světla pro dennní svícení LED

Odpovědět
emge

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od emge »

Re: lukaso
Žiadne relé tam nepridávaj, odber LED svetiel je minimálny, takže to bez problémov môže byť napájané priamo.
Zapoj to podľa návodu, väčšinou sú 2 druhy zapojenia - buď cez spínaciu skrinku, alebo priamo k plus pólu batérie.
Odporúčam pridať poistku k zdroju napätia cez poistkové púzdro - napr.:
http://www.tomshardware.sk/product/auto ... u-30a-106/
lukaso - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od lukaso - FK »

Jsou to tyto:
http://www.rakso.cz/detail/drl-svetla-pro-denni-sviceni/drl-svetla-pro-denni-sviceni-rtx-04/
http://www.rajce.net/f531414145
ten káblik co je naznačen na manuálu modry a hnedy co se má napojit na obrysovky tak ten tam není a když to napojim na ten bíly tak to jen zhasne ale už se pak nerozsvítí. Viz další fota
emge

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od emge »

Re: lukaso

Máš tento typ zapojenia, len "žltý" káblik je v Tvojom prípade biely:
http://www.led-dennesvietenie.sk/files/ ... center.jpg

Tento typ reaguje na napätie autobatérie a svieti len pri naštartovanom motore. Ako je to v Tvojom prípade? Motor je naštartovaný a LED svetlá nesvietia?
Skontrolu ešte, či si skutočne našiel vodič pre "obrysovky". Pripoj k vodiču voltmeter a zmeraj napätie.
lukaso - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od lukaso - FK »

Jenže když to připojim na baterii tak to svítí pořád a když rosvítím světla tak to zhasne
tak bych to měl připojit na spinačku ale jak je to připojeno přímo na spínačku tak to svítí slabe mají spotřebu 2x4,4w takže tam budu suset dát relé.
Zkoušel jsem to na trafu 12V ale když jsem to zkoušel připojit na tatkovou fábii tak to svítili hned po připojení na baterii ale bíly nebyl připojen.
A když to připojim přimo na baterku aby to svítilo a rozsvítím světla tak denni svicení zhasne ale jak světla zhasnu denní svíceni se už nerozsvítí :hlava: podle mého by mělo ne?
Uživatelský avatar
McShort
Příspěvky: 400
Registrován: pon 29. led 2007 15:51:09
Bydliště: Nová Paka
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od McShort »

záleží na tom kde se na tu spínačku připojíš, já jsem prve vyvedl 12v od klíčku z konektoru umístěného moc přihrátkou spolujezdce, je tam jeden volný konektor, na kterém je kostra, a pak dva kontakty +12V od klíčku, ale jeden asi leze někde z nějáké jednostky, má malý výstupní proud (nesvítili vůbec). druhý konektor OK
emge

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od emge »

Pozor na dodržanie zákona. Nepoznám český zákon, ale predpokladám, že jeho znenie bude podobné, ako znenie slovenského zákona.
A ten prikazuje AUTOMATICKÉ rozsvietenie a zhasnutie svetiel na denné svietenie. Zapínanie a vypínanie vypínačom by mohlo byť problémom pri kontrole (STK).

Ja mám typ LCD svetiel, ktorý sa pripája ku spínacej skrinke, takže sa neviem jednoznačne vyjadriť k Tvojim svetlám. Ale je možné, že to máš správne zapojené, len to nesprávne skúšaš. Skúsil si so zapojenými svetlami naštartovať motor? Vtedy by sa totiž mali rozsvietiť.
Tu je popis k zapojeniam:
http://www.led-dennesvietenie.sk/indexx.php

Citujem:
ZAPOJENIE: Typ 2 obsahuje vždy modul pre automatické zapínanie a vypínanie denných svetiel, napájajú sa iba 3 vodiče + a - priamo na batériu a tretí vodič na parkovacie svetlo, aby sa svetlá vypli, akonáhle zapnete stretávacie (parkovacie svetlá).Denné svetlá sa zapnú ihneď po naštartovaní motora, keď začne byť batéria dobíjaná alternátorom.
lukaso - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od lukaso - FK »

Díky moc za rady pomohla to jsem nezkoušel při nastartovaném autě a proto mi to nešlo jen to je trošku nevychytany systém ale funguje.
Když nejdříve vypnu světla a pak motor tak denní svícení zustane svítit a musím zapnout a vypnout světla.
Ještě jednou díky za rady :)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

Hele a nevypnou ty spds až po nějaké chvíli? Je divné, že musíš zapínat a vypínat světla.
V práci nám to taky dělá, že spds svítí ještě cca 20 vteřin po vypnutí zapalování.
lukaso - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od lukaso - FK »

Někdy zhasnou jak píšeš po 20s a někdy jsem čekal i 5 minut a pak jsem to vypl světlama a jestli se to nezlepší tak to asi budu reklamovat.
Nebo jenom zapnu zapalování a hned ho vypnu tak to svítí pořád ale když zapalování zapnu na delší chvilí tak světla samy vypnou.
Proč já musím mít takové štěstí :(
Uživatelský avatar
bBIKEr
Příspěvky: 650
Registrován: pon 27. črc 2009 18:48:16
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od bBIKEr »

Zdravim,chtel jsem se zeptat jestli nema nekdo zkusenost s temahle svetlama http://tuning.autodoplnky.cz/denni-svic ... ov-s245444

potreboval bych vedet jestli jsou stejne velky jako mlhovky,aby sem nemusel zvetsovat diru mlhovky,nebo aby nebyli mensi...

diky za radu
SERTE METAL V KOSTKÁCH !!!
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Foglik »

prumer 70mm. to sou velikostne jako mam ja... mlhovka ma 90mm, ale prodavaji nejaky krouzky okolo co se nacvaknou


http://www.levnealarmy.cz/eshop/externi ... black.html
DanoSK - FK

Denne svetla - je toto povolene?

Příspěvek od DanoSK - FK »

Zdravim, uvazujem o dennych svetlach. Chcem ich zabudovat do naraznika alebo najradsej pod svetla do toho plastu.
Su tieto svetla so smerovkami povolene?
http://auto.bazos.sk/inzerat/21792941/n ... ovkami.php
Musi mat DRL svietenie aj nejaky predpisany sklon? Napr. keby som to montoval do tych plastov pod svetla, tak by to svietilo dohora, alebo pretrcalo.. Je to problem, ak to bude smerovat mierne nahor? Myslim na STK a tak...
Ram512 - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Ram512 - FK »

Chtěl bych světla led místo mlhovek . Jaký průmněr tam vleze ?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

Nemáš pravítko?? A pokud náhodou ne, tak stačí :hledej: máš to napsáno o 2 příspěvky dříve. :?: :?: :?:
Je několik druhů, jsou i vymezovací kroužky, záleží co koupíš.
civic66
Příspěvky: 33
Registrován: stř 24. bře 2010 19:44:32

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od civic66 »

Ahojte,
Dlhsiu dobu rozmyslam nad montazou DRL, po dlsom smejdeni na nete a tu na fore som sa rozhodol pre kruhove ledky, do krytky vedla hmlovky...Kedze len tam to dovoluje rozmietnenie zakona (popripade ked to chcem aby to nejako vyzeralo a bez rezania narazniku atd.)
Neviem si vsak vyriesit otazku ako to tam dam.Chalan co ma tu feldu modru metalizu to urobil aj s navodom ale to zas ja nebudem robit tak do detailu... pravdepodobne to len vyrezem do krytky otvor pre led 70mmbude to trcat trochu von s krytky.Ak by sa niekto nasiel co by ma trochu nasmeroval ako na to Dakujem....
Peca - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Peca - FK »

a to pak když vyměníte na NF mlhovky za led tak to už asi někdy při prodeji nepujde vrátit protože se asi budou muset odstranit původní štekry k mlhovkam že :?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

Tak je ucvakneš s 5cm kablíku a když budeš chtít vrátit, tak zase naletuješ ne?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od ferdamravenec »

no a co koupit piny a svorkovnice ? jestli má denní svícení krátkej kabel tak ho taky vyměnit , u nf je spojení s e svazkem na stejným místě jeko u of tj u motoru v blízkosti čela nosníku , svorkovnice je stejná ,
nf má totiž mezi tímto konektorem a mlhovkou propojovací kabel (stejný jako oktávky)
Peca - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Peca - FK »

dej sem foto mravenče kterej myslíš :roll:
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od ferdamravenec »

klacek ukazuje tu svorkovnici , je to vlevo ve směru jízdy , následující foto vpravo ale není z toho nic poznat
http://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz/ ... 050046.jpg

potřebuješ toto + piny (jeden pin cca 10kč) http://www.amd-autodily.cz/zarovky-poji ... va-11.html
Peca - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Peca - FK »

zdravím chtěl bych si napojit svoje denní světla na extra vypínač na mlhovky ale nevím jak to mám udělat aby po zapnutí světel (budu to mít přes vypínač a přes spínačku) se vypínač kromě toho že je osvětlený aby svítil víc jak je to u origo nevíte jak je to udělaný a z kama popř natáhnout napětí na osvětlení když všechny mají ty kostky kde se nemužu k tomu dostat? :(
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

musíš, česky, vůbec jsem nepochopil co chceš udělat. Máš mlhovky nebo ne?
Peca - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Peca - FK »

mlhovky mám vedle vypínače mlhovek chci dát ten samej ale na denní svícení a svícení pujde vedle mlhovky na New Face
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Foglik »

svetla na denni sviceni nesmi mit vypinac
Peca - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Peca - FK »

ja to chci protože semtam se mě zrovna nehodi mít někde nastartovaný auto a svítit :(
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Andy486 »

v prípade, že sa dokopem k inštalácii denných led svetiel, tak si tež dám na ne vypínač, nechcem ,aby svietili vždy, ak je motor naštartovaný(defaultne sa spustia automaticky, ale budú sa dať vypnúť).
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

Foglik píše:svetla na denni sviceni nesmi mit vypinac
To není pravda.
Podle předpisu EHK/OSN č. 48 a vyhlášky č. 341/2002 Sb., ve znění vyhlášky č.197/2006 Sb., se v bodu 4 Elektrické zapojení píše jen toto:
4. Elektrické zapojení – jestliže jsou denní svítilny na vozidle, musí být automaticky zapnuty, když je zařízení, které startuje nebo zastavuje motor v poloze, která motoru umožňuje jeho běh. Aktivace a deaktivace zařízení pro automatické rozsvícení denních svítilen musí být možná bez použití nářadí. Denní svítilny musí automaticky zhasnout, jakmile se rozsvítí světlomety, s výjimkou případu, kdy se světlomety použijí pro přechodné varovné rozsvěcování v krátkých intervalech (světelná houkačka).

O vypínači se tam nic nepíše. A co není zakázáno, je povoleno. Takže denní světla se musí samy rozsvítit, za určených podmínek a rovněž musí za určených podmínek sama zhasnout. Ale nikde není zakázáno, že nesmím denní světla dočasně vyřadit vypínačem, pokud vozidlo stojí s nastartovaným motorem. Pokud teda zákonodárce nemyslel definicí: "bez použití nářadí" vypínač.
Sám to také tak mám, mám v okruhu denních světel vypínač, který mám trvale zapnutý a denní světla se po nastartování rozsvítí sama. Ovšem pokud stojím v zimě na parkovišti a přitápím si motorem, tak světla vypnu vypínačem.

Co se týče dotazu Pecy, tak pochopitelně jde použít origo vypínač i na denní světla a to, že vypínač při zapnutí osvětlení svítí málo a po zapnutí okruhu spínače svítí více dělá vnitřní odpor, který je ve vypínači, takže nic nemusíš robit. Jen zapni vypínač dle továrního schematu do tvého dodělaného el. obvodu pro denní světla.
Peca - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Peca - FK »

a jak by se to muselo zapojit aby se místo mlhovek namontovaly denní kulaté a fungovaly na ten origo vypínač pouze se zaplou spínačkou ? :?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

Peca - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Peca - FK »

A chtel bych z kontrolky mlhovek si tu ikonu upravit podle sebe kdyz uz to mlhy nebudou.nevíte čím nebo jak je to nejlepší udělat?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

Napsat a objednat u Phexyse. :P
Nejde to nijak podomácku upravit.
Obrázek
Peca - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Peca - FK »

Zdravim chci denni napojit na misto mlhovek ana ten puvodni vypinac,kdosi tu psal ze za vypinacem je hnedy kabl a ten se strihne a napoji na spinacku tak to chci taky udelat ale tech hnedych je tam vic , nemohli byste mi poradit ktery podle cisel pinu tam mam do te spinacky napojit? Kdyz sem to hledal podle napeti Tak bylo na obou vrchnich a na pravem spodnim cvaklo rele jak sem to zkouseckou spojil.A potreboval bych vedet ktery kabl kam vede za vypinacem
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

Do vypínače vede jeden hnědý drát a je tam klema na žárovku.
Peca - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Peca - FK »

Co myslis tim klema?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

Tzn, že vede k patici jeden drát a je v patici zdvojenej na druhej pin patice.
Peca - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Peca - FK »

A nevis kde to nejbliz napojit na spinacce uz nemam volne misto a chci to pres nejaky kabel co vede pres spinacku ale nevim ktery :(
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

Musíš to napojit někam, kde je pozice 15 (napětí po zapnutí zapalování)
Peca - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Peca - FK »

Otazkou je kde :( .vetsinou je tam staly cosem meril nebo vubec :o
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

Pozice 15 spínací skříňka
Uživatelský avatar
Foglik
Příspěvky: 900
Registrován: ned 15. bře 2009 12:58:20
Bydliště: Chotěšov
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Foglik »

nebo to vem pres relatko na kabel co vede do budiku ke kontrolce od dobijeni... pak se ti budou rozsvecovat jenom kdyz bude otocenej klicek a auto bude dobijet... tzn ne hned po otoceni klicku
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od ferdamravenec »

Peca píše:Zdravim chci denni napojit na misto mlhovek ana ten puvodni vypinac,kdosi tu psal ze za vypinacem je hnedy kabl a ten se strihne a napoji na spinacku tak to chci taky udelat ale tech hnedych je tam vic , nemohli byste mi poradit ktery podle cisel pinu tam mam do te spinacky napojit? Kdyz sem to hledal podle napeti Tak bylo na obou vrchnich a na pravem spodnim cvaklo rele jak sem to zkouseckou spojil.A potreboval bych vedet ktery kabl kam vede za vypinacem
takže žádnej hnědej , do pzice 6 vede šedozelenej a zněj vede propojky na 5 propojku (buď odstřihneš aby jsi mohl připojit kabel nebo dáš drát s novým konektorem ) z 5 natáhneš drát buď na spínačku (černý dráty 15) nebo do pojistkovky BE1 (pokud tam je volno) , popř BB7 , nebo pokud není abs BD1 , nebo z neobsazený svorkovnice AB 4 nebo 6 nebo 8
Peca - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Peca - FK »

Tak sem to napojil na ten zelenej od spinacky A tece do neho proud i do toho vedle propoje ale svetla se me roznou az po zapnuti parkovacek a klicku bez parkovacek me necvakne rele v pojistkovce a proto se to nerozsviti. Max mi sviti po otoceni klicku ta ikona na vypinaci tak jak je to po otoceni klice u vypinace obrisek. Poradte me co mam jeste udelat :( :( :?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

Máš to napsaný v tomto topicu, stačí si to jen přečíst. Pokud chceš nechat funkční vypínač, tak propoj pozici 15 ze spínačky na hnědej drát. pokud nepotřebuješ spínač, tak návod je zde.
PS. šedozelenej drát na vypínači je napájení podsvětlení vypínače, proto ti svítí symbol vypínače. :P
Peca - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Peca - FK »

tak hlavně že mě to radil ten 2 příspěvky výš prej žádnej hnědej ale šedozelenej tak mu pěkně děkuju :hlava: :hlava: :hlava: :evil:
Peca - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Peca - FK »

ok tak ten hnědej propojím a ten šedozelenej tam můžu nechat taky napojený aby mi svítil ten vypínač po zapnutí zapalování ne? snad to ničemu vadit nebude :?
Peca - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Peca - FK »

tak ten hnědej sem propojil s tim seleným co sem na něj přivedl + a jiskřilo to a když sem skusil ten černej co tam vede propojit s plusem tak to seplo tak to bude asi černý to pak cvaká i to relé doufám že to nebude tak zapojený ničemu vadit :? :(
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

hnědej je kostra a šedozelenej je podsvícení spínačů. z Pozice 15 na spínačce jde taky +12V. Logicky ti to musí jiskřit. Ten hnědej se musí mezi vypínači zadní a přední mlhovky přerušit a teprve na ten přerušenej směrem k spínači přední mlhovky napojit 15 od spínačky. Pokud jsi to napojil na černej, tak je to také správně, ale nebude ti fungovat ten vypínač.
Peca - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Peca - FK »

tak já to napojím na ten hnědej, ted sem to zapl a byo to nějak moc horký a mám nechat na plusu i ten šedozelený? a co budev potom kostra když hnědej odpojim a napojim na plus?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od 103457 »

šedozelenej dej z5 na šedozelenej. kostra nebude
Peca - FK

Re: světla pro dennní svícení LED

Příspěvek od Peca - FK »

jo dal sem to tak ale když zapnu obrysovky tak mi zhasnou ty denní ,ale já sem to chtěl aby když bude mlha si je zapl ale to už teď nepujde (ja vim že to tak nemá být) jedině když zhasnu obrysovky nevíš jak to udělat?
Odpovědět