kontrolka vykřičník (!)

Martased - FK

kontrolka vykřičník (!)

Příspěvek od Martased - FK »

chtěl bych se zeptat co znamená tato kontrolka (!) dneska se mi rozsvítila a vůbec netuším co by to mohlo být. Děkuji všem za odpovědi
moskvic - FK

Re: kontrolka (!)

Příspěvek od moskvic - FK »

Hladina brzdové kapaliny
Martased - FK

Re: kontrolka (!)

Příspěvek od Martased - FK »

jako že ji je málo??
moskvic - FK

Re: kontrolka (!)

Příspěvek od moskvic - FK »

JJ a nebo porucha čidla..
anonym

Re: kontrolka (!)

Příspěvek od anonym »

to mě napadlo taky tak jsem dolil kapalinu a sviti mi to kdyz startuju
moskvic - FK

Re: kontrolka (!)

Příspěvek od moskvic - FK »

Máš immo? pokud máš tu klíčenku která se zasouvá zvlášť tak mi to svítí taky..ale pouze při startu..takže v klidu..
Martased - FK

Re: kontrolka (!)

Příspěvek od Martased - FK »

imo origo nemám mam toto http://chrudim.cz/tuning/elektronika/im ... na_02b.jpg dělá to jen při vypnutém vypinači
moskvic - FK

Re: kontrolka (!)

Příspěvek od moskvic - FK »

Vlož jinak ten odkaz takhle to nefunguje..pokud máš v nádržce dost kapaliny tak bych to nějak moc neřešil..proč to dělá u startu ti konkrétně neřeknu..
Martased - FK

Re: kontrolka (!)

Příspěvek od Martased - FK »

moskvic - FK

Re: kontrolka (!)

Příspěvek od moskvic - FK »

Mno takhle..to ti nepovím proč to dělá..ja tam origo immo a dělá mi to taky a neřeším to...možná kdo bude vedět tak ti řekne..
Martased - FK

Re: kontrolka (!)

Příspěvek od Martased - FK »

i tak děkuji
Uživatelský avatar
Vici
Příspěvky: 1278
Registrován: úte 16. pro 2003 16:17:43
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka (!)

Příspěvek od Vici »

tak je rozdil kdy to sviti...
- pokud startujete sviti to vzdy, a jak klicek pustite tak to zhasne. dela to proto aby se videlo ze zarovicka je ok
- pokud to zacne svitit trvale je problem s hladinou brzdove kapaliny...
O1 Combi ASZ 204PS/461Nm, Galaxy AUY 149PS/368Nm, Sharan AUY 4motion série, Favorit Silver Line 50kW
nebulus - FK

Re: kontrolka (!)

Příspěvek od nebulus - FK »

Zažil som, že ten spínač brzdovej kvapaliny sa zasekával a kontrolka potom stále svietila. Mal som ho niekoľko krát rozobratý a bez úspechu. Potom som zamenil zo služobného auta a zrazu spínač fungoval správne na oboch autách :lol: . A raz sa mi stalo, že po naštartovaní zostal kľúčik v nejakej medzipolohe a kontrolka preto stále svietila. Je to prevít :twisted: .
smazany clen - FK

Re: kontrolka (!)

Příspěvek od smazany clen - FK »

moskvic píše:Máš immo? pokud máš tu klíčenku která se zasouvá zvlášť tak mi to svítí taky..ale pouze při startu..takže v klidu..


no ja tu klucenku nemam co sa zasuva zvlast a aj tak mi to pri starte svieti
moskvic - FK

Re: kontrolka (!)

Příspěvek od moskvic - FK »

Na ten příspěvek neber ohled trošku jsem to zplantal..při startování to má svítí..akorát mi s tou klíčenkou pokud ji nezasunu a chci nastartovat tak se mi rozvsviti ta kontrolka asi nejspis jako immo..
Martased - FK

Re: kontrolka (!)

Příspěvek od Martased - FK »

jj tak to dela aj me
Naposledy upravil(a) emilio52 dne ned 14. čer 2009 19:23:36, celkem upraveno 1 x.
Důvod: předchozí citace viz:pravidla č.4
crgo - FK

Re: kontrolka (!)

Příspěvek od crgo - FK »

Zdravím všechny přítomné. Mě takhle svítila kontrolka také,a nevěnoval jsem tomu pozornost - v servisu mne ujistili,že je to jen kontrola stavu imobilizéru. Dneska se problém s největší pravděpodobností projevil - po deaktivaci imobilizéru se sice rozsvítí kontrolky (tak jak se rozsvěcely při startu ) ale místo toho abych startoval se mi rozsvítila jenom tahle kontrolka. Auto je v servisu a podle toho co mi řekli,tak to vypadá na již zmiňovaný imobilizér pravděpodobně KO.
První po čem šli,byla hladina kapaliny brzd a snímač - vše v pořádku.
Tak nevím. Rozhodně napíši jak to dopadlo a kde byl problém. :|
Taresz - FK

Re: kontrolka (!)

Příspěvek od Taresz - FK »

Je to kontorlka na brzdovú kvapalinu kotrolka hladiny pri starte sa rozsetsuje preto aby si si bol isty ze to funguje ja IMMO nemám len v klúci a pri starte je to kontrola funkcnosti tomu tolko ;)
Uživatelský avatar
Atnarfus
Příspěvky: 4122
Registrován: úte 25. pro 2007 14:31:06
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka (!)

Příspěvek od Atnarfus »

crgo píše:Zdravím všechny přítomné. Mě takhle svítila kontrolka také,a nevěnoval jsem tomu pozornost - v servisu mne ujistili,že je to jen kontrola stavu imobilizéru. Dneska se problém s největší pravděpodobností projevil - po deaktivaci imobilizéru se sice rozsvítí kontrolky (tak jak se rozsvěcely při startu ) ale místo toho abych startoval se mi rozsvítila jenom tahle kontrolka. Auto je v servisu a podle toho co mi řekli,tak to vypadá na již zmiňovaný imobilizér pravděpodobně KO.
První po čem šli,byla hladina kapaliny brzd a snímač - vše v pořádku.
Tak nevím. Rozhodně napíši jak to dopadlo a kde byl problém. :|


S řídící jednotkou motoru není tahle kontrolka vůbec propojená, proto to nemůže nijak reagovat na stav imobilizeru. Jestli se teda nejedná o nějakou dodělávku, nebo o nějaký starý typ imobilizeru, který neznám. Podle toho že píšeš o deaktivaci imobilizeru, tak máš asi opravdu něco jiného než ve Feliciích běžně máme.

U Felicií je tahle kontrolka připojená pouze ke spínači na nádobce s brzdovou kapalinou a s kontaktem ve spínací skříňce. Když ti svítí trvale, tak odpoj konektory na nádobce. Když nezhasne, tak je velice pravděpodobně chyba ve spínací skříňce. Odpoj příslušný konektor ze spínací skříňky a hned budeš mít jasno. Mrkni na schema, aby jsi našel který pin na spínačce to je.

Jestli máš ABS, tak není kontrolka ke spínací skříňce připojená. Je připojená k řídící jednotce ABS. V tomto případě když nezabere odpojení konektorů na nádobce, tak je nějaký problém s ABS.
Marty_pv - FK

Re: kontrolka (!)

Příspěvek od Marty_pv - FK »

Já mám asi ten sám imobilizer co crgo - Meta M35 (dodatečná montáž) a funguje podobně - pokud ho "neodjistím" klíčenkou tak se po otočení klíčkem rozsvítí akorát (!) a nestartuje to
Uživatelský avatar
Ivarek
_________________
_________________
Příspěvky: 2843
Registrován: čtv 15. bře 2007 12:17:01
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka (!)

Příspěvek od Ivarek »

No ono je to logický,jelikož M35 blokuje komplet zapalování resp 15ku a startér,takže ta kontrolka na brzdovku je v podstatě jediný co funguje při pokusu o start se zapnutým immobilizérem.
crgo - FK

Re: kontrolka (!)

Příspěvek od crgo - FK »

Zdravím všechny. Tak problém byl vyřešen. Co se týče kontrolky tak ta se rozsvítí při každém startu - jde o kontrolku která indikuje kontrolu všech kontrolek . U mne byl problém v imobilizéru - byl montovám dodatečně. Problém spočíval v tom,že "měl " tři na sobě nezávislé okruhy,vnitřní elektronika imobilizéru je KO - při každé deaktivaci se neaktivoval jeden okruh - pokaždé jiný (snad to píši dobře k pochopení) dalo se to zjistit jen napojením na diagnostiku. Vyřešilo se to kompletním vymontováním- oprava není možná.
Broky - FK

Re: kontrolka vykřičník (!)

Příspěvek od Broky - FK »

včera mi problikla kontrolka (!) a ABS,zdálo se mi jako kdyby to samo přibrzdilo,relátko seplo hned zase rozeplo a rádio přestalo na moment hrát. pak tyhle dvě kontrolky začli svítit,ale nebyla žádná jiná změna na schování auta. Po chvilce zase zhasly.po nějakej době zase problikly a opět auto jako by přibrzdilo,relátko seplo,rádio přestalo na moment hrát. Kontroloval jsem hladinu brzdovky a je jí tam dost. nemáte někdo nějaký tip co by to mohlo dělat?? odpoledne to zkusím připojit na počítač a uvidím jestli mi to něco vyhodí
lussi
Příspěvky: 1
Registrován: ned 10. kvě 2015 21:27:35

Re: kontrolka vykřičník (!)

Příspěvek od lussi »

Ahoj mám podobný problém dojela jsem s autem do práce chtěla jet domů strkal čip do imobilizéru ale vůbec se mi nechce načíst jen mi svítí (!) nevíte co to může být je možný aby zničehonic odešel imobilizér?
Uživatelský avatar
Maty
__________________
__________________
Příspěvky: 5680
Registrován: sob 01. bře 2008 9:52:40
Bydliště: Liberec 11
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka vykřičník (!)

Příspěvek od Maty »

vždycky odejde z ničeho nic ;) .... jinak odpověď na tvou otázku je o prá příspěvků výš .. stačí si to přečíst ;)
Největším problémem všech informací je to, že je nikdo nechce HLEDAT !!!
Bylo ...Škoda Felicia GLXi 1.3Mpi 50kW r.v.1998 ... zelená .... Blíže --->ZDE<---
Bylo ...Citroën C5 Tourer 2.2HDi 125kw r.v. 2008 ... stříbrná
Je ... BMW F31 318d 105kw r.v. 2013 ... stříbrná
Odpovědět