Údržba a čistění klimatizace

Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od smrcek »

Tady je aukce na ten klasickej nahoru - http://aukro.cz/kabinovy-pylovy-uhl-fil ... 01885.html a tomu prodejci jsem napsal že bych ještě potřeboval jeden o rozměrech 265x180x20mm do origo klimy z Felicie (na radu Atnarfuse) a on to spočítal celkově s poštou na 250 Kč ;) Údajně v tom nevidí žádný problém ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od 103457 »

Pokud dáš oba filtry, tak se ti velmi omezí průtok vzduchu do kabiny a za deště budeš muset ten horní vyndavat, jinak se ti budou mlžit okna.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od smrcek »

Jj vím o tom ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od 103457 »

Měl jsem ten horní a není nad silonku na topení a hotovo. Prach se ti dostane dovnitř stejně, to by si nesměl otevírat okno ani dveře. A uhlíkovej filtr proti zápachu je naprostá zbytečnost.
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Faust »

přesně tahle firma mě dělala filtr do klimy dovnitř,ale rovnou tě upozorňuju že při silnějším dešti a delší cestě nebudeš stačit odmlžovat skla.origo byl podle mě řešen na lepší průtok vzduchu.
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od smrcek »

Na odmlžení oken používám už dost dlouho silikagel, vyleštit okna okenou a pak ještě jednu jednoduchou zásadu...nešmatat na ně ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od 103457 »

OK uvidíš pak sám. Respektive neuvidíš tím oknem nic. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od smrcek »

Tak dneska filtry dorazili a oproti těm co jsem používal dřív mi tyhle přijdou vzdušnější :lol: Třeba se tolik mlžit nebudou ;) Ale ten můj návod zkuste...mě funguje zaručeně :)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od smrcek »

Tak jsem včera zažil pěknou čínu za Plzní a okno se sice zamlžilo, ale jakmile jsem spustil větrák naplno na přední okno tak po chvíli bylo po. Takže ty kabinový filtry to nijak neomezili. Je pravda, že jsem použil pouze jednu vrstvu místo dvou na vstupu větráku ;)

Rozebíral jste někdo tlačítka klimy? Chtěl bych je do modra ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od 103457 »

Tlačítka klimy nejdou změnit podsvětlení, měl jsem kdysi rovněž zájem, již to někdo řešil a nelze to. Pouze panel, tlačítka zůstanou zelená.
Jinak dneska kolem 16,00 ve Varech průtrž , okamžitě auto zamlžené zapnutí klimy to ihned vyřešilo.
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od smrcek »

Škoda :( Ale zajímalo by mě jak vyměnit tu žárovičku co tam je, když rupne :)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Alf »

Já jsem to rozebíral, je tam zelená vrstva plastu, takže barvu nezměníš, žárovka vyměnit jde, ale hodně blbě, já tam dával ledku.

Ona má malý výkon a asi nižšší teplotu vlákna tudíš by prasknout neměla.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od smrcek »

No výměna za ledku je pro mě to pravé. Víš jak na to? Máš nějaký postup?
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Alf »

Dělá se to šíleně, musíš ji tam naletovat, je tam špatný přístup.
Nejdůležitější je z toho vypínače nic neztratit (podložit hadrou nebo dělat na stole ) .
Pokud ti svítí, tak bych na to nechytal. Je težší trefit svítivost a asi není takový rozdíl v podsvětlení, mezi zapnutým a vypnutým stavem jako u žárovky.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od ka-spel »

Takový menší návod jak správně používat klimu http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=3730
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od RAIMMI »

no čekat vždy 5minut než můžu vypnout motor je možná dobrý aby se nemnožily bakterie, ale v reálu vždy čekat 5minut je pro mě opravdu hodně... už tak mě štve čekat kolikrát 2min. na schládnutí turba... :D
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od ka-spel »

Faust píše:tak znamí nechanik si pořídil čistíci a plnící jednotku na klimy za 150t kč.tak jsem se hned informoval a říkal že i když klima funguje ,neznamená že má v sobě dostatk toho provozního oleje do kompresoru.takže vysátí a doplnění chladiva a oleje 650kč a vyčištění vzduchotechniky 250kč.


Často je to jen zdůvodnění jak vytáhnout prachy ze zákazníků hlavně v autorizácích. Osobně raději zkontrolovat klimu k profíkům co dělají do chlazení a montují klimatizace.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od ka-spel »

Faust píše:no říkal že je vše zalisované a jedna chyba a můžeš to rovnou zahodit.protože díly se na to samostatně neseženou.nakonec to rozdělal bez chybičky :lol: :lol: a říkal že uhlíky jsou na 70% a tak to dlouho vydrží.takže to vyčistil promazal a za 70kč mě to vrátil zpět.je to člověk co dělá už 25let alternatory kopresory a startery atd.hlavně né za nekresťanské peníze


Můžeš hodit SZ kontakt na toho servisáka. Mám neorigo klimu v 1,6. Taky to vypadá, že se tam nelze nikam dostat. Nejsou vidět žádné klapky a s i bez klimy to má málo větrá.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od ka-spel »

RAIMMI píše:no čekat vždy 5minut než můžu vypnout motor je možná dobrý aby se nemnožily bakterie, ale v reálu vždy čekat 5minut je pro mě opravdu hodně... už tak mě štve čekat kolikrát 2min. na schládnutí turba... :D


Tak to s tím spojíš a je to. ;)
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od ka-spel »

Zaslal: st květen 25, 2011 10:55 Předmět: Re: Klima Citovat
Martin RS napsal:
Dobrý den chtěl bych se zeptat,mam Frs s man.klimou,a chtěl bych vědět kolik se muže jezdit km/h jestli to není nějak omezeno,někde jsem slyšel že se muže jezdit do 100km/h jak to tedy je,diky

Už dlouho mne nic tak nepobavilo! ;) :lol:

Jezdi si s klimou, jak je libo. Pouze u některých aut se při plném plynu automaticky odpojuje kompresor, aby neubíral motoru na výkonu, jelikož se má za to, že když jedeš na plný plyn, nejspíše ten výkon potřebuješ na něco jiného, než právě na chlazení. Razz
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od smrcek »

Raimmi: to vypinani klimy je myšleno ještě za jízdy ne? Prostě když vím, že se blíží cíl mé cesty tak ji prostě vypínám v předstihu :)

Ale je to i tím, že já ji vypínám i po městě, když se courám, protože pak mi hrozní brzdí motor :)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Faust »

kaspele ale mi jsme mluvili o větraku na klima chladiči,nevím zda by šel do větraku ventilace ale když mu ho přineseš může na to juknout.uhlíky a ložiska se dneska dají vyrobyt na zakázku i tvrdost.

kontakt pan Knejzlík tel:606755033

město Přelouč pardubicko
snad tel.funguje.já kněmu jezdím osobně
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
rozikl - FK

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od rozikl - FK »

Nevíte někdo kde mám co vyčistit aby mi z kondenzovaná voda z klimi tekla pod auto a ne do auta tak jak to dělá teď? ke svodům je vyvedená malá černá hadička, ale když jí drátem propichuju narazim až na plast někde v topení a drát vytáhnu suchej...

mám tuto klimu:
Obrázek
Uživatelský avatar
Stanley1464
Příspěvky: 25
Registrován: ned 14. pro 2008 23:13:34
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Údržba a čistění klimatizace

Příspěvek od Stanley1464 »

Kde sháníte/kupujete pylový filtry s rozměry 24x18x2cm? Už ho budu muset vyměniť. Tenkrát jsem ho koupil na aukru, ale teď už není k sehnání a ve škoda servisu ho nemají. Díky
Minulé vozidlo: Škoda Felicia combi GLX 1.6, 55KW r.v.1998 - malinově červená (né růžová) :-)
Výbava: 2x Airbag, posilovač řízení, ABS, klimatizace, el. zrcátka, centrální zamykání, imobilizér, mlhovky
Současné vozidlo: BMW E46 Touring 318i, facelift 2.0 benzin 105KW r.v.2004
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: Údržba a čistění klimatizace

Příspěvek od smrcek »

Stanley: Jestli je to ten co se dává k výparníku klimatizace, tak ten jeden mám ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
rozikl - FK

Re: Údržba a čistění klimatizace

Příspěvek od rozikl - FK »

Tak po dnešním pařáku a ujetí cca 200 km, v autě komplet mokrý koberečky. Trochu mě to naštvalo a ze strany od baterky, hned pod výparníkem jsem vyvrtal 5 mm díru, vyteklo tak dvě deci vody a při následným nastartovaní a spuštění klimy na pár minut pod autem další louže. :) Tak doufám, že teď už bude vše OK a bude klid :)
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Údržba a čistění klimatizace

Příspěvek od ka-spel »

Má tady někdo dodatečně montovanou Diavii v 1,6? Už jsem to tady několikrát řešil, že mám malý proud vzduchu do kabiny s i bez klimy. S Martym jsem vymonotoval ventilátor a ten maká v pohodě i reguluje, ale do kabiny jde prd. Někde to je ucpané. Bohužel jsme nepřišli na to, jak to kuchnout. Je to jak jeden velký výlisek.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
DanoSK - FK

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od DanoSK - FK »

mikka píše:Někdo sem kdysi dával fotky, myslím že Atnarfus, ale ty odkazy už nefungují. Jednu fotku jsem si tenkrát uložil.
Za nasávacím otvorem je vidět prostor, kde by měl být filtr, a na mřížce nasávacího otvoru leží víčko, kterým je ten prostor uzavřený.
http://img215.imageshack.us/img215/8071/klima16zlevstrany4.jpg[/url]


Pozdravujem atnarfusa! Co znamena ta biela cislica "21" na veku skrine ventilacie (pod stabilizatorom)? Ja mam na mojej skrini cislo 22 :-) Zeby isli auta na linke za sebou? Moja je marec 99....
BTW: nejaky platny odkaz na pelovy a prachovy filter do klimy? Neviem to nikde zohnat. Doteraz som pouzival len ten elipsovity na vrch do nasavania vzduchu do ventilacie
Nechcem zakladat nove tema, tak este jedna otazka: Premazaval niekto z vas spinac vnutornej cirkulacie vzduchu? Mam taky problem, ze ked zapnem vnutornu cirkulaciu, tak sa mi vzdy to tlacidlo zasekne... Potom musim zastavit, vypacit stredovy prieduch ventilacie a prstom sahnut poza konektory tlacidiel na palubke, nahmatat ten cuplik, ktory trci z toho tlacidla a vytlacit to tlacidlo von... Ako sa to da "rozchodit"??
Naposledy upravil(a) Maty dne úte 13. bře 2012 23:51:19, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upraveno dle pravidla č.4 - citace obrázků
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Údržba a čistění klimatizace

Příspěvek od Atnarfus »

To číslo tam pravděpodobně napsali v autobazaru, alespoň si myslím, protože to bylo stejným popisovačem a rukopisem jako popis na předním skle. Proč to tam napsali netuším.

S mazáním plastového mechanizmu opatrně. Když už, tak speciální vazelínou. Použití běžného oleje obv. vede k lehkému naleptání plastu a zadrhává to ještě víc. Jestli se to dá rozebrat netuším. Mě se zase trochu zasekává tlačítko na zapnutí klimatizace. Někdy musím máčknout dvakrát, aby se vypnula. Navíc v něm odešlo podsvícení, ale nějak to neřeším
jirka22 - FK

Re: Údržba a čistění klimatizace

Příspěvek od jirka22 - FK »

panove,
resim taky problem s klimou (a s topenim obecne) - do interieru se mi dostava minimum vzduchu.. chtel jsem zacit u toho filtru za otvorem na nasavani vzduchu o kterem tu pisete, ale zjistil sem ze mam asi trochu jinou klimu nez je obvykle :scratch: :scratch: (bohuzel nemam moc s cim porovnat vetsina fotek z tohodle threadu uz je smazana). takze klima u me vypada nasledovne:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
za otvorem pro nasavani je ten zlaty kus plechu, je pripevnen na tech trech sroubech co jsou videt, ovsem po jejich povoleni stale nejde vyndat. je totiz mirne zasunuty do cele te konstrukce s otvorem pro nasavani takze s tim nejde hnout. :hlava: dal je na nem tech pet nytu ale rekl bych ze je na nem prave prinytovany uz jen ten filtr v nejakem krytu, je to mozne? kazdopadne bez oddelani tech nytu se tam asi nedostanu (nekdo predemnou uz to zkousel a docilil akorat toho ze prasknul kus toho plastoveho krytu jak je videt na fotkach. ale nechce se mi do toho aniz bych mel aspon trochu predstavu co me ceka, proto se ptam.. takze jestli uz jste to nekdo s touhle klimou delal a vite jak na to tak budu vdecny za kazdou radu..
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Údržba a čistění klimatizace

Příspěvek od Honzis »

Ahoj,
tohle je jedna z Diavii, montoval jsem ji dodatecne a mam navic jednu v dilech. Tahle klima opravdu fouka min (tj na 4ku tak jak obyc topeni na 3jku), min by ale nemela. Pokud fouka min, mas bud spatny ventilator (zjistis jednoduse, jedina vec, ktera jde sundat beztrestne...), nebo to mas opravdu nekde udusene. Filtr tam zadny neni, jen jakasi sitka, ktera je za vyparnikem ani nevim proc.... Jinak me se prutok vzduchu zlepsil pote, co jsem vyparnikem prolil nekolik litru vody s jarem - vzal jsem si rozprasovac s tryskou na hadicce, takovy ten co ho napumpujes a on strika sam a dirou po vetraku jsem na to celkem zasadne zapusobil. Klidne ti nafotim tu klimu, co mam na skrini...

jinak nesundas to, protoze stejne 3 srouby jsou jeste dole. A nedelal bych to, na 90% prijdes o chladivo, protoze ty trubky neuhnou.

kdyz zapnes vnitrni cirkulaci, je to lepsi?

napis mi SZ, zapomenu ze jsem sem neco psal...
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Údržba a čistění klimatizace

Příspěvek od Honzis »

cau, diky za reakci na klimu.
k tomu co ses ptal: kdyz zapnu vnitrni cirkulaci tak se to opravdu zlepsi ale ne o moc.
jde o to ze (na ctyrku) do tech dvou vydechu uprostred palubni desky toho jde jeste docela dost, ale treba na nohy se nedostane v podstate nic, do tech bocnich vydechu u dveri taky nic, na sklo jen lehce, tam mi to vadi nejvic, mam strach ze az se mi treba zamlzi sklo tak to neodmlzim. rozebirat to tedy nebudu kdyz pises ze tam stejne nic moc nevymyslim, ale zkusil bych aspon to s tou jarovou codou jak jsi psal akorat jsem to moc nepochopil, s klimou nemam zkusenosti takze napriklad ani netusim kde je vyparnik :oops: :oops: mohl bys mi to popsat nejak vic?


Ahoj,
kdyz vyndas ventilator, tak z jeho prostoru vede nekolik "trubek". Tedy nejakych krku, ktere vedou vzduch. Kdyz se divas na diru po vetraku, kanal ktery vede vlevo dole vede vzduch z ventilatoru do kabiny. Kdyz si tam posvitis, mam pocit, ze je videt kousek vyparniku (tedy toho studeneho vymeniku klimy). Ty dalsi, co jsou hloubeji vzduch privadi z venci, nebo kdyz zapnes vnitrni cirkulaci, tak tama primo uvidis do kabiny - dira pro recirkulaci je nad pedalama. Tam hlavne nic nelej :-)
jinak tahle klima vzdycky fouka min, nez normalni topeni. Je to dany tim labyrintem kolem ventilatoru, je to dost nestastne resene. Ale kdyz topim, mivam stupen 2, malokdy 3, klima jede vetsinou na 3. Takze celkem dostatecne.
jo.. ted me napadlo. Nekdy ma tahle klima odstavenou klapku, ktera zavira vzduch z venku (kolecko rychlosti vetraku uplne vlevo) u puvodniho topeni, nekdy ji odstavenou nema. Zkontroluj, jestli se otvira jak ma, pripadne jestli je zajistena v otevrene poloze. Tusim ze tahlo je na prave strane topeni, tedy tam, kam se da pres ventilator klimy zatracene blbe dostat.
Dalsi vec je ta, ze treba bocni vydechy nefoukaj z principu, jsou napojene na "zbytek vzduchu od okna". Kdysi jsem si s tim hral, mam od docela davne doby ve vzduchotechnice nastrkanych nekolik pocitacovych ventilatorku. Ikdyz se nezda ze by melo, pomaha to.
luk111
Příspěvky: 215
Registrován: ned 22. srp 2010 19:47:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Údržba a čistění klimatizace

Příspěvek od luk111 »

Ahoj mám origoš klimu a jak je tam to topení tak zespoda je tam díra tak 1 cm v tom plastu vadí to nečemu, bude to stačit přelepit jen izolačkou? Nebude to mít vliv na funkci? Je to jen ten plastovej obal, stejně tam jsou vyvedené ty odtoky gumové tak asi nejspíš ne co? Díky za radu
Taresz - FK

Re: Údržba a čistění klimatizace

Příspěvek od Taresz - FK »

Podla kresby co mám pred sebou, tak ci tak tam más filter vzduch ide najpőrv vyparníkom az potom cez ten filter takze filtruje sa len vzduch do kabíny na znecistenie vyparníku to nemá vplyv... Alebo?
Uživatelský avatar
lukydm
Příspěvky: 940
Registrován: sob 09. srp 2008 12:20:38
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od lukydm »

Atnarfus píše:Já jsem naměřil tohle:
kabinový filtr bez klimatizace 370x140
kabinový filtr s klimatizací 265x180x20


Ja som nameral 240x180x20, original klima Felicia..
Meral som to na vybratom klima/kurenie.
Uz len zohnat taky filter, ak by niekto vedel, dajte vediet ;)
240mm
Obrázek
180mm
Obrázek
Obrázek
Felicia Combi 1.6M-E 69kW 1998 Re-born
Felicia FUN 1.6MPi 55kW 1999 "Auto které má na silnici úspěch"
http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtop ... 48#p418448
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Údržba a čistění klimatizace

Příspěvek od Maty »

Zkus si vybrat tady typ a pak si sežeň kde to prodávaj :D https://www.mann-hummel.com/mf_prodkata ... tlg_lang=6 ... to samý maj i jiný výrobci filtrů :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Mr.Wankel
Příspěvky: 147
Registrován: pon 10. bře 2014 16:26:53
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

zaprášená ventilace

Příspěvek od Mr.Wankel »

Zkoušeli jste někdo kompletně rozdělat a vyčistit ventilaci s topením? Je to hodně časově náročné?
Já v ní totiž mám kvanta prachu a obyčejná pěna na čištění klimatizací na to asi nebude stačit. Je to verze bez klimatizace a bez jakýchkoliv vstupních filtrů.
ps: dá se sehnat nějaký kvalitní oválný prachový filtr na mřížku? Viděl jsem jen jakési molitanové, které moc důvěry nevzbuzují.
pps:pískání ventilátoru má na svědomí vadné ložisko, nebo uhlíky?
Papi - FK

Re: Údržba a čistění klimatizace

Příspěvek od Papi - FK »

.....
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne stř 30. zář 2020 19:17:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Údržba a čistění klimatizace

Příspěvek od Maty »

Dle rozměrů a dle katalogu od mannu .. ten odkaz co jsem dával před pár lety tam pasuje filtr CU 2951/1 (240*170*17) ... běžně k dostání v obchodech ;)

třeba https://www.autodily-pema.cz/kabinovy-f ... -cu-2951-1
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Odpovědět