Údržba a čistění klimatizace

MaTT5 - FK

Dezinfekcia klimatizacie

Příspěvek od MaTT5 - FK »

Zdravim! Dezinfikoval uz nekto z vas klimu? ak ano akym sposobom? Rozmyslal som nad pouzitim loctite hygiene spray http://www.bbn.sk/obrazky/hygiene.pdf ale neviem kde v BA by som ho zohnal. Kupovali ste to uz nekto? nakolko je ucinny?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinfekcia klimatizacie

Příspěvek od Atnarfus »

Jednou jsem to dělal sám. Hadička, bandaska, kompresor, savo. Naředil jsem savo a kompresorem jsem to hadičkou napral do výparníku. Klimu to vyčistilo perfektně, jenom to dva týdny smrdělo savem a trochu se bojím co savo provede s hliníkem.
Podruhé jsem to dal profíkům. Mají na to aparát co ultrazvukem rozprašuje dezinfekční roztok a ten hodinu foukaji do rozvodu topení.
mystery - FK

Re: Dezinfekcia klimatizacie

Příspěvek od mystery - FK »

Já bych taky radši volil profi čištění ;) Přece jenom odborníci vědí jak na to ;)
MaTT5 - FK

Re: Dezinfekcia klimatizacie

Příspěvek od MaTT5 - FK »

a kolko ta to stalo?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinfekcia klimatizacie

Příspěvek od Atnarfus »

Dezinfekce + kontrola náplně mne stála asi 1300Kč.
Příště si koupím sprej na dezinfekci klimatizace a zkusím to tím.
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: Výroba filtru do klimatizace

Příspěvek od Alf »

Nemáte někdo rozměr toho filtru do originál klimatizace ?
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba filtru do klimatizace

Příspěvek od Atnarfus »

kabinový filtr bez klimatizace 370x140
kabinový filtr s klimatizací 265x180x20

ber to orientačně, je to tak plus mínus 2mm
DanoSK - FK

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od DanoSK - FK »

dobry den, tak obnovujem temu, kedze dnes som hodinu a pol skusal s predavacom napchat do feldy pelovy filter, ktory je udajne pre feliciu s klimou, ale realne tam vobec nepasuje!!! (dali mi rozmer 360 - 130 - 19)... V znackovom servise v skodovke ho vobec nemaju a ani v ETKE ho nevedeli najst a ani rozmery mi nevedeli povedat. V obchode podla katalogu mi dali somarinu do ruky, ktoru som potom musel vymenit za vzduchovy a palivovy filter, kedze peniaze nevracaju... Prosim vas, dajte tu niekto znacku, katalogove cislo a presne rozmery toho filtra. Velmi pekne dakujem!
Michal
Příspěvky: 50
Registrován: stř 20. dub 2005 19:18:42
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od Michal »

Kam jsi ho dával? U klimy patrí pod víko za přívodem vzduchu
DanoSK - FK

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od DanoSK - FK »

Ano, presne tam som ho daval... Je to priestor pred vyparnikom pod takym vickom s tromi "cuplikmi"... Mal by tam ist filter s pribliznymi rozmermi cca 240mm na 180mm na 19mm, lenze oni mi dali uplne iny rozmer... Zevraj filter takejto velkosti sa ani nevyraba... Najpodobnejsi filter tam bol z Fiata Stilo - 233x190(asi vela)x21(tiez asi vela).... Skuste mi poradit rozmery a pripadne vyrobcu a presne typove oznacenie (katalogove cislo, a pod.). Dakujem!
Teraz mam len na vrchu ten oval na feldy bez klimy, ale to je nic moc... Hlavne ked to zmokne
DanoSK - FK

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od DanoSK - FK »

dnes som zazil dalsi bonbonik... Bol som v dalsich obchodoch, kde mi tvrdili, ze priestor na filter tam moze byt, ale filter tam auto nema... Nikto u nas mi nevie poradit, ze aky filter tam ma ist. Prosim vas, ak ho niekto ma, nafotte mi ho, pripadne poslite presne rozmery a nejake oznacenie vyrobcu a vyrobku, nech to viem objednat. DAkujem!
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od Atnarfus »

Mrkni na aukro, tam je prodejce filtrů, který ti udělá filtr na míru.
DanoSK - FK

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od DanoSK - FK »

Dobre, ale ake rozmery mam ziadat? Bol som vcera v skodovke u nas. Ti volali do Mladej Boleslavi a zevraj tam ziaden filter nejde, tak som z toho trosku rozhodeny, lebo ten oval je nanic a zrejme sa mi špiní cely system ventilacie, lebo uz mi popiskuje aj motorcek ventilacie a mam z toho nervy, lebo NEVIEM, AKO HO PREMAZAT...
Rozmery toho filtra nemate? Dik
Psykopath - FK

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od Psykopath - FK »

Čau, já teď montuju klimu do auta, tak můžu ještě ten panel topení rozdělat a poměřit pokud je to ještě aktuální.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od Atnarfus »

Já jsem naměřil tohle:
kabinový filtr bez klimatizace 370x140
kabinový filtr s klimatizací 265x180x20
DanoSK - FK

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od DanoSK - FK »

Psykopath píše:Čau, já teď montuju klimu do auta, tak můžu ještě ten panel topení rozdělat a poměřit pokud je to ještě aktuální.


tak to by bolo fajn. Tiez som sice dostal podobne rozmery, ako atnarfus, ale vacsia vzorka ma lepsiu vypovedaciu schopnost...
DanoSK - FK

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od DanoSK - FK »

kabinový filtr s klimatizací 265x180x20


a da sa tento filter o tychto rozmeroch normalne zohnat?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Cistenie klimatizacie - pelovy filter

Příspěvek od Atnarfus »

Prohledával jsem katalogy, zda není stejný rozměr náhodou v jiném autě a nic jsem nenašel.
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Faust »

chtěl bych založit téma kde by se psalo co a kdy někdo měnil, čistil na klimě ve feliciích a jestli někdo neví nějaké servisní intervaly údržby atd.

mám fedlu 1.3 s klimou z Itálie nejspíše origo která byla na vývoz. S autem mám najeto už 144tkm a zatim kromě řemenu a běžného čištění ventilace se nic jiného nedělalo - zatím funguje na 100%
ale zda se po nějakém čase třeba nemění ložisko v kompresoru, třeba jako po 50tkm v alternátoru. Věci na klimu nejsou zrovna levná zaležitost a tak je určitě dobré se o to starat a předejít nečekaným investicím.

moje klima

Obrázek
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od 103457 »

Já byl loni na jaře na servisu klimy a když jsem se ptal, jak často se má chodit, tak mi řekl každé dva roky nebo najetých 40 tisíc km, podle toho co přijde dřív. I mi nalepil cedulku s datem a počtem km, tak, jako když se mění olej.
to je na kontrolu a případné doplnění náplně.
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Faust »

a co mechanické části klimy, někde jsem četl že je v klima kompresoru malé množství oleje, nemění se? co uhlíky, ložiska?
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od 103457 »

Nevím, neřeším vše funguje tak se do toho ne.... Ta klima moc neběhá, myslím, že přežije auto.
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Sadra17 »

olej pro mazání kompresoru je součást chladiva ;)
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Suri »

Faust - olej tam je , nemení sa , pokiaľ neboli úniky chladiva tak sa nerieši . Kompresor sa tiež nechytá , to je diel čo vydrží veľa , ložisko v spojke kompresora bežne tiež vydrží a nemení sa . uhlíky neviem ktoré myslíš jedine ak na vetráku topení - ten ak nepiští a nehlučí tak nechytať inak možno vybrať umyť benzínom a namazať , uhlíky vydržia veľa , skôr ak to dlho kvíli odíde ložisko
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Faust »

takže pokud to chápu dobře tak při plnění chladiva se doplní i mazání kompresoru?
uhlíky ventilátoru chladiče jsem nechával kontrolovat i s altíkem pánovi co to dělá a ten mi řekl že k tomu je strašný přístup a je to dělaný tak že vydrží životnost větráku a pak se koupí nový. Ale za cenu origa větráku bych si koupil radši uni od spalu.
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Suri »

tak cena vetráku je strašná cca 9000sk , musím ho niekde zohnať , za tie prachy by si tam hodil nový dieslový chladič zo zánovným vetrákom

http://wrp.cz/rock/felicia/Topeni_a_klimatizace.pdf toto si preštuduj , je to prakticky o klíme čo máš všetko
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Suri »

ad ešte k vetráku , povedal ti že j k tomu strašný prístup a že je to nemožné alebo že by to vedel urobiť?
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Faust »

no říkal že je vše zalisované a jedna chyba a můžeš to rovnou zahodit.protože díly se na to samostatně neseženou.nakonec to rozdělal bez chybičky :lol: :lol: a říkal že uhlíky jsou na 70% a tak to dlouho vydrží.takže to vyčistil promazal a za 70kč mě to vrátil zpět.je to člověk co dělá už 25let alternatory kopresory a startery atd.hlavně né za nekresťanské peníze
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Faust »

suri neni lepší tenhle ventilátor?

http://www.tuning-styling.cz/detail-pro ... 2080m3/hod
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Suri »

faust - lepší možno ale u vás sa dá nájsť zánovný chladič z vetrákom z diesla , vetrák má 320/240W a chladič je o hodne väčši a tenší , má nízku výšku takže je to tiež výhoda
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Faust »

tak znamí nechanik si pořídil čistíci a plnící jednotku na klimy za 150t kč.tak jsem se hned informoval a říkal že i když klima funguje ,neznamená že má v sobě dostatk toho provozního oleje do kompresoru.takže vysátí a doplnění chladiva a oleje 650kč a vyčištění vzduchotechniky 250kč.
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Suri »

to je pekná cena
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Alf »

Některé servisy dávají nabídku i levnější, ale je v tom odsátí doplnění ,ale jen určité množství a potom se to doplácí podle gramů chladiva ...
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Faust »

taky mě říkal že taky záleží z kolik nakoupí ten olej .cena se hodně pohybuje.pujde pak s cenou níž až se mu zaplatí stroj.je hodně drahý.
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Sadra17
Příspěvky: 2886
Registrován: pon 15. pro 2008 17:29:27
Bydliště: Jižní čechy

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Sadra17 »

to je dost pod cenou, táta to necával loni doplnit na fábce a bratru 1500,- :?
sem nejlepší tak nezáviďte
1.3 BMM kombi LPG
Golf III tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od 103457 »

Já jsem loni platil 499,-Kč, ale byla to akce, normálně to stojí kolem 12 stovek.
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Alf »

Já jsem našel solidní servis v Olomouci, mají jen jednu cenu na osobáky 800,- a pokud jede jen plnička a oni se věnují jiným zakázkám tak se k tomu nic nepřipočítává .
Naplnění úplně prázdné klimy 800.-
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Atnarfus »

Obecně k údržbě:
Jednou za dva roky by se měla nechat zkontrolovat náplň. To znamená odsát chladivo, přefiltrovat, zvážit, doplnit chybějící a naládovat zpět. Mají na to automatické mašiny. Součástí této akce je i změření tlaků. Měří se tlak v nízkotlaké i vysokotlaké části. Proto má každý přístroj na údržbu klimatizace dva budíky. Podle tlaků se dá jasně určit, zda kompresor a expanzní ventil pracují tak jak mají. Doporučuji firmy specializující se na klimatizace. Přístroj na servis klimatizací má dnes kdejaký pneuservis, ale ovládá to tam s prominutím to špinavé nemehlo co přezouvá gumy a o klimatizacích nemá ani páru.

Minimálně jednou za rok by se měla klimatizace dezinfikovat. Dá se to udělat doma pomocí spreje. Lepší je to samozřejmě zadat do servisu, kde na to mají speciální aparát. Přístroj pomocí ultrazvuku rozprašuje do vzduchu dezinfekční prostředek, který zlikviduje všechnu havěť v celém vzduchovém vedení. Narozdíl od spreje je to proces trvající desítky minut a tak logicky zásadně důkladnější.

Podomácku si tedy můžete udělat dezinfekci, případně stlačeným vzduchem vyfoukat nějaké hrubší nečistoty z výparníku klimatizace. Můžete si vyčistit i kondenzátor klimatizace (chladič). Ten když je plný usušených muších tělíček, tak klimatizace nepracuje zrovna jak má. Můžete překontrolovat stav řemenu a stav hliníkového potrubí. Potrubí je ale u Felicie vedené tak dobře, že jsem ještě žádné poškození například posypovou solí neviděl. Mimo to bych doporučil ještě kontrolu tepelné izolace na expanzním ventilu. Když je poškozená, tak klima nechladí jak má. Expanzní ventil je ta hliníková kostka, do které vstupují trubky na tělese topení. Tato kostka je origoš krytá kusem molitanu, který je přilepený. Molitan se ale časem rozpadne, odlepí se... Stačí i když je jenom z poloviny pryč a klima už nepracuje jak má.

Častým problémem na našich klimatizacích je vypadávání táhla podtlakového ovládání vnitřní cirkulace. To sice přímo s funkcí klimatizace nesouvisí, ale když už po zimě zvednete kapotu, tak se podívejte i na to, zda je táhlo stále ještě nacvaknuté na ovládací páce klapky. ;)

Rozhodně bych se nepouštěl do akcí jako je demontáž kompresoru a preventivní výměna ložiska. Jestli kompresor nevydává nějaké divné zvuky, tak se v něm nemá smysl rejpat. Stejně jestli se divné zvuky ozývají, tak je to napínací kladka, ne kompresor.
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Faust »

dneska jsem si osobně dojel k známemu aby mě teda udělal tu klimu.po cca hodině,trvaní se ukázalo že tam nemám skoro vubec chladivo a hlavně ani ťuk té emulze pro mazaní kompresoru.dostal nabídku na nějakou lepší dezinfekci a tak jsme to otestovali na mém autě.když prostříkaval vyparník tak to byl humáč.jelikož se muselo hodně doplňovat a měnit filtr tak mě vše vyšlo na 1250kč,ale můžu říct že to je o 200% lepší a hlavně teť na motoru vůbec nepoznám zapnutí klimy jen tím že je v autě zima :D :D
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od smrcek »

Přemýšlel jsem že bych to udělal podle tohoto návodu - http://mtw.fordclubs.org/article.php?ar ... 3&rubrik=1

Narazil jsem, ale na to jak rozdělat těleso klimy abych se dostal ke kabinovému filtru. Nebo tam žádný není? Měl by být ne...?
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Suri »

smrček - filter tam má miesto pripravené ale nie je tam , vzadu za tou nasávacou mriežkou je taký plastový kryt a pod ním má byť , tam vidíš aj samotný výparník . ak sa s toho nepráši a nesmrdí tak to daj len vyčistiť a skontrolovať firme , alebo to celé vyber a doma vo vani všetko vyčisti a budeš mať istotu
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Faust »

já si kupoval uhlíkové vlakno co se používa na filtry a vystřihl si ho sám,přesně do místa jak popisuje sury,ale myslím že u feldy je to zbytečné.spíš sem zaznamenal vetší rosení skel s filtrem.teť ho tam nemám a v poho.
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od smrcek »

Tak jinak. Z výroby by tam měl být? Nemáte někdo fotku kde to rozebrat? Nebo montážní příručku třeba?
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od mikka »

Někdo sem kdysi dával fotky, myslím že Atnarfus, ale ty odkazy už nefungují. Jednu fotku jsem si tenkrát uložil.
Za nasávacím otvorem je vidět prostor, kde by měl být filtr, a na mřížce nasávacího otvoru leží víčko, kterým je ten prostor uzavřený.
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Suri »

Jj to je Atnarfusove auto


smrček - dnes to tam žiadna felicia nemá a od nova nevie asi nikto . ale ten filter nie je ani v etke takže asi neexistuje len má pripravené miesto
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Faust »

ten filtr se už dlouho nevirábí.výrobce skončil a na feldy se zapomělo.už jen nechat udělat uni na míru.byl tam dáván kvuli zápachu,ale když klimu pravidelně čistíš tak to není třeba a nebo jako jinou možnost dát kabinoví filtr co se dává do nasávacího otvoru.ten se ještě dá sehnat.
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od smrcek »

Tak já jsem si právě objednal oba ty filtry a až budou doma tak si tu klimu vydezinfikuju a pak si jenom někde nechám zkontrolovat kvůli tomu chladivu ;)

A myslíte, že ten filtr tam dám takhle zeshora? to bude asi mnohem více rozebírání že?
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Faust
Příspěvky: 2340
Registrován: pon 11. srp 2008 17:54:38
Bydliště: Prelouc
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Faust »

určitě ze zhora,já jsem si povolil plast okolo ostřiků a stěračů-šlo to pák lépe.pomůže i sundat kryt větráku,ale stím je další sraní :?
zapalený hadr v nadrži?jo redbull dá feldě křííííídla :+D
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od smrcek »

To zas bude operace :lol:
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: klima a její servisní údržba co a jak?

Příspěvek od Suri »

smrček a kde si ten filter objednal? ten čo ide do toho otvoru .
Odpovědět