Množství elektrolytu v baterii

MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Množství elektrolytu v baterii

Příspěvek od MIKO94 »

Zdravím,

v posledních dnech začínám mít problémy ráno se startováním auta, je relativně obtížné nastartovat motor, musím alespoň startovat dvakrát. Jakmile nastartuju, tak už nemám problém s dalšími starty. Vytáhnul jsem z auta baterii a koukal na množství elektrolytu (viz foto https://img16.pixhost.org/images/307/62 ... -kopie.jpg ) a nevím, jestli do baterie mám ještě dolít destilovanou vodu nebo ji nechat jak tam je :scratch:
Jedná se o motor 1.3 MPi, baterie BAXRO 12V 45 Ah, 390 A (EN)

Díky za radu :)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Množství elektrolytu v baterii

Příspěvek od 103457 »

Desky by měly být pod vodou a měla by tam být kousek mezera mezi horní deskou článku a hladinou, ale opravdu malá cca 1 - 2 mm.
Zda dolejt destilku nebo elektrolit je otázka, chtělo by to změřit refraktometrem, jakou to má hustotu. Měli by ho mít v každé autodílně.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Množství elektrolytu v baterii

Příspěvek od ferdamravenec »

každá baterka(výrobce) to má jiný
u černých baterek bývá pod dírou zátky takový Učko nebo Lko a náplň by měla být k tomu

jak je výše změřit jestli kyselinu nebo destilku

změřit dobíjení , buď se to odpařilo přebíjením , nebo už jde baterka do háje
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Množství elektrolytu v baterii

Příspěvek od MIKO94 »

Teď jsem to změřil tímto hustoměrem - https://img16.pixhost.org/images/308/62 ... uprava.jpg

U všech článků mi to vykazuje hustotu +/- 1,22 g/cm3 (znamená uspojojivé, ale neuspokojivé je od 1,20g/cm3 níže) a když ji dám na tester autobaterie, tak mi to ukáže, že je údajně nabitá na nějakých 12,6 V :?

Ještě ji vezmu do servisu, uvidím, co mi tam řeknou, zatím jsem dobil druhou baterii tak jsem ráno zvědav. Ještě mě napadla varianta, jestli ve hře zároveň není alternátor, který může žít vlastním životem. :scratch:
MIKO94
Příspěvky: 177
Registrován: stř 20. črc 2016 12:43:54
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Množství elektrolytu v baterii

Příspěvek od MIKO94 »

Tak baterie byla přeměřená a prohlédnutá - má nějakých 35 %, při troše štěstí když ji nabiju, tak bude mít o něco víc, ale jinak je už z části zesulfidovaná :cry:
Prý je jedno, jakou si vyberu značku, jednak baterie které dáváme k likvidaci, tak se znovu svým způsobem repasujou (čili životnost většinou do 2 let), a co se týče značek, tak u baterie je jeden výrobce, pak si to ti další jenom přelepí svým logem...
Uživatelský avatar
Basic
Příspěvky: 67
Registrován: pát 29. led 2016 13:57:03
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Množství elektrolytu v baterii

Příspěvek od Basic »

Zaujímalo by ma čo je na tom pravdy, vie niekto nejaké info? Príde mi totiž že Banner/Powerboost Varta/Bosch
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Množství elektrolytu v baterii

Příspěvek od ferdamravenec »

banner , nědělají náhodou rakušáci ?

bosch , varta , některý star-line , - johson controls česká lípa



jednak baterie které dáváme k likvidaci, tak se znovu svým způsobem repasujou (čili životnost většinou do 2 let),
????????????????????????? a kolik pak stojí ? nikde jsem neviděl baterky do +- 500,-

měl jsem bateria slaný 9 let ,
mám afa nejmíň 6let , varta asi 4 roky , bez samolepky z český lípy 3 roky (ty kupujou a prodávají místní autodíly , jsou to baterie s povrchovou vadou , záruka na funkčnost 2roky)
Odpovědět