Odbery ve felde topici altik

Uživatelský avatar
Roubic
Příspěvky: 25
Registrován: sob 13. pro 2008 11:47:08
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Odbery ve felde topici altik

Příspěvek od Roubic »

Cau chci se zeptat jestli ma nekdo promerene jednotlive obvody ve felde kolik A si vezme jednotlivy svetlomet, motor a kolik jde do baterky. Uz pres dva roky resim problem a altikem nejspis na nem bude odpaleny vinuti ale stejne mam strach aby nebylo neco v haji na aute. Trikrat me odesel behem dvou let vzdy diody a usmernovac. Mel jsem tam slabsi 55A z jednobodu favorita jenze ten pri pustenych svetlech nestihal. Ale vsechny altiky co jsem tam mel jsou varici. Je to normalni? logicky by melo jit do svetel 8 A do obou pri 60W zarovce ja nameril 15 muze byt chyba tam?
Dřív jsme chodili po čtyřech,
teď po dvou jestli to takhle půjde dál nebudem mít za chvíli po čem chodit
Já mám ale řešení: felda r.v. 2001 1.3 / 50kw :)
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Odbery ve felde topici altik

Příspěvek od pipo444 »

hmmm zajimave. ako si to meral ? nemeral si nahodou spolu 15A do oboch ? ale par amperov naviac aj keby bolo tak musi zvladnut. vo svetlach to zrejme nebude. skorej by som sa zameral na káble a silové spoje v akom su stave. ešte je možnosť že je baterka KO a berie velke prudy (vnutorny skrat) ale to som ja osobne nezažil ešte. záleží aj ake spotrebiče zapínaš, teda napr. naraz svetla, ventilator naplno, ohrev zad. okna, ... :mrgreen: ak by toto vsetko islo furt naplno tak nwm kolko by to tahalo ....
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Odbery ve felde topici altik

Příspěvek od Maty »

Jenom k té tvé hodnotě ....

pokud ti svítí světla a měřil jsi někde něco nevim co, ale čistě jenom světla kompletně maj cca 230W když svítí všechno (když budu počítat s 60W na přední žárovku) .... když vezmu nastartované vozidlo a dobíjení cca 13V tak to je přibližně 17A +/- na ty světla ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Odbery ve felde topici altik

Příspěvek od pipo444 »

no tak nejak ;) ale pochybujem že by svetlá prehrievali altík. to skorej nejaká ta HiFi v kufri a tak :D na to je už ten 55A slabý a chcelo by to 70A (90A) aby bola rezerva. ale ku hudbe sa zatial nevyjadril či je tam nejaký sub
Uživatelský avatar
Roubic
Příspěvky: 25
Registrován: sob 13. pro 2008 11:47:08
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Odbery ve felde topici altik

Příspěvek od Roubic »

V aute sub nemam mam vpredu klasicky asi 30W repro a vzadu ovaly po 50W takze nic moc v tom to nebude baterku jsem pro sichr dal taky jinou i pres to znova odesel. tech 17 A asi vyhovuje dnes uz jedu treti den na jinej altik a zatim v poho asi po 200 km tak snad to vazne bylo tim starym altem.
Dřív jsme chodili po čtyřech,
teď po dvou jestli to takhle půjde dál nebudem mít za chvíli po čem chodit
Já mám ale řešení: felda r.v. 2001 1.3 / 50kw :)
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Odbery ve felde topici altik

Příspěvek od Maty »

A to, že se hřeje altík soudíš podle čeho? ... je po jízdě horký? .... bylo by divný kdyby byl studenej když je přišroubovaný na motor kde se pohybuje teplota vysoko nad teplotu "horký" ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Roubic
Příspěvky: 25
Registrován: sob 13. pro 2008 11:47:08
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Odbery ve felde topici altik

Příspěvek od Roubic »

Horky je po jizde bezu svetel od motoru ale po jizde se zapnutyma svetlama je varici ze se na nem neda udrzet ruka ale dneska jsem ho po jizde kontroloval a uz to nebylo tak strasny zrejme predtim jel v plny zatezi a ted se dobila naplno baterka. Jeste mam dotazek ted resim jaky se davali altiky do feldy z roku 96 co nebyly MPička ještě asi taky 55A ne? pán mi nabízel altík ale říká že tam není napsanej proud ale jen voltáž a to 24V což je taky blbost ale prej je ze starý feldy
Dřív jsme chodili po čtyřech,
teď po dvou jestli to takhle půjde dál nebudem mít za chvíli po čem chodit
Já mám ale řešení: felda r.v. 2001 1.3 / 50kw :)
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Odbery ve felde topici altik

Příspěvek od pipo444 »

On sa zohreje určite po jazde. Ale jeho prehriatie môže spôsobiť aj jeho zlé chladenie, upchaté otvory, vrtulka, bordel vnútri na vinutí.... Záleží v akom stave bol a v akom stave si ho montoval. Ak kúpiš použitý a zvonku je naleštený, stále to može byť mačka vo vreci :D do vnútra nevidíš. Radšej nejaký repas alebo nový ;)
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Odbery ve felde topici altik

Příspěvek od pipo444 »

No dávali sa všade 55A altíky a samo 12V ;) a jak si mal výbavy viacej tak silnejší napr. 70A a 90A s drážkovanou remenicou. ale to musiš zohnať aj iný držiak. (či len ak je aj servo? ) ale ja MPi nemam tak to ti poradia iní :)
Naposledy upravil(a) pipo444 dne stř 20. kvě 2015 18:18:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Roubic
Příspěvky: 25
Registrován: sob 13. pro 2008 11:47:08
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Odbery ve felde topici altik

Příspěvek od Roubic »

Repasu už nevěřim to byl ten puvodni co jsem nechal zrepasovat a jen jsem vyhazoval penize pac tam od zacatku byl problem ve vinutí kterej přehlídli radši koupim nějakej jetej za 3-4 stovky a zrepasuju si ho kdyztak sam z toho staryho kterej az na vinutí je skoro novej. A novej magneton za 2a pul se mi fakt nechce me by zajimalo jestli se do tech feld davali i ty slabsi 55 nebo ne
Dřív jsme chodili po čtyřech,
teď po dvou jestli to takhle půjde dál nebudem mít za chvíli po čem chodit
Já mám ale řešení: felda r.v. 2001 1.3 / 50kw :)
Uživatelský avatar
Roubic
Příspěvky: 25
Registrován: sob 13. pro 2008 11:47:08
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Odbery ve felde topici altik

Příspěvek od Roubic »

Aha tak super dík :)
Dřív jsme chodili po čtyřech,
teď po dvou jestli to takhle půjde dál nebudem mít za chvíli po čem chodit
Já mám ale řešení: felda r.v. 2001 1.3 / 50kw :)
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Odbery ve felde topici altik

Příspěvek od pipo444 »

no máš pravdu čo si neurobíš sám to nemáš. najlepšie byť pri všetkých opravách lebo nevieš kedy ojebávajú :mrgreen: preto aj ja si opravujem a riešim všetko sám alebo som pri tom ;) kludne si zožeň silnejší altík nech to má rezervu, bral by som aj 70A alebo čo zohnáš.
Uživatelský avatar
Roubic
Příspěvky: 25
Registrován: sob 13. pro 2008 11:47:08
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Odbery ve felde topici altik

Příspěvek od Roubic »

Shanim 70 protoze tu jsem tam mel niz urcite ne 55 jsem tam mel taky a nestacila ale nebranim se ani 90 :D
Dřív jsme chodili po čtyřech,
teď po dvou jestli to takhle půjde dál nebudem mít za chvíli po čem chodit
Já mám ale řešení: felda r.v. 2001 1.3 / 50kw :)
Odpovědět