ztraceni ovladace dalkoveho centralu

tomakecTD

ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od tomakecTD »

Caaau vseci,koupil sem nedavno felicii 1.6 rok 97 a mela jiz nekolik majitelu,v motorovem prostoru je zvukove zarizeni na alarm,uvnitr v interieru je dioda,ktera neblika a nijak nesviti a take jsou tam cidla pohybu,nic neni funkcni,nejspis odpojene,nemam k tomu ten dalkovy ovladac,dokonce mi kamos rikal,ze beztak bych tim ovladacem tu felicii mohl otevirat i na dalku,vas se ptam,mohlo by to tak byt? a sehnal bych tenhle ovladač nekde? je takova moznost? jestli tam mam alarm a dalkovej central a chybi jen ten ovladac,je skoda to nevyuzit si myslim :)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od Ivarek »

No myslím že máš celkem smůlu jelikož i kdyby jsi ten ovladač(e) sehnal tak je stejně nenakoduješ.K tomu potřebuješ alespoň jeden funkční.
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od Atnarfus »

Cca před rokem jsem řešil to samé. Měl jsem tam ten taliánskej bazmek Laserline. Než kupovat příšerně předražené dálkové ovládání a pak komplikovaně řešit spárování s alarmem, tak jsem to vyhodil a namontoval kompletní nové dálkové ovládání centrálu. Stálo to ani ne polovinu.
Petan87

Re: ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od Petan87 »

Pokud je to tak,jak říkáš, už asi nepomůže nic. Jestli chceš alarm a zároveň dálk. centrál, kup si alarm osvědčené značky Jablotron. Do felinky v poho stačí typ CA-11REX. Jeho cena je okolo 2000kč, mám ho taky a jediné, co jsem dokupoval, byl modul CR-11 (jeden je součástí balení a lze připojit až 4), který potřebuješ na rozšiřující funkce alarmu (dálk. centrál, indikace blinkry, dálk. ovl. kufru, imobilizace...) a potom citlivější otřesák, který jsem použil ze starého alarmu. Kdybys o tom uvažoval, tak doporučuju jedině Jablotron, sám jsem si koupil alarm neosvědčené značky za 1300 kč (což myslím, že těch pár stovek navíc se vyplatí) a po zamčení auta sám spouštěl poplach
Uživatelský avatar
Macman
Příspěvky: 2420
Registrován: stř 31. kvě 2006 20:53:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od Macman »

Ja mam taky jablotron a pokud vim tak mi nekdo rikal ze u neho jde nakodovat jakykoliv ovladac (od te same firmy)..staci pry podrzet tlacitko dalky blizko od ridici jednotky alarmu tak dlouho dokud se nenakoduje/nezamkne auto. Jednou se mi v lete stalo ze alarm se mi nejak po*** a auto neslo odemknout - tak jsem odemkl klicem a ovladac jsem musel chvili drzet zapnuty dokud se to nevzpamatovalo.
méně znamená někdy více...
Obrázek
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od Atnarfus »

To co popisuješ, to u Jablotronu řeší jenom situaci, kdy se rozhodí plovoucí kod.
Naučit jiné dálkové ovladače je samozřejmě možné, ale postup je trochu jiný. Musí se stisknout tlačítko uvnitř samotné jednotky a pak znovu naučit všechny ovladače.
host

Re: ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od host »

TomakecTD - tak to máš celkem výhodu, protože máš všechny dráty už v motorovém prostoru a namontovat nový alarm s dálkou bude hračka. Zkus napsat nebo alespoň popsat typ alarmu a kam jaký drát vede ti tady na fóru řekne hodně lidí ..
TomakecTD

Re: ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od TomakecTD »

čao,takže,alarm tam mám Jablotron,sou tam dvě krabičky,jedna je CA 300,druhá CA 530 asi,jde to blbě přečíst,byly kompletně odpojené,i pojistky od nich byly pryč,když jsem vše zapojil,tak,jak mělo být,jedinej výsledek je,že se zamčely dveře a jinak nic,na žádné tě krabičce nesvítila ta kontrolka,prostě se nic nedělo,je to celé nějak odstavené,nevíte,jak to zapnout? možná by stačilo najít to tlačítko VALET,to jsem tam nikde nenašel:(,jinak ,kdybych to rozjel,tak to opravdu prej jde naučit tomu novýmu ovladači,jen potřebuju,aby to šlo a abych našel ten VALET ;)
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od Ivarek »

Začal bych tím že bych zprovoznil ty ovladače.Pokud nesvítí ledky,nevysílají signál.Zkusil bych nové baterie.
tomakecTD

Re: ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od tomakecTD »

no ja zadny ovladace nemam zatim,shanim je,nesviti me kontrolky na tech krabickach toho alarmu,ma to alespoň blikat,no a me to nedela nic...
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od Ivarek »

Aha,tak to jsem tě blbě pochopil.
Petan87

Re: ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od Petan87 »

Já jsem si montoval do auta alarm jablotron CA-11REX. Tlačítko VALET si dáš tam, kde by ho těžko někdo hledal, takže pochybuju, že bys ho našel (je tam milion možností) spíš jdi po žlutém drátku, který vede z alarmu. Na jeho konci by mělo být tlačítko VALET (teda alespoň já ho mám žlutý). Pokud ho najdeš, tak je tu možnost koupit náhradní ovladač, naučit ho do systému a máš vyhráno. Na druhé straně, kdyby bylo tl. VALET v systému zakázáno - vypnuto, tak autoalarm odblokuje jen výrobce. To si myslím, že by bylo levnějsí koupit nový
tomakecTD

Re: ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od tomakecTD »

cao,takze sem se na to chvilkama podival a zluty drat mi vede k sirene,premyslel jsem o tom,zda by to nemohl byt onen jmenovany VALET,ale zadne tlacitko na konci neni,ten zluty drat je sletovany s cervenym a s cernym dratem,je to normalni? jako porad se mi nedari ten alarm nijak rozchodit,nemam tydle draty nejak od sebe dostat? :lol: nebo nevim,proc je to sletovane...a odkud se vlastne cele zarizeni napaji?...je to napojene na pojistkovou skrin nebo kam? chci pohledat cestu napajeni,zda to neni treba odpojene tam...
Petan87

Re: ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od Petan87 »

Tak jo. Hledal jsem, až jsem našel. Autoalarm je Jablotron CA-300 a CA-530 je řj ultrazvukových čidel. To tl. VALET najdeš směrem po zeleném drátku. Žlutý je vlastně siréna. Tam je to jinak než u mě. Červený napájení, spolu s napájením blinkrů, oba chráněny pojistkou 10A, černý samozřejmě kostra. Jelikož jsem elektrikář, tak je mi vše jasné. Kdybys byl ze Zlínska, klidně bych se s tím pohrál...Otázka je, jestli je ten alarm vůbec ještě funkční...V každém případě vyzkoušej tenhle odkaz http://www.jablotron.cz/upload/download/ca-300sn-i.zip , stáhneš si komprimovaný soubor po jehož rozbalení budeš mít k dispozici 2 obrázky ve formátu tif. Kdyby něco nebylo jasné, tak se ozvi
tomakecTD

Re: ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od tomakecTD »

to Petan87: Cau,ja jsem taky elektrikar :lol: ale nejak si s tim nevim rady no,nikde nic nesviti,nikde nic neblika,nedela to absolutne nic a to valet,kdyby bylo vyplyn,je to teoreticky mozne,aby se to takhle chovalo cely ten system,kdyby ten valet byl vyply? a jinak,okdud ses presne? ja casto byvam kousek od Kromeriza,to neni tak daleko ke Zlinu ;)
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od Alf »

Valet povede ze zvláštní svorkovnice dvoulinkou . Teoreticky si můžeš připojit nové.
Pokud bude v programování zakázané tak ti ho odblokují v jablotronu, májí moc dobrý přístup a nemusíš mít ani doklad o koupi a zaplatíš většinou jen poštovné.
Zkus se podívat na zapojení a rozchodit to . Je to celkem dobrý alarm a byla by ho škoda vyhodit.
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
Petan87

Re: ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od Petan87 »

Zdarec. Ja jsem z Drnnovic u Valašských Klobouk, tak bys to možná měl trošku dál, od Zlína 30km. Poslal jsem ti odkaz na schéma, co jsi z něj zjistil? Mě by to bylo celkem jasné, takže kdyby sis někdy udělal čas, můžem se domluvit a nějak ho zkompletovat, aby šel ;)
TomakecTD

Re: ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od TomakecTD »

Tak dle manualu je to zeleny drat,pisou,ze kdyz se spoji s kostrou pri zapnutem klicku,alarm se nouzove odstavi,ale jak se zase zapne? ten valet jsem nenasel,cili jsem ten drat vykuchal a udelal si svoje valet,ale at to spojim s kostrou nebo nespojim,nic to nedela,kontrolky alarmu se stejne nezapnou,v manualu alarmu je take,ze se da alarm odstavit normalne,to netusim jak to je,je to tezky to nejak zapnout,valetem to asi nebude:-D...jinak tu RJ jednotku alarmu mam jeste jednu,napojim ju tam a dela to uplne to same,cili v tom chyba nebude,..bude to asi v dratech...nebo netusim v cim...potreboval bych vedet jak presne to valet founguje a cim se da alarm odstavit a zprovoznit no:)
smazany clen - FK

Re: ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od smazany clen - FK »

tak konečně mám svůj nick....mi ho někdo vymazal :lol:
Uživatelský avatar
Alf
Příspěvky: 637
Registrován: ned 24. pro 2006 11:10:17
Bydliště: Prostějov

Re: ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od Alf »

Ten alarm se zapíná, vypíná dálkovým ovladačem . Valet ti ho odstaví myslím jen pokud zapneš klíček a do určité doby zmáčkneš valet ( ale nevím topřesně )
Pokud náš nějaký měřík tak bych vytáhnulkonektor a změřil na měm zda je připojená kostra a napájení na dvou pinech. Vytiskni si zapojení a projdi to jak to máš udělané . Potom se zkus podle návodu dostat do programovacího režimu .
1.3 Mpi, 50kW, 2000, Special,
Servo, klima, ABS, 2x Airbag,

Výroba Tripplingu pro vozidla se sériovým přerušovačem v kladné větvi...Felicia, Octavia
viewtopic.php?f=30&t=17731&start=150
smazany clen - FK

Re: ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od smazany clen - FK »

to Alf:heleď se,ty si taky z Prostika?..kdyby jsi měl někdy nááhodou moc času,mohli sme pokecat...a taky mrknout na ten alarm,kdyby jsi nahodou mohl:)
bohous
Příspěvky: 1
Registrován: stř 18. bře 2015 16:17:06

Re: ztraceni ovladace dalkoveho centralu

Příspěvek od bohous »

Dobrý den ,nemáte náhodou někdo ovladač laserline t101v2 děkuji tel.777040679
Odpovědět