Alarm se po zamknutí spustí

redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Alarm se po zamknutí spustí

Příspěvek od redroker »

Měl jsem několik dní auto (1.6MPI) v lakovně,kde mi stříkly zadní bočnici, z toho důvodu demontovaly zadní dveře.Když jsem přijel domů,zamknul jsem centrálem,alarm se aktivoval (na přístrojovce kontrolka signalizovala klidový stav),po chvíli se ale alarm spustil. Zkusil jsem zamknout klíčem,všechny čudlíky na dveřích se zatáhly.Po necelých 2 minutách alarm pípnul,čímž se aktivoval (na přístrojovce kontrolka klidový stav) a za chvíli se opět spustil. Navštívil jsem opět autoservis,kde dveře sundaly,ale na nic nepřišli. Přijde mi divný,že po dobu 9 let co auto mám,takový problem nenastal,až po demontáži/montáži dveří.Jediné co mám ještě vyzkoušené je, že spínače ve všech dveřích fungují (stropní světlo reaguje na otevření dveří). Jediné, jak mohu auto zamknout je,že zamačknu čudl na předních dveřích, musí ale být zavřené,jinak když jsou otevřené,zamáčknout nelze,takže např. otevřenými zadními za řidičem,zamáčknu přední,zajedou všechny a pak zavřu zadní). Bohužel nevím, o jaký typ alarmu jde. Nemáte/neměli jste někdo podobný problém? Díky!
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm se po zamknutí spustí

Příspěvek od Maty »

V zadních dveřích je v zámku spínač .... je ok? .. popř kabeláž od něho?
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm se po zamknutí spustí

Příspěvek od redroker »

Nechám zítra prověřit autoelektrikářem :salut:
Uživatelský avatar
old.school
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. říj 2015 19:55:40
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm se po zamknutí spustí

Příspěvek od old.school »

Ahoj, zajimavy problem. Jedine co, tak mi se stavalo neco podobneho, akorat nahodne. Odpojil jsem ultrazvuky a je klid. Jen se zeptam mozna na blby dotaz. Kdyz mam origo alarm a zamknu klickem tak se mi aktivuje po 2min alarm? :o
Old.School
Škoda Felicia (1999) Magic2, 1.3MPi 50kW, posilovač, ABS
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm se po zamknutí spustí

Příspěvek od redroker »

Mám to samý (popsal jsem výše).Po zamkntí klíčem, do cca 2 minut se aktivuje.Pro mě by bylo výhodnější,kdyby se tak nedělo!
Uživatelský avatar
old.school
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. říj 2015 19:55:40
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm se po zamknutí spustí

Příspěvek od old.school »

No a napada me jeste jedna vec, nez se prijde na to, co to dela. Mam origo alarm, ale auto mi nijak nepipa kdyz zamykam :( Jinak pokud to origo je, tak zkusit tim spesl klickem ten alarm vypnout. Mam tuseni, ze je to v motorovem prostoru pred spolujezdcem (cerna krabicka s velkym konektorem a dirkou na maly klicek). Tim by se mel vypnout alarm, ale ne central. Mluvim jen ciste teoreticky.
Old.School
Škoda Felicia (1999) Magic2, 1.3MPi 50kW, posilovač, ABS
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm se po zamknutí spustí

Příspěvek od redroker »

Alarm musel jít do kopru.Elektrikář zjistil, že dlouhý konektor, kde je prý i nějaký tištěný spoj,je častečně vypálený (mám dojem,že kostra).
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm se po zamknutí spustí

Příspěvek od ferdamravenec »

mám dojem že budeš muset zkontrolovat průchodku do 5-tých dveří
redroker
Příspěvky: 185
Registrován: pát 23. říj 2009 9:43:52
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm se po zamknutí spustí

Příspěvek od redroker »

Už není co, auto je bez alarmu,otevírám klíčem. Alarm na páté dveře zapojen nebyl,i když jsem je někdy zapoměl zabouchnout,alarm se nespustil.
Odpovědět