Nefunkční DO+Alarm

sumitom

Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od sumitom »

Dobrý den,
sice už tady dost tematu ohledně Dalkového ovládání a alarmu,ale můj problém jsem nikde nenašel.
Můj problém vzpočívá v nefunkčnosti dálkového ovládání.Normálně jsem zamknul dálkačem a ráno jsem přišel k auto a auto nešlo dálkačem odemknout i když kontrolka na ovladači bliká,tak jsem auto odemkl klíčkem,a ani se nezpusti alarm.Chci se zeptat,jestli někdo neví co se mohlo stát.Jestli by mohla odejít jednotka alarmu.
Díky za rady
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od Ivarek »

Zkus podržet zmáčknuté tlačítko na dálkáči krapet dýl tak 10 vteřin.Pokud nepomůže zkusit znovu nakodovat dálkáč k alarmu,pokud ani tohle nepůjde tak je v háji nejspíš samotný alarm.
sumitom

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od sumitom »

Díky za radu,to už jsem zkoušel a bohužel nic.Asi to opravdu vypadá na alarm.
Petan87

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od Petan87 »

O jaký typ alarmu se jedná? Je to origo montáž z výroby, většinou Laserline nebo Metasystem nebo dodělávka??? Logicky by to dávalo smysl, pokud by nebyly připojeny dveřní spínače. ale pokud je vše tak, jak má být, pak bych soudil, že je alarm, resp. řídící jednotka alarmu k.o
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od Ivarek »

Ještě bych prošel pojistky resp změřil napájení alarmu.
zoufalec

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od zoufalec »

Ahoj, tak sem na to asi přisel, nedávno jsem totiz omylem uštipal a vyhodil ultrazvukova čidla od toho alarmu protoze sem si myslel ze je to ze stareho handsfree.......bohuzel jsem ty cidla hodil do popelnice takze jsem peknej debil.....koupim nova cidla pokud je tedy sezenu a zkusim je tam naletovat zpatky a uvidime.
Návštěvník

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od Návštěvník »

zdravím,jedná se o originál alarm LASERLINE,ted si vzpomínám,že mě to už jednou udělalo,ale druhý den to bylo zas OK.Až ted asi po týdnu jsem to už nerozchodil.Pojistky jsem kontroloval a všechny jsou OK.Tak fakt to asi vypadá na řídící jednotku alarmu.Nemáte někdo představu jestli se dá sehnat a kolik tak asi stojí?
Rampel

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od Rampel »

Ahoj,nevim jestli to sem patri,ale nemuzu nic podobneho najit.Ja vecer zamknu auto centralem,dvere se zamknou,kontrolka se rozblika,ale rano prijdu k autu a je odemcene a kontrolka neblika....ale kdyz zamknu auto jen klicem,tak se to neodemkne.V cem je problem,mam koupit nove ovladani centralu?I s ridici jednotkou?Diky za kaydy poznatek.
Rampel

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od Rampel »

No to toho zas moc nevite,co?
Uživatelský avatar
Schimi
Příspěvky: 601
Registrován: stř 07. led 2009 21:22:22
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od Schimi »

Rampel píše:Ahoj,nevim jestli to sem patri,ale nemuzu nic podobneho najit.Ja vecer zamknu auto centralem,dvere se zamknou,kontrolka se rozblika,ale rano prijdu k autu a je odemcene a kontrolka neblika....ale kdyz zamknu auto jen klicem,tak se to neodemkne.V cem je problem,mam koupit nove ovladani centralu?I s ridici jednotkou?Diky za kaydy poznatek.


Někde v jíném z mnoha vláken k tomuto tématu je psáno, že by to mohlo být způsobeno zkratem nějakého drátku na kostru. Třeba ve dveřích, kterým se aktivuje odemčení zámků.
1,6 sportline 1999
Uživatelský avatar
Timmy
Příspěvky: 31
Registrován: úte 12. črc 2011 12:21:58
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od Timmy »

Zdravím,
Mám problém s alarmem, včera večer sem klasicky ovladačem pípl auto všechno v pořádku.Dneska ráno pípnu taky vše v cajku.
Dojedu na zahradu nechám to celý den odemčené a odpoledne dojedu domu před barák a pípnu auto ale slyším jen centrál jak zalezou zámky.Ale felda ani nepípne,ani neblikne.Bohužel nevím co to je za alarm ,je tam z výroby tipuju laserline (fel.combi 1.3,50 kw glxi r.v.1997).
Nevíte někdo náhodou ?
Děkuji
azse
Příspěvky: 71
Registrován: stř 05. zář 2007 16:50:57
Bydliště: Dolné Saliby
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od azse »

Dobrý deň
Mám v aute alarm MetaSystem M870 M.Raz som zavrel auto diaľkovým ovládačom a o pár hodín už som nevedel otvoriť s DO,a ani dodnes alarm vôbec nereaguje na DO.Teraz keď odpojím alarm a znovu zapnem,tak sa rozsvieti LED dióda a bliká a keď zapnem zapaľovanie,tak sa pustí siréna,o pár minút prestane,potom zas sa pustí a takto dokola,kým neodpojím alarm od prúdu.Centrál na kľúč funguje bez problémov,len nefunguje DO na alarm,ktorý je spojení s centrálou.Poistky som pozeral,všetky sú dobré a ani na druhý ovládač nereaguje alarm.Dá sa s tým alarmom niečo urobiť,alebo radšej ho vyhodiť a kúpiť nijaký DO na centrál ?
Ďakujem.
Peto

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od Peto »

azse píše:Dobrý deň
Mám v aute alarm MetaSystem M870 M.Raz som zavrel auto diaľkovým ovládačom a o pár hodín už som nevedel otvoriť s DO,a ani dodnes alarm vôbec nereaguje na DO.Teraz keď odpojím alarm a znovu zapnem,tak sa rozsvieti LED dióda a bliká a keď zapnem zapaľovanie,tak sa pustí siréna,o pár minút prestane,potom zas sa pustí a takto dokola,kým neodpojím alarm od prúdu.Centrál na kľúč funguje bez problémov,len nefunguje DO na alarm,ktorý je spojení s centrálou.Poistky som pozeral,všetky sú dobré a ani na druhý ovládač nereaguje alarm.Dá sa s tým alarmom niečo urobiť,alebo radšej ho vyhodiť a kúpiť nijaký DO na centrál ?
Ďakujem.

Ahoj prosim ta vyriesil si to nejako ?

Mam podobny takmer rovnaky problem , prestalo mi reagovat DO na central. Ked otvorim klucom tak reaguje otvoria sa vsetky dvere.
No ked nastartujem spusti sa alarm po chvili prestane ist a potom sa spusti znova, mam na DO napisane laserline
Dalsia vec ktoru som si vsimol je, ze na palubnej doske kde mam tachometer, mam maly displej ktory ukazuje hodiny , hodiny teraz ukazuje velmi slabucko skoro nie su vidiet, napadlo ma ci nie je slaba baterka, Tak som to dal premerat do servisu a baterka je vrajze ok .

Na DO ked zmacknem tlacitko tak na DO sa rozsvieti svetlo, ale na aute sa nic nedeje, ked som sedel v aute a mackal DO tak asi na 5 stisk bol jemny naznak centralu, ako keby chcelo zamknut dvere, ale prislo mi to ako keby tam nebol dostatok elektriny na to aby sa skutocne zamkli.

DO prestalo fungovat zaroven s dispejom na palubovke .

Chcem sa spytat ci nemoze byt nejaky problem v elektrike, alebo nieco nevyskratovalo ?

V servise kde som dal skontrolovat tu bateriu mi povedali ze DO odislo, ale myslim si ze to nebude DO , ked ani ten displej nesvieti ako predtym.
Teraz mam alarm vypnuty, central reaguje len na kluc.

Nejake rady ako by sa to dalo poriesit ?
slavo77
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 19. říj 2017 15:11:21

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od slavo77 »

Ahoj ja som Peto

Chcem len doplnit ze dnes som testoval Central a snazil sa prijit na to co je spatne.

Pokial dam kluc do zapalovania a otocim tak na DO dokazem uzamknut vsetky dvere,
Odomknut uz nejdu, pokial v zapalovani ten kluc nemam tak to nereaguje len taky jemny naznak vsetkych zamkov.
Ako keby tam nebolo dost stavy,
tiez som si vsimol ze hodiny na palubnej doske sa pri kazdom nastartovani auta vyresetuju a su na 0:00 tieu su velmi slabo vidiet predtym boli vidiet krasne ostro teraz ledva vidim cas.

Napadlo ma ci tie hodiny nie su nejako prepojene s centralom a nemohol vzniknut nejaky skrat .
Pretoze v ten isty cas prestali fungovat aj hodiny na palubovke

Za kazdu radu budem vdacny, DO vyzera byt v poriadku ked som s nim zamkol auto s klucikom v zapalovani. Pre isottu som vymenil bateriu v DO a dal skontrolovat aj autobateriu obe su v poriadku.
slavo77
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 19. říj 2017 15:11:21

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od slavo77 »

Ahojte vraciam sa k téme, zabudol som napísať ako som to nakoniec vyriešil.Problém bol v odpalenej poistke v poistkovej skrinke. Takže tak som to nakoniec vyriešil.

Len pre info, keby mal niekto podobný problém.
Momentálne dnes mi prestalo fungovať odomykanie pomocou DO.Klučom otvorím central pohoda. ALE spustí sa alarm.... Na DO normalne svietia kontrolky ,tak v tom by som nevidel problém. Nechápem čo s tým zas je, baterka je ok, poistky som este nekontroloval. Ale obávam sa že tentokrat uz odislo DO na alarm.... Uprimne ma to celkom stve. Dúfam ze to bude zas v poistke inak neviem co budem robit...
Felicia2

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od Felicia2 »

Ahoj pratele. Me take z nicehonic pri startovani vyresetuje hodiny, nebo skoci treba na 2,00 pojistku jsem dal uplne novou vycistil svorky na baterce i u pristrojovky. Stalo se to uz nekomu? Dekuji
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od ferdamravenec »

To může být odcházející spínačka
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od felicia1 »

omlouvám se za :ot: ale ten příspěvek jsem psal já, i když to jste asi tušili.

co se týče spínačky tak hodiny a zapalovač jsou napájený ze svorky 30, ta je na spínačce propojena natvrdo nebo se pletu?
navíc pokud již normálně jedu tak hodiny minutu přičtou 4 minuty odečtou najednou příčtou 2 hodiny pak se zas vynulují a to ani auto nedrncá a v zapalovači jede nonstop nabíječka na mobila a mobil nekuŇká jako při výpadku.

EDIT: hodiny začly ze dne na den zlobit v den, kdy se prudce na jaře oteplilo. a od té doby už blbnou pořád
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od felicia1 »

:evil: Dnes jsem sel zkontrolovat budiky prendane do druheho vozu, po nastartovani zase.nesmyslne preskakuje cas a ani nepocita jak by mel pred startovanim. Proste ukazuje 2:04 a prijdu za hodinu a je tam 5:11 a za pul hodiny 0:30 jak narocne by bylo dat ty hodiny z jinych budiku popr. Kde muze jeste byt chyba prosim
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od ferdamravenec »

Může být prasklý tišťák ,
Když je jasný že to dělají budíky , tak sehnat jiný .
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od felicia1 »

Tistena deska se zda byt bez prasklin ale ty asi myslis cinove cesticky ze? No zkusim projit lupou, fakt je ze tam by tepelna roztaznost mohla hrat roli, kdyz to zaclo az po jarnim otepleni ze dne na den
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od ferdamravenec »

Může být i jen studený spoj - tj všechny cínovavané spoje přepájet
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od felicia1 »

Má něco společného s hodinami tato součástka?

Obrázek
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od ferdamravenec »

Stabilizator , udržuje stálé napětí, takže má protože je to napájení
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční DO+Alarm

Příspěvek od felicia1 »

U teto soucastky byl utaveny plastovy kryt a smrdi spaleninou, takze odtud pravdepodobne prameni muj problem s hodinami
Odpovědět