Klimatizace u 1,9D

lesek - FK

Klimatizace u 1,9D

Příspěvek od lesek - FK »

nemáte někdo náhodou fotky jak je přichycenej kompresor na motoru v 1,9D. Jedná se o dodělávanou klimu DIAVIA a jestli by jste nevěděli co tam bylo v tý sadě za kompresor, výrobce a typ. Myslím že jsem tu fotku někdy kdysi dávno na foru našel, ale teď se mi to nedaří... Díky Lešek
lesek - FK

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od lesek - FK »

a ještě mě napadá jestli někdo nevíte, kdo má zastoupení v ČR na tyhle značky. Díky Lešek
Uživatelský avatar
Skury
_________________
_________________
Příspěvky: 2854
Registrován: pon 19. led 2004 13:28:54
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od Skury »

Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun 1̶.̶8̶T̶ - bude update
ProjektySNADNO.cz - zpracování projektových dokumentací na rodinné a bytové domy, interiérový design, specializace na nestandardní řešení.
Bugi - FK

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od Bugi - FK »

tu su nejake fotky ..... vyrobca je SANDEN typ nie je čitateľný :) ale pravdepodobne je to SD7B10
http://www.diavia.it/eng_spares.php?categoria=3&sottocategoria=7&marchio=0&id=416
Obrázek


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
lesek - FK

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od lesek - FK »

paráda díky moc! Příští týden si jedu pro klimu vyndanou z 1,9D, ale chyběl tam právě kompresor (je uraženej)... Ten kus železa zespod slouží jako ochrana kompresoru? Nebo to tam má nějakej jinej význam? Ten tam taky chybí... vrchní držák tam je... Jinak jak jsi s tím spokojenej? Chladí to alespoň trochu? Dodělávaný klimatizace prý nic moc... Ještě jednou díky. Lešek
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od Alf »

Vypadá to, že plní i ochrannou funkci, je to tam dost dole.

Budeš montovat další klimu ?
Potom udělěj nějaký foto pro příznivce montáží kimatizací ;)
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
lesek - FK

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od lesek - FK »

jj, do našeho pick upa 1,9D. Po delší době jsem jí sehnal komplet... Kompresor mi přijde z DE, totiž SD7B10 je ve dvou provedeních. První jak ho známe z 1,6MPI orig. klimy a druhý jak používala diavia a alex s těma držákama vytáhlejma v ose. To druhý provedení není použitý k sehnání... Musel jsem se porozhlédnout i na jiný auta co ho maj. Konkrétně fiaty objemy motoru 1,1 (punto, cinq, seic... apod.) a těch moc s klimou není. Foto určitě udělám. Jinak DIAVIA má ten kompresor dole, ALEX má kompresor za motorem. Zajímalo by mě taky jak u tý diavie omezuje ten kompresor průjezdnost a vůbec náchylnost na uražení komp. Lešek
nebulus - FK

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od nebulus - FK »

Nie je to síce ku klíme, ale na Bugiho fotkách ma zaujali dve veci:
- na kryte airboxu v mieste pripojenia odvetrania hlavy motora chýba kúsok plastu. Doteraz som si myslel že to chýba iba u mňa a že to niekto zlomil...
- tá izolácia kúrenia je nejaký dodatočný tuning? Má to význam?
Bugi - FK

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od Bugi - FK »

Ten kus sluzi ako ochrana je to dost nizko a musim davat dost pozor ked prechadzam cez obrubniky aj tak tomu sa mi uz podarilo odtrhnut kompresor,... od zeme je to cca 9-10cm niekedy je to dost o hubu :) .... chladi to celkom fajn ale je to aj dost citelny ubytok na vykone hlavne v meste :)

to nebulus:
1. na kryte airboxu v mieste pripojenia odvetrania hlavy motora nechýba kúsok plastu je to tam vyfrezovane od výroby :D
2. ta izolacia je tiez od výroby :)
lesek - FK

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od lesek - FK »

Zdravím, nevěděl by jste někdo kolik je velkej průměr na tý řemenicikompresoru? díky Lešek
lesek - FK

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od lesek - FK »

jestli je to podle toho odkazu tak by to mělo být 112mm, řemenice PV6, ale z těch fotek co tu jsou to vypadá, že tam máš všechny drážky plný. Ale všechny řemenice jsou orig PV5. Taže spíš by měla být na kompresoru jedna drážka volná?? Díkes lešek
Bugi - FK

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od Bugi - FK »

Remenica je 6-drazkova, na tých fotkach to velmi nevidno ale jedna drazka je volna, remen tam mam 5PK1536 ale asi by tam mal ist kratsi lebo medzi napinacou kladkou a vodnou pumpou je medzera cca 2-3mm. Priemer moze to byt tych 112 nemam to teraz ako presne odmerat ale podla pravitka je to cca 11cm :-).

Bugi
lesek - FK

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od lesek - FK »

zdravím, tak až dnes to mám doma... Jen tak zběžně jsem koukal, že je tam dost překopaný zapojení ventilátoru "sahary". nemáte někdo schema jak to funguje? Díky Lešek
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od Alf »

Schéma je v DP, já jsem si to překopal, abych mohl používat normální termospínač a ne originál dvojitý, jelikož normální si můžu koupit jiný na nižší teplotu..
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
lesek - FK

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od lesek - FK »

pro neznalce jako jsem já, co je DP? kde to najdu, nějaká dílenská příručka? jestli to není tajny, pošli mi to prosím na a_litera@email.cz, díky
lesek - FK

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od lesek - FK »

jinak někde tady na foru jsem četl, že dodělávaný klimatizace nemaj vnitřní cirkulaci, ale tadle diavia jí má... lešek
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od Alf »

Má přisávaní z interieru další dírou v kastli ?
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
lesek - FK

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od lesek - FK »

ano, je tam díra asi 5x25cm, ale ne v tom příčnym nosníku dole jako u origo 1,6MPI. Je zvrchu na tom "stolku" jak sedí baterka", uprostřed pod těma výměníkama. Ani bych neřekl, že je to jen přisávání, ale 100% vnitřní cirkulace. Je tam klapka na podtlak co zavírá přívod venkovního vzduchu... Zatím jsem na to koukal jen zběžně, doufám že se nepletu ;) . Mluvim o diavii, alex to může mít jiný. Lešek
miro - FK

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od miro - FK »

to lesek:
Ahoj. Mam 1,9D s klimou, kompresor je za motorom. O blok motora zo zadu je priskrutkovana velka liatinova konzola a v nej je kompresor. Remen bol pouzity 5 drazkovy a pri kompresore na konzole boli dalsie 2 pomocne kladky. Nakolko sa mi pri vymene nepodarilo zohnat remen povodnej dlzky 1645, pouzil som kratsi a jednu kladku som musel zrusit.
Nejaky cas, po kupe auta mi chybal kryt dvojhmotnej remenice,ktory sa priskrutkuje ku krytu pod motorom a zabranuje tak cliapaniu vody od kolesa. Hoci je kompresor a kladky za motorom, odisli velmi rychlo obidve pomocne kladky a aj lozisko kompresora,ktore zavijalo, bola to investicia samozrejme.
Klima aj vnutorny okruh sa u mna zapina tlacitkami vedla hmloviek,teda na celnom paneli. Na panely ovladania kurenia mam este original dodatocne kontrolky klimy a vnutorneho obehu.
Ako pelovy filter je pouzity len dvojity molitan v motorovom priestore, co je velmi slabe. Vnutorny okruh nasava sponad pedalov u vodica a uz sa nefiltruje.
Bugi - FK

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od Bugi - FK »

to miro:
mohol by si to nafotit to riesenie za motorom, zacina sa mi to dost pozdavat, .... to co mam ja s ulozenim dole dost obmedzuje prejazdy obrubnikmi
lesek - FK

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od lesek - FK »

nevíte jakej je tam spodní kryt motoru v případě tý Diavie? Díky Lešek
miro - FK

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od miro - FK »

Ahoj. Kryty su original,jeden velky vpredu a druhy bocny,na remenicu. Mam jednu fotku fotenu od motora. Preco sa na drziaky nespytas priamo u klimatizacii v CR ?

http://img29.imageshack.us/i/dsc01920b.jpg/
lesek - FK

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od lesek - FK »

díky za foto, ty máš klimatizaci značky alex, já dělám diavii. Jinak přesně tahkle mám řešenej kompresor na chlaďák, zezadu motoru. Diavie ho má zespod... Ale už jsem to s krytama zjistil, ten prostřední se řízne a přisadí se k tomu jejich plastovej... Zespod je díra na ten nárazník kompresoru. Lešek
Marko49

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od Marko49 »

trosku odveci ale c by ste mi povedali bude problem dat klimu mozem hu zohnat z 1,3 do 1,9 bue tam velky problem s tym kopresorom ?? co s nim kupit original na 1,9 ?? alebo co stym lebo chcem to tiez dat do pick-upa a nevim si dat rady ci sa mi to oplati kupit co ak mi to nebue vsetko pasovat ?? budu sa dat namotovat bez problm aj ostatne ?? komponenty co tam treba ten vyparnik a este nevim co vsetko ?? dalo by sa to njekao vyriesit za pomoc dakujem ;)
jouzas - FK

Re: Klimatizace u 1,9D

Příspěvek od jouzas - FK »

take bych uvazoval v budoucnu nad klimou ve svem ropakovi...a primlouvam se za predesly dotaz...hodne sem se snazil googlovat, ale o klime na ropaka ani tuk... :(
rozikl - FK

Re: klimatizace 1,9D

Příspěvek od rozikl - FK »

Sháním starší kompresor SANDEN SD7B10 7176 do mého ropáka. Nemáte někdo typ kde se mém poohlédnout? na vrákáčích když už něco maj tak je to ten druhý typ co se dával do 1.3ky a 1.6ky.... Teoretiky bych vzal i nefunkční a zkusil z repasovat z mého uraženého, který mé v háji tělo, ale radši bych funkční, protože si nejsem jistý zda to je reálný aby pak fachal..
http://www.diavia.it/eng_spares.php?categoria=3&sottocategoria=7&marchio=0&id=416
Obrázek
Uživatelský avatar
michal.j125
Příspěvky: 246
Registrován: úte 21. pro 2010 19:42:16
Bydliště: Dolní Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace u 1,9D

Příspěvek od michal.j125 »

Zdravim , nema zkusenost nekdo jestli pujde klima z 1.3 popripade z 1.6 namontovat do 1.9d ? diky
Felicie 1.9 D GLX vybava - ele. okna , pal.PC , ele. zrcatka , interie z Edice Mystery , 15" ATS Cup
rozikl - FK

Re: Klimatizace u 1,9D

Příspěvek od rozikl - FK »

kolik chladiva dáváte do svého ropáká s klimakompresorem SANDEN SD7B10 7176?
Návštěvník

Re: Klimatizace u 1,9D

Příspěvek od Návštěvník »

ja som do môjho ropáka dostal v podstate komplet klímu z 1,6-ky, alternátor sa premiestnil za motor, bola mu dorobená jedna vodiaca kladka a klimakompresor sa dal miesto altíku pod vstrekovacie čerpadlo ... všetko to má v aute už cca 22 tis. km, len som sa ešte nedostal k naplneniu a vyriešeniu elektroinštalácie ...
Odpovědět