Špatná baterka nebo něco jiného?

Lukkson
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 31. bře 2016 15:37:22

Špatná baterka nebo něco jiného?

Příspěvek od Lukkson »

Poslední dobou mi hrozně špatně startuje felda(1.3MPI 50Kw LPG r.v.98). Motor točí a chytne až na několikátý zdlouhavý pokus nebo už vůbec, 2x mě museli roztláčet.
Napětí při zaplém klíčku je cca 12,4V....po dojetí čerpadla 12,6-12,8V při vypnutí všeho ostatního. Při startování napětí spadne na cca 8V(při delších pokusech i na 7V). Na volnoběh je napětí 12,9-13,5V a celkem skáče podle otáček.
Svíčky byly černé a mokré jakoby od oleje...okamžitá výměna za nové...první start perfektní a už zas začíná starty prodlužovat.
Volnoběh je také hodně pofiderní, poskakuje a po vytočení otáček spadnou až na cca 500ot. že i světla se utlumí a následně se otáčky zhoupnou zpět na cca 750ot.
Na plyn absolutně žádný problém!
VAG diagnostika nenašla žádnou chybu, kromě toho že klapka není seřízena, ale ta se prý seřizuje sama.
Může mi prosím někdo poradit? Autem jezdím denně a potřebuju aby na něj byl spoleh. Díky :?
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatná baterka nebo něco jiného?

Příspěvek od a13sh »

zajed si tu baterku hodit na test,ale jestli pri startovani pada az na 7,tak je na odchodu
Uživatelský avatar
old.school
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. říj 2015 19:55:40
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatná baterka nebo něco jiného?

Příspěvek od old.school »

Ahoj Lukksone, tak co se skrtici klapky tykan, tak mam dojem, ze se serizuje skrze diagnostiku, pokud se nemylim. Nicmene baterka bude asi na finale, protoze i pri volnobehu je to malo. Zkus jedine zmerit napeti na altiku, jestli nahodou neodchazi regulator. To jsem resil nedavno take. Zkus si nekam zajet s tou baterii, my treba mame na to v praci nejaky odporovy merak. Jedine si zmerit toto, koupiz novou baterku. Pokud problem pretrva, pak bych resil zalezitosti ohledne altiku. Na me felde vim napeti pred zapnuti motoru asi kole 12,7V a po nastartovani bez svetel a vent na 1 mi drzi 14,2V. Pri startovani se mrknu hned, jedu pryc, potom napisu.
Old.School
Škoda Felicia (1999) Magic2, 1.3MPi 50kW, posilovač, ABS
Lukkson
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 31. bře 2016 15:37:22

Re: Špatná baterka nebo něco jiného?

Příspěvek od Lukkson »

Asi mě klamal voltmer, který mám natvrdo v autě... tady je skutečné napětí při startu.
Ten divný zvuk je ventilátor.
[youtube]www.youtube.com/watch?v=DEB5v7-ZsJY[/youtube]
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatná baterka nebo něco jiného?

Příspěvek od ferdamravenec »

přijeď , půjčím ti baterku , buď se potvrdí nebo vyloučí že je špatná

jinak je problém v přípravě směsi benzínu , snímač teploty nebo snímač teploty tlaku vzduchu , popř lambda
nic z toho nespolupracuje s LPG , proto na lpg není problém ale na benzín ano
Lukkson
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 31. bře 2016 15:37:22

Re: Špatná baterka nebo něco jiného?

Příspěvek od Lukkson »

Problém vyřešen.
Závada byla v elektrice, kdy mi šel do válců údajně benzín s plynem zároveň
Odpovědět