Autobaterie

Diablo - FK

Autobaterie

Příspěvek od Diablo - FK »

Hele kuci kdyz mate ropacka jako ja jakou mate baterii? ja mam 72Ah a slysel jsem ze tam pry davali 55Ah zda se mi to moc malo, ze zajimavosti by me to zajimalo.

A druha vec jak vam jde ven baterie :D ja po hroznym rukolamu ji vyndam a nandam, ale odsrava to strasne guma co tesni kapotu a predni okno a hadice k naft. filtru a samotnej filtr, u 1.3 to jde krasne ven, ale u tech dieslu to panove z MB nejak posrali jako filtrbox, egr, trumpetky,radicku, olejovej filtr,zhavici svicky, zapadka nafty, odvzdusnovak a hafo dalsich veci :D
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od Kovi »

Čus bus,já tam měl 56Ah a po 2 měsících šla do kytek, teď sem tam dal 72 Ah a spokojenost :D . Jinak ohledně vyndavání,nemám problém. Stačí jen odšroubovat tem plastovej kryt co je pod oknem na tý straně u baterky(platová matička na desitku klíč) a odehnout směrem nahoru a jde ven i dovnitř krásně.Jinak nevíš čím by mohlo bejt to moje startování? viz článek.
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
Sigy - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Sigy - FK »

Tak vyndávaní a dávání baterky zpět je příběh o sprostých slovech :lol: :lol: Ja ještě musím oddělat vyztuhu mezi tlumiči :)
Jinak taky mám 72 ;)
smazany clen - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od smazany clen - FK »

Já mám taky teď 72Ah, ale tak stejně je fuk jakou tam dáš. Na baterce ti u diesela jde stejně jen o startovací (zkratový) proud, takže tam klidně můžeš dát i 40Ak když bude mít slušný proud. Pokud ale živíš nějakou aparaturu trošku, tak je lepší tam hodit klidně i silnější, aby to mělo z čeho brát když nedobíjí altík a aby jsi pak ještě v klidu nastartoval. Celkově to chce hlavně pořádnou baterku od kvalitního výrobce, protože dnes je spousta baterek, který sice mají 80Ah nebo více, ale k tomu bídných 300-400 A startovacího.
Uživatelský avatar
Kovi
Příspěvky: 780
Registrován: pát 21. zář 2007 16:09:21
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od Kovi »

Zbysek píše:Já mám taky teď 72Ah, ale tak stejně je fuk jakou tam dáš. Na baterce ti u diesela jde stejně jen o startovací (zkratový) proud, takže tam klidně můžeš dát i 40Ak když bude mít slušný proud. Pokud ale živíš nějakou aparaturu trošku, tak je lepší tam hodit klidně i silnější, aby to mělo z čeho brát když nedobíjí altík a aby jsi pak ještě v klidu nastartoval. Celkově to chce hlavně pořádnou baterku od kvalitního výrobce, protože dnes je spousta baterek, který sice mají 80Ah nebo více, ale k tomu bídných 300-400 A startovacího.

Já mám 72Ah a startovací je myslím že 680 možná 700 A. to by mělo stačit ne?
I kdybych měl jít údolím stínu smrti, ničeho zlého se nebojím, neboť ty se mnou jsi: tvůj prut a tvá hůl mě konejší.
U ostatních se evoluce projevuje stylem: Chodítko, odstrkávadlo, kolo, fichtl, mašina, auto......
no a já jdu zase pozpátku...Auto, motorka, kolo.... ale nebojte, protože stejně se zase sejdem u toho chodítka...:)
smazany clen - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od smazany clen - FK »

no ja mam 72ma kupil som ju za 1000sk od kolegu.baterka mala pol roku a je to aj citit.nemam problem.ale ked som ju tam daval tak som zistil pri porovnani so starou že je vyssia co ma nepotesilo lebo aj so starou baterkou som mal problem ju tam dat.tak som uvolnil tu lištu ako pisal kolega nadomnou a islo to lepsie.akurat nechapem naco ten filter pchali tak blyzko baterky :roll:
smazany clen - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od smazany clen - FK »

Kovi píše:Já mám 72Ah a startovací je myslím že 680 možná 700 A. to by mělo stačit ne?


Jo, 680A je slušnej lepší průměr. To stačí bohatě.
smazany clen - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od smazany clen - FK »

62Ah Varta, zaden problem
Lars1 - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Lars1 - FK »

Mám BOSCH 62 Ah zatim dobrý, ale ještě jsem jí nevyndaval. Zkusime a uvidime jestli mě bude brat zachvát zuřivosti. Jsem kliďas, ale občas když se to začne :x ... to je potom pakec.
Zbysek - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Zbysek - FK »

Já vyndával baterku jen jednou a to u příležitosti výměny tlumičů a tedy sundané rozpěrky. Jinak by to snad ani nešlo. Jinak Teď je tam nějaká 62Ah myslím a má pouze 520A EN . Jelikož jsem ji o víkendu dobíjel a zjistil že v jednom článku lezly ven elektrody, tak asi není úplně redy a hlavně už dlouhou dobu pozoruji, že je báječná po nabití, ale rychle pak ztrácí a ustálí se někde na 12,4V, což není mnoho. Takže letošní zimu asi felda dostane novou baterku Exide E-Tra XP07 se 75Ah/760A EN a starty tak budou o to lepší.
Diablo - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Diablo - FK »

no stou voltazi je to celkem bezny jev, v praci jsme to resili s n poctem dodavatelu a vsichni se na tom shodli, ze je to bezny. ja to ani nejak neresim, ani u tech stroju, resit tohle u baterii u kamionu kde jsou 2x 180ah 1000A se fakt nevplati, zvlast pri tolika soupravach
Lars1 - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Lars1 - FK »

Lars1 píše:Mám BOSCH 62 Ah zatim dobrý, ale ještě jsem jí nevyndaval. Zkusime a uvidime jestli mě bude brat zachvát zuřivosti. Jsem kliďas, ale občas když se to začne :x ... to je potom pakec.

Zkusil jsem jí vytahnout a zase vložit a bez problemu :) , ale je právda že je to dost natěsno na milimetry
Zbysek - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Zbysek - FK »

No ona 62Ah je docela maličká. S tou se tam manipuluje ještě dobře.
Lars1 - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Lars1 - FK »

zkoušel jsem dneska 72 ah je pravda že se musíš šikovně vytočit mezi kabinou a tlumičem. Z lehka nadzvednout ten plast pod oknem jinak je to bez šance ji vyndat nebo vložit
Naposledy upravil(a) emilio52 dne čtv 23. říj 2008 6:37:41, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
smazany clen - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od smazany clen - FK »

A jaká baterka je v 1,9d orogiš?
Zbysek - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Zbysek - FK »

60Ah, ale každý rozumný člověk si tam pak dá lepší.
Zbysek - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Zbysek - FK »

Jojo, to rozhodně. Vždy pokud to jde tak je lepší dát do auta silnější. Jak jsem psal, s 1,6 hýbne bez problémů i slabší baterka s menším zkraťákem, ale samozřejmě je lepší tam mít pro jistotu vždy silnější. Však 55Ah je taky minimální baterka doporučovaná do 1,6 pro perfektní funkci. My máme na nafťáčkách doporučovanou 60Ah, která mívala v originálu někde kolem 450A zkraťáku. No a my co chceme mít jistotu tam cpeme to nejlepší co tam jde dát (bohužel omezení velikostí u feldičky jde znát a tak nejde dát nic lepšího) a tak se tam cpou třeba 75Ah/760A :) Aspoň pak může i rádio hrát spoustu hodin bez újmy a hlavně protože má diesel přece jen tvrdý chod a hovado startér, tak v zimě pak není sebemenší problém ani při dlouhé odstávce.
Diablo - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Diablo - FK »

jinak mam to potvrzeny primo od firmy na elektro, autobaterie apod tak feldy naftovy baterie s max vyuzitim je 72ah, silnejsi uz jsou zbytecny, pac nebudou zpetne efektivne dobijeny, protoze to neveme altik a taky pry je felda nestala v proudecha a voltikach takze baterie pokud mozno kyselinove ( s H2SO4 - cili klasicka olovena) tamty ostatni pry jsou na tohle nachylny a jdou rychleji dokopru, bohuzel to neni vymysl, ale overena pravda, mam tam resp mel jsem olovenou min. 6 let a drzela i na zatezaku dlouho bez ujmy a to mam hudbu v aute, kolega mel bezudrzbovku kvalitni a feldicka mu ji rozcupovala za pul roku, tu samou ma v bore uz 3 roky a OKI (tam je to preci jen o krok dal)

To jen takova mensi rada ;) jinak moje ex baterka slouzi kamaradovi ve felince a jak si chrochta :lol: jen me to kvuli hudbe vadilo, protoze uz preci jen tolik hodin nevydrzela ;)
Zbysek - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Zbysek - FK »

Tohle je spíše obecné pravidlo a sedí hlavně na auta typu právě feldy, kde si majitelé moc hlavu s kvalitním nastavením dobíjecí soustavy nelámou. Pokud to právě někdo řeší a má vše v naprostém pořádku, problém v tom vůbec není. Nejvíce ale záleží na výrobci baterky, protože ty nové o kterých Diablo mluví (tedy bezúdržbové Ca-Ca) potřebují nejlépe dobíjení 14,6V. To je u řady nových aut splněno ale u starých ne. Pokud má někdo dobíjení třeba i na feldě v pohodě, těmto baterkám to moc nevadí a při správném zacházení s baterkou vydrží řadu let. Pokud ale nemá vše v pořádku jako 90% starších aut, pak je to právě problém. Jinak neznamená že si koupíte dvě stejné baterky a budou obě dvě na tom shodně. Rozdíly v jednotlivých kusech jsou obrovské a je to spíše o štěstí na jakou natrefíte.
No a k tomu dobíjení: tahle hodnota byla kdysi vymyšlena spíše pro ochranu, protože při krátkých jízdách opravdu nestihá 90A altík pořádně dobíjet vycuclou baterku. Jenže ta by se nikdy na vycucnutou hodnotu dostat neměla, pokud není majitel hovado. Pak potřebuje samozřejmě delší dobu na dobíjení, ale není to zase tak strašné, jelikož na slabší baterce se altík vcelku fláká a tady se o to více zapotí.
Je to tedy hlavně o chování uživatele k baterce a především o stavu dobíjecí soustavy.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Autobaterie

Příspěvek od mikka »

Jinak platí, že co se z baterky vycucne, to do ní musí altík později dobít, aby byla zase na maximální kapacitě.
A altíku je jedno, jestli se to odebírá a zase dobíjí u baterky s 55Ah, nebo třeba 150 Ah.
Jiná věc je, že větší baterku můžeme vysávat mnohem déle, třeba poslechem hudby s vypnutým motorem. Pak může altíku trvat trošku dýl, než do baterky dodá vyčerpanou energii, aby byla zase na max.kapacitě.
Zbysek - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Zbysek - FK »

Altík opravdu s přehledem dobije i několikaset Ah baterku. Bude s tím mít pouze mnohem více práce a bude potřebovat spoustu času.
Lars1 - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Lars1 - FK »

Zbysek píše:Altík opravdu s přehledem dobije i několikaset Ah baterku. Bude s tím mít pouze mnohem více práce a bude potřebovat spoustu času.

přesně tak to je. Ah = amperhodina určity počet amper za určitou časovou jednotku. Přiklad baterku 55 Ah z 10% kapacity na 100% kapacity při altiku 55 A bude dobijet hodinu ale baterku 165 Ah ve stejnem stavu to budou už 3,- hodiny. Tato uměra plati jen v připadě že ostatni elektrospotřebiče jsou mimo provoz a to se tyka i zapalovani zažehovych motoru jinak se doba k nabiti prodlužuje
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Autobaterie

Příspěvek od mikka »

To Diablo:
Je dobré si ujasnit, co je to vlastně Ah čili Ampérhodina. Ačkoliv název by naznačoval, že to souvisí s proudem, který se měří v Ampérech, není to tak.
Jedna ampérhodina je množství energie, které se z baterie odčerpá, pokud se z ní bude odebírat proud 1A po dobu jedné hodiny.
Při jmenovitém napětí baterie 12V tak z baterie bude odebráno za 1 hodinu 12V x 1A x 1 h = 12 Wh.
60W autožárovka bude z baterie při napětí 12V odebírat proud 5A, za 5 hodin tak odebere 5 A x 5 h = 25 Ah. A je při tom jedno, jestli připojíme tu žárovku k baterii 32 Ah nebo 150 Ah.

A když budeme tu baterii za jízdy chtít zase dobít, musíme jí těch 25 Ah zase dodat. Pokud bude alternátor během toho dobíjení dodávat proud řekněme 30 A, z toho zapnuté spotřebiče budou odebírat 20 A, bude se baterie dobíjet proudem 10 A a chybějících 25 Ah se dobije za 2,5 hodiny. A opět je jedno, jestli dobíjíme baterii s maximální kapacitou 32 Ah nebo 150 Ah, jde jenom o to množství energie, které jsme prve tou 60W žárovkou odebrali.

Pokud bude alternátor výkonnější, bude za daného stavu (otáčky motoru) dodávat vyšší proud, řekněme 40 A. Pak bude baterii dobíjet proudem 20 A a altík ji stihne doplnit chybějících 25 Ah za dobu 1,25 hodiny.
Kici - FK

Akú autobateriu?

Příspěvek od Kici - FK »

Caute hosi. Mam moznost kupit za dobru cenu polrocnu baterku. Mam Feliciu 1.3 Mpi. Mozem tam dat 75Ah baterku?
Návštěvník

Re: Akú autobateriu?

Příspěvek od Návštěvník »

Kdyz ji tam narves tak klidne max treba jednou za 1/2 roku externe nabit - tim nic nezkazis. Take zaleti jakej mas altik a kolik toho najezdis.
Kici - FK

Re: Akú autobateriu?

Příspěvek od Kici - FK »

Teraz som sa pozeral,mam tam 70A alternator. To by mohlo byt v pohode,vsak?
Uživatelský avatar
Zdenda19895
Příspěvky: 1439
Registrován: pát 02. lis 2007 23:31:53
Bydliště: Staříč
Kontaktovat uživatele:

Re: Akú autobateriu?

Příspěvek od Zdenda19895 »

Není to třeba ale já to dělám dvakrát do roka. Na začátku a na konci zimy. :) Jinak to jak silný máš alternátor nemá vliv na to jaká je kapacita baterky. Vždycky dobíjíš jen to co sebereš např. při startování. A to je tím že silnější baterka rychleji nastartuje než slabší, paradoxně méně než u slabší baterky. ;)
Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde nějaký blbec který neví že to nejde a udělá to.
Není důležité vyhrát, ale nasrat toho kdo tě porazil.
tgfh - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od tgfh - FK »

Prosím vás, má cenu se zatěžovat při výběru autobaterie "startovacím proudem"?
Stará baterka už úplně klekla, zítra jedu kupovat novou, mám vybranou tuhle:
http://www.nejlevnejsiautobaterie.cz/in ... ts_id=3995
http://www.nejlevnejsiautobaterie.cz/bm ... 73x480.jpg
Hodnota startovacího proudu 440A se mi zdá oproti jiným baterkám vysoká "nevadí to"? :oops:
Díky za odpověď :)
Uživatelský avatar
emilio52
_________________
_________________
Příspěvky: 4134
Registrován: pát 28. pro 2007 21:07:04
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od emilio52 »

Mám Varta Blue dynamik 52ah 470A a naprostá spokojenost krásně startuje i v zimě
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce moje felda
ObrázekObrázek
Zbysek - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Zbysek - FK »

Čím vyšší startovací proud, tím lépe (tedy do jisté míry, ale tady zrovna ano). O to lépe ti to bude dodávat potřebný proud při startu. 44Ah je ale základ pro tvé auto. Sice stačí, ale pro jistotu je lepší brát silnější, protože ji jen tak nevybiješ. Ovšem zase bude dražší a jelikož se baterky nedávno docela zdražovaly a příští rok to bude ještě horší, tak možná půjdeš jen do této. Ještě by stálo za to se podívat i po jiných značkách možná, protože cena je opravdu dost vysoká, ale to je teď bohužel skoro všude.
smazany clen - FK

Mrtva nebo vybita?

Příspěvek od smazany clen - FK »

Ahoj kluci,
mam takove dilema. Za tuto zimu me jiz 2x zklamala baterie. Poprve jsem ji dobila asi tak do 3/4 a 2 tydny poslouchala. Vcera zklamala po druhe. Opet jsem dobila do max. a dnes to klaplo, nastartovala jsem.

Nevim ovsem, zda je to vsechno tim, ze:
a/ jezdim spise kratke vzdalenosti (denne do 20km)
b/ nastartuju a zapinam rozmrazovani zadniho skla, topeni a radio
c/ je proste mrtva a musim koupit novou..

Existuje nejaky laicky zpusob, jak poznat, ze je treba ji vymenit nebo je jeste OK a proste nedava to moje zachazeni?


Dekuju,
Simira
Zbysek - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Zbysek - FK »

Nejjednodušší způsob je například prohlédnout baterku (případně nafotiti a poslat sem obrázky), aby se určilo jak je stará. Má na sobě někde umístěn čtyřmístný číselný kód. Ani stáří toho samozřejmě nepoví příliš o jejím stavu, ale je jasné, že pokud bude mít třeba deset let, tak je na čase přemýšlet nad výměnou. Záleží také o jakou baterku jde a jestli jde zkontrolovat hladina elektrolytu (to jde vesměs vždy, i u bezúdržbových). Jinak základní kontrola je změřit ji buď doma voltmetrem, nebo lépe v jakémkoli servisu nebo prodejně baterek ti ji přeměří zátěžákem. To že zapínáš topení a vyhřívání okna hned po startu je jedno, protože alternátor to stihne dobíjet, ale pokud to máš zapnuté celou dobu jízdy, s autem jezdíš jen ty krátké trasy a ještě třeba auto občas stojí více jak den, může to být problém. Při měření té baterky také doporučuji změřit klidový odběr, aby tam něco nežralo moc elektriku (ale to by byly problémy vždy spíše po delším stání.
RadekH

Re: Autobaterie

Příspěvek od RadekH »

Jak stará je ta baterka ? Nejjednoduší bude když ji nabiješ a pak změříš její napětí. Naměřená hodnota musí bet min. 12,6V ale spíš víc . Potom ji nechej 24 hod. odpojenou někde doma a zase ji změř. Pokud je dobrá tak nesmí napětí po 24hod. klesnout pod 12,6V.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou autobaterii do Felicia 1.9 diesel?

Příspěvek od 103457 »

Kup tam tu s největší kapacitou, která se ti tam vejde, to znamená, vem metr a změř si, kolik máš místa a podle toho kup baterii. Na značce ani tak nezáleží dnes už mají všechny přibližně stejnou životnost, já kupuju v obyč auto obchodech a vždy vydrží min. 4 roky.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou autobaterii do Felicia 1.9 diesel?

Příspěvek od Vici »

ja kupoval v zime a myslim se tam vesla bosch silver 74....
60 je urcite malo
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou autobaterii do Felicia 1.9 diesel?

Příspěvek od 103457 »

Já mám72 vartu, už tam byla, když jsem feldu koupil, na zimu budu muset pořídit novou, tahle stará už má 5 let a v mrazech se jí moc nechtělo. Mě, akorát limituje prostor, jelikož mám v rohu vedle baterky elektriku od klimy, takže větší tam nedostanu, ikdyž já mám benzín, takže i 60 by stačila.
vanplus - FK

Re: Jakou autobaterii do Felicia 1.9 diesel?

Příspěvek od vanplus - FK »

stačí v pohodě 60,62ah (ale kvalitní) a ten kamarád co ti radil že levný autobaterky jsou dobrý je pěknej trouba ..levný baterky ti vydržej polovinu času co ty lepší,tlouštka desek je skoro poloviční atd......nikdy my nevydržela víc jak 1 a půl roku,pokud opravdu chceš vyhodit 2 litry za "tesco baterku" tak kup alespon min.70ah ty čísla si stejně levný výrobci cucaj z prstu :D
Uživatelský avatar
Jojin
Příspěvky: 295
Registrován: pát 05. čer 2009 12:26:47
Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od Jojin »

K tomu dobíjení ... nelze do baterky pustit ampéry"naplno",takže přeci jenom dobíjení probíhá v jiné křivce. Jde o to že pokud bychom dobíjení nechali jen na alternátoru tak by nám olověná baterka dlouho nevydržela(v zásadě platí že na nabíječce se nastaví tzv. desetinný proud - desetina kapacity baterie, alternátor přeci jen dává při dobíjení více ale rozhodně to není v plné kapacitě, o to se postará regulátor dobíjení). To je jeden z důvodů proč se občas stane že nám baterka připadá"vyšťavená",nestihla se totiž při popojíždění"kolem komína"dobít.
FELICIA 1,9D GLX cca 300 000 km
Obrázek

Velké závady mívají banální příčiny. (můj otec)
Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká. (Miroslav Horníček)
Moudrost přichází s věkem. Někdy však věk přijde sám.
G.O.N.K. - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od G.O.N.K. - FK »

ja mam 72 AH bateku, a nejvyssi proud je myslim kolem 600 A. mam takovy problem, ze se mi zda že se mi starter az moc pomalu toci jak kdyby se mu nechtelo tocit, ale vyzdycky to nejak chytne napoprve. řekl bych že je chyba spiše ze strany starteru, protože jsem to několikrat skousel s plne nabitou baterkou. a vysledek je porad stejny
Zbysek - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Zbysek - FK »

V tvém případě by to opravdu patrně chtělo repas startéru (minimálně vyčištění) a šel by mnohem lehčeji. Pokud je ale baterka horší, nemusí se ani po jejím nabití nic moc změnit. To ale zase poznáš na jiných spotřebičích, jestli baterka na nabití zareaovala zlepšením či ne.
nebulus - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od nebulus - FK »

Repas štartéra som robil http://felicia-diesel.ic.cz/?p=43, ale tiež mám pocit že pri prvom štarte po týždňovej odstávke to nie je úplne ono, aj keď chytí na šklbnutie. Baterku mám 72Ah staršiu, neznámej značky a veku. Na druhej strane, keď sa mi to po výmene naftových hadičiek zavdušnilo, baterka zvládla točenie 3x po 10 sekúnd.
Zbysek - FK

Re: Autobaterie

Příspěvek od Zbysek - FK »

Já mám na feldě přesně tu stejnou baterku jako ty :D , tedy též neznámé stáří a stavu :lol: a teď když už s feldou nejezdím to po týdením nebo delším stání taky není žádná sláva to první škobrtnutí startérem. Jinak ale také točívala pěkně. Nemůžu jí to ale mít za zlé, protože opravdu nevypadá zrovna nově a já si celé dva roky co jsem s feldou jezdil říkal, že už nemůže další zimu přežít a že ji vyměním. Ale ona stále statečně drží dál :)
haley
Příspěvky: 10
Registrován: stř 15. dub 2009 13:37:04

Autobaterie

Příspěvek od haley »

Dobrý večer.Jakou baterii by jste mě někdo mohl doporučit pro Felicia 1,3 r.v.1998. V případě,že není na autobaterii
rok výroby podle čeho poznám při nákupu nové jak je stará? Děkuji předem za odpověď.
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od Pawlick »

Např.: Akuma, Varta. A datum výroby bych moc neřešil, pokud budeš kupovat v normálním obchodě nemělo by se ti stát, že dostaneš nějakou extra starou.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od smrcek »

Já mám v autě 55Ah od AKUMA a je zatím velice dobrá ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Yetti98
Příspěvky: 1324
Registrován: ned 08. čer 2008 21:46:35
Bydliště: Praha 4 142 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od Yetti98 »

Ahoj,mám taky Akumu 55Ah bez udržbovou(bez zátek) azatím v pohoděi v zimě při -20 loni v Orlickejch horách
Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 1094
Registrován: čtv 26. čer 2008 18:41:42
Bydliště: Blatná, České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od Mejra »

Můžu se zeptat.. Jak velká baterie se vejde do felicie - má tam přece držák na autobaterii.. Takže každá se tam asi nevejde.. Do jaký kapacity se tam vejde..? ;) Chci ted na zimu kupovat nějakou pořádnou.. Pokud možno kvalitní a s větší kapacitou.. Mám přes den malý odběr a přes noc hodně velký.. Tak chci aby vydržela.. ;) Mám v hledáčku zatím nejvíc nějakou ze serie Varta - Silver..
Uživatelský avatar
jezek
Příspěvky: 2183
Registrován: stř 07. lis 2007 18:32:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od jezek »

Pokud se nepletu tak 60Ah neni problem a Hazi mel snad jeste vetsi. Zmer si misto metrem a podle toho kup baterku :)
Krátká 1.3MPi GLXi rally red
Krátká 1.6MPi GLX modrá hlubinná metalíza
Tady na foru
Uživatelský avatar
Pawlick
Příspěvky: 674
Registrován: pon 16. dub 2007 19:07:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od Pawlick »

Tady máš např. nabídku Akumy - i s rozměry: http://82.193.8.14/akuma_website/download/akuma_comfort.pdf.
Pokud vím tak baterky stejného uchycení rostou s kapacitou do šířky.
Obrázek Felicia 1.3 LXi BMM 50kW, http://pawlick.rajce.net
Uživatelský avatar
hromyblesky
Příspěvky: 4227
Registrován: úte 10. úno 2009 8:40:01
Bydliště: Region razovitý ,tam někdo primo uprostřed mesta Ostravy,bo je to tu fajne cyp.
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobaterie

Příspěvek od hromyblesky »

ja mam BANNER 74AH a vleze bez uprav v pohode
synku lampy tu pálí,,,, neony blikaj na cestu...
FAKJU BIČ
VAUXHALL píše:Me by zajimalo kde bys to chtel jeste snizovat,kdyz motor je 12cm nad zemi
za vsim hledej pravidlo 7 a 15
Odpovědět