Felicie 1.3, 1996 debijí

wlasma
Příspěvky: 4
Registrován: úte 08. bře 2016 10:47:33
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Felicie 1.3, 1996 debijí

Příspěvek od wlasma »

Felicie 1.3 r.v. 1996 mi přestala dobíjet, kontrolka při nižších otáčkách problikávala, z vrakoviště jsem vyměnil alternátor, vyměnil jsem to hned na místě. Nastartoval jsem kontrolka zhasla, tak jsem myslel vše OK, domů jsem to měl cc 13 km , když jsem se blížil domů ventilátor topení přestával se točit a světla zeslabovala, okamžitě jsem vše po vypínal aby vůbec dojel domů, baterka byla nataras vybitá a přitom mi začala svítit kontrolka airbagu ani jsem nevěděl, že takovou kontrolku vůbec mám, ale kontrolka dob. stále nesvítila jakože dobijí. doma jsem nabil baterku zapnul jsem klíček, že zkusím nastartovat a vidím, že se mi kontrolka dobíjení vůbec nerozsvítila. Rozdělal jsem celou přístrojovku aby mohl zkontrolovat žárovku a ta byla v pořádku, tak si už nevím rady
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicie 1.3, 1996 debijí

Příspěvek od pipo444 »

alternátor z vrakáča - istota to tiež nie je
v prvom rade skontrolovať uhlíky a regulátor, to je to najjednoduchšie čo sa dá urobiť.
potom zobrať merák a merať napätie na baterke jak pri vypnutom motore, tak po naštartovaní
PaKr
Příspěvky: 79
Registrován: pon 10. bře 2014 18:58:56
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicie 1.3, 1996 debijí

Příspěvek od PaKr »

tak to je smůla na špatné kusy,protože to vypadá na spálené vinutí v altíku. to samé mě potkalo minulý rok cestou do práce.
taky jsem nevěděl,co s tím je,tak auto šlo do servisu a dostalo nový altík. prý je právě přes vinutí ta kontrolka ukostřená(tenký kablík dej na kostru a kotrolka by měla svítit - aspoň tak mi to poradili :D jinak kontr. abs a airbagu se u feli rozsvítí při nízkém napětí - takže aspoň nějaká kontrola tam je :D ale tohle ti přesně prozradí ti,co to v autech mají (to já nejsem :D
Odpovědět