Centralni zamykání castecne nezamyka.

nyfuz
Příspěvky: 18
Registrován: sob 05. pro 2015 16:47:37
Bydliště: Říčany
Kontaktovat uživatele:

Centralni zamykání castecne nezamyka.

Příspěvek od nyfuz »

Dobry den i vecer.
Minuly tyden jsem si koupil sve prvni car. Feldu Glxi 2000. Takze jsem uplny neandrtalec a chtel bych vas poprosit o jednoduchy navod pro uplneho blba.
V aute je nejspise puvodni central, klickem, bez DO. Auto se otevira v poradku, klickem ridice i spolujezdce. Zamknout muzu 9/10 kompletne ze dveri spolujezdce. Nefunguje mi zamykani dveri ridice (zamykam rucne pres zadni sedadlo).
Slusne bych chtel poprosit o odpovedi: jak overim funkcnost jednotlivých dveri, nekde jsem cetl, ze se to da odzkouset naprimo z RJ na motorek. Mam felicii bez airbagu, najdu tedy urcite RJ za kaslikem? Jak mam odzkouset funkcnost? Neznam barvy vodicu a nemam zadne zkušenosti s elektronikou. Jak mohu otestovat RJ? Nějaký podrobny navod? Nevim co me bude cekat. Uz umim rozebrat tapec a opravil jsem si zavirani kasliku. Chtel bych i pridelat signalizaci diodou, že jsou všechny dveře úspěšně zamknute.
Prosim pomuzete mi? Fotky mi urcite pomůžou. Děkuji
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Centralni zamykání castecne nezamyka.

Příspěvek od 103457 »

1) pokud je to origo centrál, tak je řj za budíkama, pokud není, tak kdekoliv v palubce nebo pod ní
2) v řj chyba nebude, bude chyba buď v kabeláži do řidičovo dveřích nebo v servomotorku

Až si řádně vyplníš svojí registraci, najdeš v naší mapě okolní členy a ty můžeš kontaktovat s prosbou o pomoc, takhle na dálku od PC závadu nikdo z nás nenajde
pipo444
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 13. bře 2014 18:35:16
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Centralni zamykání castecne nezamyka.

Příspěvek od pipo444 »

ano správne toto nebude problém RJ, v nej sú len relátka ktoré spínajú a ešte aj otáčajú polaritu pre motorčeky
začal by som kontrolou káblov v prechodke pri dverách, či niesú polámané a tak.
dalšia možnosť - častá u "neorigo" dorábaného centrálu je že buď sa to vyheglá alebo odchádzajú mikrospínače v motorčeku. u origo BRANO sa mi to nestalo. u neorigo som spozoroval vôlu na tej vysúvacej oske a pri pohybe do strán spínal mikrospínač len sporadicky. ak bol tento centrál v aute tak sa stávalo že zamkol iba sem tak ale odomkol všety dvere. ako kedy aj zamkol.
dnes sa dajú zohnať aj BRANO na bazoši a pod.za dobrú cenu tak za mňa výmena a je pokoj ;) s centrálom som nemal problém odkedy je v aute (98) :D
Odpovědět