Centrál - zamykání kufru

marran - FK

Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od marran - FK »

Ahoj předem zdravím vespolek, jsem na tomhle foru krátce, čtu snad pozorně, ale pořád se mi nedaří najít odpovědi na moje otázky.

Mám na autě centrál, netuším jestly z výroby nebo dodělávaný, pak je tam taky alarm Jablotron, který je určitě dodělávaný. Centrál je jen na dveře, ale není na kufr. Už několitrát se mě nebo přítelkyni stane, že kufr necháváme nezamčený, proto bych chtěl dodělat centrál i na dveře kufru.
Ale když jsme sháněl motorek na kufr, tak mi bylo řečeno že musím mít řídící jednotku, která podporuje i zamykání kufru, jenže potíž je v tom, že netuším jakou řídící jednotku mám, vím že by se měla nacházet někde pod budíkama, ale když jsem je měl rozdělané, tak jsem ji stejně nepoznal, nemáte někdo fotku nebo obrázek jak by měla vypadat?
A pak také by mě zajimalo, jak poznam že ta řídící jednotka podporuje zamykání kufru nebo ne?

Děkuji předem za odpovědi, a pokud se tu již odpověď na moje otázky někde objevila tak se omlouvám, ale asi fakt neumím hledat.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od 103457 »

Ahoj
je to trochu jinak, tak ti to osvětlím.
Jsou dva způsoby na zamykání kufru:
1) centrální zamykání = páté dveře mají svůj motorek který je paralernně spojený s ostatními dveřmi, čili, když zamkneš centrálem, zamknou se ti i dveře kufru. Odemkneš centrálem, odemkne se i kufr. Ale pouze odemkne, neodskočí, takže musíš zmáčknout to tlačítko na SPZkou, aby jsi mohl otevřít. K tomu to není potřeba žádná spešl ŘJ, postačí to, co v autě máš.
Nevýhoda je, že pokud třeba stojíš na křižovatce, máš odemčený kufr a kdokoliv ti tam může vlézt.
Montáž je trochu pracná, jelikož musíš natáhnout další dva dráty do dveří.
2) odskok pátých dveří = dveře kufr jsou zamčené i když je auto odemčené, ŘJ má svůj samostatný kanál, který řídí odskočení dveří kufru. Takže přijdeš k autu, zmáčkneš tlačítko na DO a kufr ti odskočí, stačí už pak jen zvednout dveře. Je to vhodné pro ty, kteří mají zahlazenou lištu dveří kufru nebo celý dveře zavařený. Výhoda je i ta, že kufr je neustále zamčený. Je to ovšem nákladnější na pořízená ŘJ DO s dodatečným kanálem. Montáž je jednoduší v tom, že odskok je v prahu kufru, takže nemusíš tahat dráty do dveří.

Osobně mám druhou variantu, připadá mi bezpečnější a výhodnější. DO je jištěno proti nežádoucímu odskočení kufru tím, že se tlačítko musí držet 3 vteřiny, aby kufr odskočil a mám vyvedenou i indikaci otevření kufru na přístrojovku, takže se mi nestane, že jedu s otevřeným kufrem.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
GeorgeWWW
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 15. črc 2008 13:17:27
Bydliště: Čáslav, Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od GeorgeWWW »

Tak nevím teda, co mám špatně, ale já když odemknu auto centrálem, tak i tak mám kufr zamčený a musím ho odemknout klíčem nebo páčkou u řidiče...
Obrázek
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od Vici »

pokud chces na kufr central = kdyz odemknes cele auto odemknes a kufr a kdyz zamknes cele auto zamknes i kufr tak neni problem. proste jen koupis patricnou sadu - maji treba zde http://www.htcarsystem.cz nazev vyrobku : 5.DV - FEL za 602Kč, namontujes dle navodu a u B sloupku pripojis dva draty od tohoto motorku centralu kufru na dva draty ktere vedou k motorku centralu zadnich dveri. a mas hotovo....
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od 103457 »

GeorgeWWW
A máš v pátých dveřích vůbec motorek centrálu :?: :lol:
Uživatelský avatar
GeorgeWWW
Příspěvky: 1527
Registrován: úte 15. črc 2008 13:17:27
Bydliště: Čáslav, Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od GeorgeWWW »

103457 píše:GeorgeWWW
A máš v pátých dveřích vůbec motorek centrálu :?: :lol:


Jo ták :lol:
Obrázek
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od RAIMMI »

Já mám i na zamykání kufru, je pod budíkama a vypadá takhle :

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od 103457 »

RAIMMI
To je klasická 6-ti pinová ŘJ CZ se zamykáním kufru nemá nic společného, jelikož centrál se paralerně zapojuje na některé zadní dveře. Tuto ŘJ mají auta jak s centrálem kufru, tak i bez něho. ;)
marran - FK

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od marran - FK »

Jo jde mi jen o to zamykání souběžně s centrálem odskok na dalším kanálu vůbec nepotřebuju to už je moc :lol: . Často prostě zamknu centrálem a na kufr se zapomene, zmáčknout tlačítko na kufru už není problem a že mě vybere kufr někdo na křižovatce to bych asi strach neměl.
koukal jsem spíš na tohle : http://www.levnealarmy.cz/eshop/central ... licia.html
no a natáhnout dva kabely přes auto to je pro mě relaxace :-D
Jo a jen tak pro úplnost B sloupek je ten sloupek mezi předníma a zadníma dveřma ? Takže stačí se napíchnout na kabely od motorku zadních dveří a nemusím nikde hledat řídící jednotku a zapojovat to přímo do ní ?
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od RAIMMI »

103457 píše:RAIMMI
To je klasická 6-ti pinová ŘJ CZ se zamykáním kufru nemá nic společného, jelikož centrál se paralerně zapojuje na některé zadní dveře. Tuto ŘJ mají auta jak s centrálem kufru, tak i bez něho. ;)

Aha, tak to jsem nevěděl, omlouvám se :oops: , zas jsem o něco chytřejší... :)
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od Kuladmin »

For: marran jj todle z tech levnychalarmu klidne kup a dej to tam funguje to naprosto v pohode a krasne a vyresi to tvuj problem. A staci proste se jen nekde napichnout na ty dva draty co jdou k zadnim dverim nejlepe levym. A hlavne pokud nekde budes spojovat draty tak sletovat cinem a poradne zaizolovat !!!
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od Vlada320 »

mám takovej dotaz.jelikož nemám na autě na dveřích zámky a mám DO centrál ale jen na dveře tak řeším jednu věc.chci si dát centrál i na kufru ale potřeboval bych aby to fungovalo následovně.dám příklad když se mi vybijou baterky v ovladači tak jelikož nemám ve dveřích zámky tak musím otevřít kufr, zapne se alarm a já musím pracně lízt do auta kufrem abych si otebřel dveře a pak teprve vypnul alarm a mohl odjet.
a jde mi o to abych nemusel ak blbec vyndavat plato a lízt do auta přes kufr když se toto stane tak že bych to celý auto odemknul tím kufrem.koukal jsem a ty motorky co se dodávaj k těm centrálům na páty dveře na feldu jsou dvou pinový, tudíž se jen zapojej třeba na zadní dveře aby dostával motorek impul s zamykal a odemykal.jenomže kdybych zamknul kufrem tak se zamkne jen samotnej kufr ale zbytek auta ne a to samí naopak.tak mě napadlo že bych tam nedával motorek dvou pinovej ale koupil bych pěti pinovej kterej bych napojil až na přední řidičovi dveře a tudíž jelikože to není ovládaný motorek ale řídící stejně jako v těch řidičovejch dveřích tak by to mohlo fungovat tak že bych odemknul kufr a odemklo by se celý auto a stejně tak kdybxh zamknul kufr tak bych zamkl celý auto.šlo by to tak?takhle jsem to měl u bmw a právě že mi to na feldě dost chybí jn nevím jestli ta konstrukce toho zámku na feldě a ten mechanismus kterje se tam dodá při použití toho centrálu by to umožnilo aby to takhle fungovala při použití toho řídícího motorku.prosím poradťe moc by mi to pomohlo.a v tuto chvíli dkybych to takhle měl zapojené a složené tak kdyby se mi vybily baterky v ovladač tak bych přišel ke kufru odemknul ho a tím i celé auto a nemusel bych ho otevírat rovnou bych šel ke dveřím a otevřel si vklidu dveře.až potom by se spustil alarm to je mi ajsný ale odpadá to pracný lezení do auta.a nvím jak vy ale já do auta lezu dostkrát za den a ty baterky v ovladači mám vybitý co tři měsícea. než dávat pořáíd 35kč za baterky tak to radši za nějakejch 500kč dám dokupy tohle a je to i inteligentnější.
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od 103457 »

Pokud by jsi viděl princip zamykání kufru centrálem u feldy, tak by jsi poznal, že to nejde, jelikož ten zámek není konstrukčně stavěný, že motor ovládá táhlo zamykání, nýbrž motor pouze odjišťuje zamykání. Čili motor není mechanicky spojen s tlačítkem dveří = ty nepřeneseš energii po zmáčknutí tlačítka na motor. Lze to řešit kompletním zámkem s klikou z octy combi I.
Měl jsem to tak na staré feldě, mínus je ten, že zámek je větší než origo a do dveří se pak již nevejde motor stěrače. Rovněž je zamontování dosti pracné, musí se trochu řezat, trochu kitovat, trochu brousit a trochu lakovat. :P
Myslím, že nejjjjednodušší bude dát si na přívěšek náhradní baterii k DO :lol: popřípadě udělat na vozidle skryté tlačítko nouzového otevírání. ;)
Uživatelský avatar
Vlada320
Příspěvky: 706
Registrován: sob 19. led 2008 21:41:38
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od Vlada320 »

no tu baterku sebou nosit nebudu to bych musel nosit i malej šroubováček :lol: ale o tom skrytym nouzovym talčítku jsem přemejšlel pokud nepůjde první varianta a ta nejde takž ej to jasný ;) díky
Škoda Felicia Kombi 1.3 mpi Lpg 390 000 km, STK za námi a pořád slouží věrně dál, těch 500 tisíc km s ní prostě dám :-)
Peterecek - FK

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od Peterecek - FK »

mě by zase zajímal ten odskok jak tady bylo zmíněno, jelikož plánuji zarovnání pátých dveří a taky dodělat dálku, vypadá to jako zajímavé řešení. V autě mám sériový centrál .. .zeptám se tedy vás odborníků ... co všechno je třeba koupit k tomu abych měl dálku a odskok na pátých dveřích? Bral bych i ten vystřelovací klíč :)
borlan - FK

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od borlan - FK »

Peterecek - bylo tu toho popsáno mraky, tak se trochu prohrab. Já jen stručně napíšu - musíš koupit dálku s tlačítkem pro kufr a musíš do prahu pátých dveří zabudovat nějaký akční člen (jsou různé zkušenosti - prodávají se elektromagnety, serva). Od ŘJ centrálu se pak natáhne kabeláž (některý ŘJ nemají dostatečně dimenzovaný silový výstup = musí se spínat přes silové relé aby se neodpálil výstup ŘJ).
Peterecek - FK

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od Peterecek - FK »

jj trošku jsem to prohlédl, a zaujal mě ten elektrický odskok, ale hodně uživatelů si stěžovalo, že neměl ten elektromagnet dostatetčnou sílu na odskočení
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od 103457 »

Tady to máte vymyšlený, přesně připravený, stačí jen namontovat do auta.
http://www.htcar.cz/skoda-felicia/c-1133/
borlan - FK

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od borlan - FK »

No já kupříkladu nemám dokončen odskok již druhým rokem...mám připraveno, ale zatím nedokončeno...mám prostě pauzu než to zase budu dál řešit. Mě totiž to neutáhlo ani to silový servo (předtím neúspěch s magnetem). Mechanismus v prahu přitom krásně chodí. Problém mám možná v tomhle - zjistil jsem, že pružina té páčky na pátých dveřích (zámek oranžový a na té pacce je oranžová plastová "čepička") je nějak extrémně silná (páčka jako taková nedrhne, jen silná pružina). Na tu páčku tlačí ta páčka na prahu kufru. Nevím proč to je, nevím ani jestli jde rozebrat. U strýcovy Feldy je ta pružina mnohem slabší. Rovněž jsem neprověřil kolik opravdu tahá to servo - má psaných 6kg. Nějak se mi realita nezdá, může hrát roli napětí, dráty, kvalita kostry...prostě mě čeká ještě výzkum. Ale zatím na to nemám klid a čas...
Slim - FK

Oprava centrálu u kufru a zablokování zámku.

Příspěvek od Slim - FK »

Dnes jsem půl dne zkoušel nají závadu na centrálu od kufru bohužel!Někde se mi přerušil přívod proudu k motorku a nevím kde.Šel jsem po drátu co to šlo ale skončil jsem hned ze začátku,když dráty vedly z pátýh dveří,pod zadním blatníkem a pak už pod tapec.To už jsem vzdal..Nechápu kde a jak se to mohlo přerušit,ale musím to dát nějak dohromady.Manuálně mě totiž kufr zavřít nejde,je tam zničený zámek.Tak jsem se díval na ceny nových zámků s klíčem/kolem 600kč/a pak jsem volal kolik by stálo vyhledání popř.natáhnutí nových drátů k motorku/minimálně 1000kč/.Což se mě do mého křápu investovat nechce.Tudíž bych to chtěl vyřešit tak/jak jsem někde viděl/,že zablokuji zámeka kufr půjde otevírat jen zevnitř od řidiče.Pokud jste to někdo děla chtěl bych se zeptat jestli to mám prostě jen tam něco vrazit aby nešel zmáčknout nebo je tam nějaký díl kterým bych ho vyřadil z funkce?Popř.bych i uvítal pokud jde o tu závadu,kdyby se přece něco dalo dělat .Nějak mi nejde do hlavy jak by se ty dráty mohli přerušit a tak třeba někdo měl podobnou závadu a problém je řešitelný i bez rozebrání půlky auta.Tedy k servu nejde šťáva,jinak je funkční.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne pát 15. črc 2011 19:40:27, celkem upraveno 1 x.
Důvod: sloučeno, viz pravidlo 3
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava centrálu u kufru a zablokování zámku.

Příspěvek od 103457 »

Závadu ve vedení najdeš tím, že kabel postupně prozvoníš. Já tipuju na průchodku mezi dveřma a střechou.
Co se týče vyřazení tlačítka zámku dveří, tak stačí oddělat zevnitř dveří tapec a vysadit tyčku, co spojuje tlačítko se zámkem. Je to krátká kovová tyčka s plastovýma koncovkama, které jsou nasazené na kloubek. Stačí silně zatáhnout rukou nebo šroubovákem odpáčit tyčku z kloubu. Poté již kufr otevřeš pouze od řidiče.
Slim - FK

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od Slim - FK »

103457:Dík za radu d tím vyřazením.Pokud jde o ten kabel.Ono jak ho mám prozvonit ,když nevím kde končí druhý konec.Jak jsem zde pochytil,tak by měly být ty kabely od centrálu kufru napojený na některé zadní dveře?Mě to napadlo.Já to hledal už včera dveřích/jsem jak debil rozmontovával oboje dveře,než mě napadlo ,že jsem mohl jen vytáhnout tu gumovou koncovku co v ní vedou dráty ze dveří a podívat se jestli vedou nějaký ven/ale ono je to podle reakcí napojený někde ve sloupku/?:?/nebo kde si myslíš?Možná je to v tom spoji ale nevím kde!Dráty jdou od motorku nahoru na střechu,odtud zase dolů do zadního blatníku a pak pod plastama někde dopředu.Kde tedy by mohli být napojený?Chtěl jsem poslat obrázek a píše mě to tu,že to nejde.Jakási maximální velikost příloh už prý byla dosažena??Tak tedy odkaz:
http://imageshack.us/photo/my-images/146/drty.jpg/
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od 103457 »

slime je to přesně, jak jsi to namaloval dráty vedou nad prahem pod plastovým krytem ( většinou levým po směru jízdy ), do B sloupku a tam jsou napojený na dráty vedoucí ke gumové průchodce mezi B sloupkem a zadními dveřmi.
Ale já bych to zkusil prozvonit někde na podlaze kufru pod bočním kobercem, koukni do 5. dveří, jaké jsou tam barvy a podle toho hledej na svazku v kufru.
Slim - FK

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od Slim - FK »

Opraveno.Schválně to jdu ještě napsat.Tak ještě než jsem si to přečetl ,dal jsem se do toho.Opravdu dráty vedly pod krytama nad prahama ,ale spojený byly ne v B sloupku/naštěstí,jinak bych ještě musel odšroubovávat pás,což jsem již začal,ale zaboha jsem ho nemohl odtáhnout,tak jsem si řekl,že se uklidním a přešel jsem na ty kryty//ale až pod předníma dveřma.Ovšem tam bylo vše v pořádku.Tak jsem postupně šel po drátě ,vždycky uřezal kousek izolace a prozvonil až po další nepřístupný místo.No nakonec..Drát byl kompletně přerušený v přechodu pátých dveří a karoserie :o K***a. Tam jsem se díval první,ale bylo to v té gumě na konci u 5dveří a já oddělával gumu tam kde vstupovala do kastle a tam jsem nic neviděl.Já bych do toho.Ono je to přidělávaný pozdějc a ty dráty mají trochu tvrdší izolaci a asi dřív se prodřela,neboť i druhý drát už ji měl naprasklou.No dal jsem čokoládu a snad to vydrží než půjde do šrotu.Ovšem i ze včerejškem dobře 4 hodiny drbačky.
Nejhorší na tom je je,že jsem asi měsíc zpátky kompletně rozebítral všechny dveře ,serva a motorky v nich čistil,protože mi centrál vyhazoval pojistky.Kdysi mi to dělalo taky a byl zasraný motorek,tak jsem si myslel,že je to to samé. Nakonec to přestalo vyhazovat.Jenže ono to nebylo špinavýma motorkama,ale 100% tímhle.Kabel se dřel o kastlu a zkratoval no a až se kompletně přetrhl tak to přestalo!!!Já vůbec nevěděl,že mi kufr nezavírá a zjistil to až teď.Takže to taky bylo sakra práce na h****o.Ono jestli jste to někdo dělal vytahovat ty serva ze dveří a zase je tam dávat není žádný med.Co se dá dělat, tak jsem je vyčistil preventivně. :D
Tak dík za rady a zase jsem moudřejší.
Naposledy upravil(a) Návštěvník dne ned 17. črc 2011 19:01:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od 103457 »

Heuréka :lol: :lol:
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od Xyz255 »

Listoval jsem nějakejma katalogama a narazil jsem na tohle: http://issuu.com/matuhsch/docs/felicia_katalog. Pokud z debaty výše chápu, tak by to mělo být prakticky to stejný jako tohle http://www.htcar.cz/centralni-zamykani-felicia-5dvere/d-70343/, čili doufám, že je tam montážní návod, jak to nacpat do toho kufru :D a drátama píchnout paralelně na motorek v levým B sloupku. Nehrozí tam nějaká kolize s motorkem stěračů nebo tak něco, jak psal 103457 nebo to se týkalo OT o odskoku, jsem trochu zmaten? :D (mimochodem, není to tvoje číslo u PČR? :) )
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od 103457 »

jako myslíš služební číslo u pčr? Tak to určitě nikoliv, nejsem státním zaměstnancem.
Nevzpomínám si, že bych někdy psal o problemech se stěračem při použití centrálu kufrových dveří. Maximálně pouze v tom směru, že průchodkou střecha-kufr musíš natáhnout další drát k centrálu, takže vyšší šance na poškození v průchodce. Centrál je ve dveřích, kdežto odskok v prahu, takže odpadá tahání drátu do veří. Ovšem musíš natáhnout drát až dopředu do řj dálky.
Xyz255
Příspěvky: 295
Registrován: čtv 08. kvě 2014 14:45:04
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od Xyz255 »

Jo, tys to psal, žes tam cpal zámek z oktávky, tak to jsem já doplantal... Takže když tam dám tu sadu, co jsem posílal tak jenom protáhnu dráty průchodkou a namontuju do kufru... To poškození drátu myslels jak? Já nevidím důvod, proč by mělo být nějaký riziko poškození v průchodce, když je tam ta průchodka
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od Matuhsch »

protože ta pruchodka je na houby vymyšlena a žvejkaj se v ní dráty a když tam přidáš další tak se budou žvejkat ještě víc.. jo jen natahneš dráty a namontuješ..
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od 103457 »

Aha, pravda, to bylo na první feldě, kde jsem měl zahlazenou lištu a zámek z octy. Motor stěračů, už se tam nevešel. Ale tam byl úplně jiný zámek, octa nemá otevírání mechanické, ale elektrické.
ing
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 29. dub 2010 15:18:08
Bydliště: 431 86 Kovářská
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od ing »

Dneska jsem odstrojoval zadní dveře a k zámku vedou dva kabely, nevíte někdo k čemu jsou?
Boris.Bestie
Příspěvky: 32
Registrován: sob 11. črc 2015 16:50:55

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od Boris.Bestie »

spínání pro světlo v kufru
Uživatelský avatar
old.school
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. říj 2015 19:55:40
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od old.school »

Zdar chlapi, takže pokud to chápu správně, je třeba odpojit táhlo od zámku aby to fungovalo. Tím pádem nepůjde kufr odemknout/zamknout klíčem přímo na kufru... Díky
Old.School
Škoda Felicia (1999) Magic2, 1.3MPi 50kW, posilovač, ABS
magor539
Příspěvky: 17
Registrován: sob 26. pro 2015 17:10:17
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od magor539 »

pokud tam budeš připojovat přímo k tomu určenou sadu, tak to původní táhlo nahradíš T táhlem a zámek musí bejt odemčenej (vodorovně) aby ten centrál fungoval, když nebudeš chtít aby centrál fungoval, stačí zámek na kufru zamknout (svisle).
Felicia 1.3MPi 50kW TRUMF 2001 candy bílá.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od 103457 »

Obrázek
Uživatelský avatar
old.school
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. říj 2015 19:55:40
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od old.school »

to magor539: Jo, tak to zní super, ale kde seženu tu sadu k tomu určenou? Nemáš nějaký link? Díky moc
Old.School
Škoda Felicia (1999) Magic2, 1.3MPi 50kW, posilovač, ABS
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál - zamykání kufru

Příspěvek od 103457 »

A nechtěl bys to koupit a ještě, že by jsme ti to namontovali??
:hledej: :hledej: :hledej: Máš to přímo v tomto topicu, tak si to alespoň přečti, než se zeptáš. :hlava:
Odpovědět