Typy klimatizací

Habin - FK

Typy klimatizací

Příspěvek od Habin - FK »

Jsem takhle projížděl internet a díval se na nějaký pěkný feldy s klimatizací ... a jak to projíždím, tak koukám, že jsou dva typy.
Liší se nějak? (kromě tlačítek).
Obrázek
Obrázek
RadekN70 - FK

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od RadekN70 - FK »

podle mě se tam nemá có lišit.....Ale jistej se na 100% nejsem.
Uživatelský avatar
madmaik
_________________
_________________
Příspěvky: 1499
Registrován: stř 06. úno 2008 21:33:15
Bydliště: Praha 4/ Mochov
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od madmaik »

ja mam ten rpvni typ a kdyz sme to porovnavali s tim druhym typem,bylo to tam nak jinak usporadany,ja ale doufam ze se to moc lisit nebude,pac potrebuju sehnat chladic novej tak aby s tim nebyli problemy :D
Škoda Felicia SportLine 1,6mpi rv. 6/2000 a Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995 no.2
bylo Skoda Felicia combi 1,6mpi Laurin a Klement 1995
este bych si pral nejakyho peknyho pickupa
http://feliciaklub.cz/forum_new/viewtop ... =16&t=8259
http://madmaik.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od Atnarfus »

Já mám ten druhý (knoflíky na panelu topení).
To první provedení jsem nikdy na vlastní oči neviděl a neviděl jsem to ani v ETCE a v servisní dokumentaci. Všude je to provedení co mám já.

Rozdíl ale nebude stoprocentně jenom v umístění tlačítek. Ta Felda s tlačítkama nahoře má ovládání topení stejné jako Felicie bez klimatizace. Ta s tlačítkama na panelu topení má trochu jinak přeházené směry foukání a má jinak ocejchované i kolečko regulace větráku. Důvod je ten, že má dvě klapky v topení jinak.
Habin - FK

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od Habin - FK »

Ten první typ má stejný ovladače ventilátoru jako v normálních feldách bez klimy. Docela by mě zajímalo, jestli je to origo z továrny, to druhý je určitě origo. Docela se mi zamlouvá to první řešení ... i když to možná jen proto, že sem zvykled na ten druhej typ :)
prochor

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od prochor »

Tak já mám ten první typ. A řekl bych že je to něco s těch prvních klim. Nechci kecat ale řekl bych že se to liší i v motorové části (např ten nasávač vzduchu s ventilátorem. Ale co sem se koukal do ETKY tak je tam vždy jen ten druhej typ. Tak doufám že se to nepo.... jinak se po... asi já. :)
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od Vici »

ta prvni je "neorigo" cili dodelavana s pouzitim nejake sady primo pro felicii. asi to bude Diavia
ta druha by mela byt origos ( a na tu jsou dily v etce)

jsou to celkem jine veci, nezamenitelne (mozna na vyjimky), a je to i jinak udelane co se tyce zastavby do auta
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Habin - FK

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od Habin - FK »

Takže ta neorigo by se dala celkem lehce zastavět do jiný feldy. Tak to abych prošel vrakáče a nějakou takovou našel :twisted:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od 103457 »

Já mám v autě první typ klimatizace, t.zn., že mám tlačítko zapnutí klimy a vnitřní cirkulace v panelu ovládání topení, ale v motoru mám trochu jinou klimu, než vy, co jí máte z výroby. Přitom, ale mám auto, které bylo fabrickým, bylo vyrobeno pro vlastní potřebu škodovky, ale je z Vrchlabí a r.v. 97, je možné, že se montovaly dva druhy klimy?
Obrázek
DanoSK - FK

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od DanoSK - FK »

zrejme je to mozne, lebo moja felka je z roku 99, tiez 1,6 a tiez vyrobena vo Vrchlabí a ma klimu "cislo 2" - teda tu original v paneli topenia.
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od ka-spel »

103457 píše:Já mám v autě první typ klimatizace, t.zn., že mám tlačítko zapnutí klimy a vnitřní cirkulace v panelu ovládání topení, ale v motoru mám trochu jinou klimu, než vy, co jí máte z výroby. Přitom, ale mám auto, které bylo fabrickým, bylo vyrobeno pro vlastní potřebu škodovky, ale je z Vrchlabí a r.v. 97, je možné, že se montovaly dva druhy klimy?
Obrázek


Mám taky první typ, ale jiná tlačítka (potisk). Mám auto 1,6 tuším z Vrchlabí a klima tam byla doděláváná ještě u prodejce. Jak bude čas, tak nafotím (Vici viděl). Krabici pod uhlíkovým filtrem však nemám jak ty do stříbrna, ale je to komplet černý plast jak ostatní plastové díly.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
smazany clen - FK

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od smazany clen - FK »

Tak první je dodělávaná montovali to dodatečně ale né ve fabrice dělali to u Auto Heller atd, proto to není v ETCE

druhý typ je origo fabrika mnohem povedenější a silnější je propojena s RJ takže při zapnutí klimy se zvednou volnoběžné otáčky na 1000ot/min aby kompresor dobře fungoval i při čekání v kolonách, automaticky si přichlazuje chladič větrákem dvěmi rychlostmi.

Švagr má tu první variantu a já tu druhou takže mohu posoudit.
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od Vici »

103457 píše:Já mám v autě první typ klimatizace, t.zn., že mám tlačítko zapnutí klimy a vnitřní cirkulace v panelu ovládání topení, ale v motoru mám trochu jinou klimu, než vy, co jí máte z výroby. Přitom, ale mám auto, které bylo fabrickým, bylo vyrobeno pro vlastní potřebu škodovky, ale je z Vrchlabí a r.v. 97, je možné, že se montovaly dva druhy klimy?
Obrázek

ono mozna do nejakeho roku se montovalo bud neco co nedelala skodovka (spinace v rade se spianci mlhovek atd) a nebo to co mas ty - spinace v panylku topeni s tim ze to asi taky bylo dodavane nejakou externi firmou, ale mozna to brala i fabrika. a pak od nejake doby (ze by az nanove tvare?) zacla delat fabrika tu jednou "origo" klimu s velkym telesem topeni a tlacitkama v panelu atd.
ono asi tech neorigo klimatizaci bylo vic vyrobcu a tudiz i provedeni.
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od ka-spel »

rosta.felicia píše:druhý typ je origo fabrika mnohem povedenější a silnější je propojena s RJ takže při zapnutí klimy se zvednou volnoběžné otáčky na 1000ot/min aby kompresor dobře fungoval i při čekání v kolonách, automaticky si přichlazuje chladič větrákem dvěmi rychlostmi.


Ty otáčky na volnoběh zvedá i první varianta - když mě zlobilo LPG a chcípalo to na volnoběh, tak klima pomáhala držet otáčky. Otáčky to zvedalo o cca 200.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
ka-spel
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 17. dub 2006 8:37:38
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od ka-spel »

Neví někdo jak rozebrat tuto ventilaci. Poslední rok to fouká čím dál tím míň. I bez klimy to má malý výkon větřáku.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Potřeboval bych se dostat na klapky ventilace.

EDIT: Tak jsem to zvětšil co šlo. Když tak si to dej přímo do prohlížeče a bez th
Naposledy upravil(a) ka-spel dne pon 09. čer 2008 0:31:55, celkem upraveno 4 x.
ex nebožka 1,6 lpg Obrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od Atnarfus »

Fotky mi nejsou zvětšit, tak ani nepoznám který typ máš. Jestli máš tu "velkou" co se dávala do novějších, tak její rozborka je popsaná v servisní příručce. Nebát se, že mi ty perka napadají dovnitř, tak už jsem minimálně vrchní dekl zkusil sundat.

Jestli se ale chceš dostat k některé z klapek, tak to je skoro stejné jako u obyčejného topení. V tělese klimatizace je jenom jedna klapka a to ta ovládaná podtlakem (vnitřní cirkulace). Ostatní klapky jsou až v té druhé části co prostupuje do interieru a ta je skoro stejná jako u obyčejného topení. Aby jsi se k tomu ale dostal, to znamená vyndat celé těleso topení, tedy sání z motoru dolu, vypustit chladivo a odpojit trubky... pakec jako prase.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od 103457 »

Nechci zakládat nový topic, tak to písnu sem,
Přestala fungovat klimatizace. :(
Nejdřív fungovala tím způsobem, že vypínala a zapínala, jako když ji pustíte v chladném počasí a zdálo se mi, že má malej výkon, dřív jsem občas musel i přitápět, jak to foukalo ledový, pak jsem jí vypnul, když jsem byl u pumpy a už mi nenaskočila.
Na co se mám kouknout nejdřív? Má nějakou pojistku ap. nebo mám jet hned do nějakého servisu?
Jinak mám tu klimatizaci o pár řádků před tímto topicem, obrázek v mém příspěvku a tlačítka klimy mám origo v panelu topení.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od Atnarfus »

Jestli se v tom chceš vrtat, tak můžeš změřit co leze z čidla tlaku a z čidla teploty výparníku.
Je to ale škoda práce. Zajeď někam do servisu, ať ti zkontrolují náplň a změří tlaky. Když klima nejde vůbec zapnout, tak je v rozvodu asi nízký tlak (nedostatek chladiva).
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od 103457 »

Ok, to jsem chtěl slyšet, vrtat se v tom nehodlám, klima má dvě pojistky, jednu 40A druhou 15A obě jsem zkontroloval a jsou OK, po zapnutí klimy se jen sepne ventilátor na první stupen nic víc, tak to asi bude tím tlakem chladiva. Lze nějak pohledem při tlakování zjistit, jestli to někde utíká? Myslím, jestli je třeba plyn barevný a je to vidět. Nebo jestli je takový tlak, že by to někde syčelo.
Uživatelský avatar
Chose
Příspěvky: 324
Registrován: stř 04. bře 2009 21:49:20
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od Chose »

Zdar,určitě tam máš málo chladiva,proto to nechladí.Unik chladiva zjistit jde,ale potřebuješ spešl brýle a UV lampu.Daj to do servisu,tam ti to dají určitě do pořádku ;)
Felicie 1.3 BMM 50kw,romantická červená
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od Atnarfus »

Tlak je tam celkem slušný, ale to už by musel být sakra díra, aby to bylo k nalezení jen tak.
Jak píše kolega. Chladivo obsahuje látku, která pod UV svítí.

Dej to do servisu. Tam vysajou chladivo, zváží ho a podle toho budou dál postupovat. Tak jako tak se celý oběh vysaje až tak, že je tam vakuum. Pak sledují, jestli se nezvyšuje tlak (nepřisává to někde vzduch).
Nakonec ti tam naplní vyčištěné chladivo + trochu oleje a kontrastní látky. Pak změří tlaky a podle nich ti řeknou jak na tom je kompresor a expanzní ventil.

Na celou tuhle srandu mají automatickou mašinu, která i vytiskne protokol.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od 103457 »

Takže dneska jsem byl v servisu, odsátí, vyčištění a naplnění klimatizace v akci za 499,-Kč a ta moje závada je spínací relátko, vyndal ho trochu s ním zaklepal a nyní již vše na stopro funguje. Opíšu si číslo a seženu náhradní, možná to bude i naprosto obyč relátko, ještě jsem to nezkoumal.
Ale nyní je v autě zima, jako v rusku, řekl bych, že min. o 30% se zvýšila účinnost klimy.
smazany clen - FK

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od smazany clen - FK »

ja by som sa chcel spytat ci sa da niekde zohnat ten spinac na klimu , myslim to okruhle tlacitko vo vnutri, pri ovladani kurenia????
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od Alf »

Ten co je mezi ,,knoflíky" ovládání topení ?
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od Atnarfus »

Podle katalogu dílů prodávají samostatně jenom to druhé tlačítko, co je na vnitřní cirkulaci.
Jinak je jenom komplet celý ovladač ventilátoru topení i se spínačem klimatizace a chtěji za to 1000Kč bez DPH. To bych si raději někam vrazil jiné tlačítko. Je to jenom obyčejné spínací tlačítko, tak ho snadno nahradíš. Jenom už to nebude tak elegantní.

číslo toho ovladače ventilátoru je 6U0 820 526
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od Alf »

Nebo ho opravit- upravit.
Co se na tom kazí ?
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
smazany clen - FK

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od smazany clen - FK »

nekazi sa nic.... ja som ho nechtiac pokazil...... :roll: inac dakujem, vezmem nejakeho sikovneho elektrikara, a skusime to zmontovat.....
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od Atnarfus »

Mě se trochu zasekává. Někdy musím mačknout dvakrát-třikrát, abych ho vypnul.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od Jura_Favorit »

Bré den :D

Chtěl jsem se zeptat - ta klimatizace Diavia má možnost vnitřní cirkualce, nebo ne? Pokud ano, tak je ale řešená nějak jinak, než u normální sériové klimy, tzn. že nepotřebuje žádný otvor v kastli navíc?
A vůbec, když už jsem to naťukl, nemá doma někdo k této klimatizaci nějakou dokumentaci, manuál atp.? Díky předem ;)
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od 103457 »

Potřebuje, musíš tam tu díru udělat.
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od Jura_Favorit »

To je zvláštní, čekal bych, že u klimatizace určené k dodatečné zástavbě a tedy se zjednodušenou montáží nebude potřeba žádných zásahů do karoserie... :shock:
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od Alf »

U Diavia klimy žádná recirkulace není. Tlačítko tam je, ale jen to zavře vzduch.
Nastavování topení se nedělá směrováním vzdzchu,ale zastavuje se voda do tělesa topení. Mám nějaké foto pokud chceš..
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od Jura_Favorit »

"U Diavia klimy žádná recirkulace není. Tlačítko tam je, ale jen to zavře vzduch." - no to jsem přesně chtěl slyšet, mě to bylo divné, jak psal 103457, že by se mělo k Diavii ještě něco řezat...
Nějaké foto sice mám, ale pokud bys byl tak hodný, tak bych tě o ty tvé poprosil na mail, podkladů není nikdy dost :D Děkuji.
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od 103457 »

Tak koukněte do mýho profilu, já myslel, že mám právě tuto klimatizaci. Já ovšem mám vnitřní cirkulaci a i topení mi pracuje stejně, jako u auta bez klimy, čili topení je pořád teplé a odklání se jen vzduch.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od Atnarfus »

U origoš klimatizace je topení úplně stejné jako když tam klima neni. Liší se jenom ta část v motorovém prostoru s ventilátorem a liší se rozvod vzduchu pod palubkou.
Předpokládám, že klima pro dodatečnou montáž na tom bude obdobně. Vymění se jenom ten kus s ventilátorem a hotovo. Jak má udělanou vnitřní cirkulaci, to netuším. Nedávno tu někdo nabízel vymontovanou dodatečnou klimu na prodej, ale na fotkách jsem zrovna tenhle detail nestudoval.
RADOMIL1

KLIMA

Příspěvek od RADOMIL1 »

Ahojte.JAk je zapojený spínač vnitřní cirkulace vzduchu .Mám to orig.z BOLESLAVI sklimou.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA

Příspěvek od Atnarfus »

Pohledej. Už jsme to poměrně podrobně řešili.

Vnitřní cirkulace není ovládaná elektricky. Klapka je ovládaná pneumatickým pístem. Tlačítko je pneumatický ventil. Celé to pohání podtlak ze sání motoru.

Zapojené je to tak, že jde hadička ze sacího potrubí do zásobníku podtlaku (za baterií). Ze zásobníku jde hadička ke tlačítku a od tlačítka jde hadička k pneumatickému válci (na tělese topení v motorovém prostoru vedle baterie).

Klasické závady to má dvě:
zasekávání tlačítka v palubce
spadávání táhla pneumatického válce z páky klapky
RADOMIL1

Re: KLIMA

Příspěvek od RADOMIL1 »

Ahojte!Mně z vypínače .ale jdou jen dráty !
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA

Příspěvek od Atnarfus »

Dráty od tlačítka jdou, ale je to jenom napájení podsvícení tlačítka. Jestli je to tlačítko opravdu elektrický spínač, tak to určitě není origoš klima.
Origoš klima má dvě malá kulatá tlačítka přímo na panelu topení. Levým tlačítkem se zapíná klima a pravým se zapíná vnitřní cirkulace (viz návod k Felicii).

Dodatečně montované klimatizace mají spínače vedle spínačů mlhovek. Tam netuším jak je to dělané. Na starších feliciích bývalo něco takového i origoš z výroby. Tam také netuším jak to funguje, protože se také jedná o nějakou sadu dodávanou kdo ví kým. Nikde v dokumentaci o tom není ani ň. Všude popisují tu klimu co má kulatá tlačítka na panelu topení.
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: KLIMA

Příspěvek od Alf »

Diavia má spínače taky v panelu topení a vypadá to přesně jako originál.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA

Příspěvek od Atnarfus »

Kolega tvrdí že má přímo originál, tak by měl mít od tlačítka i hadičky.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA

Příspěvek od 103457 »

Mám Diavia, montovanou v březnu 97 přímo ve fabrice, ovládání mám v panelu topení a jak už bylo psáno, spínání klimy je elektrické, spínání vnitřní cirkulace pneumatické.
Jedno tlačítko mi nesvítí, právě to vnitřní cirkulace, ale nevím, jak ho rozebrat. :(
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA

Příspěvek od Atnarfus »

Tak to jsem netušil, že i Diavia to měla jako origoš. Pár lidí tu má klimu, která má tlačítka v řade se spínačema mlhovek. Mám trošku obavu, jestli ta tlačítka na panelu topení nejsou jenom v případě, kdy Diavia je montovaná přímo ve fabrice. Následně stejný panel nechali i když začali montovat koncernové komponenty.

Já mám tu origoš klimu, co je v servisní příručce. Kompresor a spousta dalších dílů je tam stejný, jako v dalších koncernových autech.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA

Příspěvek od 103457 »

Ale ty máš feldu po faceliftu ne?
Pravděpodobně se do old feld montovaly různé náhražky klim, ale panel už byl hotový a až po faceliftu udělali svojí koncernovou klimu.
Dokonce jsem viděl i fáčko s klimou.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA

Příspěvek od Atnarfus »

Ano po faceliftu. Služební byla 99, soukromá je 2000. Obě se stejnou klimou.
Martinerik12 - FK

Klimatizácia

Příspěvek od Martinerik12 - FK »

CHLAPI:

Kamošovy kopletne vyhoreli (použitý aj hasiaci) Relátka na zopínanie a riadenie klimatizácie.
Neviem ako a kde zohnať nové. Už som obvolal 120 inzerátov na rozpredaj feldi a kontaktoval som aj šrotoviská.
Kde by som to zohnal, prípadne nemáte to niekdo voľakde zapatrošené?
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizácia

Příspěvek od Atnarfus »

Koukám do katalogu dílů a tam je:

6U0 959 141 Jednotka ridici pro klimatizaci
632Kč bez DPH

701 919 505 rele pracovniho kontaktu
686Kč

6U0 907 339 skrinka rele-dil spodni
91Kč

6U0 907 613 skrinka rele-dil horni
138Kč

Jestli se to dá koupit i celé složené, to netuším, ale minimálně takhle po dílech jo.
Martinerik12 - FK

Re: Klimatizácia

Příspěvek od Martinerik12 - FK »

Mno ale jemu zahoreli aj káble s poistkami, ja som skôr myslel že to vyštikať z nejakej búranej ak niekdo má aj s káblami. Ale ako informácia veľmi užitočné ĎAKUJEM, ako jedna z možností by to bola.
Bobrisek
Příspěvky: 68
Registrován: sob 20. bře 2010 19:37:27
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od Bobrisek »

Mam tu neorigo klimu, ale bud ji neumim zapnout, bo nefacha, pac kdyz ji zapnu, tak fouka stejnej vzduch, jako kdyz zapnu obyc ventilaci, takze fakt nevim... jinak je to tak zvlastne dodelany, ze se tam neda dat poradnej remen.. takze bych ji nejradsi dal do kelu, stejne ji nepouzivam a akorat to brzdi motor
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 typy klimatizace

Příspěvek od Atnarfus »

Když jí zapneš, tak za několik vteřin musí být znát, že to fouká vzduch ledový. Když do výdechu vrazíš teploměr, tak by to mělo foukat vzduch o teplotě tak 7-10st.
Jestli to nemaká, tak asi budeš muset do servisu. Kontrola náplně je základ.

Až jí necháš opravit, možná zjistíš že je příjemnější mít v autě 25st, než 40.
Odpovědět