Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

vasek125 - FK

Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

Příspěvek od vasek125 - FK »

Na starém přípojném vozíku byla špatná elektrika a tak jsem udělal novou instalaci(vše je 100% dobře zapojené). Na starém zapojení byly zkraty, ale občas mi ukazovala kontrolka směrovky(ta uprostřed panelu), že bliká vozík. Teď na novém zapojení už neukazuje. Ukazují jen standardní kontrolky. Vozík ale bliká bez problémů. Jsou použity žárovky 12V 21W pro směrovky. Problém bude nejspíš v autě. Nevíte co s tím?
jarda.vysocina - FK

Re: Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

Příspěvek od jarda.vysocina - FK »

_ kontrola směrových světel přívěsu + 3.černý – 10 žlutý .

Jelikož jsem už prohlédl dva plošáky přístrojovky a každý byl trošku jinak udělaný , tak lze jen težko popsat, jak je to zapojené v autě . Na plošáku , co mám tady v práci před sebou ( ruč.hodiny ) kontrolka je ukostřena jako všechny "výstražné" na žlutém konektoru . Kladné napětí dostává na 3. černý . Jak je to zapojeno v elektroinstalaci auta a jak je zapojena zásuvka a zástrčka vozíku je taky důležité . Na jednom závěsu Feldy z Německa byla zásuvka s dalším kontaktem a ten sepnul napětí 12 V na tuto kotrolku , když se zcela domáčkla zástrčka do zásuvky . Byla bakelitová a štíplá , a tak jsme je museli měnit a tak jsme na to přišli . Je hodně typů a variant . Já má Felinku z Belgie a té ta kontrola vůbec nejde . A třeba přijdu proč , až bude na to čas .
vasek125 - FK

Re: Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

Příspěvek od vasek125 - FK »

Zapojené to mám podle tohoto: http://www.njauto.cz/zapojeni_zasuvky_tazneho_zarizeni/. Někde jsem našel i barvy vodičů, tak jsem dodržoval i to, aby to bylo jasné až se v tom zas někdy budu hrabat. Ke směrovkám mám tažené dráty ke každé zvlášť a mají společnou zem, nevím jak jinak by to ani mohlo fungovat. Takhle to funguje, ale neukazuje kontrolka.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

Příspěvek od 103457 »

Hele, já to nikdy neřešil, jelikož mě to netlačí, jestli mi ta kontrolka bliká nebo ne, ale kdysi dávno to tu někdo zjišťoval a matně si pamatuju, že na to má vliv přerušovač, jsou dva, jeden pro auto s tažným, kde je právě indikace pomocí té prostřední kontrolky a druhý pro auto bez TZ.
vasek125 - FK

Re: Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

Příspěvek od vasek125 - FK »

Já mám přerušovač správný: pro tažné zařízení.
Uživatelský avatar
103457
_________________
_________________
Příspěvky: 11153
Registrován: ned 29. led 2006 21:19:41
Bydliště: Nejdek okr. K. Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

Příspěvek od 103457 »

No a neodešel ti těma zkratama z vozejku?
vasek125 - FK

Re: Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

Příspěvek od vasek125 - FK »

Je to možný, zkusím to vyměnit. Samostatná pojistka na to asi nikde není, že? Vím, že se blbě ptám, ale když jsem zjistil, že pojistka, která se mi kvůli zkratu ve starém zapojení vozejku spálila má za úkol jednu stranu osvětlení auta+ osvětlení kontrolek+osvětlení rádia už bych se ničemu nedivil.
vasek125 - FK

Re: Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

Příspěvek od vasek125 - FK »

Mám náhradní přerušovač a ani s ním to nejde.
Uživatelský avatar
Kova
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 22. bře 2007 13:30:51
Bydliště: české budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

Příspěvek od Kova »

taková blbosst ale nemohla prdnout ta žárovka (kontrolka) ?
Felicie Combi 1.3 Mpi 50kW 2000....Octavia Combi 1.8T 4x4 110kW 2004......... Nikdy nejezdi rychleji než létá tvůj anděl strážný.
vasek125 - FK

Re: Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

Příspěvek od vasek125 - FK »

Ne, pokud zapnu směrovky tak to problikne jako když není připojený vozík. Ne že by mi ta nesvítící kontrolka nějak vadila, ale asi značí že je něco špatně.
mikka
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 18. led 2007 21:04:23
Bydliště: Olomouc

Re: Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

Příspěvek od mikka »

Kontrolka směrovek přívěsu je zapojená na pojistkovku, svorkovnice BF (druhý zprava), pin 8, modrý drát, a vede přímo na přístrojovou desku, černá svorkovnice, pin č. 3.
vasek125 - FK

Re: Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

Příspěvek od vasek125 - FK »

Tak už je asi jasný proč kontrolka nesvítí, koupil jsem 21W žárovky, ale ve skutečnosti mi dali 5W. To asi kontrolce nestačí. Mám pravdu?
vasek125 - FK

Re: Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

Příspěvek od vasek125 - FK »

Bylo to těmi žárovkami.
jarda.vysocina - FK

Re: Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

Příspěvek od jarda.vysocina - FK »

Tak to je dobře, že ti to bliká i s vozíkem , až přestanou ty lijáky , tak budu měnit zásuvku pro vozík na Felince , tak se podívám, jak je to zapojený . Vozík mi svítí jak má, jen té kontrolce na přístrojovce se nechce .
Jarda
Abdul - FK

Re: Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

Příspěvek od Abdul - FK »

Kontrolky na prístrojovke pre vozík asi nemali osadené všetky feldy.Tak isto aj kontrolka zapnutia pásov. V návode je upozornenie na montáž len na určité modely , alebo ako mimoriadna výbava. :x
endround
Příspěvky: 204
Registrován: sob 03. říj 2009 19:26:24
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

Příspěvek od endround »

Dobrý den mám opačný problém, zničeho nic se ta kontrolka po zapnutí klíčku rozsvítila. Předtím nesvítila nikdy ani s vozíkem.Nesetkal ste se stím někdo ?
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

Příspěvek od ferdamravenec »

podívej se na relé , č8 , jestli má 4 piny tak je v něm závada , jestli má jen 3 tak voda v pojistkové skříni popř jiná závada ale ta se bude obtížně hledat
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

Příspěvek od felicia1 »

vy, co vám ta kontrolka funguje, když zapnete varovky bez zapojeného přívěsu, bliká vám to taky? nebo mám něco špatně?
děkuji
ferdamravenec
Příspěvky: 4170
Registrován: čtv 13. led 2011 6:18:25
Bydliště: Horní Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

Příspěvek od ferdamravenec »

jo bliká to při varovkách bez přívěsu
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

Příspěvek od felicia1 »

děkuji
felicia1
Příspěvky: 358
Registrován: pon 29. říj 2012 22:26:21
Bydliště: Kutnohorsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolky neukazují blikající připojný vozík

Příspěvek od felicia1 »

Přátelé, rozhodně doporučuji NEKUPOVAT tento zmetek firmy TOPRAN
https://www.autotypautodily.cz/cz-detai ... 3227a.html

při namontování do auta ta kontrolka přívěsu bliká pořád, i když není připojen přívěs a dokonce i když odpojím žárovku zadního světla, tka se rozbliká rychleji na jeden blinkr ale pořád i s tou kontrolkou.
koupil jsem si tak dva kusy (mám dvě auta s tažným) a u obou stejné, pak jsem sehnal origoš za 400 a funguje jak má.
Odpovědět