Výměna analogových hodin za otáčkoměr

zdenal - FK

Re: otáčkoměr

Příspěvek od zdenal - FK »

Moc děkuju a mám to zkusit objednat u stejne firmy co myslíš?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: otáčkoměr

Příspěvek od Maty »

Pokud to nechceš reklamovat tak bych zkusim přímo škodovku. :) .... nebo se podívat někde po inzerátech.
Nemáš prosimtě foto toho otáčkoměru bez těch hodin ?
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: otáčkoměr

Příspěvek od 103457 »

To ti neporadím, v tomhle zkušenost nemám, já, když něco potřebuju objednat, tak chodím do škoda salonu, mám to do druhého dne a vidím, co kupuju. Rovněž není problém nepoužitý díl vrátit. ;)
filavo - FK

Výměna panelu přístrojů, dodatečná montáž otáčkoměru

Příspěvek od filavo - FK »

Zdarec kluci, mám dotaz. Mám vyhlídnutou feldu, ale místo otáčkoměru tam jsou analog. hodiny. Dalo by se to vyměnit a případně jak by to bylo složité?
Michal71717 - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od Michal71717 - FK »

vyměnit se to dá určitě,nedělal jsem to ale podle mě stačí koupit budíky a lanko s náhonem, ale na to ti odpoví jiní
Uživatelský avatar
Jyrgen
Příspěvky: 805
Registrován: pon 05. pro 2005 17:41:14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Jyrgen »

stačí jen sehnat budíky s otáčkoměrem, ale ty se sháněj docela blbě a nový jsou drahý
Škoda Felicia 96' | 1.3 BMM 40kW +steroidy| HP Sporting | Rial 16" viewtopic.php?f=16&t=37170
+ family car VW Touran Highline 03' | 2.0 TDI AZV

ex: VW Golf IV Highline 99' | 1.9 TDI AHF | EGR OFF, TA & 18" Turbo Twist
ex: Škoda Felicia GLXi 95' | 1.3 BMM 50kW | Brock 8x14" www.feliciaklub.cz/Jyrgen
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od RAIMMI »

Koupíš si budíky s ot. na svoji motorizaci, jde hlavně o to zda je to Mpi nebo BBM, a výměna je jednoduchá, odšroubuješ část té palubovky co je okolo budíků, šroubky jsou poschováváné pod plastíkama, (pod krytem PC,pod plastem mezi vydechama ventilátoru uprostřed, co jsou ty dva hned vedle sebe, pak jak máš vypínaš na světla a parkovačky tak ten plast co je vedle nich z prava, a jak máš celou řadu vypínačů - mlhovky, ohřev zadního skla apod. tak na každé straně té řady jsou taky plastíky pod kterými jsou další šroubky). Opatrně začneš vytahovat budíky, ale nepůjdou ti zatím úplně, tak je jen povystrčíš a rukou odpojíš vše co je k nim připojené, včetně táhla rychloměru - špatný přísup, já strčil ruku dovnitř kde je mezera u volantové tyče a vytáhl ho z budíků. Pak to vytáhneš celé. Je dobré sundat si plasty co jsou aji okolo volantu, budeš mít více prostoru pro manipulaci. Až je budeš mít vytáhlé i s tím plastem tak nahoře to drží dvě spony ty jen vycvakneš ajeto. Montáž obráceným postupem... ;)
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Maty »

Ještě takové doplnění RAIMMIho :) .... sundej volant (víc prostoru :) ). Odpoj náhon tachometru u převodovky -> pak jdou víc vystrčit budíky
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Hazi - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od Hazi - FK »

Neni třeba sundavat volant místa dost. Jinak budiky z MPi jdou bez problémů i na BMM, odzkoušeno osobně na 3 autech.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Maty »

Potřeba to není, ale usnadní to hodně práce :) Ta jedna matka (v případě bagu ještě konektor a 2 šroubky) není tak strašný :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
Mildacaso
Příspěvky: 517
Registrován: ned 07. zář 2008 11:12:10
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Mildacaso »

ja jednu dobu menil budiky jak na bezicim pase a bez vyndani volantu a nikdy jsem nevypojoval nahon v prevodovce. Prace na 5 minut. Takze sundavanim volantu si tu praci clovek spis prodlouzi
Hazi - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od Hazi - FK »

Souhlasim, ale když to dělá prvně, tak bude mít více místa. Jinak stačí bowden jen popostrčit směrem do kabiny a neni třeba odpojovat. teda aspoň jsem to nikdy nědělal, kdo se má ohejbat k tomu šroubku :lol:
Uživatelský avatar
zemlak
Příspěvky: 108
Registrován: stř 16. led 2008 14:15:00
Bydliště: Praha - Západ
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od zemlak »

Je to jednoduchý, taky jsem se toho bál. Nejsem žádnej velkej technik, a zvládnul jsem to.
Stačí vyndat, prohodit a zandat. Je to děláno jednoduše, aby šli měnit žárovky.

A mám 1,4 BMM a dával jsem tam budíky z 1,6. Takže jsem je musel rozebrat, a dát původní tacho, teploměr a palivoměr.
Pokud chceš otáčkoměr, tak musíš sehnat ten zálkadní plošnej spoj a otáčkoměr. Jde to, ale chce to se chvíli koukat, je po nich dračka, tudíš to chce hledat, aby byla dobrá cena. Ale třeba budeš mít štěstí hned :)
filavo - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od filavo - FK »

A co by se stalo kdybych do feldy 1.3 dal budíky z 1.6. Jinak děkuju za odezvy.
RAIMMI
Příspěvky: 4502
Registrován: stř 09. črc 2008 19:53:13
Bydliště: Uničov
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od RAIMMI »

nic by se nestalo akorát by mělo být Mpi za MPi... i když tu někdo psal že je to jedno, já slyšel že ne ale nemám odskoušeno tak nemůžu říct 100% jo nebo ne, ale vím že na 100% z 1,3 Mpi pasuje do 1.6Mpi a naopak...
lukevilla - FK

z hodin na otackomer 1.6 na 1.3

Příspěvek od lukevilla - FK »

chystam se k vymene hodin za otackomer. Vsude se tu docitam navody a co s timkdyz je to z MPI na BMM ale nemuzu se dohledat co kdyz je to z 1.6 do 1.3..muzete nekdo poradit prosim?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: z hodin na otackomer 1.6 na 1.3

Příspěvek od 103457 »

Nic se neděje, můžeš to vyměnit.
lukevilla - FK

Re: z hodin na otackomer 1.6 na 1.3

Příspěvek od lukevilla - FK »

dik moc, doufam ze to bude chodit :)
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: z hodin na otackomer 1.6 na 1.3

Příspěvek od 103457 »

Chodit to bude, ale musíš vyměnit i tišták, nestačí jen budík.
lukevilla - FK

Re: z hodin na otackomer 1.6 na 1.3

Příspěvek od lukevilla - FK »

coz znamena pro me presne co? prece jenom bych se v tom nerad hrabal a zaroven to rozbil :D ted mi koudyc psal ze to z 1.6 nechodi tak mam strach abych nekoupil zybtecne neco co nebude chodit..
Pato - FK

Re: z hodin na otackomer 1.6 na 1.3

Příspěvek od Pato - FK »

Ono Ti to pojde, susedovi sme menili z 1,6 do 1,3 a vsetko ide, až na ukazovateľ teploty motora, ten si vymen zo svojho,zle ukazoval, a ak Ti bude pasovať tak si mozes vymeniť aj svoj tacháč. Co som menil ja na svojej tak do onej pristrojovky som môj narval ale do mojej/s budikmi/ uz nie.
lukevilla - FK

Re: z hodin na otackomer 1.6 na 1.3

Příspěvek od lukevilla - FK »

diky, to s tim teplomerem jsem tu uz taky nekde cet, dik za potvrzeni :)
Ulthar - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od Ulthar - FK »

taky by me zajimalo jak je to s tema budikama z ruznych typu. Mam BBM. Puvodne tam byly analogace misto otackomeru, ale majiteli predemnou se to nelibilo, tak tam foukl budiky z diesela. Tachometr ukazuje normalne, ale teplomer ukazuje pri zahratem motoru 70°C a prave nevim jestli je to termostatem a nebo budikama (termostat jsem jeste nezkousel protoze se momentalne nedostanu pod kapotu - lanko je asi uvolnene - pokud nekdo vite jak otevrit kapotu budu rad za kazdou radu). Palivomer vypada, ze ukazuje spravne, akorat se mi nerozsviti kontrolka pro rezervu (pricinu neznam mozna je tam jenom prdla zarovka) a otackomer si samozrejme ani neskrtne.
zdick - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od zdick - FK »

Mám 1.3 BMM s přístrojovkou z 1.3 Mpi.
Nechával jsem si tacho kvůli nájezdu a teploměr (jiný odpor), jinak to funguje OK. Prostě prohodit a je to.

V autodílech když jsem se ptal na novej otáčkoměr tak mi řekli že je jen jeden typ na 1.3 (BMM i Mpi).
Terr - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od Terr - FK »

Takže i když mám 1.3 MPI a hodím tam budíky z BMM, tak není žádný! problém?
zdick - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od zdick - FK »

Musíš přehodit teploměr, ten má jiný odpor, jinak žádný problém.
Hopity - FK

Problém po výměně hodin za otáčkoměr

Příspěvek od Hopity - FK »

Včera jsem vyměnil původní analogové hodiny za otáčkoměr, ale zjistil jsem že mi nesvítí půlka palubky (otáčkoměr, palivoměr) a když rozsvítím světla tak ještě slabě prosvítá kontrolka výstražných, a když dám blinkr tak poblikává. Jinak jsou všechny kontrolky Ok. Neví někdo kde se stala chyba?
Kuladmin
Příspěvky: 1751
Registrován: ned 20. črc 2008 18:21:06
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém po výměně hodin za otáčkoměr

Příspěvek od Kuladmin »

Jakym zpusobem si to menil cely budiky kus za kus nebo si rozebral sve a prehazel jen tisteny spoj + otackomer? Nekde tam bude asi zkrat ci spatny dotek znovu bych to rozebral a vse zkontroloval.
Hopity - FK

Re: Problém po výměně hodin za otáčkoměr

Příspěvek od Hopity - FK »

měnil jsem jen tišťák a otáčkoměr, OK všechno zase rozeberu a překontroluju
Hans - FK

Re: Problém po výměně hodin za otáčkoměr

Příspěvek od Hans - FK »

Zdravím, po montáži palubního počítače a mi svítí otáčkoměr a rafička jen v červeném poli. Po pár kilometrech se rozsvítí. Zkoušel jsem zastavit, vypnout světla i motor, opět nahodit a vše je v pořádku. Druhý den ráno se vše opakuje až po ohřátí, pak ok.
V neděli zkusím zkontrolovat konektory za budíkama, ale přece jen neměl někdo stejný problém ?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém po výměně hodin za otáčkoměr

Příspěvek od Maty »

Zkus se podívat na žárovky na osvícení budíků :P
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Matuhsch »

Jak moc se liší ten teploměr? při zahřátém motoru mi to ukazuje na prostřední čárku. nevím totiž z jakyho motoru ty budíky jsou..
Obrázek
Obrázek
zdick - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od zdick - FK »

Matuhsch> Liší se tak že jsem na auto BMM dal budíky z Mpi a chvíli po nastartování byla ručička teploměru úplně na max, odkud nespadla.
Jestli ti na zahřátým motoru ukazuje na středovou čárku nebo lehce nad, pak máš správný budík.
willi - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od willi - FK »

Zdravím
Mám takový dotaz.Vyhlídl jsem si nové budíky které bych chtěl koupit
http://aukro.cz/budiky-felicia-i1430773885.html
Ale jsou z 1,6 a ja mam 1,3 BMM
Chci se proto zeptat jestli tam budou fungovat a co dystak pro to aby fungovaly udelat ????
Předem díky za rady
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Maty »

kup tyhle na aukru ... až budou doma tak je rozeber podle tohodle návodu ( viewtopic.php?f=17&t=11066 ) a přeskládej si to do svejch budíků

... rychloměr, otáčkoměr můžeš přehodit beze změn, palivoměrem si nejsem jistej, teploměr 100% vyměnit
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od a13sh »

S nejvetsi pravdepodobnosti budu kupovat budiky s otackomerem z 1.3 MPI rv99 a mam BMM rv95 s analogovyma hodinama. Podminkou je,ze chci nechat svuj tachometr.
A tak se chci zeptat:
Varianta A
Staci prehodit otackomer z tech MPI na moje BMM? (jak se pripadne zbavit kolicku na nastavovani analogovych hodin?)

Varianta B
Nahodit z BMM do MPI budiku rychlomer,palivomer i teplomer?

Co je lepsi (spravne) a bude fungovat jak otackomer,tak digitalni hodiny?

Predem diky za rady.
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Maty »

Do těch MPI budíků si přendáš palivoměr, rychloměr, teploměr ;) .. otáčkoměr tam necháš :)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od a13sh »

Takze varianta B - super,diky Maty :thumright:
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od smrcek »

Rychlý dotaz - jdou použít budíky z 1.6 do 1.3 Mpi metodou plug and play? Grafika bude určitě jiná, ale jde mi o funkčnost těch budíků ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od 103457 »

Rychlá odpověď - HLEDEJ, máš to v tomto topicu
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od smrcek »

On ten Raimmiho příspěvek takhle po sobotnim ránu mi dává docela zabrat. Ale díky už jsem to přelouskal ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Martin21 - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od Martin21 - FK »

Mám dotaz: Chystám se na výměnu budíků (otáčkoměr místo analog. hodin), mám MPi rv. 98, zajímalo by mě jestli je nějaký rozdíl mezi plošným spojem BMM a MPI. Všude se tu píše že z MPi do BMM to jde prohodit, ale jde to i z BMM do MPi?
Fary - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od Fary - FK »

Ahoj mám felicii 1.3 Bmm 50 kw ročník 96 , s analog hodinami , chci si pořídit dig hodiny s otačkoměrem .
Dozvěděl sem se , že mám koupit otačkoměr a asi je třeba i ten tištěný spoj jelikož asi na ten starý tišták ty dig hodiny nejdou , tak teda dejme tomu , že koupim tištěný spoj s otačkomerem a co musím udělat . Asi odpojid tu desku co tam mám a přehodit Tachometr , teploměr , a palivoměr do toho tištěného spoje s otáčkoměrem ? No a dál se chci zeptat jestli budu muset kalibrovat ty budíky jako při výměně polepů , nebo zda to jde jenom přehodit a nemusím nic kalibrovat dělat si tam značky kde mám ručičku apodobně . Díky
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Maty »

Tachometr není na tištěnym spoji ... tudíš ho nech kde je ... teploměr, otáčkoměr, palivoměr přehoď na tu desku s tim otáčkoměrem. Pokud nebudeš z nějakýho divnýho způsobu sundávat ručičky tak NEmusíš provádět kalibraci
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Fary - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od Fary - FK »

super dík



//edit MATY: Odstraněna citace! Viz. pravidlo č.4!!!
nemik - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od nemik - FK »

Zakoupil jsem otáčkoměr usazený na plošném spoji. Potřebuju ten otáčkoměr předělat k sobě do přístrojovky. Dá se ten otáčkoměr z toho plošného spoje oddělit? Jak na to? Viděl jsem tam nějaké torxy, původně jsem si myslel že je přichycen pouze maticí zespodu. díky za rady!
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Ivarek »

Jo,pouze odšroubuješ tu matku a otáčkoměr vytáhneš ven z tišťáku.Je tam zasunutý na 3 dutinkách/kontaktech.
Marty_pv - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od Marty_pv - FK »

nemik: Otáčkoměr drží jenom na té matici zespod a je nasunutý na kontaktech (ty maličký torxy jsou tam kvůli folii s grafikou), jenom občas nejde po odšroubování matice sundat budík úplně lehce, je potřeba trochu zabrat
EDIT: Pozdě :)
novaz - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od novaz - FK »

Marty_pv : Chápu to správně, že když si koupím budíky z 1.3 MPi s otáčkoměrem tak již obsahují ten " legendární tišťák " ;) tak stačí pouze přepojit a bude otáčkoměr funkční ? A mám ještě jeden dotaz : Naši bazaráci mají problém kilometry stáčet, ale já mám opačný na nové budíky bych si potřeboval spíše přitočit ( sehnat budíky s 260k Km není sranda :D ) .Tak jestli nevíš jak na to ?
Předem díky za odpověď .
Marty_pv - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od Marty_pv - FK »

novaz: nepíšeš jaký máš motor - pokud mpi tak jenom přehodíš celý budíky, pokud BMM tak musíš budíky rozebrat, použít jenom plošný spoj a otáčkoměr a k němu si přidat palivoměr a teploměr ze starých budíků (jinak bude obojí ukazovat špatně)
Ad kilometry - nejjednodušší je přehodit celý tachometr (rozebrat budíky, drží jenom na šroubcích), pokud chceš přetočit tak hledej, je na to tady celý vlákno
Odpovědět