světla pro dennní svícení LED

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kubis
Příspěvky: 18
Registrován: úte 30. říj 2007 15:53:22
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Kubis »

Máte někdo prosím zkušensoti s montáží a hlavně kam umístit světla pro dennní svícení LED na předek Š-felicie 03/98 a výše typu 1,6 MPi ? Jedná se mi spíše o světla podélná a nechci je dávat za masku, ale do nárazníku, nebo pod lištu mezi hlavním světlometem a nárazníkem. Poraďte či ukažte foto atd..
Taresz - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Taresz - FK »

Podla mna to nie je schválené na pozemné komunikácie ale neviem na 100% :oops:
Uživatelský avatar
Kip
Příspěvky: 50
Registrován: pát 27. čer 2008 20:46:05

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Kip »

Schválené to je pokud jsou namontovány homologovaná světla a v daných rozměrech.
Základní pravidla pro dodatečnou montáž světel pro denní svícení:
- na jedno vozidlo se montují dva kusy (jeden pár) světel
- umísťují se ve vodorovné rovině ve výšce od 250 mm do 1500 mm na přední část vozidla
- vzdálenost světel od bočního obrysu je max. 400 mm a vzájemně mezi světly min. 600 mm (u vozidel s šířkou menší než 1300 mm je povolena vzájemná vzdálenost 400 mm)
- světla se rozsvítí automaticky po zapnutí zapalování (nastartování motoru) a zhasnou po jeho vypnutí
- při rozsvícení obrysových světel musí světla pro denní svícení automaticky zhasnout
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

Přesunuto do exteriéru, sem se to víc hodí. ;)
Jinak, co se týče světel, tak musí být homologována pro provoz v ČR a musí mít značku RL. Pokud to ty tvoje LED světla nemají, tak je zbytečné do nich investovat a montovat na auto.
Uživatelský avatar
Peters56
Příspěvky: 335
Registrován: úte 03. črc 2007 8:48:06
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Peters56 »

V případě použití SPDP nemusí svítit zadní koncová světla. To jen pro upřesnění.
Byla - Škoda felicia combi 1.6 GLX, zelená smaragdová metalíza r.v. 1997
Je - Ford Focus combi 1.6 16V, aquamarine r.v. 2000 Galerie
Co neubrzdíš to neukecáš ICQ 321190904 SKYPE, MSN = Peters56
Obrázek
mjamriska - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od mjamriska - FK »

tusim ze ak bude v SR schvaleny novy cestny zakon malo by uz byt povolene denne svietenie LED diodami, ale nie som si celkom isty
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

Peters56 píše:V případě použití SPDP nemusí svítit zadní koncová světla. To jen pro upřesnění.

Nemá to být tak, že dokonce nesmí svítit žádné jiné osvětlení, ani koncová světla?
majkl - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od majkl - FK »

no pár zkušeností mám. Rozměry umístění jsou napsány výše. Ono pokud budeš bude vybírat mezi homologanými světly, tak stejně moc na výběr nemáš. Ty nejlevnější jsou tak velké, že se nevejdou do otvorů pro mlhovky (musíš zachovat místo pro našroubování tažného oka ;) ). Ty dražší jsou sice trochu menší, ale ta cena.
Zbysek - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Zbysek - FK »

Ano, denní svícené pokud je zapnuté musí svítit pouze samo. Světelný zdroj může být cokoli s bílím až nažloutlým typem světla, tedy žárovky, diody a podobně. Musí se však jednat o schválené homologované lampy pro použití na vozidle (neplést s obyčejnou homologací, kterou mají na sobě pomalu i spds někde z hypernovy). Dá se říct, že homologovaná schválená světla pro užití na vozidle k provozu na pozemních komunikacích jsou pouze ty dražší kolem dvou tisíc a více.
smazany clen - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ahojte...taky o tom uvazuju..mam feldu pred liftingem a taky premejslim kam je dat...mam mlhovky.tak me napadlo do ty skviry co je pod znackou tesne do kraju vedle znacky..
jaky mate nazor na tydle svetla/sety?
http://tuning.autodoplnky.cz/denni-svic ... -s21269249 - tydle jsou fakt zajimavy,ale chybi ta homologace RL:-(
kuli tomu asi pujdu do techto..
https://tuning.autodoplnky.cz/denni-svi ... -s21269245
drazsi pak uz jsou ty peti diodove...ten set je dobrej, ze je all in, ale jde to tam koupit i zvlast a asi levnejc..
Letadlo - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Letadlo - FK »

chystám se naroubovat tyto světla http://www.milotec.net/led-denni-svetla-tmava.htm do nárazníku staré tváře místo původních mlhovek. Nemá již někdo za sebou tuto operaci? Rád posbírám zkušenosti....
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Atnarfus »

To za to fakt vyplázneš těch pět tisíc? :shock:
Letadlo - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Letadlo - FK »

Světla už mám doma a mám v plánu to zapojit přes tento modul: http://www.autoalarmy.cz/katalog/autodo ... vetel.html a tím pádem je zajištěný Tebou popisovaný problém s koncovými svítilnami. Stačí jenom nastavit citlivost sepnutí.
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 29. bře 2009 17:38:16, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Uživatelský avatar
Spiritus
Příspěvky: 19
Registrován: úte 10. srp 2004 20:10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Spiritus »

Tak to budeš asi světlá vyjímka ;)
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 29. bře 2009 17:39:02, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
Letadlo - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Letadlo - FK »

Když už něco dělám, tak se to snažím dělat pořádně! Proto taková světla. Když vidím ty některé malé modely světel, které sotva svítí, tak se divím, že to vůbec dostalo homologaci. Navíc se mi u těchto světel líbí, že mají homolagaci na poziční světla, takže při sepnutí hlavních světel dojde ke snížení výkonů světel a přepnou se na pozičky. V zákoně je uvedeno, že při tomto použití zapojení se musí natrvalo vyřadit parkovačky z hlavních světlometů. Myslím že to bude zdařilá montáž. Jen musím najít někoho v Ostravě, kdo svařuje plasty, aby zástavba vypadala opravdu dobře a ne pěst na oko. Please, help me:-)
smazany clen - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od smazany clen - FK »

Kup osvědčená světla...
Včera jsem viděl na feldě podobné. Řikal sem si proč nesvítí pak sem zahlíd tyhle denní ledkový ale na jedné straně svítily jen 2 LEDky asi z 10 a na druhý ani jedno... asi nějkej skrat...
smazany clen - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od smazany clen - FK »

Takže i já jsem se rozhodl dát ledkové denní svíceni. Upozorňuji vás že má všechny náležitosti pro provoz na silnicich.Jsou 4 diodové, a klidně by vlezli vedle mlhovek. Ale je tam tažné oko, tak tam je nebudu dávat. Ale budu je dávat přímo do narazníku.A to v místě jak je zacvaknutá ta černá lišta.Lišta je v nové tváři. Tak tam se udělají díry a svítilny se tam dopasují.Už to mám vymyšlené. V případě že to bude blbé tak se koupi nová lišta. A ty díry se zakryjou. Jsou to tady ty : http://www.bezpol.cz/59-svetla-pro-auto ... 7typ2.html našel jsem i levnějši. Potom sem hodím obrázek
Letadlo - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Letadlo - FK »

Včera a dnes jsem konečně montoval světla Nolden, zbývá mi ještě vyrobit plastové kryty a bude montáž hotová. Ve finále tu dám nějakou fotku. Každopádně musím za sebe říct, že tento druh světel na felicii je až extravagantní. Stejná svitivost a jas jako Audi S6. Nádhera :lol: Horší je to v kombinaci se žlutým světlem halogenů jako pozičky. Chtělo by to xenony!!! Ale jak je namontovat legálně to nevím. Jediné možné xenonové lampy Hella pro polo 6N stojí 12.000kč a ještě k tomu bez výbojek a to už je trochu moc!!! Kde je nějaká úprava masky a blatníků. lakování atd. Na ježdění do práce...no nejsem blázen. Poraďte...
Uživatelský avatar
xmorfeuz
Příspěvky: 1038
Registrován: ned 10. čer 2007 13:49:03
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od xmorfeuz »

nechci zakladat nove tema, ma nekdo tyto svetla ? maji homologaci a pujdou vymeni za puvodni kulate mlhovky ?

http://shop.obautodily.cz/index.php?mai ... ts_id=3940
Letadlo - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Letadlo - FK »

Tak jsem dnes dokončil instalaci, světla zapojeny jako denní, poziční a přes relé i jako náhrada za mlhovky. Montáž byla trošku složitější ale výsledek je myslím si zajímavý.Zde je pár foto.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Maty »

Tak to vypadá opravdu zajímavě :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
raduzo22 - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od raduzo22 - FK »

Vypadá to pěkně, to máš nějaký mega svítivý ledky? nebo vykuchaný světla na denní svícení?
Letadlo - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Letadlo - FK »

viz vlákno dříve...
Naposledy upravil(a) Maty dne pát 17. dub 2009 17:45:28, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4 .. předchozí citace
smazany clen - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od smazany clen - FK »

Po neděli sem hodím taky fotky.Už to mám hotové.
raduzo22 - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od raduzo22 - FK »

Sry,sem to přehlídl.ale docela pálka za ty světla. :o ale vypadá to pěkně to se musí nechat 8-)
Naposledy upravil(a) Peters56 dne pon 05. říj 2009 10:13:33, celkem upraveno 1 x.
Důvod: odstraněna předchozí citace viz bod č. 4
smazany clen - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od smazany clen - FK »

Zdravím.Tak jsem je dnes nafotil. Já jsem je zabudoval tak. http://buldozer3.rajce.net/Denni_svetla
Uživatelský avatar
hromyblesky
Příspěvky: 4227
Registrován: úte 10. úno 2009 8:40:01
Bydliště: Region razovitý ,tam někdo primo uprostřed mesta Ostravy,bo je to tu fajne cyp.
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od hromyblesky »

buldozr,sry ale nevypada to pekne,a zprasil si naraznik,to radsi si mel dat do listy,nebo k mlhovka, a urcite bych sundal ty "pruhy"z masky
synku lampy tu pálí,,,, neony blikaj na cestu...
FAKJU BIČ
VAUXHALL píše:Me by zajimalo kde bys to chtel jeste snizovat,kdyz motor je 12cm nad zemi
za vsim hledej pravidlo 7 a 15
smazany clen - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od smazany clen - FK »

Kód: Vybrat vše

buldozr,sry ale nevypada to pekne,a zprasil si naraznik,to radsi si mel dat do listy,nebo k mlhovka, a urcite bych sundal ty "pruhy"z masky


Dát to do lišty jsem taky uvažoval.Ale to bych musel vyřezávaz otvor do plechu A to se mi nechtělo.Dát to k mlhovkám taky by to šlo, ale zase bych se potom nedostal k matici, kde se šroubuje tažné oko.A ty pruhy v masce tak to jsem už tak koupil a mně se líbi.No a nevěřil bys za těch pár dnů co to mám namontované jsem byl už 3 x zastaven policii,a byla kontrola jestli to mám homologované.Nakonec mi to pochvalili a zasalutovali a odjezd. To je věc názoru každému se to může líbit a taky nemusí.Ještě se to musí vybrousit a stříbnout.
a1ex - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od a1ex - FK »

Letadlo: tohle je fakt vyvedene, moc se mi to libi, ale ta cena je mazec, to bych do feldy nedal.
Uživatelský avatar
AleScout
Příspěvky: 728
Registrován: ned 21. srp 2005 15:15:44
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od AleScout »

Letadlo: svetla vypadaji uzasne, jsi fakt borec! Proc si nezalozis vlastni tema a kdy te uvidime na srazu? Mas tam to rele jakoby svetelny senzor? :)
Rex - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Rex - FK »

no....i ta maska. je to věc názoru a názory jsou různé. mě se to taky nelíbí
Letadlo - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Letadlo - FK »

AleScout píše:Letadlo: svetla vypadaji uzasne, jsi fakt borec! Proc si nezalozis vlastni tema a kdy te uvidime na srazu? Mas tam to rele jakoby svetelny senzor? :)

ten senzor tam zatim není. Po této montáži spíše řeším nějaký ten xenon z níže uvedených důvodů. Asi je zítra zajedu koupit. Vlastní téma? Moc nemám času, možná někdy v důchodu ho bude víc tak tu potom něco hodím... :lol: :lol: :lol: A co se týče srazu - až budete organizovat Ostravu, tak mi dejte vědět...
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Mejra »

Tak denní světla už mám jistý čas namontované.. Tak kdyby někdo chtěl poradit, stačí se mi ozvat.. ;) Mám ty plně homologizované.. 5ti diodové..
Obraz421.jpg
ThomasHK - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od ThomasHK - FK »

xmorfeuz píše:nechci zakladat nove tema, ma nekdo tyto svetla ? maji homologaci a pujdou vymeni za puvodni kulate mlhovky ?

http://shop.obautodily.cz/index.php?mai ... ts_id=3940


Neboj, jdou tam uplne presne, policie mi uz je taky zhodnotila a vse v poradku. Akorat obcas lidi nechapou, ze to nejsou mlhovky a upozornuji te na to...ale zvyknes si :) jinak fotky mam ve svem tematu.
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Tomas6 »

Tak já dneska pořídil tyto. http://shop.obautodily.cz/index.php?mai ... ts_id=3407 Buď je dám do nárazníku jak je mlhovka,ale to budu muset nejdřív nějak domysle,protože montáž mlhovek plánuju v blízké době a nebo půjdou do lišty.Sice nemaj homologaci ale na tu kašlu.Co taky dneska má.Bral jsem je u nás v autodílech a říkal že je má taky a policajti na to nic neříkali.Jen nějak vymyslet zapojení.Mám slíbený nějaký modul reagující na světlo,takže by se měly vypínat a zapínat samy podle tmy.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Mejra »

No, s těma policajtama opatrně.. Zastak jedno jim to není.. Já mám homologizované a ještě to stejně kontrolovali jak se dalo.. A když ti jsou jedno cajti.. Tak je dej jako mám já - do otvorů v rovině mlhovek.. Rozměrově tam jsou jentak tak.. Jen vzdálenost mezi nima je o trošku menší než má být.. Ale všichni i cajti se zajímají jen o rozměr od obrysu feldy.. A tam sedí.. Sice jentak tak - 3cm ale sedí správně.. :D
Uživatelský avatar
Tomas6
Příspěvky: 3758
Registrován: sob 06. říj 2007 17:47:49
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Tomas6 »

Jenže já mám new face a tam by to bylo ještě blíž.Takže smůla.Cajti mi jedno nejsou.Homologaci maj e11,ale není tam to LR.Ještě je zítra zkusím zapojit na baterku,protože mám obavu jestli svítí tak jak by měly.Teda myslím intenzitu.Protože je na nich napsáno že jsou to pozičky.Maximálně je vrátím.
Felda 1,3BMM lpg Kat off,střed off,favo svody,soieta...Jede jako ďas. :-)
Passat B4 1Z EGR off+něco nalitého.Nejede špatně,ale mohlo by to být lepší...
http://www.feliciaklub.cz/forum_new/vie ... 16&t=10389
Letadlo - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Letadlo - FK »

Bez homologace do toho nejdi. Policie má v tom novou zálibu a velice to rádi kontrolujou. Včera mě stavěli a první co je zajímalo tak světla. Když neuspěli, tak mi stupně prolezli celé auto. Kola, folie, výfuk. Na nic mě nedostali. Vozím od všeho papíry a kopii TP. Nakonec jsme si chvíli o autě pokecali a popřáli mi hezký den. Horší to bude v budoucnu s xenonama, které jsem dneska namontoval. Zvolil jsem ale 5000K, takže je to snad tolik nebude provokovat.
Uživatelský avatar
lukasfa
Příspěvky: 441
Registrován: pát 13. čer 2008 17:37:55
Bydliště: hradec kralove
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od lukasfa »

Letadlo : hm moc hezke a dobrej napad
majkl - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od majkl - FK »

Tomas6 píše:Jenže já mám new face a tam by to bylo ještě blíž.Takže smůla.Cajti mi jedno nejsou.Homologaci maj e11,ale není tam to LR.Ještě je zítra zkusím zapojit na baterku,protože mám obavu jestli svítí tak jak by měly.Teda myslím intenzitu.Protože je na nich napsáno že jsou to pozičky.Maximálně je vrátím.

Tak pokusy přesně s těmito světly mám za sebou. Svítí to na prd a je to hned vidět, že jsou poziční a ne RL. Hlavně je vyzkoušej na slunného dne (kdy je poznat že je skoro nevidíš). Jakmile tohle cajt uviděj, tak seš jasnej :-)
Mirin - FK

denní svícení LED (LED DRL)

Příspěvek od Mirin - FK »

Zdravím,

Nemáte někdo zkušenosti s instalací LED sady pro denní svícení? Známý si koupil sadu LED a kontroler LED DRL, malou krabičku která má 5 vývodů. Dva jsou pro připojení LED, jeden na parkovačky (když se rozvítí parkovačky LED mají zhasnout) a dva vývody jsou na plus a mínus. Kontroler by měl z + a - poznat nastartování motoru a rozsítit LED pokud nesvítí parkovačky, ale problém je že na felicii 1,9D se LED rozsvítí jen na pár vteřin po nastartování motoru a zhasnou. Na mojí Feldě 1,3MPI to funguje v pohodě, i na dodávce Iveco, ale na feldě 1,9D ne. Zkoušel jsem to i na zdroji, když připojím napětí 10, 11 nebo 12V a pak ho zvýším o 1 nebo 2V LED se rozsvítí, ale znovu jen na pár vteřin a pak zhasnou. Nemůžu přijít na to proč to na 1,9D felicii nefunguje a jak detekuje nastartování motoru. Podle zvýšení napětí asi ne podle testu na zdroji. Máte s tím někdo zkušenosti nebo řešili jste stejný problém?

Díky
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: denní svícení LED (LED DRL)

Příspěvek od Ivarek »

Podle toho jak to popisuješ tak je to určitě podle napětí v síti.Zkoušel jsi s tím zdrojem vyjet až na nějakých 14V?Nemá ten controler na sobě nějaký trimr kterým by se nastavovala ta hodnota napětí při kterým má ty ledky rozsvítit?
Mirin - FK

Re: denní svícení LED (LED DRL)

Příspěvek od Mirin - FK »

Zkoušel jsem jít až na 16V, ale chování stejné. Dál jsem si nedovolil jít. Napadá mě jestli napětí nemá být ještě nějak zvlněné jako že běží altík, nebo jestli nedetekuje rušení od běžícího altíku...
žádný trimr nebo poťák tam není.. Ještě jsem zapomněl dodat, že když na té feldě 1,9D pustím ventilátor na stupeň 3, LED fungují jak mají. Nechápu ale jakou to má souvislost s detekcí běžícího motoru a proč to při zapnutém ventilátoru funguje..
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: denní svícení LED (LED DRL)

Příspěvek od Zdenda19895 »

Odkud bereš proud? :?:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Mirin - FK

Re: denní svícení LED (LED DRL)

Příspěvek od Mirin - FK »

Napájení kontroleru je to plus a mínus co jsem zmínil a z kontroleru jsou napájeny LEDky. Z toho plus a minus taky určuje jestli motor běží nebo ne, ale když nad tím přemýšlím, určitě to nebude jen podle úrovně napětí. těsně po vypnutí motoru je napětí na baterce ještě chvíli zvýšené a LEDky by vlastně svítili dokud by napětí nekleslo. Musí to být nějak jinak.
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: denní svícení LED (LED DRL)

Příspěvek od Zdenda19895 »

Já pro proud na + beru přímo z alternátoru. Zelený kablík co jde na kontrolku dobíjení. :) http://zh.rajce.idnes.cz/SPDS_2/#album
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: denní svícení LED (LED DRL)

Příspěvek od Alf »

A co se na ten kontroler vyprdnout a dát tam normální relé ? ( pokud teda z něho leze na LED světla normální palubní napětí a ne nějaké snížené )
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... &start=150
Uživatelský avatar
1.3MPi
Příspěvky: 167
Registrován: ned 02. bře 2008 15:49:08
Bydliště: Stredné Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: denní svícení LED (LED DRL)

Příspěvek od 1.3MPi »

Zdravim, neviete niekto, či by tieto http://www.tuning.sk/img.php?obrazok=im ... nie-03.jpg svetla išli nejak rozumne umiestniť namiesto hmloviek na NT?
Sorry za OT, ale nechcel som zakladať novu tému
Škoda felicia 1.3MPi Lpg
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: denní svícení LED (LED DRL)

Příspěvek od Zdenda19895 »

Alf píše:A co se na ten kontroler vyprdnout a dát tam normální relé ? ( pokud teda z něho leze na LED světla normální palubní napětí a ne nějaké snížené )
No já tam mám rozpojovací relátko. :) Nevím co je kontroler. :) :oops:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: denní svícení LED (LED DRL)

Příspěvek od 103457 »

1.3MPi píše:Zdravim, neviete niekto, či by tieto http://www.tuning.sk/img.php?obrazok=im ... nie-03.jpg svetla išli nejak rozumne umiestniť namiesto hmloviek na NT?
Sorry za OT, ale nechcel som zakladať novu tému

Proč vymejšlet vymyšlené :?: :?: :?:
http://shop.obautodily.cz/index.php?mai ... ts_id=3941
A jestli je chceš s LEDkama, tak použij tyto náhrady za žárovky:
http://www.hadex.cz/svetelne-zdroje--au ... zev-page-3
Odpovědět