1.3MPi vybije bateriu pri státí

pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

1.3MPi vybije bateriu pri státí

Příspěvek od pipo444 »

ahoj. dedo má 1.3MPi a problém záhadný, kopu autoelektrikárov meralo skúšalo a nikto na to neprišiel. zatial ani ja :D
Problém je ten že ak auto stojí (v teplej garáži) 1-2 týždne tak vybije batériu teda nedá sa naštartovať.
ALE - odber z batérie je do 30mA osobne som ho meral a aj další autoelektrikári. Auto normálne dobíja, altík OK všetko OK, rádio ide len v polohe klúča 1 a žiadne čierne odbery. Batéria je nová, v záruke, prišiel osobne aj pán čo ich predával a meraj ju záťažákom a všetko okolo a OK. stará batéria bola ešte dobrá avšak chovalo sa to rovnako. takže batériou to nebude.

Teda je možné že niečo začne žrať za hodinu, dve tri väčší prúd ? napadá ma jedine ráno dať ampérmeter a celý den merať a zapisovať odber kolko to bude. je to síce pracné ale čo už :?
Lemosen
Příspěvky: 16
Registrován: pát 03. dub 2015 19:40:14

Re: 1.3MPi vybije bateriu pri státí

Příspěvek od Lemosen »

Stejný problém měl kolega.Poradil jsem mu aby úplně odpojil autorádio.Po odpojení už mu to nedělalo.Vyzkoušej ,za to nic nedáš.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3MPi vybije bateriu pri státí

Příspěvek od pipo444 »

hmmm radio je zapojene dobre. ale skúsiť môžem. aj ked nejde mi to do hlavy že by po nejakom čase zvýšilo len tak odber ? ved len na udržanie pamate taha nejake miliampere. teda malo by
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3MPi vybije bateriu pri státí

Příspěvek od ferdamravenec »

má to centrál ? pokud ano , změř proud při zamčeným autě ,
další věc , odpojit baterii , přeměřit -zkoušet po nějaký době (třeba po týdnu) , nebo ji zatížit žárovkou a měřit napětí a pak spočítat
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3MPi vybije bateriu pri státí

Příspěvek od pipo444 »

centál to nemá, ale preverím či to má alarm a tak. lebo nejaké DO som kdesu ku tomu videl. batério to nieje, vravím už je tam druhá a stále to isté, staršia ale dobrá bateria bola v škodovke 105 a tam úple bez problémov. nová batéria preskúšaná a dokonca požičal úplne inú na týždeň a OK. to bude niečo žrať, dajaké sprostosť. ale nikto na to nepršiel, musím bádať.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3MPi vybije bateriu pri státí

Příspěvek od ferdamravenec »

kontakty karoserie-motor jsou čisté ?
co spínač startéru ?
Lemosen
Příspěvky: 16
Registrován: pát 03. dub 2015 19:40:14

Re: 1.3MPi vybije bateriu pri státí

Příspěvek od Lemosen »

Na 90 % to bude autorádiem.Známej si to nechával přeměřit v servise a na nic mu nepřišli.Po úplném odpojení rádia to přestalo vybíjet baterku.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3MPi vybije bateriu pri státí

Příspěvek od pipo444 »

ak budem mať času tak všetko riadne prekontrolujem, štartér OK. ak je nabitá batéria tak točí jak šialený.
niekto hovorí že ak je tam štandard aku napr. 44Ah tak týždeň státia z nej môže dosť vycucať.
rádio prekontrolujem kolko ťahá ono samostatne
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3MPi vybije bateriu pri státí

Příspěvek od pipo444 »

No takze dneska som sa na to dal..
Alarm a pod. Je uz dávno preč a nič tam neni všetko je odpojene. žiadne nepotrebne zariadenia.
Potom som meral odber naprázdno a bolo to presne 26,1 mA a po úplnom odpojeni autoradia je to 25,4 mA...
Dalej som skontroval a vyčistil všetky silové spoje a kostry aj na altiku aj na štarteri...
Dobijanie naprázdno 14,1v a so svetlami 14v a na volnobeh ! V otackach drzi.

Ale škoda ze som nezmeral napatie aku naprazdno ale az po naštartovani, krátkom behu a vypnuti. A mala aj tak 12,5v... nieje to nejako malo ? Aku ma skoro 2 roky je to 44Ah Akuma
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3MPi vybije bateriu pri státí

Příspěvek od ferdamravenec »

víš nějaký hodnoty při zátěžový zkoušce , zatěžovací proud , doba měření , napětí ?
akuma už není co bývala , klidně by to mohla mít za sebou , pokud nemá správnou údržbu - TU MÁLO KDO DĚLÁ !
ještě můžeš zkusit ji odmastit , jestli se na ni srazí vlhkost mohl by ji vybíjet plíživý proud
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3MPi vybije bateriu pri státí

Příspěvek od pipo444 »

tak bola raz na reklamácii a vyjadrenie prišlo na papieri že bola preskúšaná a zaťažovaná a je dobrá.
baterka je uplne suchá, tam na ňu netečie, mne na nej aj voda stála a nič sa nevybilo..
len sa mi nezdá že má len 12,5V a kludne aj menej. bol by som za to že vráťit ju zakial je v záruke a zobrať druhú. alebo na skúšku dáku silnejšiu a dobrú. lenže tá asi nebude odkial
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3MPi vybije bateriu pri státí

Příspěvek od ferdamravenec »

vyzkoušej ji , jak jsem psal , žárovkou

jestli se vybitá baterka , po připojení k nabíječce rychle nabije , tak je v háji
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3MPi vybije bateriu pri státí

Příspěvek od pipo444 »

ja osobne si myslím že má už malú kapacitu, nejaká "uloženka"... ano vraj nabíjal len chvílu (neviem presne, či polhodina či hodina max.) a potom už naštartoval normálne.
napr. pred týždňom v sobotu jazdil tak by sa mala nabiť a potom odparkoval do garáže no ale keď chcel isť v utorok ráno, čo sú 3 dni tak ani ťuk. takže znova nabiť
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3MPi vybije bateriu pri státí

Příspěvek od Andy486 »

Počuj Pipo, aj keby bola baterka už zlá, ale mne aj tak nejde moc do hlavy, kde sa ti berie ten odber 25 mA, keď je úplne všetko odpojené??? hodiny berú 0,0 nič (ak máš digi, ten analógový ciferník neviem koľko si cucne)

napr. ja som mal v aute zapojený anténny zosilovač na stály + ešte pred rádiom a to bralo skoro 50mA !! a tiež to po týždni a pol baterke moc neprospelo..... odkedy som to zapojil normálne(na vývod rádia - tj. spínaný +), je max odber v kľude 5-10 mA ( a to tam je aj immo + centrál stále zapojený) skús kuknúť, či to nieje aj tvoj prípad, ak tam máš zosilovač na anténe - ten tenký káblik na anténnom kábli.
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3MPi vybije bateriu pri státí

Příspěvek od pipo444 »

Ak sa pozrieš do DP tak zistiš že odber v klude ma byt do 30mA.
Ja mam v 1.9d tiez do 30mA a baterku to nevycuca ani za dva tyzne.
Toto ma už digitalky. Je to rok tusim 99. Antenny zosilnovac urcite nie lebo ten je zapojeny do iso konektora na modry kabel a ovlada ho radio ked sa zapne tak na modrom je 12v :)
Čo tolko žere? Tak to radio na pamat len 1mA a ostane napr. RJ. Ty ak mas karburator a nie MPi tak asi ani RJ nemas ved naco :-D takze nema co zrat.
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3MPi vybije bateriu pri státí

Příspěvek od Andy486 »

No niečo na tej jednotke bude určite napájané stále, keďže si pamätá a bez napájania sa resetne, ja mám RJ (jednobod) karbecovú feldu som ešte naživo nevidel..... rádio inak mám zapojené len na spínaý plus, výhodou je, že si pämatá bez trvalého plusu ;) . takže do toho mini odberu sa s immo, centrálom , RJ a hodinami zmestím v poho ........tak potom to teda bude tak ako si písal, že tá baterka v tvojom prípade vyzerá byť KO asi... ak je vybitá, nemôže sa nabiť za pol hodinu, ak do nej nevalíš niekoľko Ampérov. Ak je naozaj teda vybitá a "nabije" sa tj. zvýši sa nabíjacie napätie na plný stav aj pri malom nabíjacom prúde za pár minút, tak bude vadná //samozrejme záleží na tom, čím to nabíjaš, a akú máš možnosť regulácie a kontroly napätia a prúdu, niektoré nabíjačky baterku nikdy doplna nenabijú, iné ju zas dokážu bez problémov prebiť //
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3MPi vybije bateriu pri státí

Příspěvek od pipo444 »

hej to je v poriadku ;)
ešte ma napadlo tak som chytil kliešťový DC ampérmeter a smeral som kolko si cucá batéria po naštartovaní, a ukázalo mi 2A :D samozrejme nejaká odchýlka tam bude
tipujem to tiež na vadnú AKU . uvidíme jako to dedo porieši a či mu ju zoberu a daju novú alebo ako...
Andy486
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10. říj 2013 7:28:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3MPi vybije bateriu pri státí

Příspěvek od Andy486 »

:) dobíjací prúd v aute som nikdy nemeral, takže neviem....no potom aspoň napíš, či bola chyba v tej baterke naozaj,alebo nie.
Škoda Felicia GLXI 1,3i Bosch Mono Motronic (1995) tm. zelená metalíza
nikto

Re: 1.3MPi vybije bateriu pri státí

Příspěvek od nikto »

Mne bralo z batérie tioež 30 mA u 2 ks Felícii. Je to pre RJ. Ale teraz berie 200mA, klesne na 10mA a znova na 200mA. Stale sa to opakuje. Je to nejaký chýbny kondenzátor, ktorý sda nabije a vybije - lebo je už starý zlý. Tento cyklus sa ale drži len niekedy. Takže je 0 odber a po 1 hodine to kolabuje. Asi v RJ je zlý kondik. Treba sa zmieriť, odpojovať večer mínus pól a je to OK.
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.3MPi vybije bateriu pri státí

Příspěvek od pipo444 »

problém sa opakoval sporadicky, no teraz mi nespomínal že by sa mu to vybilo, alebo jazdil častejšie :D
ak chceš rozobrať RJ dá sa to, a môžeš meniť kondíky jedna radosť. alebo zohnať druhú RJ a vyskúšať (neviem čo na to povie IMMO)
Odpovědět