Silnější H4

Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 114
Registrován: pon 08. zář 2008 22:00:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Silnější H4

Příspěvek od Smells »

Mám možnost koupit H4 12V/100-90W,standartní H4 mají 12V/60-55W.Nevím jestli je můžu použít ve Feldě.Jde mě hlavně o to abych nespalil elektřinu,a aby nebyl třeba i problem v oslňování protijedoucích řidičů(prostě jestli to nesvítí až moc.
Vím,že silnější žárovky nejsou na podle vyhlášky povoléný,ale Felda s těma svejma pidi světlama svítí fakt na prd.
Dík za odpověď
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak !!!

MUF-Škoda Felicia Trumf,1.3 MPi,50 KW,r.v.2000,
FuFa-Ford Focus Combi,1.6 16V,74 KW,r.v.2001,
Prodáno-Dědek-Škoda Felicia LX,1.3 BMM,40 KW,r.v.1995,
Uživatelský avatar
DuDe
Příspěvky: 799
Registrován: sob 08. črc 2006 12:46:58
Bydliště: Velky Tynec
Kontaktovat uživatele:

Re: Silnější H4

Příspěvek od DuDe »

Myslim že se tu řešilo , že tyhle silny H4 pálijou paraboly ve světlech - moc hřejou .
moskvic - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od moskvic - FK »

Hele vy se na to..než ti někdo nakope pr když ho osilníš...může ti to vypálit parabolu...a kup si kvalitnější osramky třeba nightbreaker...a věř nebo ne..svítit to budě uplně stejně..za předpokladu že máš nastavené světla..
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Silnější H4

Příspěvek od emilio52 »

Svítí to trochu víc ,spíš bych měl strach aby se neroztekly paraboly :lol: :lol: .
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Peca - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od Peca - FK »

hoši to 100/90 které je tumené a které dálkové :?
Uživatelský avatar
trivet
Příspěvky: 144
Registrován: pát 31. říj 2003 15:23:52
Bydliště: Nové Mìsto nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Re: Silnější H4

Příspěvek od trivet »

Měl jsem 100/90 asi dva roky, poměrně často praskaly a trochu víc hřály. Nic zničenýho nebylo, felda to v pohodě vydržela. Teď mám Osram Nightbreaker a svítí to ještě líp :)
Peca - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od Peca - FK »

a to 100/90 které vlákno je nadálkové to 100watové a nebo to 90tiwatové? ;)
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Silnější H4

Příspěvek od emilio52 »

To si děláš srandu nebo to myslíš vážně ?
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Hazi - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od Hazi - FK »

Ve feldě co mam jsou 100/90 už 3 roky a uplně v pohodě, nikoho neoslňuju, elektrika na to nic nenamítá, parabola je stále stejná a ani jednou jsem je neměnil.
Peca - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od Peca - FK »

ne to myslím vážně každej mi tvrdí něco jinýho a komu pak mám věřit :(
Josh123456 - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od Josh123456 - FK »

no nebál bych se toho je tam dát, jelikož jsem je měl cca dva roky ve své felis, tak a za tu dobu nebyl jedinný problém, takže se toho neboj
100 dálka, 90 tlumený
smazany clen - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak mám dojem, že jsem jediný komu úplně zcela vyhovují ty původní žárovky. 8-)
Vždyť na dálkový režim to svítí jak blázen a klasika je taky obstojná.
Josh123456 - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od Josh123456 - FK »

no, tak to si asi jedinej a nebo máš ještě vělmi zachovalé paraboly a čistá sklíčka světel.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Silnější H4

Příspěvek od mikka »

Už s původními žárovkami 60/55W se dost objevují problémy s vyhřátým přepínačem pod volantem. U těch 100/90 s proudem o 60% větším to bude podstatně horší.
MagicanBlack - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od MagicanBlack - FK »

už sem viděl několik světel zku.r.venejch temahle žárovkama.. parabola to nevydrží.. všichni kdo si myslí že jim to s parabolou za dva roky nic neudělalo tak si tam zkuste potom dát normální žárovky, nebude to skoro svítit...

Koupit nightbrabreakery, nechat seštelovat světla a budeš spokojenej..
další možností jsou xenony..;-)
a1ex - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od a1ex - FK »

mikka píše:Už s původními žárovkami 60/55W se dost objevují problémy s vyhřátým přepínačem pod volantem. U těch 100/90 s proudem o 60% větším to bude podstatně horší.



ja tuhle hlasku proste nechapu. uz sem se tu jednou ptal na problem svetelne houkacky, ze se mi nevraci do normalni polohy, ale preskoci az do ty zadni, cili zapnuty dalky a bylo mi odpovezeno, ze feldy nebyli staveny na denni sviceni a ze se tam vypalujou kontakty. toto je podle me prispevek podobnyho typu. lidi netvrdte mi, ze pres ty vypinace tece stejnej proud, co jde do svetel. vzdyt se ty svetla zapinaj pres relatka, tak nechapu, jak by se mohli hrat prepinace, kdyz tam jde proud minimalni? po pravde sem to nemeril, ale byl bych rad, kdyby mi moji teorii nekdo vyvratil nebo potvrdil. diky alex
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Silnější H4

Příspěvek od Ivarek »

Maj pravdu předsedo... ;) .Ten přepínač pod volantem je co do zapojení poslední článek před samotnýma světlama,tudíž co teče do světel jde přes ten přepínač pod volantem.
To relé tam je ale je umístěno ještě před tím přepínačem,takže proudově přepínači pod volantem neodlehčuje.
a1ex - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od a1ex - FK »

aha, tak jsem zase o neco chytrejsi. tohle skodovka nevymyslela moc dobre
Josh123456 - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od Josh123456 - FK »

s vyhříváním kotaktů měla problémy spíš jen už škodovka klasická

Magican: měl jsem tam ty silné žárovky cca dva roky a po nasazení původních žárovek, tak je to pořád stejný, takže záleží spíš na druhu žárovky, než na výkonu.
smazany clen - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od smazany clen - FK »

Pokud se nepletu, nejsou tyto žárovky povolené v normálním provozu. Např.: http://www.e-light.cz/svitidla/2382/
Josh123456 - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od Josh123456 - FK »

nejsou no a proto jsem je vyndal a zase na druhou stranu k policajtům chodí pitomci nebo lidi, co nechtějí manuálně dělat, takže si ani nebudou lámat hlavu se žárovkama a taky se mi za dva roky, co jsem je měl v autě nestalo, když mě stavěli policati, aby se ptali na žárovky, že svítí víc atd., vždycky jen koukli, jestli svítí všechny žárovky a bylo to ok.
Hazi - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od Hazi - FK »

Ja taky fakt stim nemam problem, 3 roky a bez jedínýho promlému. Ani s policajtama, je na nich E a to jim většinou stačí. Ale ještě nikdy to neřešily a ani naši sousedi (A, D) tomu nevěnovali žádnou pozornost. Na technický taky bez problému.
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 114
Registrován: pon 08. zář 2008 22:00:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Silnější H4

Příspěvek od Smells »

Tak ted jsem zmatenej :o jeden rika no problem druhej paraboly v haji . Ted si vyber :-(
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak !!!

MUF-Škoda Felicia Trumf,1.3 MPi,50 KW,r.v.2000,
FuFa-Ford Focus Combi,1.6 16V,74 KW,r.v.2001,
Prodáno-Dědek-Škoda Felicia LX,1.3 BMM,40 KW,r.v.1995,
Fuzzy - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od Fuzzy - FK »

Zdravíím silnější žárovky ti vypálej konektory atp. tak jak píšou ostatní. Mohu ti doporučit Tungsram MEGAPLUS+60% ty mám já a je to super mrkni ke mě do obchodu http://www.nejedeto.cz/product_info.php ... ts_id=1040 ale není tam foto...kdyby si měl zájem mužem se domluvit hodil bych nějakou slevu.. kdyžtak SZ nebo email.
RE5PECT - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od RE5PECT - FK »

Já ti řeknu můj názor! Já mám Ostram NighBreak kámoš má tydle nesmysli s watáží 100/90. Když sem to porovnal moje svítí o hafo víc a líp! Ty 100W mrchy bych si na auto nedal ani za peníze! Proč tam cpát neco nehomologovaného co stojí za pi*u místo super žárovek co svítí jak prase a nemusíš mít srach že ti něco provedou s autem? Koup OSTRAMKY a budeš spokojen,Pokud ti de o bílí světlo to ony dokážou taky, třeba OSTRAM COOLBLUE! Dát tady 4 stovky za žárovky, který sou 1A není zas takej majlant nemyslíš???? :twisted:
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Silnější H4

Příspěvek od smrcek »

A co říkáte těmhle? Má s nima někdo nějaký zkušenosti? Jestli svítěj lépe než ty klasický atd.

Jinak ty 100 watt mi nabízej skoro v každym krámu když jim povim že scháním žárovky na felicii :)

Jinak když mi rozmluvíte tyhle tak bych asi něco ušetřil a koupil si ty nightbreakery ale nevim kolik asi tak vydržej km, když je teďka povinný to denní svícení?
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Lars1 - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od Lars1 - FK »

Stony píše:Tak mám dojem, že jsem jediný komu úplně zcela vyhovují ty původní žárovky. 8-)
Vždyť na dálkový režim to svítí jak blázen a klasika je taky obstojná.

No to jsi opravdu asi výjimka. I když mám světla jak nový tak se mi to světlo s nich nějak nelibý, svítí jen na krátkou vzdálenost a ani tak to není nic moc. Taky se divám za co bych vyměnil ty klasicky H4.
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Silnější H4

Příspěvek od Zdenda19895 »

Původní žarovky ještě ujdou na suché cestě. :) Když je mokro, je vidět lautr ho.no :evil: :evil:
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Josh123456 - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Stony: To moje škůdka 130 svítí o dost líp na normální H4, než Felicie

Zdenda19895: A proto jsem trochu připlatil a koupil BX :-)
Uživatelský avatar
Oncle
Příspěvky: 909
Registrován: stř 30. črc 2008 13:20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Silnější H4

Příspěvek od Oncle »

smrcek píše:A co říkáte těmhle? Má s nima někdo nějaký zkušenosti? Jestli svítěj lépe než ty klasický atd.

Jinak ty 100 watt mi nabízej skoro v každym krámu když jim povim že scháním žárovky na felicii :)

Jinak když mi rozmluvíte tyhle tak bych asi něco ušetřil a koupil si ty nightbreakery ale nevim kolik asi tak vydržej km, když je teďka povinný to denní svícení?


nekdy v rijnu sem koupil nightbreakery a novy svetla, sviti to fakt dosti dobre muzu doporucit a najeto maj tak 5000km vse je ok :lol:
kupoval sem je v Autobenexu mam tam 30% slevu.
Obrázek Prodej Autokosmetiky a servis mycí, čistící a uklidové techniky.
http://www.sigra.cz

Onclova Race Felis - http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... =16&t=9101
Lars1 - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od Lars1 - FK »

Josh123456 píše:Stony: To moje škůdka 130 svítí o dost líp na normální H4, než Felicie

Zdenda19895: A proto jsem trochu připlatil a koupil BX :-)

Čoveče taky mne to tak připadá mám doma ještě starší škodovku 105 a taky má jen normální H4 a myslel jsem že je to jen můj pocit že Felda svítí hůř. Tak v tom nejsem sám.
Josh123456 - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Lars1: já taky nejsem rád, že nejsem sám, kdo to tak pociťuje. :-) Je to fakt. Svítí to líp na té mé škůdce, než na Felicii a to jsem dal do škůdky CoolBlue žárovky a to je docela paráda... :)
Barvas - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od Barvas - FK »

Fuzzy píše:Zdravíím silnější žárovky ti vypálej konektory atp. tak jak píšou ostatní. Mohu ti doporučit Tungsram MEGAPLUS+60% ty mám já a je to super mrkni ke mě do obchodu http://www.nejedeto.cz/product_info.php ... ts_id=1040 ale není tam foto...kdyby si měl zájem mužem se domluvit hodil bych nějakou slevu.. kdyžtak SZ nebo email.

Tak pod tohle se podepisuju, mohu je potvrdit že jsou OK. Svítí bíle a velmi dobře. Na posuzování životnosti je brzo, dával jsem je tam začátkem listopadu 08, takže mám s nima najeto asi 11tis km. Ale to stejně neřeším, kupoval jsem je v Globusu, záruka je dva roky a reklamace v Globusu jsou bezproblémové. Jinak v testu světa motorů (zkušebna se zařízením HELLA) s přehledem porazily žárovičky renomovaných firem.
PS: Nedělám reklamu, žárovky neprodávám, kolegu Fuuzyho neznám a Maďarsko mám v podvědomí jenom kvůli uheráku, klobáse a Tokaji, teda teď už i kvůli žárovkám.
sigmen - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od sigmen - FK »

Taky se podepisuju!!! Žárovky TUNGSRAM jsem měl v Sieře,měly sice svítivost jen +30%,ale svítily jako kráva.Byly tam 4 a půl roku a když jsem auto po tý době dával pryč,tak svítily pořád dobře. ;)
Goofy - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od Goofy - FK »

zdravičko..ted mám v autě žarovečky H4 Philips 12V 55/60W X-treme Power...po vyčistěni parabol a skel si nemužu stěžovat...na mokry asfalt to neni nic "extra"
ty 90/100W bych sui určitě do auta nedal...
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Silnější H4

Příspěvek od emilio52 »

Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Josh123456 - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Peca: no jelikož jsem dělal pokusy dost se žárovkama, tak ti phillipsy nedoporučim-spíš Osramky.
Návštěvník

Re: Silnější H4

Příspěvek od Návštěvník »

máš nějaký odkaz kde se dají sehnat na internetu ty osramky?
Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Silnější H4

Příspěvek od Ponman »

Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Josh123456 - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od Josh123456 - FK »

Uživatelský avatar
Ponman
Příspěvky: 2282
Registrován: stř 06. zář 2006 22:17:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Silnější H4

Příspěvek od Ponman »

hmm,co jsem hodil odkaz nize tak tam zrovna stoji cool blue 239,-2ks.A to se vyplati ;)
Felda,to je auto!!!! Aspoň víš,že jedeš!!!
Josh123456 - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od Josh123456 - FK »

jo to jo, ale já jsem jen dal příklad hlavně kvůli tomu, jak vypadají než kvůli ceně.
Xfanthom - FK

Re: Silnější H4

Příspěvek od Xfanthom - FK »

Dnes jsem koupil Light@Day ( tim jsem snad nic nezkazil, udajne od nightbreakeru vydrzi 4x dele 250H - 1000H) protze s temi puvodnimi vysoce svitivymi bludickami jsem se malem zabil :shock:
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Silnější H4

Příspěvek od smrcek »

V lednu jsem jel z Benešova do Českýho Brodu a taky sem se v těch jejich zákrutách po tmě skoro zabil :(

Ve středu nafotim jak to svítí teďka a pak vymontuju světla, vyčistim paraboly (má někdo nápad čím? - nebo jenom suchym a občas vlhkym jemnym hadrem?), vyměnim skla za nový (tyhle jsou dost votlučený z venku vod kamínků atak.), nasadim nový žárovky (zvažuju ty tungsram z globusu nebo klasický H4 nebo NightBreakery - tady se rozhodnu až je uvidim v krámě ,který mě zahřejou u srdce), nechám seřídit v servise a pak znova nafotim....jsem zvědavej na tu změnu ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Návštěvník

Re: Silnější H4

Příspěvek od Návštěvník »

sice jsem se tomu smál ale prej to je dobrý vyčistit jako zuby, tedy zubní pastou...
Uživatelský avatar
Mylen
Příspěvky: 114
Registrován: sob 08. črc 2006 19:19:36
Bydliště: Prešov

Re: Silnější H4

Příspěvek od Mylen »

sice su to skla z octy, ale na porovnanie myslim staci :D
tak hadajte ktore sklo je po umyti a ktore nie :P
Obrázek
Felicia 1.3MPi LX ;-)
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Silnější H4

Příspěvek od Zdenda19895 »

Návštěvník píše:sice jsem se tomu smál ale prej to je dobrý vyčistit jako zuby, tedy zubní pastou...
Pokud ti nevadí paraboly bez lesku a stačí místo chromu jen umělá hmota, tak to zkus. :) Já jsem je umyl jen vlažnou vodou, jemným hadříkem a na obou mě olezly docela velké fleky. A to jsem na to šel velmi jemně. Ale aspoň mám nové světla. :lol: :lol: :lol: (obě.)
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
Návštěvník

Re: Silnější H4

Příspěvek od Návštěvník »

asi sem to blbě napsal ale ty skla tou pastou! je jasný že paraboly jsou chatrný!
Uživatelský avatar
MartinB
Příspěvky: 661
Registrován: pon 15. zář 2008 17:31:55
Bydliště: Opava/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Silnější H4

Příspěvek od MartinB »

Zdar hoši (popř. holky :) ) když už se bavíte o žárovkách tak jsem narazil na tady tyhle.
http://www.tuningautodoplnky.cz/?detail ... kid=h4_732
Náhodou nějaké zkušenosti s nimi někdo máte? Díky moc předem ;)
MartinB ;-) a jeho Felí 50 kiloWattová kráska v kombajnu
Můžeš se mrknout ;-)
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... 16&t=15025
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Silnější H4

Příspěvek od 103457 »

Tyhle neznám a nechápu, jak šetři energii, když mají shodnou Watáž, jako obyč H4. Chápal bych, kdyby napsaly, že mají menší Watáž, třeba 40/45W a svítí shodně, jako 55/60W :o
Navíc cena 300,-Kč za jeden kus je celkem dost.
Odpovědět