinou je to že je to zmetek který nesplnuje normy pro EMC

    Tak jsem to z 80-90% vyřešil. :)
    Teďka jsem to zkoušel a už mi to šumí jenom trošku. Šel jsem do obchodu v Hranicích a řekl jsem jim, že chci kondenzátor 100 nF v keramice, prodavač mi řekl, že nemá, ale že něco pohledá, nakonec našel dva 68 nF (chtěl za ně 6,-). Tak jsem je koupil a dal k sobě paralelně a připájel mezi + a - co nejblíže k těm LED. A je tak 85% pokoj. Ještě je musím zatavit tou pistolkou (co z ní teče plast). Protože mi na ně přes masku teče voda.
Uživatelský avatar
Drobot
Příspěvky: 14
Registrován: ned 25. říj 2009 18:20:00

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Drobot »

Díky za radu, zkusím očistit konektor od antény a když to nepomůže, tak zkusím koupit ten kondenzátor a snad to bude lepší...
Papi - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 17:05:04, celkem upraveno 1 x.
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Xyz255 »

Spešl vlákno jsem nenašel, ale když se nechcu drbat s LEDkama, tak jsem objevil relé SPDS a pokud jsem správně pochopil, tak ho stačí prohodit s relé od AKINu v pojistkovce, je to tak?
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Arkis »

Pokud myslíš ASS1 tak to dáš místo relé světel. Mám ho v autě a funguje už přes 5 let.
Naposledy upravil(a) Arkis dne ned 26. říj 2014 23:37:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od emilio52 »

Papi : a co tyhle ty pasujou vedle mlhovek
http://www.obautodily.cz/eshop/svetla-p ... 7988.eshop
Obrázek Obrázek
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od ferdamravenec »

Xyz255 píše:Spešl vlákno jsem nenašel, ale když se nechcu drbat s LEDkama, tak jsem objevil relé SPDS a pokud jsem správně pochopil, tak ho stačí prohodit s relé od AKINu v pojistkovce, je to tak?
nevíme co jsi našel , ass apod se dávají místo relé světel , bea se přepinuje část elektriky
Papi - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 16:57:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Arkis
Příspěvky: 1373
Registrován: pát 13. dub 2012 12:38:51
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Arkis »

Vzhled je věc názoru, ale při montáži musíš použít hlavu.
Tam, kde je tažné oko dáš na kabeláž konektor a samotné světlo připevníš maticí. Pokud bys potřeboval odtáhnout auto, tak prostě vytáhneš světlo a můžeš namontovat tažné oko.
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od emilio52 »

jj konektory jsou hned u světla už z výroby :D .
a za těch 35 let co jezdím jsem lano vpředu ještě nepotřeboval ,teda zatím :D
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Xyz255 »

ferdamravenec píše:nevíme co jsi našel , ass apod se dávají místo relé světel , bea se přepinuje část elektriky
našel jsem toto http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6 ... -3472.html a podle M. R. Cedrycha to patří místo akinu, když je povinný denní svícení, tak jsem se chtěl ujistit, aby mi to něco nepotento
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od ferdamravenec »

tak to mám takovej pocit že to fungovat nebude , protože je taky trochu jinak zapojená elektrika
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Xyz255 »

Sakryš, no neva, ušetřim za "ptákovinu" :D Dík
Papi - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 16:57:16, celkem upraveno 1 x.
Karas
Příspěvky: 42
Registrován: pon 24. lis 2014 21:21:23

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Karas »

http://www.denni-sviceni.eu/denni-svice ... ce-SJ-296E
Co říkáte na tyto světla? Mám old masku a zvažuji, že je dám pod hlavní světla, jelikož mlhovky chci zachovat. ;)
pavlos
Příspěvky: 4
Registrován: pon 12. led 2015 12:50:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od pavlos »

Ahoj ve spolek. Mohli byste prosím doporučit osobně ověřený typ i značku (nejlépe včetně oobchodu, kde jste nakupovali) LED denního svícení na novou tvář na místo mlhovek? V ceně do/kolem 1000Kč. Šťourání na netu mi bohužel nic směrodatného nedalo, pouze teda to, že:
- se mám orientovat pouze na homologované sety,
- mám si dávat pozor na levné čínské kopie, které mohou mít mizernou svítivost a životnost,
Co jsem se už ale nedozvěděl je to, jak poznat čínskou kopii od "prvovýroby" - ukazatelem má prý být cena, což mi přijde úsměvné :-). Taky bych rád zjistil názory, jestli je lepší použít světla o průměru 7 cm (není mezera moc velká?) nebo 9 cm (podle komentářů by se měla vlézt). Spousta odkazů v tomto vlákně již bohužel nikam nevede a nerad bych pořizoval zbytečně další nepotřebný krám, proto budu rád, když se podělíte, která světla, odkud a jak dlouho máte, jestli dostatečně svítí a jak jste s nimi spokojení. Zatím se rozmýšlím mezi:

http://www.ahifi.cz/denni-sviceni-keetec-drl-9r.html
http://www.ahifi.cz/denni-sviceni-keetec-drl-9r-1w.html
http://www.leddennisviceni.cz/index.php ... 4&cat=1129
http://www.auto-moto-elektronika.cz/Den ... ta-DRL25HP
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od emilio52 »

mám ty první už asi čtvrtým rokem a pohoda krásně se vejdou k mlhovkám . :D
Obrázek
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Papi - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 16:58:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dusha
Příspěvky: 77
Registrován: pát 05. črc 2013 16:54:36
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Dusha »

Já mám ty poslední v odkaze skoro dva roky a taky si nemůžu stěžovat. Svítí parádně a vlezou se i místo mlhovek. :D Být tebou tak je vezmu za tu cenu....i když oni byly už ve slevě, když jsem je tenkrát kupoval. :lol:

Obrázek
Škoda Felicia 1.3 MPI, 40kW, 18.3.1998, najeto cca 135 000km. ;)
Tolik nových dílů a přitom tolik věcí se musí ještě vyměnit. ;) Ale radost z jízdy, k nezaplacení. ;)
http://chalan1.rajce.idnes.cz
https://www.youtube.com/user/skodoful
pavlos
Příspěvky: 4
Registrován: pon 12. led 2015 12:50:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od pavlos »

@emilio52: koukám, že to máš fakt pěkně vyladěné. Máš přímo ten "keetec"? Nevím jestli je to značka, ale viděl jsem hodně podobné od jiných "značek" a někde jsem četl, že si dotyčný musel diody po roce měnit a předřadit jim odpory, protože se jim moc nelíbilo skutečné palubní napětí. Osobně bych rád kdyby mi taky vydržely ty 3 roky a víc, to je myslím parádní. Jinak já bych si ale s další dírou vedle mlhovky hrát nechtěl, asi to bude pracné a taky kvůli tažnému (člověk nikdy neví, není tomu tak dávno, co mě vlekli na laně, když se mi odporoučel altík). Nezkoušel jsi náhodou, jestli by se tohle světlo vlezlo do otvoru pro mlhovku?

@Papi: to je asi věc názoru, "bílé" světlo mi nevadí. Žárovky nechcu jednak proto, že LEDky by (snad) měly vydržet dýl a taky nevím jakým způsobem by se u denního svícení žárovky měnily - odradila mě představa, že se mění obdobným "šikovným" způsobem jako mhovky. Ale možná je ta výměna u DL snazší?

@Dusha: Pěkné, dával jsi okolo světel nějaké kroužky? Nebo je tam ta mezera tak zanedbatelná?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od emilio52 »

to co tam mám já tak mají stejný průměr jako mlhovky a jelikož jsem mlhovky tam už měl tak jsem je nechtěl sundávat .
Světla tam drží na dvou malejch šroubkách tak by nebyl problém v případě nouze to sundat :) . Ani š120 ani felda mě ještě nikde neklekla tak aby mě musel někdo táhnout a doufám že to tak bude i nadále . :D
Změř si průměr ty díry a podle toho kup světla . Jaká tam je si už nepamatuju ;)
edit: už jsem to našel --Rozměry: 90x39 mm
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Dusha
Příspěvky: 77
Registrován: pát 05. črc 2013 16:54:36
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Dusha »

Už si z hlavy nepamatuju velikost té mezery, každopádně není tak velká a tudiž není potřeba nějakých redukcí. Co jsem se tak díval na ostatních felicií, jenž mají mlhovky, tak mi to připadá úplně stejné. ;) Horší bylo je vycentrovat do toho otvoru v tom plastovém krytu, protože je mám uchycené pomocí hliníkového L profilu k nárazníku. Jediná nevýhoda je, že když je mlha, tak na mě řidiči blikají, at´ si rozsvítím mlhovky. :D
Škoda Felicia 1.3 MPI, 40kW, 18.3.1998, najeto cca 135 000km. ;)
Tolik nových dílů a přitom tolik věcí se musí ještě vyměnit. ;) Ale radost z jízdy, k nezaplacení. ;)
http://chalan1.rajce.idnes.cz
https://www.youtube.com/user/skodoful
pavlos
Příspěvky: 4
Registrován: pon 12. led 2015 12:50:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od pavlos »

Nakonec jsem pořídil ty z prvního odkazu, čili ty samé co má i emilio52. Subjektivně bych řekl, že jsou konstrukcí betelné a svítivost je taky suprová - neberte to jako reklamu, ale jen jako můj názor a radost z pocitu dobré volby, který mi snad vydrží :). No a protože se mi opět v mlhovce odporoučela žárovka (řekl bych už čtvrtá během cca roku), přičemž mlhovky využiju jen párkrát v roce, výměna žárovky není na 5 minut a osobně jsem tvor pohodlný, dal jsem mlhovky nadobro pryč a denní svícení na jejich místo. Musím říct, že tam světla po mlhovkách sedla jak prdel na hrnec. Žádné redukce/kroužky nebyly naštěstí potřeba a i uchycení bylo bez potíží. Světla mám teď tedy na místě, ale zatím bez elektroinstalace. Zem (-) a parkovačky jsem připojil (předpokládám, že jde jenom o "signální"/"stavový" a ne o "silový" drát), akorát si nevím rady s připojením na klíček zapalování (+). Nejradši bych ho připojil na nějaký drát od klíčku vyvedený už do prostoru motoru s tím, že bych světlům navíc předřadil pojistku (přímo na drát, asi 1A - to by mělo při 10W stačit?). Není to blbost? Kde a jak to máte napíchnuté vy?
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od emilio52 »

Bílej na spínačku č.15
žlutej na parkovačky
černej kostra
snad to tak je už si to moc nepamatuju .Na krabičce bys měl mít návod na zapojení .
Pojistku jsem tam dával na bílej drát .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
pavlos
Příspěvky: 4
Registrován: pon 12. led 2015 12:50:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od pavlos »

Tak se zadařilo, už minulej týden, akorát jsem se sem dřív nedostal. Zapojil jsem to podle návodu. Drát od parkovaček jsem cvaknul a pak se na něho napíchnul. Kostru jsem připíchnul u nádržky s fridexem. No a největší oříšek bylo dostat se ke spínačce. Už jsem začal oddělávat palubovku, ale nakonec stačilo oddělat plastovej kryt pod volantem. Tudma sem vytáhnul drát z podkapoty do kokpitu - vedl jsem ho dutinkou pro hadičku naklápění světel. Přímo na spínačku jsem taky nemusel, napíchnul jsem se v pojistkové skříni na konektor BF (tuším). Všem díky za rady a dennímu svícení zdar :-)
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

dennní svícení a STK

Příspěvek od Mr.Wankel »

Nemáte někdo tušení, jak je to s nepovinnými ale homologovanými doplňky na STK?
Jde mi o to, jestli mě můžou nesvítící (ale předpisově nainstalované a homologované) LED denní svícení dát do závad, nebo ne. Podobný případ je podle mě třeba přídavné brzdové světlo (homologované, ale nepovinné).
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od emilio52 »

pokud jsou homologovaný tak by neměl být problém .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od ferdamravenec »

samozřejmě že můžou , protože pokud je to nainstalované musí to být funkční

třetí brzdové není podobný případ , pokud není namontováno není problém ,ale pokud je namontované musí být funkční , u vozidel od roku výroby XXXX povinné ,

vše záleží na technikovi
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Mr.Wankel »

ferdamravenec:
Jsi si jistý? Například kvůli nefunkční klimatizaci tě na STK taky nikdo nevyhodí ačkoliv je nainstalovaná. A předpisy splníš ikdyž ti přídavné brzdové nebo přídavné denní nesvítí. Protože to splňují již stávající světla.

Podle mě je to podobné jako s homologovanou opravnou sadou na pneu. Pokud by ji technik na STK vyžadoval, tak je to čistá buzerace, protože dle zákona Škoda auto schválila použití opravné sady, ale už nikde není specifikováno, že by musela být homologovaná, zvlášť když se do feldy z principu od výroby nemontovala (protože tehdy ji nevyráběli).
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od ferdamravenec »

jsem si jistý , klimatizace není vnější osvětlení , o ní se v zákoně o provozu na pozemních komunikacích nic nedočteš , nají t si ho můžeš na netu , odkaz na něj jsem dával už kdysi , čtení je to dlouhý a nezáživný

stejně tak ta opravná sada , do feli nepatří , páč výrobce určil rezervu jako deformační zónu , a má pravdu protože pod nárazníkem není žádná výztuha , a to že někde jim to někde nevadí , anebo že se dávaj místo rezervy toroidy na plyn je
benevolencí a možným průserem pro toho kdo to schválil , nebo přehlížel

taky můžeš sundat zadní zástěrky , nový auta je taky nemaj , už nejsou povinný , ale ............ dál se mi psát nechce , už se to řešilo
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Mr.Wankel »

S tím prvním odstavcem máš nejspíš pravdu. Můžeš mi dát ještě tip na vlákno ve kterém se to už řešilo?

S tím druhým odstavcem ale nikoliv. Protože podle zákona pokud výrobce schválí použití opravné sady místo rezervy (jakože u feldy to schválil), tak tam rezerva být nemusí, pokud je opravná sada. Ty nesmysly o deformační zóně v rezervě jsem tu taky někde četl, pokud vím, tak je celý ten prostor z laminátu. Navíc, metrový kufr je víc než dostatečná deformační zóna. To bych se spíš víc stresoval ze směšné deformační zóny ve dveřích, 10 cm s pár chabými výztuhami je opravdu slabota. Taky to bývají nejčastější smrťáky - při nedání přednosti zprava.

Jinak díky za odpovědi, poradil jsi mi tu už ve více věcech.
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

SPDS na blatníku r.v.97

Příspěvek od Mr.Wankel »

Prosím o radu. Má tu někdo na fóru úzké podlouhlé SPDS umístěné nahoře na blatníku nárazníku pod světlomety?
(r.v. před 98. před faceliftem)
Který parametr pro STK by to případně nesplňovalo?

Zaoblené hrany to má, takže tam by to neměl být problém. Ale říkám si, jestli to nezařadí do A kvůli přečnívání obrysu (ikdyž by to přečnívalo jen obrys blatníku směrem nahoru, nikoliv obrys auta jako takového).

edit: opraven překlep
Naposledy upravil(a) Mr.Wankel dne sob 03. říj 2015 9:58:03, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

Nevím, jak to myslíš, kdyby jsi to alespoň nakreslil, jak to má být. Blatník je to nad kolem až k dveřím, nevím, jak by jsi tam chtěl dát SPDS. Píšeš, že pod světlama, tam, ale blatník není tam je maska a nárazník. SPDS musí být umístěny dle vyhlášky a 25cm od blinkrů.
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Mr.Wankel »

Tak to jsem nevěděl, že musí být 25 cm od blinkrů.

Byl to překlep, měl jsem na mysli přichycení SPDS na horní plošce plastového NÁRAZNÍKU pod světlomety.
Nakreslené to mám, ale obrázek z počítače se mi nepodařilo sem vložit.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

Ve vyhlášce to o blinkrech není, ale na STK mi to říkal a napsal to do závad.
Papi - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Odpovědět