centrál - nereaguje

kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

centrál - nereaguje

Příspěvek od kwik »

zdravím, mám problém s centrálem. Mám originální centrální zamykání a k němu přidané DO maxicar 286 ( http://www.levnealarmy.cz/eshop/komfort ... -3409.html ) celé to fungovalo 2 roky vpohodě. Jenže, včera přestalo jít dálkové ovládání, přestalo jít otevírání kufru na dálku, přestal jít centrál i když otočím klíčem v zámku, odemknu jen dveře řidiče a z druhé strany dveře spolujezdce. Pojistka na centrál v pojistkovce je vpořádku. A teď poraďte, čím to je? co odešlo? originální jednotka centrálu nebo jednotka DO maxicar? nebo oboje? díky za radu.

ješt
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od ferdamravenec »

baterie , ovladač , nebo jednotka , třeba jen zoxidované kontakty , nebo chce jen spárovat
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od kwik »

takhle, centrál nefunguje ani otočením klíče v zámku. Ani z jedné ani z druhé strany... ani druhý ovladač na dálku nereaguje.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od ferdamravenec »

tak to máš centrálem , pojistka , jednotka
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od kwik »

pojistku jsem zkoušel vyměnit, prasklá není, dal jsem druhou a to samé... bez reakce. Tohle jsem už včera zkoušel a nic. Takže to bude jednotkou centrálu? Jednotka DO by tím pádem měla být vpohodě, ale zase si říkám, proč nejde odemknout kufr na dálku... zkusím teda sehnat jednotku a uvidíme. Ještě jeden dotaz ať nemusím dvakrát rozdělávat palubku, jaký typ jednotky budu mít v autě, pokud mám 1.3 rv 2001 ? tu 10ti pinovou, je to tak?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od ferdamravenec »

teoreticky 10 pin ,
proč nejde dálka kufru ????? to mě taky napadlo , ale doufám že to bere silovku (nebo aspoň jednu část) z centrálu , tím by se to vysvětlilo , jináč hledat zkoušet ............. třeba to může být i servem předních dveří - kontaktem zpštného ohlasu
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od kwik »

dobře, ale pokud by bylo dejme tomu jedno servo špatné, proč by nešlo zamknout z druhé strany? snad to bude ta jednotka, zkusím jí vyměnit a uvidíme
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od kwik »

takže, dneska jsem odpojil ŘJ dálkového ovládání, centrál klíčem nejde, vyměnil jsem ŘJ originál centrálu a nic... pojistka je vpořádku, zkoušel jsem i jinou... takže kdo poradí co stím? centrál nejde ani když zkouším odemykat z jedné ani z druhé strany. Takže mě napadá, sehnat komplet kabeláž serva, komplet motorky a udělat centrál komplet??
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od kwik »

neměl by prosím někdo schéma komplet centrálního zamykání originál CZ s 10ti vývodama? našel jsem pouze schéma pro 6 vývodů... díky
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od ferdamravenec »

schéma je v dp 61/1 (prohlížeč mi ukazuje str417)
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od kwik »

diky, v pojistkovce je central napojeny kde? Resp. Central je na svazku mim. Vybav,ze? Kabelaz centralu ke kabelazi mim vybav se napojuje kde? Dale, da se cela kabelaz vymenit bez sundavani palubky? Jen se sundanyma budikama a kastlikem u spolujezdce?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od ferdamravenec »

pojistka č16 , svorkovnice BD9 , pak je svorkovnice T10e2
kabaláž centrálu je součástí kabeláže mimovýbav
svazek mimovýbav se á vyměnit bez sundání palubky , sundané budíky a kastlík
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od kwik »

dobre, takze staci budiky a kastlik dat ven a pujde se ke vsemu dostat,ano? Kabel mim. Vybav je doufam jen jeden typ. Nebo jich je vic? Lisi se jen jestli na starou nebo novou jednotku centralu?
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od kwik »

takže, další dotaz, dneska jsem na vrakovišti vymontoval komplet centrál - 2 přední motorky, 2 zadní, kabeláž skrz přední dveře, kabeláž k zadním motorkům, svazek mim. výbav, řídící jednotku. Problém je takový, že i když na "nový" svazek mim. výbav připojím ŘJ, připojím svazek ke stávající kabeláži kousek od ŘJ vedle volantu, připojím kostru pod volant, na tenhle svazek napojím všechny motorky, přední i zadní a zkusím jeden nebo druhý přední motorek zatlačit nebo vytáhnout opět bez reakce, zkoušel jsem i motorky prohazovat, připojovat na moji kabeláž v autě jiné motorky, řídící jednotky prohazovat... prostě nic. bez reakce. Pojistku to nevyhazuje, na ŘJ napětí je - měřil jsem. A teď kdo poradí čím to?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od ferdamravenec »

a je jistý že i ta druhá jednotka je pravdu funkční ?
ještě můžeš zkusit odpojit ovládání centrálu od dálky
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od kwik »

ano, ŘJ centrálu mám teď doma celkově 3, vše vyndané z bouraných aut, dálkové ovládání mám odpojené... nevím si stím za boha rady :?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od ferdamravenec »

to odpojení dálky , tím myslím aby dráty dráty mezi dálkou a centrálem byli přerušený ,
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od kwik »

ano, to odpojene bylo, mel jsem dany i jiny svazek mim. Vybav, jine servomotorky, jinou rj. Pak jsem i ruzne kombinoval a porad ani tuk
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od kwik »

ma nekdo nejaky napad?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od ferdamravenec »

odpoj svazek mimovýbav ze svorkovnice , na kostře ho nech , na konektor svazku mimovýbav na pin 2 (měl by to být žlutý drát) přiveď + , vyzkoušej to ,
jestli to bude fungovat tak je něco v přívodu
jestli ne tak jednotka
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od kwik »

prosímtě, na konektoru mim. výbav, který se připojuje na hlavní svazek je na pinu č. 2 řervený drát, na pinu č. 2, který se připojujena ŘJ je drát žlutý. Takže plus připojit na pin č. 2 - červený ano?
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od kwik »

takže, na konektoru svazku mim. výbav na pinu č. 2 je z jedné strany žluzý a z druhé červený drát. Znova jsem ho proměřil - 12,18V. ukostření je vpořádku. Pokud tady šťáva je, je zbytečné tahat přívod od baterky. Znoušel jsem znova připojit jiný kabel mim. výbav, jiné motorky, jiné kombinace motorků, řídících jednotek a prostě nic. V ŘJ jen občas cvakne, to samé ve všech jednotkách. Je mě ale divné, že ze 3 jednotek, ani jedna nejde, jednotka, která je ozkoušená u kámoše v autě a funguje taky nejde. Servo motorky předních dveří mám celkově 6, takže že by byly všechny KO je hloupost. Ještě se chci zeptat, centrál musí fungovat i pokud nejsou připojeny budíky, že? tam snad žádná souvislost není. Zkoušel jsem kabeláž multimetrem znova prozvánět... nic. kde může být dál zakopaný pes?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od ferdamravenec »

někde může být přechodový odpor , napětí tam můžeš naměřit , ale pokud tam neprojde dostatek proudu tak to fungovat nemůže , proto jsem chtěl aby jsi na to přivedl + , máš pravdu je tam červený , žlutý je na kabeláži k pojistkovce
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od kwik »

zkusil jsem co jsi psal, napojil jsem centrál přímo na plus od baterky, vše funguje. Zkoušel jsem vypojit svorkovnici BD v pojistkovce, zkusil prozvonit na pinu č. 9 pin č. 2 na konektoru, kam se připojuje kabel mim. výbav a nic. Zkusil jsem natáhnout kabel ze svorkovnice BD pin č. 9 na svorkovnici mim, výbav pin č. 2 (žlutý a z druhé strany červený) a ejhle, vše funguje. Takže je někde špatný kabel... co teď ? ten kabel vede napřímo od pojistkovky ke konektoru mim. výbav? nebo ještě někam přes něco dalšího? známý mě říkal, že má ještě něco společného s centrálem svorkovnice pod kapotou na levé straně... ale nevím no.

jak jsi psal svorkovnice T10E2 to je která? ta na mim. výbavy??

jak to teď řešit? natáhnout kabel nový? vede tenhle kabel opravdu napřímo? starý vyštípnout a natáhnout nový? nebo nechat tak, natáhnout nový z hlavního přívodu v pojistkovce a dát na sólo pojistku?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od ferdamravenec »

helej koukni do motorovýho prostoru na pravou stranu na bílou svorkovnici jestli není zoxidovaná zasraná .....
páč ten kabel vede nejdřív do ní a pak teprv na mimovýbavy
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od kwik »

prosímtě, ta bílá svorkovnice je kde přesně v mot. prostoru? Já když stojím před otevřenou kapotou, tak po mé pravé ruce nahoře u aktivního uhlí či jak se té nádobce říká jsou 2 svorkovnice, obě jsem prostříkal kontaktolem, pořádně rozhýbal a nic. Obě tyhle svorkovnice jsou ale černé. Kde je prosím ta, která jsi psal?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od ferdamravenec »

tam co jsou ty dvě černý tak kousek za nima blízko u příčky , může být zasunutá i za odhlučněním ,
jináč do ní patří ostřik světel ,
budeš muset konektor se žlutýma drátama vytáhnout abys ho mohl zkontrolovat / proměřit / opravit
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od ferdamravenec »

kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od kwik »

díky, musí to být tím, bílý konektor jsem našel, soudruzi ve škodovce udělali při výrobě chybku, ten bílý konektor byl přicvaknutý originál stahovačkou ke kastli ale byl vespod, takže oba dva žluté kabely byly uhnilé od občas vlhkého odhlučnění.... teď už na to nemám čas ale zítra to opravím a vyzkouším. btw to odhlučnění má být při dešti vlhké? odkud tam teče? má tam téct? nad tím je někde odtoková dírka od čelního skla, ne?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od ferdamravenec »

k tomu ti nic nepovím , já to mám suchý u obou aut i když do krátký kolem okna teče
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od kwik »

opravdu to bylo tím žlutým drátem v bílé svorkovnici, dráty byly upadlé a zašlé, ležely ve vlhku... není tam až tak moc vlhko, ale příjde mě, že něco málo vlhkosti tam je a to asi tomu konektoru nesvědčilo... každopádně mockrát díky. Funguje jak centrál tak dálka... paráda :) díky moc za vyřešení problému.
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od ferdamravenec »

njn , největší prkotiny se nejhůř hledaj
Vasa66

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od Vasa66 »

zdravim tak sem řešil stejný problém půl soboty a večer sem objevil toto téma a moc děkuju za rady ... jen by mně zajímalo na co tam je ten štekr .. co se do nej připojuje ..?? na to sem nějak nepřišel .. :scratch:
kwik
Příspěvky: 616
Registrován: stř 02. led 2013 16:19:11

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od kwik »

připojují se do ní ostřikovače předních světel.. ono to spolu souvisí, v pojistkovce je pojistka na centrál a ostřiky světel.
Uživatelský avatar
H4nIS
Příspěvky: 409
Registrován: ned 12. říj 2008 11:01:27
Bydliště: Ostrava-Výškovice

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od H4nIS »

neřešil už někdo, že jak prší tak mu blbne centrál ?? před týdnem stačilo nechat auto 20min na volnoběh s puštěným topením na plno a vzpamatoval se, dneska jak odjedu z myčky to blbne znova :shock: nastartuju central se zamkne, zdechnu motor central se odemkne :D to by ještě ani tak nevadilo, ale stačí jak mám vyplý motor otevřu dveře zmačknu ovladač na okno a zase se to zamkne, jak by to někde házelo kostru ?? když se to nezamklo hned po startu, tak stačilo dat blinkr a uz se to zamklo a celou dobu v tom cvaka. Horsi ze mam jeste alarm s DO, takze jak odemknu na dalku tak se to hned zamkne.
Škoda Felicia 1.6 GLX - ABS, 2xairbag, servo, el.okna, zrcatka, alarm Magicar s dálkovým startem..
Rotacak
Příspěvky: 9
Registrován: ned 17. dub 2016 17:08:56
Bydliště: ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od Rotacak »

Tak i já se přidám,
předem se omlouvám za hloupé otázky, ale nevím si rady.
pár dnů pročítám různá témata zde na foru a snažím se podle nich zjistit, kde je chyba u mě. Auto mám bohužel krátce, tak o něm zjišťuju, co jde. Jedná se o Felicii Combi po faceliftu, r.v. 1998, 1,6 MPi, GLX. Byla mi prodávána s popisovanou výbavou, nebylo však uvedeno, že je ve výbavě imobilizer a central, jen alarm. Teprve včera se mi podařilo objevit alarm a také od čeho je takový ten malý klíček. Alarm jsem zkusil zapnout, ale po odemčení dveří a následném otevření začal houkat, takže je opět vypnutý. Každopádně teď se snažím vyřešit centrál. Včera jsem sundaval tapec u dveří spolujezdce, páč jsem zkoumal pomalý chod el. ovládaného okna a náhodou jsem si všiml jakéhosi asi 5ti pinového konektoru a kabelů, které kamsi vedly, po nějaké chvíli jsem objevil motorek. Dneska jsem se dostal i ke dveřím řidiče, zde byl také, ale byl z nějakého neznámého důvodu odpojen. Tak jsem jej zapojil, zkusil zamknout, odemknout, a vše při starém, žádná reakce. Tak jsem sedl do auta, zkusil se zamknout v autě a za přístrojovkou jsem slyšel vždy cvaknutí. Rozebral jsem přístrojovku, a našel černé relé s deseti piny. Zatím jsem nezkoušel natáhnout jiný drát od baterky, snažil jsem se najít v motorovém prostoru nějaký konektor, ale našel pouze nějaké relé a před ním sloty na tři pojistky, které ovšem nevím k čemu jsou. Fotky jsem nahrál na rajče. Je tady někdo, kdo by věděl, k čemu je tam to relé a ty prázdné sloty na pojistky, případně jaké pojistky tam mám dát?

Děkuji za případné rady :-)

Zde jsou výše zmíněné fotky
http://www.rajce.net/a12767599
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od ferdamravenec »

jestli máš k tomu(alarmu) ovladač tak to můžeš používat , ale jelikož byl deaktivován klíčem , tak ho asi nemáš

k těm pojistkám , další výbava ? ABS , klima ? , tam je místo jejich pojistek

central , cvakání neznamená že je jednotka OK , takže to může být jednotkou , kabeláží , nebo přední servo/a
Rotacak
Příspěvky: 9
Registrován: ned 17. dub 2016 17:08:56
Bydliště: ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od Rotacak »

Právě že ovladač k tomu nemám, ani nevím, zda se bude dát někde sehnat. Co se týče výbavy, tak by mělo být ABS, klima, okna a zrcátka v elektrice, ostřikovače světel, vyhřívané sedačky a já nevím, co ještě všechno. Nejlepší asi bude, když zkusím někde na vrakáči vybrat jinou Feldu s funkčním centrálem a pak uvidím.
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od vodi »

Ten motorek byl odpojený asi z nějakého důvodu. Šel bych po něm, nebo po tý jednotce centrálu. K těm pojistkám...řekl bych, že to bude ostřik světel.
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od ferdamravenec »

jelikož je to vybraný tak by to mohlo být ke klimě- resp. pojistky ventilátoru chlazení - předpokládám že s tím byl problém tak to předělali , (ostřik světel to opravdu není)

ovladač se špatně shání , nejjednodušší řešení -jinej alarm

central - je víc druhů jednotek
Rotacak
Příspěvky: 9
Registrován: ned 17. dub 2016 17:08:56
Bydliště: ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od Rotacak »

Díky, tak zkusím něco sehnat na vrakáči. Přece jen tam budu shánět díly na klimu, která je děravá jak cedník, tak se kouknu i po centrálu. A alarm zatím nechám být, snad se tahle auta už moc nekradou :-D
Uživatelský avatar
vodi
Příspěvky: 191
Registrován: úte 21. kvě 2013 13:21:33
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od vodi »

Hele já se ti kdyžtak kouknu doma po tom ovladači, protože jsem alarm kdysi rušil, tak mi to zbylo. Je to Laserline 989SK.
Škoda Felicia 1.3 Mpi, 50kW, '98, Magic
Mazda MX-5 NB-fl 1.8, 107kW, '01
Subaru Legacy IV 2.0, 121kW, '07
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
Rotacak
Příspěvky: 9
Registrován: ned 17. dub 2016 17:08:56
Bydliště: ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: centrál - nereaguje

Příspěvek od Rotacak »

To by bylo fajn :-) Akorát nevím, jaký je to přesně alarm. Auto jsem koupil tak, jak mi bylo řečeno, tak, jak je a jak stojí, bohužel. Ale zkusím zjistit, co to je za alarm
Odpovědět