Startrer

folticek - FK

Startrer

Příspěvek od folticek - FK »

Dobry den,potřebocal bych poradit se starterem.Koupil jsem starter přes internet na felicii 19 diesl original ten černy dlouhy.Prodavajici tvrdil že šlape jak hodinky.Tak jsem ho tam nasadil aniž bych se do něho dival.A nastal problem.když jsem otočil kličkem do polohy start tak dvakrat otočil někdy trikrat apak jenom točil na prazdno.Chtěl bych se zeptat mam ještě jeden jeden ten ktera jsem vyndal s ty moji feliny a ten jsem rozebral a na vrchni časti starteru jsou tři ozubena kolečkav plastovym obalu jsou tam tři zuby ktere koukaji jako ven k obalu starteru a ty jsou přikryte gumičkama třema a dvě jsou praskle tak jsem si myslel jestli mi to tam neprobiji ale fak nevim potřebuju poradit jestli s tím ma někdo skušenosti děkuji za radu.proč to vypadava a pak toči na prazdno.jo abych nezapoměl civku jsem dal novou a pořad to same. :hlava:
p.s.
Příspěvky: 260
Registrován: sob 14. lis 2009 15:02:51
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Re: Startrer

Příspěvek od p.s. »

já bych se v tom nehrabal je novej reklamuj to :thumright:
folticek - FK

Re: Startrer

Příspěvek od folticek - FK »

nebyl novy ten majitel tvrdi že na něm bylo najeto 130 000.spíš mi nikdo nedokaže poradit proč vypina pořad spět vždycky vypadne ale jenom když je auto studene když je teple tak to neděla.
folticek - FK

Re: Startrer

Příspěvek od folticek - FK »

to neni řešeni se v tom nehrabat ja chci přijit na zavadu.A ten starter nebyl novej bylo na něm pry najeto 130 000km.Vyměnil jsem i civku a pořad nic.Pořad vypadava.Tak co s tím. :baseball:
endround
Příspěvky: 204
Registrován: sob 03. říj 2009 19:26:24
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Startrer

Příspěvek od endround »

folticek - FK

Re: Startrer

Příspěvek od folticek - FK »

ale proč volnoběžka přece ta volnoběžka dostava povel od civky a ja mam civku novou potřebuju aby mi někdo poradil jestli je to od starteru uvnitř neznam funkci starteru.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Startrer

Příspěvek od ferdamravenec »

protože cívka zasune volnoběžku do záběru tím se přes volnoběžku spojí startér s e setrvačníkem a roztáčí to motor

po chytnutí motoru se motor točí rychleji než startér zapůsobí volnoběžka tzn rozpojí oba stroje a přitom je její kolo v stále záběru

pokud je volnoběžka v háji tak při startování rachtá jeko když se ozubený kola o sebe odírají a nemůžou se dostat do záběru , někdy to fungu je někdy ne podle toho jak se mechanismus volnoběžky zastaví

jestli chceš studovat její funkci vem starý šlapací kolo to co při šlapání dopředu zabírá a šlápnutím dozadu brzdí rozdělej si zadní střed
folticek - FK

Re: Startrer

Příspěvek od folticek - FK »

děkuji ted tomu začinam rozumět konečně někdo rozumny umi poradit. :salut:
folticek - FK

Re: Startrer

Příspěvek od folticek - FK »

chtěl bych se ješte zeptat jestli je ve volnoběžce magnet ještě jsem ji neměl rozebranou
folticek - FK

Re: Startrer

Příspěvek od folticek - FK »

tak jsem koupil novou volnoběžku a složil jsem starter a vložil ho do auta a zavada je pryč takže děkuji za rady :P
endround
Příspěvky: 204
Registrován: sob 03. říj 2009 19:26:24
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Startrer

Příspěvek od endround »

Neni zač :thumleft:
shajek
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 28. srp 2014 18:27:06

Re: Startrer

Příspěvek od shajek »

Ahojte, tiez mam problem s volnobezkou. Kupil som novu, rozobral starter ale nedokazem vybrat von staru. Drzi mi to ta zavlacka s nejakou podlozkou a neviem ako to vybrat. Je na to nejaky navod ? vdaka
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Startrer

Příspěvek od ferdamravenec »

nevím přesně o jaký startér jde , ale u starších škodováckých se vzal 17 ořech na golu nasadil na hřídel resp na tu převlečnou podložku , na něj se kleplo kladivem , tím se srazila ta podložka a mohl se vyndat ten pružnej kroužek
shajek
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 28. srp 2014 18:27:06

Re: Startrer

Příspěvek od shajek »

jedna sa o 1,8kw starter bosch z dieslovej felicie
obrazok starter z predu vidno tu ciernu podlozku
tu vidno kde je ta zavlacka zaseknuta
tu je to v exploded stave

fakt neviem ako to dostat von ...
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Startrer

Příspěvek od Jura_Favorit »

Mám jeden lehce dementní dotaz, ale jelikož je tu poslední dobou vcelku mrtvo, tak se to ztratí :mrgreen:

Podlehl jsem modernizaci (nekupte téměř nový originální startér nového typu za stovku) a tak tu tak dumám - než to hodím do Obrázek - k čemu že je to očko viz obrázek? Je to pozink plech, jehož význam mi uniká. Je k tomu z výroby nějak přichycený kabelový svazek (větev spínač zpátečky + startér + čidlo tlaku oleje) či k čemu to tam je? Se startérem jako takovým to pochopitelně nemá nic... :D

Obrázek
Foto ilustrační z internetu.
Naposledy upravil(a) Jura_Favorit dne sob 05. bře 2016 19:49:10, celkem upraveno 1 x.
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Startrer

Příspěvek od ferdamravenec »

ano , přesně tak je to na příchytku svazku
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Startrer

Příspěvek od Jura_Favorit »

Díky za info :thumleft:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Odpovědět