Výměna analogových hodin za otáčkoměr

Dawas

Re: Budíky

Příspěvek od Dawas »

Zdarek lidicky potreboval bych poradit. Jsem jeden z tech lidi co meli min stesti a nemaj otackomer a maji tam hodiny...
Chci se optat jduo ty hodiny vymenit za otackomer? diiik a zdar FELDE
Vašek - FK

Re: Budíky

Příspěvek od Vašek - FK »

Dawas:
Samozřejmě že jde. Musíš vyměnit tištěný spoj a hodiny nahradit otáčkoměrem....
jde to sehnat například zde: http://www.skoda-dily.cz/index.php?action=search&query=098.730.333+D
Pokud se do toho nechceš tolik vrtat tak stačí budíky vyměnit kus za kus.
Naposledy upravil(a) kejzi1 dne pon 29. zář 2008 12:50:10, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necitujte bezprostředně poslední příspěvek
smazany clen - FK

Re: Budíky

Příspěvek od smazany clen - FK »

To Dawas: Hele ja nevim ale myslim ze se mi na chate nekde vali ten tistak a i budik otackomeru... snad by jsme se na nejaky rozumny cene dohodly...
smazany clen - FK

Re: Budíky

Příspěvek od smazany clen - FK »

cafte... chcel by som sa spytat... mam feliciu rok vyroby 96 a mam v nej stare budiky.... este tam neni otackomer.. a chcel by som si zohnat novsiu pristrojovku aj s otackomerom... ale chcem vediet, ze ci mi po manomtovani bude ukazovat otacky kedze povodna pristrojovka tam otackomer nemala.. viete mi niekto poradit? skusal to uz niekto? diky moc.. zdar
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Budíky

Příspěvek od 103457 »

Nejjednodušší je vyměnit celou přístrojovku nebo jde vyměnit jen otáčkoměr s plošňákem. Musíš jen zachovat typ motoru, aby ti ukazoval správně palivoměr. t.zn. BMM z BMM nebo MPi z MPi
smazany clen - FK

Re: Budíky

Příspěvek od smazany clen - FK »

no ja som si uz zohnal celu novu pristrojovku len som chcel vedet, ze ci mi to pojde.... je to z novsej felicie..... co su uz z novou maskou a maju uz palubouku s otackomerom... len som chcel vedet, ze ked ju kupim aby mi siel otackomer....
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Budíky

Příspěvek od 103457 »

Otáčkoměr půjde, i auta, které nemají z výroby otáčkoměr mají už pro něj přípravu.
smazany clen - FK

Re: Budíky

Příspěvek od smazany clen - FK »

ok... diky moc.... len to som chcel vedet....
smazany clen - FK

Hodiny => Otackomer

Příspěvek od smazany clen - FK »

Cau chlapy, prosim poradte mi co vsechno je potreba aby se vymenily hodiny za otackomer... :roll:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od 103457 »

Otáčkoměr s tištěným spojem přístrojovky dle tvého typu motoru.
http://www.skoda-dily.cz/index.php?acti ... Br+felicia
smazany clen - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od smazany clen - FK »

jj a to uz je nejak pripraveny..bo budu muset protahnout kabely nejak...ja se v tom totiz vubec nevyznam v tomto oboru ;)
smazany clen - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od smazany clen - FK »

Kabely se ždáné nemění. Jen přepíchneš ty původní. Musíš jen vyměnit komplet plošňák a připojit to k němu. Pak to osadit zase zpět už s otáčkoměrem.
smazany clen - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od smazany clen - FK »

aha, takze pokud to tak nejak alespon trochu chapu, vsechno je pripravene uz od vyroby vymenim hodiny za otackomer spojim dratky a bude to vsechno pripraveny ? ...dekuju moc za pomoc 8-) ;)
ThomasHK - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od ThomasHK - FK »

Takze jestli to dobre chapu, musim si sehnat tachometr k mymu typu motoru? takze kdyz nekdo prodava celou pristrojovku, musim zjistit z jakyho auta je?
Uživatelský avatar
zemlak
Příspěvky: 108
Registrován: stř 16. led 2008 14:15:00
Bydliště: Praha - Západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od zemlak »

Typem motoru se rozumí jen 1,3 nebo 1,6? Nebo záleží i na tom jestli je to MPI nebo BMM?

A za kolik se tak dá ten otáčkoměr sehnat?
ThomasHK - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od ThomasHK - FK »

Prave me zajima, jestli musim najit primo pristrojovku z 1.3 BMM, 40kw, nebo kdyz vymenim jen tistenej spoj hodin za tistak s otackomerem, tak nemusim?
smazany clen - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od smazany clen - FK »

Je to rozlišený jen jako pro 1,3, 1,6 a 1,9d a rokem výroby (některý jsoi i stejný pro 1,3 a 1,6). Stačí koupit komplet ten plošňák s otáčkoměrem pro svoje auto a vyměnit. Nový to stojí do litru viz: http://www.skoda-dily.cz/index.php?acti ... Br+felicia
ThomasHK - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od ThomasHK - FK »

Tak mám tu konkrétní situaci. Sehnal sem budíky s otáčkoměrem z 1.3 Mpi r.v. 97, já mám 1.3 jednobod, r.v. 96, 40kw. Můžu vyměnit celý budíky a modlit se o funkčnost všech, nebo mám oboje rozebrat a prohodit akorát původní tištěný spoj hodin a dát nový s otáčkoměrem a zbytek ponechat :roll: je ta spousta názorů, tak se chci informovat... díky za každej názor
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od 103457 »

Mělo by to fungovat všechno, kromě palivoměru, ten je u některých BMM jiný, tuším, že to byly auta vyrobený do února 96. Zkus dát do auta tu novou přístrojovku a uvidíš sám. ;)
ThomasHK - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od ThomasHK - FK »

auto je podle technicaku expedovany z boleslavy k provozu v breznu :) tak nevim kterej mesic ho dali do kupy...to by znamenalo akorat prohozeni jen palivovyho budiky za puvodni? zadnej dalsi zasah?
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od 103457 »

Pravděpodobně ano, vyzkoušej to, stejně musíš přístrojovku vyndat ven, tak si poznač hodnoty budíků na tý tvojí starý a pak nandej novou a uvidíš sám. Nic tím nezkazíš.
ThomasHK - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od ThomasHK - FK »

ok, diky moc za ujasneni...jeste detail... zase spis dotaz z nezkusenosti. Pred vymenou se doporucuje odpojit baterku... zas sem se ale docet, ze po odpojeni a pripojeni baterky se v ridici jednotce nastavi vychozi hodnoty cehosi...nezk*vim tim neco ze ne? :) to uz je posledni dotaz, uz s tim nebudu otravovat... nejak se do tajemstvi feldy musim dostat, kdyz ji mam tak kratce ;) . diky
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od 103457 »

pokud nemáš airbag, tak baterku odpojovat nemusíš, já jí nikdy neodpojoval a nestalo se nic. Akorát si nezapomeň odpojit náhon rychloměru převodovky, abys neutrhl komínek rychloměru, až budeš povytahovat budíky ven.
Rex - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od Rex - FK »

no gratuluju k 800mi stovce :) :) :)
ThomasHK - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od ThomasHK - FK »

jj, na to sem koukal uz tady na foru...zkusim nejdriv jen uvolnit nahon tachomeru ze svorek a povytahnout tak, abyc se tam rukjou dostal a kdyz to nepujde, odpojim od prevodovky. Diky za upozorneni
Dave.m - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od Dave.m - FK »

Tak sem přidám taky dotaz. Chhci si taky vyměnit hoidny za otáčkoměr a proto jsem navštívil škodovku. Tam mi ukázali otáčkoměr cca 650,- -ale ouha- žádný tištěný spoj na něm nebyl a měl stejné číslo jako na http://www.skoda-dily.cz, takže jsem z toho úplně vedle, ptž mi řekli že kn ěmu musí být ještě tištěný spoj za cca 2500,-...jo a ještě jedna otázka- kde vemu náhon otáčkoměru? za přístrojovkou? jak to vypadá? díky moc
ThomasHK - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od ThomasHK - FK »

tak co sem pochopil já, otáčkoměr má stejný kabely na připjení jako hodiny, všechny feldy to měly už z výroby připravený. Tištěný spoj k tomu být musí, hodiny a otáčkoměr mají každý jiný, proto je lepší sehnat celé starší budíky nebo koupit otáčkoměr i se spojem...ale 2500,-? to je nějak moc
Kuladmin

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od Kuladmin »

JJ tisteny spoj neni soucasti toho otackomeru. Ale je treba, na nem jsou prave ty hodiny na fest a privod k otackomeru. A pripojeni neni treba vubec resit zapoji se zpet jen nahon tachometru a ty 3 konektory - neni treba zadna uprava. Vse pak fuguje v pohode.
Dave.m - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od Dave.m - FK »

Aha takže když si to obědnám na http://www.skoda-dily.cz tak to jen vymenim a je to? ten tišták tam je? kupoval už to tam někdo?
Kuladmin

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od Kuladmin »

For: Dave.m Pokud mas s rucickovejma hodinama a chces vymenit za digitalni hodiny a otackomer tak musis koupit otackomer + cely tisteny spoj na kterem jsou ty dig. hodiny priletovany. Tydle dve veci vymenis ve sve pristrojovce a namontujes zpet. Se zapojenim ci elektrikou neni treba nic delal to tam jiz je od vyroby takze jen zacvakas zpet ty try kabely - konektory a nahon tachometru a je hotovo. Jo vlastne naridis ty digitalky :lol:
Dave.m - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od Dave.m - FK »

Moc díky všem, po dopisování s http://www.skoda-dily.cz (takhle si představuju solidní jednání se zákazníkem)a Vašim radám úspěšně objednáno. čekám na dodání....

ještě jednou díky moc :mrgreen:
smazany clen - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od smazany clen - FK »

no resim problem...jak ste na tom se zkusenostma s pridavnejma budikama..konkretne teda otackomerem? ...kdybyste mi nekdo poradil esi kdyz se koupi pridavnej budik otackomeru, jestli to pujde taky apojit..ale to asi ne ze? protoze bych musel odpojit hodiny...proc je vsechno tak slozity?:D:D
ThomasHK - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od ThomasHK - FK »

Ja muzu zahlasit uspech ;) dnes sem do svy 1.3 BMM uspesne dal budiky z 1.3 Mpi. Sehnal sem je z pouze o jeden rok novejsiho auta (97) a vse po zapojeni fungovalo tak jak ma (az na par mrtvejch zarovek, ktery sem musel vymenit). Kdyz uz sem v tom byl, hodil sem si tam akorat svuj tachometr. Prekvapilo me, ze uz ty budiky maji ty novy kontrolky (nesviti cely obdelnicek, ale jen symbol). Jinak sundavani pristrojovy desky slo jak po masle, stacilo mi nahon tachometru jen uvolnit ze svorek a nacpat ruku za budiky, nemusel sem ani sundavat plast kolem volantu. Pristrojovka byla dole za cca 15 minut (delal sem to poprve) a zpatky sla taky v pohode...clovek si najde svuj system :) takze diky vsem za rady, co sem dostal a vycetl zde ;)
Uživatelský avatar
zemlak
Příspěvky: 108
Registrován: stř 16. led 2008 14:15:00
Bydliště: Praha - Západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od zemlak »

ThomasHK píše:Ja muzu zahlasit uspech ;) dnes sem do svy 1.3 BMM uspesne dal budiky z 1.3 Mpi. Sehnal sem je z pouze o jeden rok novejsiho auta (97) a vse po zapojeni fungovalo tak jak ma (az na par mrtvejch zarovek, ktery sem musel vymenit). Kdyz uz sem v tom byl, hodil sem si tam akorat svuj tachometr. Prekvapilo me, ze uz ty budiky maji ty novy kontrolky (nesviti cely obdelnicek, ale jen symbol). Jinak sundavani pristrojovy desky slo jak po masle, stacilo mi nahon tachometru jen uvolnit ze svorek a nacpat ruku za budiky, nemusel sem ani sundavat plast kolem volantu. Pristrojovka byla dole za cca 15 minut (delal sem to poprve) a zpatky sla taky v pohode...clovek si najde svuj system :) takze diky vsem za rady, co sem dostal a vycetl zde ;)


A můžu se zeptat kde jsi je sehnal a na kolik tě vyšli? také o tom uvažuji :)
díky
Hazi - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od Hazi - FK »

Já jsem dával do svýho BMM z 95, taky budíky z MPi 98 a běhá to taky naprosto v cajku. Sehnal jsem je od kámoše asi za 400 a teď jsem kupoval ještě jednu náhradní přístrojovku taky s otáčkoměrem a za tu sem dal 500.
ThomasHK - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od ThomasHK - FK »

zemlak píše:
ThomasHK píše:Ja muzu zahlasit uspech ;) dnes sem do svy 1.3 BMM uspesne dal budiky z 1.3 Mpi. Sehnal sem je z pouze o jeden rok novejsiho auta (97) a vse po zapojeni fungovalo tak jak ma (az na par mrtvejch zarovek, ktery sem musel vymenit). Kdyz uz sem v tom byl, hodil sem si tam akorat svuj tachometr. Prekvapilo me, ze uz ty budiky maji ty novy kontrolky (nesviti cely obdelnicek, ale jen symbol). Jinak sundavani pristrojovy desky slo jak po masle, stacilo mi nahon tachometru jen uvolnit ze svorek a nacpat ruku za budiky, nemusel sem ani sundavat plast kolem volantu. Pristrojovka byla dole za cca 15 minut (delal sem to poprve) a zpatky sla taky v pohode...clovek si najde svuj system :) takze diky vsem za rady, co sem dostal a vycetl zde ;)


A můžu se zeptat kde jsi je sehnal a na kolik tě vyšli? také o tom uvažuji :)
díky


No shanel sem je ruzne, vsude po vrakacich za ne chteli 1500,-. Nakonec sem je sehnal na aukru. Stali asi 1200,- ale zas jsou v dobrym stavu, plne funkcni. Nejlepsi je asi je sehnat od znamyho za lepsi cenu, ale tyhle se mi presne hodili i diky tomu roku, nemusel sem menit teplomer ani palivomer. Cetl sem, ze obcas se to menit musi. Jinak prace fakt pohodova, padli asi jen tri sprosty slova, navic jen kvuli my blbosti :)
Uživatelský avatar
zemlak
Příspěvky: 108
Registrován: stř 16. led 2008 14:15:00
Bydliště: Praha - Západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od zemlak »

Ach jo, vy mě trápíte :D jsem se na to chtěl vykašlat, ale podle toho co říkáte, tak do toho jdu :)
Jen teda ještě sehnat ty budíky ;)
ThomasHK - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od ThomasHK - FK »

Nj sme hrozny :D ale podle me to za to stoji ;)
Dave.m - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od Dave.m - FK »

Tak já už to mám taky úspěšn za sebou, otáčkoměr fachá jak má, akorát jsem musel ukradnout žárovičku z ABS a dat ji pod hodiny, ale jinak pohoda, práce cca 1,5 hodky (musel jsem celou přístrojovku rozebrat a budíky namontovat na nový tišták) ale stálo to za to!!! DOPORUČUJI !!!!
smazany clen - FK

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od smazany clen - FK »

Jj taky uz to mam za sebou asi pred 14 dny..... podarilo se mi sehnat celou pristrojovku...takze sem "jenom" rozebral palubku a ciste prepojil jednu pristrojovku za druhou...otazka 30-40min (rozebiral sem to poprvi a konektory svetel -des :-D )... ae facha sqele doporucuju
smazany clen - FK

Zapojení otáčkoměru

Příspěvek od smazany clen - FK »

Prosím mohl by mi někdo poradit jak mám zapojit otáčkoměr u Felicie.Mám tam hodiny,ale sehnal jsem si otáčkoměr,ale nevim jak ho zapojit.Děkuju moc za radu.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení otáčkoměru

Příspěvek od 103457 »

Nestačí ti jen otáčkoměr, musíš mít i desku plošného spoje, pak to jen zkompletuješ a připojíš konektory, auto už má přípravu na otáčkoměr z výroby
raduzo22 - FK

Re: Zapojení otáčkoměru

Příspěvek od raduzo22 - FK »

chtěl bych se zetat, o jaké desce mluvíš? chtěl bych si taky dát otáčkoměr místo analog hodin,ale zatím nemám dost odvahy abych se do toho pustil, ptal sem se u nás v mototechně a vyšlo by mě to aj s těma dig.hodinama myslím okolo 1200,- tak nevím jestli to je komplet nebo ještě něco k tomu dokoupit. když se do toho pustím abych nerozebral budíky a nezijstil že mi něco chybí. dík za odpověď.
Dave.m - FK

Re: Zapojení otáčkoměru

Příspěvek od Dave.m - FK »

no potřebuješ celý tištěný spoj (tvar přístrojovky) na kterém jsou digitální hodiny http://aukro.cz/item364033230_posny_spo ... licia.html a k tomu budík otáčkoměru, nic jiného nepotřebuješ. Někdy to seženeš dohromady, někdy zvlášť. Jinak výměna na hodku, podle toho jestli to celé vyčistíš nebo ne :twisted:
nemik - FK

Re: Zapojení otáčkoměru

Příspěvek od nemik - FK »

Zdravím kluci potřeboval bych si vyměnit přístrojovku s otáčkoměrem za přístrojovku s hodinami jako kus za kus jen to vyměnit a zapojit. Teď je otázka jak zapojit otáčkoměr. Napsal by mi někdo podrobnější postup? Mám feldu 1.3 BMM. Liší se nějak postup když je přístrojovka s otáčkoměrem z BMM, nebo MPI?
Návštěvník

Re: Zapojení otáčkoměru

Příspěvek od Návštěvník »

Proste vyndas a nandas zapojis zpet konektory a pojede to (neni treba nic delat draty) to je v pohode max to BMM a MPi muze teplomer ukazovat spatne.
nemik - FK

Re: Zapojení otáčkoměru

Příspěvek od nemik - FK »

Tak snad ten otáčkoměr se musí někam zapojit, neříkej že dám do palubky přístrojovku a otáčkoměr bude ukazovat. :)
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 19. říj 2008 17:29:44, celkem upraveno 1 x.
Důvod: viz. pravidlo č. 4
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení otáčkoměru

Příspěvek od Vici »

jo bude
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
jejda

Re: Zapojení otáčkoměru

Příspěvek od jejda »

Ukazovat bude všechny felicie mají přípravu na otáčkoměr... ale musíš mít ten plošnej spoj z feldy s otáčkoměrem... pak jen zapojíš kabely a je to nic víc, nic míň ;)
nemik - FK

Re: Zapojení otáčkoměru

Příspěvek od nemik - FK »

Kluci já vám nějak nerozumím :( Já jsem si myslel že se ten otáčkoměr musí připojit na idnukční cívku. Tad jsem pochopil, že stačí jen připojit k otáčkoměru nachystaný kontektor...Pochopil jsem tak správně? Vysvětlil by mě to někdo polopatě? :)
Odpovědět