Výměna analogových hodin za otáčkoměr

novaz - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od novaz - FK »

Promiň za ten motor , to víš sobotní shon tak se stratilo z 1.3mpi do 1.3 mpi . A díky za radu jenom ještě dotaz jaká je tak dobrá cena za budíky s otáčkoměrem ? K tomu přehození tacháče -nefunguje mi podsvícení, ale když to osadím do nové přístrojovky tak předpokládám že osvětlení je na ní.
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Matuhsch »

osvětlení je pomocí žároviček ze zadu přístrojovky, když to budeš přehazovat tak si zkontroluj žárovičky na té nové přístrojovce, ušetříš si práci :!:
Dobrá cena je 300 maximálně 400.. A hledej z newface modelu - mají inverzní kontrolky světel takže narozdíl od těch starejch aspoň vidíš jestli svítíš nebo ne. Teda pokud už to tak nemáš na těhhle, to je pak jedno stejně to budeš přeskládávat ;)
Obrázek
Obrázek
novaz - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od novaz - FK »

Díky za radu :) narazil jsem na tyhle http://auto.bazos.cz/inzerat/8971454/Sk ... -50-KW.php , tak se chci zeptat jestli je to new face model :-) asi to není moc poznat, ale což :-) ps : dík za typ s invezrníma kontrolkama .
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Matuhsch »

to na nerozsvícenejch z fotky nemáš šanci poznat, jedině dotyčnému napsat a zeptat se.. nevím přesně jestli se ty budíky motovali až do novýho xichtu nebo už dříve... to ti řekne člen 103457.. nebo marty_pv
každopádně tohle je starej model feldy.. nejlíp se zeptat..
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od 103457 »

nové lišty kontrolek se montovaly až od r.v. 98→
Ovšem pokud ti jde jen o ty lišty, tak kvůli nim nemusíš kupovat celé budíky, kup si ve škodovce jen tu lištu za 60,-Kč.
novaz - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od novaz - FK »

Díky za návod :) Dokonce i já šikovný jak hrábě do kapsy jsem to zvládl :)

EDIT : Tak jsem objevil problém : Jakmile připojím bilí kabel co vede k teploměru tak mi začne na přístrojovce svítit ikonka hladina brzdové kapaliny ( v poloze klíčku kdy je zamknutý volant, jinde to nedělá) .Začalo to dělat až po výměně za novou přístrojovku. Nevíte někdo co je příčinou ? (Kromě toho že je vada na přístrojovce )
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Ivarek »

Nedělal jsi něco se spínací skříňkou?
novaz - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od novaz - FK »

to Ivarek Vůbec nic pouze jsem sundal palubovku a přehodil přístrojovku , teď jsem to sundal a na richlo připojil oroginál a ten tímto přoblémem netrpí takže uvažuju že bych přehodil do původní přístrojovky jenom otáčkoměr . Předpokládám že to půjde, nebo se pletu ?
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Matuhsch »

Ne to nejde. Deska budíků s otáčkoměrem je jiná než s hodinama..
Obrázek
Obrázek
EmilTriner - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od EmilTriner - FK »

u fáčka to šlo, ja ted budu prehazovat palivoměr a teploměr bo to sou asi budíky z Mpi a ja mam zbytek elektriky z bmm a ukazujou mi hamotiny
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Matuhsch »

U feldy to nejde protože deska je úplně jiná - jsou na ní digi hodiny a otáčkoměr je připojen jinak než hodiny atd.. Je to prostě jiný
Obrázek
Obrázek
Vitacz - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od Vitacz - FK »

Měl bych otázku, jestli jdou budíky přehodit z 1,9D do 1,3 benzínu ?
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Matuhsch »

Nejdou bohužel;)
Obrázek
Obrázek
Honzis
Příspěvky: 386
Registrován: pon 07. pro 2009 12:49:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Honzis »

Jeden cerstvy poznatek z kamosove feldy 1.6. Menili jsme tacho a otackomer, neb to nejak zlobilo. Ma newface, ale sehnali jsme budiky ze stare. Ze stare pristrojivky do nove sly, naopak to nejde, zavazi tam kus svetlovodiveho plastu a muselo by se rezat. Taky ty ze stare min sviti, proti zbylym 2 budikum dost velky rozdil...
Vitacz - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od Vitacz - FK »

Ani když bych přehodil tacho, benzín a teploměr z 1,3 do 1,9, kde bych nechal otáčkoměr, a dal tam tyhle ? Vůbec by to nešlo ? žádná možnost ?
Jde mi o to, že chci nahradit hodiny otáčkoměrem :)
Marty_pv - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Otáčkoměr a dps (plošný spoj) je právě pro benzín a diesel úplně jiný, sežeň si budíky s otáčkoměrem z 1.3 nebo 1.6
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Maty »

Hlavně ještě takovej detail, že diesel má na otáčkoměru menší rozsah otáček než benzín :P
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
novaz - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od novaz - FK »

Marty_pv: Nikdy by mně nenapadlo, že je taková informace třeba říc, ale tak ;) člověk to musí brát s nadhledem :flower:
I když bylo by to zajímavé kdyby si to někdo osadil a nadával že má otáčky jak :elephant:
geralt - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od geralt - FK »

ahoj mam feldu 1.3 BMM s otáčkoměrem v přístrojovce. Otáčkoměr je asi rozbytej protože při otáčkách motoru pod 3800ot/min
neukazuje nic v otáčkách nad zase ukazuje. Doma mam ještě jeden "externí" otáčkoměr (asi ze škody 120) který má tři vstupy ( plus , minus , impuls) a chci se zeptat kam mam zapojit impuls na otáčkoměr ?
Marty_pv - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od Marty_pv - FK »

stačí pohledat v už existujících vláknech, neřeš nějaký otáčkoměr ze š120 - proletuj kontakty otáčkoměru na DPS, očisti a dotáhni zadní matku - pokud problém zůstane tak může být chyba přímo v samotným budíku který se ale dá vyměnit

viewtopic.php?f=30&t=21122&p=359683&hilit=ot%C3%A1%C4%8Dkom%C4%9Br+4000#p359683
geralt - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od geralt - FK »

tak mam vyndanou přístrojovku, matice co drží otáčkoměr je utáhlá a otáčkoměr stále zlobí :(
jiný origo otáčkoměr schánět nechci, chci zapojit externí otáčkoměr a nevim kam mam zapojit impuls .
kdyz sem skousel kabelem od impulsu omotat kabel z cívky k rozdělovači tak otáčkomer (externí) ukazoval 850 ot/min a byl přesný do 3000ot/min. takže kam mam zapojit impuls na otáčkoměr? na cívku ? a k kterýmu kabelu
geralt - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od geralt - FK »

hoši, ignorujte moje předchozí příspěvky. mam tu feldu 1.3 BMM s analogovýma hodinama a chci do ní dát otáčkoměr ze Š120
když otáčkoměr připojím na plus, mínus, a třetí (impuls) kabel omotám okolo "vysokonapěťového" kabelu z indukční cívky do rozdělovače tak otáčkoměr na volnoběh ukazuje 850 ot/min. když přidám plyn tak ukazuje jen do 3000 ot/min a pak spadne na nulu a když mam 2500 ot/min a pustim plyn tak taky spadne na nulu do chvíne než má motor volnoběh, to pak zase ukazuje 850 ot/min.

skoušel sem připojit impuls(od otáčkoměru) na mínus kabel co jde do indukční cívky jak má být a otáčkoměr neukazuje nic a když na plus kabel co jde do indukční cívky tak se taky nic nedělo :(
poradíte kam mam zapojit impuls otáčkoměru aby skutečně fungoval ?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od ferdamravenec »

asi takto : ve voze je zapalovací modul , nikoli (jen) indučka
u š xxx dává impuls indučce kladívko v rozdělovači
u fav karbec dává impuls indučce elektonický modul
fav ú fel bmm dává impuls indučce el.modul ale ten je již součástí zapaloacího modulu

u modulu z fav bmm jsou mezi svorkovnicí a vývodem vysokonapěťového kabelu dvířka po otevření matice M5 a u nich čísla 1 a 15 , otáčkoměr se dá na č 1

u fel bmm je na stejném místě víčko po otevření je tam spojení el modulu a indučky (čísla jsem neviděl , je to ve voze)
takže to přiletuj na spojení blíž pinu jedna ve voze je to ten nahoře
geralt - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od geralt - FK »

moc díky připojil sem to jak si napsal a funguje bezvadně :P
("u modulu z fav bmm jsou mezi svorkovnicí a vývodem vysokonapěťového kabelu dvířka po otevření matice M5 a u nich čísla 1 a 15 , otáčkoměr se dá na č 1")

jen ještě na skoda-virt.cz psaly ze je to přítěž pro řídící jednotku a že ji to ničí :shock: tak jaký na to máte názor ... ?
asi budu schánět origo otáčkoměr
Uživatelský avatar
smrcek
Příspěvky: 2473
Registrován: úte 16. zář 2008 10:48:10
Bydliště: Praha - Horní Počernice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od smrcek »

geralt: Ty jsi blázen. Dneska celé budíky seženeš za 200 a vymýšlíš tu nesmysly apod. a nakonec stejně napíšeš, že chceš to co ti všichni psali už dřív :lol:

Sežeň si budíky a máš po starostech ;)
Díky za hlasy
FUNice TADY
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů spíše v pozadí.
Uživatelský avatar
Deacon
Příspěvky: 1018
Registrován: pát 26. čer 2009 20:34:14
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Deacon »

Jeden dotaz, než se v tom začnu hrabat a zkoušet (jestli má cenu to zkoušet). Shořela mi žárovička v podsvícení ciferníků, doma mám ale jen velkou zelenou patici 2W, v autě jsou malé zelené patice 2W, bude to fungovat i s tou velkou paticí ? Díky.
" Když jí miluješ, není co řešit "
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Matuhsch »

moc nechapu co máš doma ale jaké žárovky tam patří víš ne? http://www.feliciaklub.cz/?id=mie_zarovky
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od 103457 »

Bude to fungovat bez problémů. Jirka myslí patici o stejném průměru, akorát po faceliftu se na osvětlení budíku dávala vzhledově nižší patice než je na osvětlení kontrolek. Průměr a bajonetový zavit je však u obou stejný, takže jsou navzájem záměnné.
Uživatelský avatar
Suri
Příspěvky: 1239
Registrován: stř 03. čer 2009 19:51:28
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Suri »

Deacon - pasuje , už sa vyrába asi len ten jeden nižší typ
pblukas

Re: Hodiny => Otackomer

Příspěvek od pblukas »

Ja by som mal otázku tiež. Mám 1.9D a tam chcem otáčkomer. Musím si asi zohnať z dieselovej felicie otáčkomer alebo môžem aj celé budíky?
djmarek - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od djmarek - FK »

Měl bych dotaz, kam napojit otáčkoměr :?: měnim za analog. mam 1,3 bmm a komplet budíky z 1,3bmm s otáčkoměrem, jen nevim jak to napojit, může mi někdo popsat jak na to :?: díky
goodFela - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od goodFela - FK »

Pokud máš komplet budíky z bmm, tak plug and play. Vyhodíš starý, nasadíš nový.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od 103457 »

Přesně, jak píšou kluci přede mnou. ikdyž pro neznalce trochu zmateně.
Auto již z vžroby má přípravu pro otáčkoměr, ikdyž máš jen analog hodiny. Elektrika v autě je univerzální, tudíž jdou nasadit budíky s analog hodinama bez otáčkoměru a i budíky s digitálníma hodinama a otáčkoměrem.
Takže rozebereš přístrojovku, odpojíš náhon rychloměru a 3 svorkovnice budíků, budíky celé vyndáš a zpětně složíš s tvýma novýma budíkama s otáčkoměrem.
Všechno by mělo fungovat normálně. Jen malé procento feld mělo trochu rozdílnou elektriku, takže by teoreticky mohl špatně ukazovat palivoměr nebo teploměr. Ovšem není to nic hrozného, pak se z těch dvou budíků musí složit jedny, které pojedou správně.
djmarek - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od djmarek - FK »

aha, takže jestli tomu dobře rozumim kabel na otáčkoměr je už nataženej :?: A já jen napojim původní 3 svorkovnice do novýho budíku a v tý svorkovnici je i kabel na otáčkoměr :?: ... Tak to dík chlapy, myslel jsem že musim táhnout kabel k indkučce nebo ŘJ... :D :D
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od 103457 »

Správně si to pochopil, elektrika je v autě připravená. Jediný rozdíl mezi autem s otáčkoměrem a autem bez otáčkoměru je jen a pouze v samotném budíku otáčkoměru a tišťákem pod ním.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od 103457 »

Otáčkoměr je jen budík, funguje pouze s příslušnou DPS (deska plošných spojů). Hodiny v otáčkoměru nejsou součástí otáčkoměru, ale právě DPS pod ním a právě DPS rozpohybuje točkoměr. :P
djmarek - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od djmarek - FK »

Jasně, takže na dps s otáčkoměrem jsou i digi. hodiny a ty poběžej taky normálně :?:
Uživatelský avatar
a13sh
Příspěvky: 2071
Registrován: ned 20. pro 2009 22:54:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od a13sh »

Tak Vasku dik za vysvetleni :lol:

djmarek - jestli budes menit cele budiky,tak pokud jsou ty nove v poradku,tak ti vsechno pojede jak ma,nemusis mit strach ;)
djmarek - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od djmarek - FK »

Ještě jeden dotaz, co když dam do 1,3 bmm otáčkoměr bud z 1,3 mpi nebo z 1,6mpi :?:
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od 103457 »

Uvidíš sám, někdy to šlape, někdy ne, záleží na datu výroby a typu elektriky. Na dálku ti to nikdo nepoví přesně. Zkusto a uvidíš, nic tím nezkazíš.
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Matuhsch »

Sežeň si hlavně z newface kde je střední lišta s ikonkama inverzní - nesvítí celé políčko tak jak u staré ale jen symbol. Je jedno jestli 1.3 nebo 1,6 akorat 1.6 má jinak červený spektrum a nemá naznačený zelený - otáčkoměr vypadá jinak, ale fungovat ti bude. Z dízla nepasují. Prohodíš si akorát tacho ze svýho, a v případě že ti bude blbě ukazovat teploměr nebo palivoměr tak dáš z původních budíků....
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od 103457 »

lišta s ikonkama stojí ve škodovce 60,-Kč kvůli tomu přece nebude shánět jiné budíky.
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od Matuhsch »

To máš sice pravdu Vašku, ale pak ještě musíš odpájet odpory z DPS jinak to svítí slabě....( četl sem tady na foru) tímpádem mi přijde jednodušší koupit už s novou lištou.. a on evidentně ještě žádný nemá takže nevidím problém.. budíků sou mraky
Obrázek
Obrázek
Marty_pv - FK

Re: výměna budíků

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Otáčkoměry jsou pro všechny benzínový budíky (tj. 1.3 bmm/mpi i 1.6) funkčně stejný, 1.6 se liší jen a pouze grafikou polepu
DPS se dělí od MR 98 (newface), starší nemají signalizaci otevřených dveří v budících ale v pojistkovce, novější verze má krom toho i jinou logiku kontrolky airbagů, na funkci otáčkoměru to ale vliv nemá
Matuhsch
Příspěvky: 1116
Registrován: pát 17. dub 2009 19:23:29
Bydliště: Modřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna panelu přístrojů, dodatečná montáž otáčkoměru

Příspěvek od Matuhsch »

Ale o tech odporech to platí ne?
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna budíků

Příspěvek od 103457 »

Matuhsch píše:To máš sice pravdu Vašku, ale pak ještě musíš odpájet odpory z DPS jinak to svítí slabě....( četl sem tady na foru) tímpádem mi přijde jednodušší koupit už s novou lištou.. a on evidentně ještě žádný nemá takže nevidím problém.. budíků sou mraky


mám feldu z 97 roku, dále mám spodní i horní lištu pouze s ikonkama a svítí mi to jasně a krásně. ;) Stačí vyndat staré očouzené žárovky a dát nové. Nic jsem neodletovával a svit jako polární záře :P to ti potvrdí nejeden zdejší člen, který v mé feldě seděl. ;)
za šera
Obrázek
za světla
Obrázek
djmarek - FK

Re: Výměna panelu přístrojů, dodatečná montáž otáčkoměru

Příspěvek od djmarek - FK »

V pohodě, sehnal sem od 2mak za 400 přímo z 1.3bmm a navíc je z Prahy. Takže paráda. Jinak díky, lištičky s kontrolkama budu měnit až s novejma polepama budíku. Jinak Vašku, máš hoodně zajímavý budíky. ;) :) Zatim díky, pak napíšu jak výměna dopadla :D :D
djmarek - FK

Re: Výměna panelu přístrojů, dodatečná montáž otáčkoměru

Příspěvek od djmarek - FK »

Tak budíky od 2mak jsou namontovaný, všechno je paráda :) :D Jen teplota blbne... :( :(
Applik - FK

Re: Výměna analogových hodin za otáčkoměr

Příspěvek od Applik - FK »

kucí , rychlý dotaz, dáváme dohromady jednoho pickupa, 1.9d, dneska sem dával palubku a přístrojovku měl dostat s otáčkoměřem-sehnány komplet naftové budíky, ale po zapojení konektorů si blikaly všechny kontrolky na světla, jak barevná hudba, otačkoměr mrtev, digi hodiny mrtvé, po zkoumání různých koster na autě, se na nic nepřišlo, poslední možnost sem zkusil dát zpět budíky původní s kukačkama, a vše funguje, kde jest problém? pujde to vůbec nějak přezapojit, Auto je 1997, budíky s otáčkoměrem nevím jakej jsou rok
Uživatelský avatar
Jura_Favorit
Příspěvky: 2415
Registrován: pát 06. bře 2009 0:15:10
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna analogových hodin za otáčkoměr

Příspěvek od Jura_Favorit »

Apple: a jsi si jistý, že jsou ty budíky v pořádku, že to na tom dárcovském autě fungovalo ok? Protože jestli původní budíky jdou v pořádku, nehledal bych závadu v tom Pick-upu.... Podle Etky se to jako celek nijak dle roku výroby nerozlišuje (v rozborce ovšem rozdíly jsou), jen podle otáčkoměru/analogových hodin, km/h nebo MPH a s barevným podkladem do Color-line... Co třeba nějaký zkrat na tišťáku?
Škoda Favorit 1.3 MPi (136 GLXi) MOTOR EXCEL - profil, rajče.net
Škoda Favorit Pick-up 135 LX
Škoda Favorit 135 L
Škoda Octavia combi 1.9 TDI elegance
Škoda Superb combi 2.0 TDI 4x4 SCOUT - daily car
Odpovědět